Jump to content
Kakos

Golf 5 - Ανάρτηση (Λύσεις, Aftermarket, Αλλαγές, Gt, Gti Κλπ)

Recommended Posts

καλοφορετες φιλε μου.να ρωτησω σου εκαναν κ ευθυγραμμηση μετα?

Ναι, έκανα κι ευθυγράμμιση (μέσα στην τιμή) αν και χρειάζεται πάλι μετά από καμιά 500αριά χλμ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

αναρτήσεις coilover V-MAXX Autosport για golf v gti. Είναι Ολλανδικές. Τις ξέρει κανείς. 'Έχω ακούσει καλά σχόλια και σκέφτομαι να τις βάλω

http://www.v-maxx.ch/

Edited by petpinos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια απάντηση για το τι συμβαίνει με τις αναρτησεις fk δεν βλέπω να δίνεται κάπου...

Τις έχει βάλει κανένας να μου πεί εντυπώσεις;Θα ήθελα να μάθω την συμπεριφορά τους γιατί τις βρίσκω φτηνά και ψήνομαι να τις βάλω....κοπανανέ;;;;;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το golf gt και βρήκα ελατηρια σχεδόν κσινουρια 1000κμ , θέλω να ρωτήσω είναι τα ίδια με το gt επίσης απο σκληρότητα είναι περισσότερο; Αξίζει να τα αγοράσω;Απο χαμηλωμα το ίδιο απ´οτι έχω ακούσει πείτε μου την άποψη σας

Link to comment
Share on other sites

παρτα και βαλτα.κακο δεν κανεις,ειναι λιγο ποιο σφιχτα ισως χωρις να ξερω απλα ισως να φοραει ποιο σφιχτα το γτι σαν κορυφη του γκολφ που ειναι απο ιπποδυναμη... :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Άμα τα βάλεις στο αμάξι μπορεί να σηκωθεί εμπρός λόγο μικρότερου βάρους του 1.4tsi. Άμα θες να αλλάξεις βάζεις π.χ. eibach που έχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές για το αμάξι σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα βρήκα σε 1000κμ και τιμη 50€ παιδιά. Εν τελει θα είναι καλύτερα σύμφωνα με την φιλοσοφία του αυτοκινήτου;Μου είπαν απο την vw ταιριάζουν και δεν θα έχω πρόβλημα .Τι εννοείς θα σηκωθεί λίγο εμπρός λόγο λιγότερους βάρους αντιθέτως νομίζω θα χαμηλώνει λόγο ότι είναι 1,5 χαμηλοτερα

Link to comment
Share on other sites

Του gti έχουν διαφορετικές προδιαγραφές λόγο βάρους. Ο κινητήρας του GTI είναι πιο βαρύς οπότε τα ελατηρια είναι πιο σκληρά , άρα βάζοντας τα στο δικό σου δεν θα κάθονται όπως στο gti.

Link to comment
Share on other sites

Θα σηκωθει η μουρη του αυτοκινητου σου

Link to comment
Share on other sites

Θα σηκωθει η μουρη του αυτοκινητου σου

δεν υσχιει κατι τετιο,τα βαλαμε με ενα φιλο στο ιδιο αμαξι με το δικο σου,αν θες την εμπειρια μου εδω και 9 μηνες φοραω H&R 3.5 μπροστα και 1,5 πισω,ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. Ειμαι κάτοχος golf 1,6 FSI sportline έχω διανύσει 82000 χλμ και έχω την αίσθηση ότι το αυτοκίνητο έχει καθίσει..... βέβαια από τη μάνα του είναι χαμηλωμένο αλλα τώρα μου φαίνεται ότι έχει λιγότερο ύψος από το έδαφος. περιτό να σας πω ότι πλέον με ενοχλεί το ότι είναι χαμηλό, βάζω μέσα την οικογένεια και με το παραμικρό εμπόδιο βρίσκει. θα η΄θελα να αλλάξω την ανάρτηση ώστε να είναι πιο ψηλή κα΄τα πρώτον και κατά δεύτερον να τοποθετήσω αμορτισερ πιο μαλακά από αυτά που έχει. Δεν με ενδιαφέρει αν θα γέρνει πολύ φτάνει να επιτύχω τη μέγιστη άνεση και το φυσιολογικό ύψος. τα φώτα σας. σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το 1.6 fsi έβγαινε σε comfortline??Έχω την εντύπωση πως ναι.Θα πρέπει λοιπόν να βάλεις κομπλέ την ανάρτηση οεμ ελατήρια και αμορτισέρ για να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα το οποίο αναζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Το 1.6 fsi έβγαινε σε comfortline??Έχω την εντύπωση πως ναι.Θα πρέπει λοιπόν να βάλεις κομπλέ την ανάρτηση οεμ ελατήρια και αμορτισέρ για να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα το οποίο αναζητάς.

Εχω την αίσθηση πως έβγαινε. Να σου πω το σκέφτηκα. Δεν θα μου στοιχίσει όμως πολλά λεφτά; Κάτι ποιο οικονομικό ίσως; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω το ιδιο αυτοκινητο.. εχει 148.000 χλμ κ ειναι ωρα για αμορτισερ... εγω θα σου προτεινω να κοιταξεις κατι σε saghs φιλε μου..

ποια λες; και με τι τιμή αν γνωρίζεις;
Link to comment
Share on other sites

δεν υσχιει κατι τετιο,τα βαλαμε με ενα φιλο στο ιδιο αμαξι με το δικο σου,αν θες την εμπειρια μου εδω και 9 μηνες φοραω H&R 3.5 μπροστα και 1,5 πισω,ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος

Εργοστασιακά ελατήρια Gti που λέει στην αρχή ΔΕΝ συνδυάζονται σωστά και παίρνει ύψος μπροστά.

Για να τελειώνουμε στο θέμα έχει γίνει ξανά ανάλυση πριν χρόνια στο Section ανάρτηση Golf V.

Λάθος quote έκανες

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.