Jump to content
Kakos

Golf 5 - Ανάρτηση (Λύσεις, Aftermarket, Αλλαγές, Gt, Gti Κλπ)

Recommended Posts

έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια και εγώ, αλλά άμα δεν βρεθεί κάποιος που είναι χρήστης των αναρτήσεων αυτό όλοι μιλάμε με απλός ειπωμένα λόγια διαφόρων ανώνυμων πηγών χωρίς σωστές αξιόπιστες απαντήσεις :D Πάντως πιστεύω πως είναι καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια και εγώ, αλλά άμα δεν βρεθεί κάποιος που είναι χρήστης των αναρτήσεων αυτό όλοι μιλάμε με απλός ειπωμένα λόγια διαφόρων ανώνυμων πηγών χωρίς σωστές αξιόπιστες απαντήσεις :huh: Πάντως πιστεύω πως είναι καλή αγορά.

επειδη τις εχω ψαξει σχεδον οτι coilover κυκλοφορει..μεσα απο sites και απο forum ξενα...συγκεκριμενα σε αγγλικο forum για ibiza cupra την εχουν δοκιμασει παρα πολλοι οπως επισης και την weitec με ρυθμιση καθ'υψος και μιλανε με τα καλυτερα λογια!Βεβαια ολοι εχουν αμφιβολιες για την αξιοπιστια επειδη ειναι φρεσκο-φορεμενες!!

Παντως οταν πηγα να στειλω e-mail στην weitec το email ηταν ....@kwautomobile.com!!

Λενε οτι και η ap ειναι της KW χαμηλοτερης ποιοτητας...

Η αρ χαμηλωνει 3-9 ποντους ενω h weitec 2.5-6!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλυ θα την αλάξω την Weitech Hicon GT που φοράω στο polo με PSS9 H 10 εαν βγενεί για το αυτοκινητό μου, είναι πολύ καλές οι Weitech αλλά μου έβγαλαν πρόβλημα στα Rebound και λέω γιά κάτι καλύτερο! Απο θέματα κρατίματος δεν το συζιτάω καν The Best!

Υ.Γ.

Weitch ειναι οι θυγατρική αιτερία της KW H AP (μπορεί) να αγωράζει Unbranded τις αναρτίσεις από την KW και να βάζει την επωνυμία της... εξάλου η ΑΡ βγάζει και Kit Φρένων και διάφορα άλλα βελτιωτικά ίδη.

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

το μονο που ξερω ειναι οτι στις kw πανω ειναι γραμμενο made by alco

το αν ειναι καλες δεν ξερω γιατι ειναι πολυ οικονομικες και οταν εκανα μια ερευνα αγορας οταν ειπα στον μαστορα (που μου εδειξε και αυτο που ειπα παραπανω για τις kw)

οτι κανω πολλα χιλιομετρα τον χρονο μου ειπε καλυτερα να μην τις βαλω....τωρα οτι καταλαβες καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει κανένα καλώ μάστορα να περάσω την KW Varian 3.Έχω ακούσει για έναν μάστορα στην Πύλη Τρικάλων τον ξέρει κάποιος?Στην Θεσσαλονίκη ποιος είναι για KW?

Δεν ξέρεις κανένας? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει κανένα καλώ μάστορα να περάσω την KW Varian 3.Έχω ακούσει για έναν μάστορα στην Πύλη Τρικάλων τον ξέρει κάποιος?Στην Θεσσαλονίκη ποιος είναι για KW?

Δεν ξέρεις κανένας? :(

ελα ρε θηριο, πηρες variant 3?? καλοριζικες! αντε,intercity θα γινει το golf! :lol:

να στις τοποθετησουν δε νομιζω να ειναι κατι δυσκολο,μπορεις να πας πχ στο λαδα που ειναι στη βολου,εκει παω γενικα για αναρτησεις.. τωρα με τη ρυθμιση δεν ξερω αν μπορει να στην κανει..

στη θεσσαλονικη εγγυηση στις αναρτησεις ειναι ο κυρλαγκιτσης, φτιαχνει κ ρυθμιζει χειροποιητες,αλλα δουλευει με bilstein απ'οτι ξερω. δεν θα μπορει αυτος να τις ρυθμισει? δε νομιζω να του ειναι τοσο δυσκολο,παρομοιες ειναι..

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε θηριο, πηρες variant 3?? καλοριζικες! αντε,intercity θα γινει το golf! :lol:

να στις τοποθετησουν δε νομιζω να ειναι κατι δυσκολο,μπορεις να πας πχ στο λαδα που ειναι στη βολου,εκει παω γενικα για αναρτησεις.. τωρα με τη ρυθμιση δεν ξερω αν μπορει να στην κανει..

στη θεσσαλονικη εγγυηση στις αναρτησεις ειναι ο κυρλαγκιτσης, φτιαχνει κ ρυθμιζει χειροποιητες,αλλα δουλευει με bilstein απ'οτι ξερω. δεν θα μπορει αυτος να τις ρυθμισει? δε νομιζω να του ειναι τοσο δυσκολο,παρομοιες ειναι..

Ευχαριστώ γιατρέ!Την πήρα που θα την βάλω δεν ξέρω!Τον Κυρλαγκιτση τον ξέρω άλλα και εγώ ξέρω ότι με bilstein ασχολείται.

Μπορεί να πάω και Αθήνα στο rabbit γιατί πρέπει να είναι ο καλύτερος!! :good:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιατρέ!Την πήρα που θα την βάλω δεν ξέρω!Τον Κυρλαγκιτση τον ξέρω άλλα και εγώ ξέρω ότι με bilstein ασχολείται.

