Jump to content
salakv

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1.6fsi

Recommended Posts

Εχω ακούσει ότι ο Παζαρόπουλος έχει πρόγραμμα για τους κινητήρες fsi. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει αυτό? Για το 1.6 fsi πόσα λεφτά ζητούν και πόσα άλογα υπόσχονται?

Link to comment
Share on other sites

Στα άλλα θέματα που έψαξα δεν αναφέρει κανείς τιμές, ιπποδυνάμεις, λεπτομέρειες για τον Παζαρόπουλο. Γι αυτό και ρωτάω αν γνωρίζει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Στα άλλα θέματα που έψαξα δεν αναφέρει κανείς τιμές, ιπποδυνάμεις, λεπτομέρειες για τον Παζαρόπουλο. Γι αυτό και ρωτάω αν γνωρίζει κανείς.

Είχε ένα άρθρο σε ένα περιοδικό του Παζαρόπουλου για 1.6FSI Passat. Δε θυμάμαι λεπτομέρειες.

Έκανε μια δραματική προσπάθεια ο τεχνικός σύμβουλος να μου το πουλήσει στο service μου που απέτυχε παταγωδώς. 800 ευρώ για πρόγραμμα από Παζαρόπουλο δε θα έβαζα... Και δεν πιστεύω ότι δίνει την ιπποδύναμη που λένε, ούτε ενώ το ζήτησα μου παρείχαν τη δυνατότητα να το δοκιμάσω.

Καλύτερα να το πουλούσα και να πάρω TSI.

Edited by CLSFox
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε βρε παιδιά αλλά από τη στιγμή που εχεις ατμοσφαιρικό αυτοκίνητο τέτοιας κατηγορίας και σου αρέσει η γρήγορη οδήγηση καταφεύγεις σε αυτές τις λύσεις αν θέλεις να δείς κάποια διαφορά. Και μιλάω βέβαια οταν υπάρχει ενα καλό φίλτρο μια ελεύθερη εξάτμιση και ψάχνεσαι για κάτι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε βρε παιδιά αλλά από τη στιγμή που εχεις ατμοσφαιρικό αυτοκίνητο τέτοιας κατηγορίας και σου αρέσει η γρήγορη οδήγηση καταφεύγεις σε αυτές τις λύσεις αν θέλεις να δείς κάποια διαφορά. Και μιλάω βέβαια οταν υπάρχει ενα καλό φίλτρο μια ελεύθερη εξάτμιση και ψάχνεσαι για κάτι ακόμα.

Κοίτα, αν σου αρέσει η γρήγορη οδήγηση δυστυχώς έχεις λάθος αυτοκίνητο. Και όποιος πιστεύει ότι το GolfV 1.6 FSI είναι γρήγορο έχει αυταπάτες (κι εγώ τέτοιο έχω για όσους δεν το ξέρουν).

Οπότε επειδή να ξεπαραδιαστώ για να κερδίσω καμιά 10αριά άλογα ΔΕ λέει, έδωσα τα χρήματα μου στο μοναδικό πράγμα που μεταμορφώνει ουσιαστικά το αυτοκίνητο, την ανάρτηση.

Τώρα περί ορέξεως ο καθένας μπορεί να ψάξει και να κάνει ότι θέλει. Το project του fanis ας πούμε είναι ένα εξαιρετικό παράδειγμα και τότε δεν υπήρχε ακόμα TSI. Για μένα το value for money είναι απλά αστείο. Δηλ. αντί να μπεις σε αυτή την χρονοβόρα, επίπονη και όπως και να το κάνουμε ριψοκίνδυνη διαδικασία, βάλε τη διαφορά και πάρε TSI.

Link to comment
Share on other sites

Για πολλούς και διάφορους λόγους η επιλογή του αυτοκινήτου ηταν το 1.6 fsi. Δυστηχώς οταν μπείς στη διαδικασία μεταπώλησης έχεις χάσει πάρα πολλά χρήματα και από τη στιγμή που δεν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής μένεις σ΄αυτό που έχεις προσπαθώντας να το βελτιώσεις μέχρι 1ο στάδιο που είναι το πιο "οικονομικό". Οπότε ψάχνεις για διόδους. Και φυσικά δεν είπε κανένας οτι είναι ένα γρήγορο αυτοκίνητο. Απλά έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα...Μανδυλας...? Ανοιξε τωρα...? Καινουριο ειναι...?

Εχει αντιπροσωπεια στην Θεσσαλονικη, για αυτο σε ρωταω...Μην με ρωτησεις εντυπωσεις...Δεν θελεις να ακουσεις...

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι δεν είναι ο εξουσιοδοτημένος Μανδύλας της Θεσσαλονίκης. Καμία σχέση. Είναι ένα μικρό συνεργείο δίπλα (στο ίδιο κτίριο) στην Audi Karenta στη Βουλιαγμένης στη Γλυφάδα. Ο άνθρωπος φαίνεται ψαγμένος και σωστός αλλά δεν τον γνωρίζω καλά και θέλω γνώμες. Ασχολείται πολύ με προγράμματα. Κάνει τα πάντα σε VAG BMW και ROVER. Κόντρα στα εξουσιοδοτημένα.

Έχει site?

Link to comment
Share on other sites

+12 στο 14αρι το FSI μονο με προγραμμα...? Μπα...πολυ δυσκολο εως ωχρα...

Μακαρι να κανει καλη δουλεια, να υπαρχουν επιλογες.. :D Aπλα αυτη η μοδα με τα προγραμματα, που ολοι κανουν, εχει καταντησει γραφικο...Μυριστηκαν μαρουλι ευκολο σου λεει, ας κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει ότι ο Παζαρόπουλος έχει πρόγραμμα για τους κινητήρες fsi. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει αυτό? Για το 1.6 fsi πόσα λεφτά ζητούν και πόσα άλογα υπόσχονται?

