Jump to content
Guest alex-a4

ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ

Recommended Posts

χμμμ καλο αυτο απο τη μια αλλα απο την αλλη αν ειναι γεματο ανα καποια εκατοστα, δεν ειναι καπως ενοχλητικο για τους μεσα;

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου.ειναι ελαχιστα σε ολη την επιφανεια της μεμβρανης και αρκετα διαφανα σαν αχνα υδατογραφηματα.θα προσπαθησω να βγαλω καμια φωτο να δεις περιπου πως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αυτά πρέπει να τα σβήσει το μαγαζί μετά την εγκατάσταση. Είναι μόνο για απόδειξη γνησιότητας της μεμβράνης κατά την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

σβηνουν;δεν το ξερω!δειχνουν οτι ειναι υδατογραφηματα,μεσα στην μεμβρανη δηλαδη.θα ανεβασω φωτο να το δειτε.

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι δριμυτρελος.στην μεμβρανη του τζαμιου οδηγου (αλλα και συνοδηγου) υπαρχουν 3 υδατογραφηματα της 3Μ.αυτα βρισκονται σε αποσταση 30-35 εκατοστων το ενα απο το αλλο.σε ολοκληρη δηλαδη την μεμβρανη υπαρχουν μολις 3 σηματα.ειναι τοσο δυσδιακριτα να τα δεις που θα πρεπει να παρατηρησεις καλα το τζαμι ωστε να πεσει πανω τους το ματι.αυτο ισχυει τοσο απο την μεσα πλευρα του τζαμιου οσο και για την απ'εξω.για να μπορεσω να τα βγαλω φωτο,εβαλα την φωτογραφικη στο super micro(ευτυχως που διαθετει).ψιλαφισα το λογοτυπο να δω αν ειναι μεσα στην μεμβρανη,κολλημενο ή οτιδηποτε αλλο και βρηκα πως ειναι χαραγμενο πανω στην μεμβρανη τοσο ωστε το νυχι να νιωθει την διαφορα στην επιφανεια της μεμβρανης.οπως ακριβως νιωθει καποιος το χαραγμενο υδατογραφημα ενος χαρτονομισματος.το μεγεθος του λογοτυπου δεν ξεπερνα το 1 εκατοστο.οριστε και οι φωτος που καταφερα να τραβηξω.ελπιζω το αποτελεσμα να ειναι ικανοποιητικο δεδομενου οτι η σχεση μου με τις φωτογραφικες περιοριζεται στα απολυτως βασικα.

p4060185.jpg

p4060189.jpg

p4060188.jpg

p4060183.jpg

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

ειναι τα ιδια σιγουρα;τα ετριψα λιγο με το νυχακι και ουτε που κουνηθηκαν.μην κανω και καμια ζημια :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2 αμαξια που εχω το ιδιο εκανα. Οι ιδιοι απο την 3Μ μου το ειπαν οτι βγαινει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Στα παρμπρίζ βάζετε σε όλο το τζάμι μεμβράνη; Οδήγησα ένα αμάξι με μεμβράνες (δεν ξέρω μάρκα) και στο πίσω τζάμι η ορατότητα ήταν ΑΘΛΙΑ (συγκεκριμένα ήταν κάπως σα βιτρώ, δεν καταλάβαινες πχ αν το πίσω αυτοκίνητο ήταν της τροχαίας ή όχι), μου έσπασε τα νεύρα (χρησιμοποιώ και πολύ τον μεσαίο καθρέπτη). Ευτυχώς μπροστά είχε μόνο μια λωρίδα στο πάνω μέρος... Θα ήθελα να βάλω σε όλα τα τζάμια αλλά δε θέλω να συμβιβαστώ καθόλου στην ορατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Στα παρμπρίζ βάζετε σε όλο το τζάμι μεμβράνη; Οδήγησα ένα αμάξι με μεμβράνες (δεν ξέρω μάρκα) και στο πίσω τζάμι η ορατότητα ήταν ΑΘΛΙΑ (συγκεκριμένα ήταν κάπως σα βιτρώ, δεν καταλάβαινες πχ αν το πίσω αυτοκίνητο ήταν της τροχαίας ή όχι), μου έσπασε τα νεύρα (χρησιμοποιώ και πολύ τον μεσαίο καθρέπτη). Ευτυχώς μπροστά είχε μόνο μια λωρίδα στο πάνω μέρος... Θα ήθελα να βάλω σε όλα τα τζάμια αλλά δε θέλω να συμβιβαστώ καθόλου στην ορατότητα.

νομικα στο παρπριζ απαγορευεται!τωρα επειδη ομως ολα επιτρεπονται ειναι καθαρα στο γουστο του εκαστοτε πελατη!εγω δεν εχω βαλει!οι μεμβρανες εχουν νουμερα , κλιμακες σκουροτητας,οποτε μη σε απασχολει η μειωσει ορατοτητας!βεβαια ρολο παιζουν και οι εταιριες!ποιοτικα!πχ οι μαντικο που εχω εγω νο.2 ειναι πιο σκουρες απο τις 3μ νο.2

με μια καλη ερευνα αγορας θα βρεις αυτο που ζητας

Link to comment
Share on other sites

παρασκευή έβαλα στον ΝΙΚΗΤΑ 3Μ 215ευρω 5θυρο.άριστη δουλειά τρομεροί επαγγελματίες. :thumbsup:

Φίλε νομίζω ακριβά τα έβαλες.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου γράψε λάθος. 190ευρω τα έβαλα και αγόρασα και κάποια πραγματάκια και βγήκε τελικό 215ευρω.τώρα είδα το τιμολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά απο πολύ συλλογισμό κατέληξα στiς μεμβράνες madico.. το αυτοκίνητο μπορώ να πώ ότι ομορφυνε αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2020 at 8:34 PM, tech-nick said:

Όχι έμμεση διαφήμιση.

 

Επικοινώνησε αν θες με τη διαχειριστικη ομάδα.

 

 

Thanks for flagging it tech-nick αν και από όσο φαίνεται το είχε δημοσιεύσει τον Φλεβάρη του 2013. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν υπάρχουν μέλη Θεσσαλονίκη αλλά θέλω να μου πείτε ποιοι είναι οι καλύτεροι εγκαταστατες αντιηλιακων μεμβρανών στη Θεσσαλονίκη !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά επειδή μένω Θεσσαλονίκη τα τελευταία 5 χρόνια, όσοι έχω συναναστραφεί μου αναφέρουν πόσο "κακή" δουλειά κάνουν στον νομό...

Όσοι έβλεπαν τις μεμβράνες στο αμάξι μου (παλιό αμάξι 20ετίας που έχει μεμβράνες 17 χρόνια) με ρώταγαν που τι έβαλα... Τους απογοήτευσα όταν τους είπα ότι τις έβαλα στα Σπάτα (Αττικής)...

Πρότασή μου, να κάνεις την εγκατάσταση σε κατάστημα που τοποθετεί τζάμια αυτοκινήτων και όχι αξεσουάρ κλπ...

Άκουσα καλά λόγια για έναν στη Βέροια για πιο κοντά Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.