Jump to content
Kakos

Golf 5 - Ανάρτηση (Λύσεις, Aftermarket, Αλλαγές, Gt, Gti Κλπ)

Recommended Posts

στον αγγλοπουλο πηγα μου τα αλλαξανε εκει

μπραβο τιμη ο αγγλοπουλος! σε αλλα μας εχει συνηθισει!! :D

θα τον επισκεφτω συντομα μαλλον.. μηπως τον ρωτησες κ για τα koni fsd θαναση?

Link to comment
Share on other sites

για κονι fsd ρωτησα στην γενικη ανταλακτικων στην θεσ/νικη και η τιμη ηταν απο 575-700 αναλογα τον κωδικο που χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα α 80000 χιλιομετρα

απο αντιπροσωπειαεχουν 500 ευρω(αμορτησερ)

απο μαγαζι βελτιωσεων και αξεσουαρ τα εβαλαμε 320 ευρω τα ιδια τα μαμα(sachs super touring)

Τα μαμά (sachs super touring) κάνουν και για Golf V 1.6FSi Sportline? Έχω 115.000Km και λέω στα 120.000 να τα αλλάξω...

Link to comment
Share on other sites

Τα μαμά (sachs super touring) κάνουν και για Golf V 1.6FSi Sportline? Έχω 115.000Km και λέω στα 120.000 να τα αλλάξω...

Αυτα φοραει και το fsi sportline απο μαμα..

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα εβαλα αναρτηση στο αυτοκινητο (Golf v gti).

τα ελατηρια αλαχτηκαν με eibach pro kit με τα οποια το αυτοκινητο επεσε περιπου 1,5 ποντο απο το αρχικο ισως και λιγοτερο.

πριν τοποθετηθουν εσταλεισαν για μετρηση και εδειξαν 32 κιλα ανα τροχο.τα μαμα που μετρησαμε ειναι 30 κιλα.

υστερα τοποθετηθηκαν χειροποιητα αμορτισερ με βαση τα ελατηρια τα οποια ειναι περιπου 35% σκληροτερα απο τα μαμα.

τα αμορτισερ ειναι αζωτου λαδιου και φυσικα πληρως επισκευασιμα με ακριβως την ιδια αποδοση.αφου τοποθετηθηκαν ρυθμιστηκε η καμπερ πισω περιπου 2 μοιρες και συγκλιση μπροστα.με μια λεξη το αμαξι ειναι καταπληκτικο.δεν κοπαναει καθολου και στριβει φοβερα χωρις να ειναι απολυτο στο οριο.να παραθεσω επισης οτι στα αμορτισερ μπορεις να τα φτιαξεις οπως θελεις σκληρα /πιο σκληρα/μαλακα/κτλ.

αυτο που γινεται ειναι να παιρνει τα μαμα στελεχη και να τοποθετει νεα εμβολα βαλβιδες λιπαντικα αζωτο και μπορει να το φτιαχνει κατα βουληση αναλογα με το τι ζηταει ο καθε ενας.η τιμη τους 480 ευρω με τοποθετηση ευθυγραμμιση ρυθμισμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα φοραει και το fsi sportline απο μαμα..

Εμένα μου είπαν ότι μαμά φοράει τα Sachs Performance. Ισχύει? Το δικό μου είναι το Golf V fsi sportline 1,6 2005

Ta super turing einai pio sklira apo taperformance?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ότι μαμά φοράει τα Sachs Performance. Ισχύει? Το δικό μου είναι το Golf V fsi sportline 1,6 2005

Ta super turing einai pio sklira apo taperformance?

Εχω την εντυπωση πως GTI, GT και Sportline νυν GT Sport φορανε τα ιδια αμορτισερ και αυτα που αλλαζουν ειναι τα ελατηρια..

Link to comment
Share on other sites

Απο που?

ειναι στη συγγρου πισω απο τον σπανο.car center .μου αρεσει πολυ ο ανθρωπος αυτος διοτι πανω απο ολα προσπαθει για το σωστο αποτελεσμα και πανω απο ολα επαγγελματιας.

