Jump to content
Kakos

Golf 5 - Ανάρτηση (Λύσεις, Aftermarket, Αλλαγές, Gt, Gti Κλπ)

Recommended Posts

Ξερει κανεις να μου πει αν τα bilstein τα μαυρα ειναι ποιο σκληρα απο τα εργοστασιακα του sportline?Ψαχνω να βρω αμορτισερ ποιο σφιχτα απο τα εργοστασιακα αλλα οχι θεοσκληρα...Help...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα καταλαβεις διαφορα.

Το αμαξι δεν θα παιρνει τις κλισεις που παιρνει τωρα και γενικα θα το αισθανεσαι πιο στιβαρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συνιστούσα Bilstein μαύρα....Δεν νομίζω οτι είναι και πολύ πιο σκληρά από τα μαμά....

Θελω λιγο πιο σκληρω απο μαμα.Εχεις κατι αλλο υποψιν σου?

Link to comment
Share on other sites

Θελω λιγο πιο σκληρω απο μαμα.Εχεις κατι αλλο υποψιν σου?

Για αυτο που τα θελεις,ενα κλικ πιο σκληρα απο τα μαμα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ta bilstein περιπου 200-220 ευρω φιλικη τιμη.Τα μαμα φοβαμαι να παρω τηλ γιατι θα μου πουν καμμια περιεργη τιμη και θα λιποθυμησω:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος σε προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα (ibiza 1.6) ειχα βαλει αμορτισερ bilstein τα μαυρα, ελατηρια eibach και αντιστρεπτικες eibach.

Το αυτοκινητο δεν κοπαναγε καθολου, ηταν τραινο και πανεμορφο!!!

Θελω να πω ακομα, οτι παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο σε τι αυτοκινητο βαζεις αμορτισερ και ελατηρια, γιατι αυτο που εχω ζησει ειναι το εξης.

Εβαλε φιλος μου σε hundai accent thumbsdown.gif αμορτισερ bilstein και ελατηρια eibach επειδη ειχα βαλει και εγω στο ibiza και ηταν αψογα. Παιδια το hundai κοπαναγε ολοκληρο!!!

Και ειχαμε επανω τα ιδια πραγματα, εκτος του οτι εγω ειχα και αντιστρεπτικες σκληροτερες.

Οποτε μην ακουτε γνωμες για τα ταδε αμορτισερ, επειδη τα δοκιμασε ενας φιλος μας στο αυτοκινητο του, εκτος εαν αυτο ειναι ιδιο με το δικο μας. closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

bilstein me hr h wietec ποια ειναι η αποωη σασ!!!

ευχαριστω>

Οι πληροφορίες που δίνεις είναι μηδενικές για να εκφράσουμε άποψη!

Ποια bilstein με ποια HR και σε τι αυτοκίνητο;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι θα εγραφα σε αυτο το τοπικ για eos ουτε για fox!!

hr 3ποδα bilstein κιτρινα

weitec hicon gt

Ναι αλλά ποιο Golf V; To gt έχει πιο βαρύ κινητήρα ας πούμε; Το 1.4 το απλό πιο ελαφρύ. Υπάρχουν διαφορές από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο!

Και η κυριότερη είναι η χρήση για την οποία το προορίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Προσπατηισε να βρεις τα κονι (ενα μοντελο που δουλευει με μαμα ελατηρια και ειναι αυτοματης σκληροτητας). Τα εβαλε φιλος σε V GTI και θα πεταξω την PSS 9 μου φαίνεται!!!! Και το 1/3 της τιμης...
Για δώσε περισσότερες info...
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.

ΕΧΩ ΤΟ 1.4 FSI ΤΟ ΑΠΛΟ (ΟΧΙ SPORTLINE).

ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΙΣ ΚΛΙΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ "ΚΟΠΑΝΑΕΙ" ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΣΦΙΞΕΙ ΛΙΓΟ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΛΑΤΗΡΙΑ.

ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ H&R SPORT (ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ - 30mm);

ΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ;

Edited by Elan
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα θα ηταν να εβαζες αμορτισερ πιο σκληρα για να περιορισεις τις κλισεις.

Αν βαλεις μονο ελατηρια χαμηλωματος με τα μαμα αμορτισερ,θα παραδωσουν σε λιγα χιλιομετρα.

Θα σου προτεινα αμορτισερ-ελατηρια πακετο για να δεις το καλυτερο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρια έγω σε golf V 1.6 sportline τι μπορω να βάλω σε αναρτησεις παντα μιλάω...Δεν θέλω τιποτα extreme καταστασεις με extreme τιμες...Μια χαρά παει το αμαξι...ουτέ ελατηρια θα αλλαξω....Απλα θελω μια κάλη αναρτηση να κρατησει τα χαρακτηριστικα του sportline...Κατι πήρε το ματι μου για bilstein μαυρα...Πρέπει να είμαι ενταξει με αυτα ετσι??Μήπως ξερουμε τιμή περιπου??Η εχεται αν προτινεται και τιποτα αλλο??εννοειται τεσσερα αμορτισερ...thank you :(:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.