Jump to content
Kakos

Golf 5 - Ανάρτηση (Λύσεις, Aftermarket, Αλλαγές, Gt, Gti Κλπ)

Recommended Posts

Παιδια σε λιγες μερες θα βαλω την KW III στο gti μου την εχει βαλη καποιος να μου πη γνωμες και αν μπορω εγω να αλλαζω ρηθμισεις μονος μου? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε λιγες μερες θα βαλω την KW III στο gti μου την εχει βαλη καποιος να μου πη γνωμες και αν μπορω εγω να αλλαζω ρηθμισεις μονος μου? ;)

Aν διαβάσεις λίγο πιο πάνω, θα διαπιστώσεις πως αυτή η ανάρτηση είναι πλήρως ρυθμιζόμενη, αλλά όχι πάνω στο αμάξι. Πρέπει να την βγάζεις, να την ρυθμίζεις και να την ξαναβάζεις. Αν έχεις χώρο και μηχανήματα για ευθυγράμιση, τότε μπορείς μόνος σου. Διαφορετικά, ρύθμισε την έτσι όπως σε βολεύει και άστην εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια καταλαβα θα πρεπει να γινω κολλητος με τον μηχανικο μου

Το τελειο θα ηταν να ρηθμιζαν μεσα απο το αυτοκινιτα {πολα ζηταω μαλλον} <_<B)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια καταλαβα θα πρεπει να γινω κολλητος με τον μηχανικο μου

Το τελειο θα ηταν να ρηθμιζαν μεσα απο το αυτοκινιτα {πολα ζηταω μαλλον} <_<B)

Δεν θες πολλα απλα θες μια tein αναρτηση

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΙΝ; Υπολόγισε τα 2πλα, αν και δεν νομίζω να βγαίνει για εμάς το μοντέλο με το controler. Από ότι θυμάμαι και αν θυμάμαι καλά βγαίνει η Flex για εμάς αλλά είναι στο ίδιο μοτίβο. Ψάχτο λίγο και στο νετ. Θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΙΝ; Υπολόγισε τα 2πλα, αν και δεν νομίζω να βγαίνει για εμάς το μοντέλο με το controler. Από ότι θυμάμαι και αν θυμάμαι καλά βγαίνει η Flex για εμάς αλλά είναι στο ίδιο μοτίβο. Ψάχτο λίγο και στο νετ. Θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις.

Για δες εδω http://www.tein.co.uk/price/vw.html

Link to comment
Share on other sites

Ρωτισα ελλαδα για TEIN τιμη 1830 και το κοντρολερ αλλα 380 και εινα μονο για σκληροτητα.

Δεν ξερω αν αξιζη να πας τοσο ψιλα σε χρηματα. :baby:

Link to comment
Share on other sites

νομίζω την ίδια δουλεία θα κάνεις και με την PSS10

Link to comment
Share on other sites

έχω ακούσει πώς περπατάνε στην Γερμανία και γενικός στο εξωτερικό αυτή η ανάρτηση, προσωπικά δεν ξέρω κάτι άλλο γι' αυτήν ψάξε μία στο google...

Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω αν και δεν βλεπω να την περνω τωρα γιατι μου ετυχαν αλλα......απλα την βρηκε ενας φιλος στη γερμανια και μου ειπε αυτην την τιμη.....

Link to comment
Share on other sites

άμα έχεις φίλο σε Γερμανία και σε χώρα της Ευρώπης μπορείς να φέρεις κάτι καλό και σε καλή τιμούλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτος απο τις αναρτησεις που ηδη συζηταμε , μπορει καποιος να προτεινει μια λυση για χαμηλωμα στο gti..Χωρις να επηρεαστει πολυ η ανεση της μαμα αναρτησης ομως..απλα περισσοτερο να δειξει λιγο πιο χαμηλο το αυτοκινητο μιας και τωρα τελευταια εχω την εντυπωση οτι μου φαινεται λιγο ψηλο...Να σημειωσω επισης οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τη μαμα αναρτηση κ σε ανεση κ σε οδικη συμπεριφορα και αποφασισα να μη μπω προς το παρων στη διαδικασια να βαλω αναρτηση τυπου kw variant ή Bilstein pss10.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

πάρε και βάλε τότε ελατήρια ποιο κοντά κανένα H&R π.χ.