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω και εγω μια ερητηση. Εχει δοκιμασει κανενας τις Hot Bits DT1 or DT2 σε 5αρι να μου πει την γνωμη του???

Link to comment
Share on other sites

Kαι μια ερωτηση από εμένα ....

Τα ελατήρια που δίνει η VW τα http://autocarnet.blogspot.com/2009/06/vw-golf.html τι λένε αυτά ?

Τα έχει δοκιμάσει κανείς αυτά ?.................(Μήπως είναι τίποτα Eibach Pros ?)

Φίλε τα Eibach είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα Eibach είναι κορυφή.

Στέλιο να συμπληρώσω πως πρόκειται να τοποθετηθούν σε μαμα GT αμορτισέρ.

Η συνεργασία GT αμορτισέρ και VW racinig springs είναι δεδομένη κατά τους γερμανούς....χαμήλωμα και άνεση....

Κοιτώντας όμως σε ευρωπαικά site τα VW-R.S είναι μετανομασία των Eibach-Pro αληθεύει αυτό?, γιατί αν ισχύει τότε όλα μια χαρά. Αλλα όπως έχουμε θίξει και στο παρελθόν, η τοποθέτηση aftermarket ελατηρίου αποβαίνει καταστροφική για το μαμά αμορτισέρ.

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο να συμπληρώσω πως πρόκειται να τοποθετηθούν σε μαμα GT αμορτισέρ.

Η συνεργασία GT αμορτισέρ και VW racinig springs είναι δεδομένη κατά τους γερμανούς....χαμήλωμα και άνεση....

Κοιτώντας όμως σε ευρωπαικά site τα VW-R.S είναι μετανομασία των Eibach-Pro αληθεύει αυτό?, γιατί αν ισχύει τότε όλα μια χαρά. Αλλα όπως έχουμε θίξει και στο παρελθόν, η τοποθέτηση aftermarket ελατηρίου αποβαίνει καταστροφική για το μαμά αμορτισέρ.

Τα sport ελατήρια της VW είναι 1,5cm πιο χαμηλά ενώ τα Eibach είναι 3,0cm ή 5,0cm, οπότε δεν είναι τα ίδια. Με μαμά ανάρτηση βάλε τα VW Sport ελατήρια και είσαι μια χαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα sport ελατήρια της VW είναι 1,5cm πιο χαμηλά ενώ τα Eibach είναι 3,0cm ή 5,0cm, οπότε δεν είναι τα ίδια. Με μαμά ανάρτηση βάλε τα VW Sport ελατήρια και είσαι μια χαρά. :)

Thanks Στέλιο ...

Link to comment
Share on other sites

Τα sport ελατήρια της VW είναι 1,5cm πιο χαμηλά ενώ τα Eibach είναι 3,0cm ή 5,0cm, οπότε δεν είναι τα ίδια. Με μαμά ανάρτηση βάλε τα VW Sport ελατήρια και είσαι μια χαρά. :)

Ξέρουμε τι τιμή έχουν τα μαμά sport ελατήρια?

Link to comment
Share on other sites

Τα sport ελατήρια της VW είναι 1,5cm πιο χαμηλά ενώ τα Eibach είναι 3,0cm ή 5,0cm, οπότε δεν είναι τα ίδια. Με μαμά ανάρτηση βάλε τα VW Sport ελατήρια και είσαι μια χαρά. ;)

Εννοείς την ανάρτηση που φοράν οι Sportline εκδόσεις ?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ok :):thumbsup:

οk Speedy, μην βαράς που ρωτήσαμε για 6 στο θέμα του 5!!!! :)

¶λλωστε τι 5 τι 6 ίδια είναι με άλλη φορεσιά χαχα!! sillyhorse1rb5.gif

new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

οk Speedy, μην βαράς που ρωτήσαμε για 6 στο θέμα του 5!!!! :)

¶λλωστε τι 5 τι 6 ίδια είναι με άλλη φορεσιά χαχα!! sillyhorse1rb5.gif

new_iloveyou.gif

χαχα ok :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.