αυτό το πρόγραμμα του Παζαρόπουλου στoυς FSI κινητήρες βελτιώνει τη λειτουργία=κατανάλωση και όχι απαραίτητα την ιπποδύναμη. Αυτοί που το βάζουν βέβαια αν είναι σωστά ενημερωμένοι από κάποιον γνώστη τεχνικό σύμβουλο ξέρει τι θα δει στο βελτιωμένο του6 αυτοκίνητο. Τώρα αν αξίζει ο καθένας ξέρει για τον εαυτό του.

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πρόγραμμα του Παζαρόπουλου στoυς FSI κινητήρες βελτιώνει τη λειτουργία=κατανάλωση και όχι απαραίτητα την ιπποδύναμη. Αυτοί που το βάζουν βέβαια αν είναι σωστά ενημερωμένοι από κάποιον γνώστη τεχνικό σύμβουλο ξέρει τι θα δει στο βελτιωμένο του6 αυτοκίνητο. Τώρα αν αξίζει ο καθένας ξέρει για τον εαυτό του.

οι FSI κινητηρες κατασκευαστηκαν ως γνωμονα τη μειωμενη καταναλωση.Για να τα λες αυτα προφανως και θα ξερεις με τι συμπιεσεις δουλευει το μοτερ (που οσο και περιεργο να σου φαινεται δεν ειναι μονο μια).

Πες μας, τι διαφορετικο κανει ο Παζαροπουλος ωστε να υπαρχει μειωμενη καταναλωση καυσιμου και σε τι συνθηκες?

Link to comment
Share on other sites

Α...δηλαδη ο ποιητης θελει να πει, πως αυξανεται η ιπποδυναμη μεσω της μειωσης καταναλωσης...

Ειτε η ωρα εχει περασει, και δεν βλεπω καλα...ειτε δεν διαβαζα καλα την φυσικη μου παλια...Ειτε, τιποτα απο τα δυο...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα χλωμό μου φαίνεται γιατρέ. Μάλιστα μου πρότεινε να το περάσει τσάμπα γιατί έκανα κάτι άλλες μικροδουλειές και δεν με έπεισε για να τον αφήσω να το πειράξει. Πάντως μου είπε πως είναι το ίδιο με αυτό που διαφημίζει ο Παζαρόπουλος. Γενικά οι επίσημες ειδικά η διπλανή Karenta τον πολεμάνε γι αυτό έχει χαμηλές τιμές κάνει καλή δουλειά και αν του κ@υλώσει το περνά και τσάμπα αν σε συμπαθήσει. Το έβαλε γνωστός σε 1.6 FSI αλλά εγώ δεν το χω οδηγήσει και αυτός είναι ψιλοάσχετος για να καταλάβει διαφορά (του το έβαλε τσάμπα όταν το πήγε για τακάκια εκεί). Το θετικό είναι ότι δεν του έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα και έχει περάσει αρκετός καιρός. Αν δηλαδή του έχει αλλάξει κάτι. Δεν ξέρω ξαναλέω. Γι αυτό ρωτάω. Θυμάμαι και αρκετά ΤΤ στο μαγαζί του τις λίγες φορές που έχω πάει.

Ego exo bali programma kai se 1.4fsi kai se 1.6fsi...Kai i duo eidane arketi diafora ....Se ligo tha exo kai dyno sheets gia ayta ta aytokinita...Kita se ayto to site

1.4fsi http://www.dkr-tuning.de/web/index.php?opt...r&Itemid=69

1.6fsi http://www.dkr-tuning.de/web/index.php?opt...r&Itemid=69

Eimai apokilstikos antiprosopos tis DKR-tuning stin Ellada

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι το μαγαζί σου φίλε? Γνωρίζω καλά την Πάτρα αν μου πεις θα καταλάβω. Για αυτόν που αναφέρω συγκεκριμένα ξέρεις κάτι? Κόστος απ' ότι κατάλαβα 300+ ε?

Eimai Aretha 57 ...

Alla eimai Dipla stin Daewoo...Xeris poy Einai

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε,ειμαι απο αθηνα,εχω δοκιμασει το προγραμμα του παζαροπουλου,το ειχα για ενα μηνα δεν ειδα τρελη διαφορα εως μηδαμινη.το αμαξι ειναι μαμα με φιλτρο Κ&Ν στο μαμα φιλτροκουτι κ sprint booster.Οταν το βαλανε σαν να πηγαινε καλυτερα.οταν το πηγα στο δυναμομετρο εδειξε 116.9 αλογα ξενερωσα κ τους ειπα να το βγαλουν,ασε που εκαιγε σαν τρελο.τωρα λεω να κανω κατι αλλο,μονο πατρα εισαι?Απο οτι εμαθα μετα το προγραμμα του παζαροπουλου απλα ανοιγει την πεταλουδα του γκαζιου νωριτερα,δηλαδη με μισο γκαζι εχει ηδη ανοιξει ολη κ εσυ νομιζεις οτι πηγαινει καλυτερα.Δεν ξερω τι να κανω... πολλοι υποσχονται αλλα...

μπηκα κ στο site κ λεει για 125 αλογα,εγγυημενα ομως?κ αν το παω στο δυναμομετρω μετα τι θα δειξει.

σημειωση:το δυναμομετρο ηταν της power logic κ το μετρησαμε πανω απο 5 φορες

κ οταν πηγα κ το ξαναμετρησα χωρις προγραμμα εδειξε 119.9

εχω κ τις μετρησεις κ τις καμπυλες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.