Μπορεί να πάω και Αθήνα στο rabbit γιατί πρέπει να είναι ο καλύτερος!! :thumbsup:

Εχω ακουσει και εγω πολυ καλα λογια για τον rabbit.

Αυτον προτεινει και η εισαγωγικη εταιρεια των KW.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι για αναρτηση και σκεφτομαι μια απο τις παρακατω

μαμα αναρτηση με eibach pro kit ελατηρια

koni fsd με eibach pro kit ελατηρια

και ενας μαστορας μου ειπε για μια fk με δικα τις ελατηρια και ρυθμηση σε υψος ειναι λιγο ποιο σφηκτη απο την μαμα μου ειπε

Link to comment
Share on other sites

η μαμα αναρτηση με eibach pro kit ελατηρια θα κατεβαση το αμαξι?

αν ναι αυτο θα χαλασει το αμορτισερ?

Link to comment
Share on other sites

η μαμα αναρτηση με eibach pro kit ελατηρια θα κατεβαση το αμαξι?

αν ναι αυτο θα χαλασει το αμορτισερ?

Χαμηλώνει το αμάξι κατά 3cm. Αυτό θα φθείρει πρόωρα τα αμορτισέρ. Καλό θα ήταν η αλλαγή ελατηρίων να συνδιαστεί με πιο κοντά αμορτισερ που να συνεργάζονται σωστά με αυτά.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το gt δεν ειναι ειδη λιγο χαμηλωμενω??

Ναι. Πρέπει να είναι όπως και το δικό μου με τα σπορτ ελατήρια, δηλαδή 1,5cm χαμηλώτερο απο το απλό. Οπότε με τα Eibach θα χαμηλώσει στην ουσία 1,5cm.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. είμαι 1 βήμα πριν την αγορά golf5 gt μοντέλου 7/2006. το αυτοκίνητο έχεις κάνει όλα τα servise σε επίσημη αντιπροσωπία vw όπου μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί αντικατάσταση αμορτισέρ. το βιβλίο συντήρησεις αναφέρει κάποια συγκεκριμένα χλμ που συνίσταται η αλλαγή τους? συνήθως πόσο κρατάνε πάνω-κάτω? ξέρει κανείς πού μπορώ να βρώ το βιβλίο συντήρησεις του golf5gt μέσω Internet για να ελένξω εργασίες που πρέπει να έχουν γίνει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. είμαι 1 βήμα πριν την αγορά golf5 gt μοντέλου 7/2006. το αυτοκίνητο έχεις κάνει όλα τα servise σε επίσημη αντιπροσωπία vw όπου μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί αντικατάσταση αμορτισέρ. το βιβλίο συντήρησεις αναφέρει κάποια συγκεκριμένα χλμ που συνίσταται η αλλαγή τους? συνήθως πόσο κρατάνε πάνω-κάτω? ξέρει κανείς πού μπορώ να βρώ το βιβλίο συντήρησεις του golf5gt μέσω Internet για να ελένξω εργασίες που πρέπει να έχουν γίνει?

δεν μας λες χιλιομετρα που εχει κανει το αμαξι ομως για να σου πουμε την αποψη μας. κοιτα,τα αμορτισερ δεν εχουν συγκεκριμενο χιλιομετρικο οριο αλλαγης, ειναι αναλογως με την χρηση που κανει ο καθενας. οδηγησε το πρωτα,και αν νιωθεις οτι χρειαζεται αλλαγη τοτε κανε την :p

Link to comment
Share on other sites

δεν μας λες χιλιομετρα που εχει κανει το αμαξι ομως για να σου πουμε την αποψη μας. κοιτα,τα αμορτισερ δεν εχουν συγκεκριμενο χιλιομετρικο οριο αλλαγης, ειναι αναλογως με την χρηση που κανει ο καθενας. οδηγησε το πρωτα,και αν νιωθεις οτι χρειαζεται αλλαγη τοτε κανε την ;)

62000 χλμ. προσ το παρών δε χρειάζονται αλλαγή αλλα θέλω να δώ σε πόσο καιρό θα χρειαστεί να τα σκάσω φίλε μ...

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα α 80000 χιλιομετρα

απο αντιπροσωπειαεχουν 500 ευρω(αμορτησερ)

απο μαγαζι βελτιωσεων και αξεσουαρ τα εβαλαμε 320 ευρω τα ιδια τα μαμα(sachs super touring)

Link to comment
Share on other sites

εκει στα 80-100.000 χλμ να υπολογιζεις πως θα χρειαστουν αλλαγη,αναλογα κ με τη χρηση του αυτοκινητου κ τις απαιτησεις του ιδιοκτητη. πχ. τα δικα μου (απλο fsi)εχουν 135.000,εχουν πεσει ελαφρως,αλλα κρατανε καλα!εχω στο νου μου την αλλαγη συντομα βεβαια!οποτε ειναι σχετικο το ποτε θα γινει η αλλαγη αμορτισερ..

θαναση οταν ερθει η ωρα θα σε παρω να μου πεις απο που τα πηρες,μαλλον για μαμα θα παω ξανα κ γω!

Link to comment
Share on other sites

62000 χλμ. προσ το παρών δε χρειάζονται αλλαγή αλλα θέλω να δώ σε πόσο καιρό θα χρειαστεί να τα σκάσω φίλε μ...

Βάλτα πάντως σε ένα αμορτισερόμετρο για να σου δείξει σε τι ποσοστό % δουλεύουν και να είσαι απολύτως βέβαιος ότι είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

θαναση οταν ερθει η ωρα θα σε παρω να μου πεις απο που τα πηρες,μαλλον για μαμα θα παω ξανα κ γω!

στον αγγλοπουλο πηγα μου τα αλλαξανε εκει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.