Link to comment
Share on other sites

250 - 300 κάπου εκεί λογικά πρέπει να παίζουν οι τιμές τους...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι μαρκα ειναι τα μαμα ελατηρια στο Gti?? Αν βαλω της HR θα εχω καποιο προβλημα με το στησιμο του αυτοκινητου? Κατα καιρους διαβαζω πως δεν ειναι οτι καλυτερο η αλλαγη μονο ελατηριων...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι μαρκα ειναι τα μαμα ελατηρια στο Gti?? Αν βαλω της HR θα εχω καποιο προβλημα με το στησιμο του αυτοκινητου? Κατα καιρους διαβαζω πως δεν ειναι οτι καλυτερο η αλλαγη μονο ελατηριων...

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο... απλά βάλε κανένα Blistein & H&R καλός και αξιόπιστος και δοκιμασμένος συνδυασμός... αλλά ποιο ολοκληρωμένη λύση είναι πιστεύω το κιτ πακέτο κατεβάσματος με η χωρείς ρυθμιζόμενες αναρτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο... απλά βάλε κανένα Blistein & H&R καλός και αξιόπιστος και δοκιμασμένος συνδυασμός... αλλά ποιο ολοκληρωμένη λύση είναι πιστεύω το κιτ πακέτο κατεβάσματος με η χωρείς ρυθμιζόμενες αναρτήσεις...

Καταλαβα ερχομαστε δλδ παλι στα ιδια..Μου φαινεται θα βαλω 19αρες να ησυχασω!! tongue.gif Που θα παει...θα γεμισουν οι θολοι!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι μαρκα ειναι τα μαμα ελατηρια στο Gti?? Αν βαλω της HR θα εχω καποιο προβλημα με το στησιμο του αυτοκινητου? Κατα καιρους διαβαζω πως δεν ειναι οτι καλυτερο η αλλαγη μονο ελατηριων...

Αν βαλεις μονο ελατηρια θα χαμηλωσει μεν αλλα η αναρτηση δεν θα λειτουργει σωστα με αποτελεσμα σε λιγα σχετικα χιλιομετρα,καμια 20.000,να σου φαει τα αμορτισερ και να θελουν οπωσδηποτε αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο κωνσταντινος στο προιγουμενο αμαξι ετσι την πατησα

εβαλα πριν μερικες μερες την κw variant 3

η αναρτηση δεν παιζεται το αυτοκινητο ειναι βιδωμενο σηνεχως με τον δρομο ειδικα στα πολλα!!

εχει απειρες ρυθμησεις το φερνης ακριβως στα μετρα σου

τελικα οτι πληρωνης παιρνης B)

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο κωνσταντινος στο προιγουμενο αμαξι ετσι την πατησα

εβαλα πριν μερικες μερες την κw variant 3

η αναρτηση δεν παιζεται το αυτοκινητο ειναι βιδωμενο σηνεχως με τον δρομο ειδικα στα πολλα!!

εχει απειρες ρυθμησεις το φερνης ακριβως στα μετρα σου

τελικα οτι πληρωνης παιρνης ;)

ΚW Wariant 3 ισχύει ότι για να την ρυθμίσεις πρέπει να την βγάζεις από το αυτοκίνητο και να την ξανά περνάς?

Εγώ πάντως είμαι υπέρ των αναρτήσεων σε πακέτο κιτ κατεβάσματος με ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και ελατήρια!

Δεν έχω Golf GTi, αλλά στο Passat που πέρασα PSS10 έχω φέρει το αυτοκίνητο στα μέτρα μου εκεί που θέλω!

τρομαχτική διαφορά! και τώρα και PSS9 και στο Polo είναι MUST!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.