Jump to content
Montoya

Καταστήματα για αναρτήσεις - αμορτισέρ στην Αθήνα

Recommended Posts

Το παν δεν ειναι ο ανθρωπος και το μαγαζι που πας να ειναι γεματο πραγματα και να εχει το καθε τι για καθε αυτοκινητο,το παν ειναι σ'αυτον που πας να γνωριζει καλα το αντικειμενο και να το εχει δουλεψει πολλες φορες και συγκεκριμενα για τα δικα μας αυτοκινητα.

Π.χ Πριν βαλω την αναρτηση μου ειχα παρει ενα τηλ το Κ.Γκικα που ειναι βελτιωτης της vw και τρεχει και σε αγωνες και του λεω,τι αναρτηση προτεινετε να βαλω???Και μου ειπε αυτο και αυτο και επειδη δεν μενω συνεχεια αθηνα και ειχα γνωστο με αξεσουαρ παραγγειλα ακριβως την ιδια αναρτηση που μου ειπε ο Κ.Γκικας και την εβαλα εδω στην Χιο.

Τωρα καταλαβαινεις τι θελω να πω???Να μην σου πουλανε μαλακιες!!!!

P.S Πουλανε ενα σετ αναρτησης CUP KIT H&R ΜΕΤΑΧ/ΡΟ 20.000 χλμ χρησιμοποιημενα,ριξε ενα τηλ στο 2310 524453(Περιοδικο ΤUNING EDITION).

Μοntoya.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω τι λες, και συμφωνω. Μονο δε εχει σχεση με αυτα που ειπα.

Δεν μου τα πασαρε αυτα ο τυπος, εγω ρωτησα τιμες για συγκεκριμενα παραγματα. Οποτε μαλλον αστοχα ειναι αυτα που λες για την συγκεκριμενη περιπτωση. Και δεν νομιζω οτι ειναι μαλακιες τα πραγματα που ζηταω.

Αν με ενδιεφερε μεταχειρισμενη δε θα κοιτουσα για καινουρια tongue.gif thnx anyway

Link to comment
Share on other sites

Για αναρτησεις και ελατηρια χαμηλωματος και ευθυγραμμισεις Ρελλας στην Αργυρουπολεως χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια μαγαζιά i)για αγορά αμορτισέρ ii) τοποθέτηση αμορτισερ ή για αγορά και τοποθέτηση στον ίδιο? Ενδιαφέρομαι κυρίως για bilstein τα μαύρα για golf iv.

Link to comment
Share on other sites

μαύρα γιατί δε σκοπεύω να το κρατήσω για πάνω από 20.000χλμ το αμάξι λόγω μετάβασης σε golfV ή golf VΙ αν έχει βγει. Οπότε δε αξίζουν τα κίτρινα κατά την ταπεινή μου άποψη για Golf IV 1.4 Edition 2002.

p.s. Αν έχετε κάποια άλλη καλύτερη πρόταση για αναρτήσεις, αλλά στο επίπεδο τιμών των μαύρων bilstein άντε +50Ε εννοείται ότι θέλω να την αναφέρετε. To club585 στον σταυρό αττικής μου πρότεινε sachs Advantage 300Ε με τοποθέτηση. Καλά είναι; Μου φάνηκε λίγο μέτρια η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

'Η κοιτα να αγορασεις μαμα ελαφρως μεταχειρισμενα.. Παρε καμια Χρ. Ευκαιρια 'η δες εδω στο.. "Αγγελιες προσφορα".

Επισης απο παλαιοτερο ποστ μου σε αντιστοιχη κατηγορια:

"Τα ελατηρια τα πηρα απο τον Σαβελλο (savel trade) σε τελεια τιμη (μολις ειδε οτι ειμαι και απο το κλαμπ!) και την τοποθετηση την εκανα ακριβως απεναντι του, σε ενα βουλκανιζατερ που αποδειχτηκε γαμω τους μαστορες! (ηταν μηχανικος σε αγωνιστικα αυτοκινητα). Τους συστηνω ανεπιφυλακτα!"

Eιδικα αυτο το βουλκανιζατερ ακριβως απεναντι ειναι ολα τα λεφτα τα παιδια.. Και δουλεια καλη και πολυυυ προσεκτικη, οχι λαλακιες.. Θα με θυμηθεις!

Λ.Ηρακλειου 63 ΤΗΛ 210-2919108 ,2911250 ειναι ο Σαββελος που αναφερω, του απεναντι δεν το εχω, Γιωργο τον λενε (τον ξερει και ο Σαβελλος, συνεργαζονται..)

Φιλικα,

Νικος

Edited by mkiv
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα ανάρτηση στον Πατέρα.Sachs performance και HR και μου πήρε 590¤.Σε όσους άλλους είχα ρωτήσει μου ζητούσαν από 650 εως 680!Είναι στη Θηβών πριν την Καβάλας όπως κατεβαίνεις για Αιγάλεω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει αν οι αναρτησεις bilstein PSS-9(ρυθμιζομενες) επισκευαζονται? Ή μηπως να παω για καινουριες? Ας μου δωσει καποιος μια απαντηση γιατι θα με τρελανουν στο τελος..ο ενας μου λεει ναι ο αλλος οχι.

Μηπως ξερει κανεις καποιο καταστημα που μπορω να επευθυνθω για σιγουρια?

VW_POLO_pss.doc

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει αν οι αναρτησεις bilstein PSS-9(ρυθμιζομενες) επισκευαζονται? Ή μηπως να παω για καινουριες? Ας μου δωσει καποιος μια απαντηση γιατι θα με τρελανουν στο τελος..ο ενας μου λεει ναι ο αλλος οχι.

Μηπως ξερει κανεις καποιο καταστημα που μπορω να επευθυνθω για σιγουρια?

Επισκευάζονται. Στη Θεσσαλονίκη υπάρχει εγκεκριμένο εργοστάσιο Bilstein που κατασκευάζει και επισκευάζει αναρτήσεις Bilstein.

Στην Αθήνα δε νομίζω ότι έχεις αυτή τη δυνατότητα (είναι το μόνο εγκεκριμένο εργοστάσιο στην Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μηηηηηηηηηηηηηηηην τις δωσεις...Φτιαχνονται και ρυθμιζονται, η ακομα αλλαζουν και χαρακτηριστικα, εκει που σου ειπε η Λουιζα...Στειλτες εκει, η πηγαινε τις yourself και θα εισαι ετοιμη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μηηηηηηηηηηηηηηηην τις δωσεις...Φτιαχνονται και ρυθμιζονται, η ακομα αλλαζουν και χαρακτηριστικα, εκει που σου ειπε η Λουιζα...Στειλτες εκει, η πηγαινε τις yourself και θα εισαι ετοιμη :lol:

ναι καλε! σιγα το πραγμα! τι ειναι αθηνα-θεσααλονικη? ενα τσιγαρο δρομος!!!

θενκς παντως!!

Link to comment
Share on other sites

ναι καλε! σιγα το πραγμα! τι ειναι αθηνα-θεσααλονικη? ενα τσιγαρο δρομος!!!

θενκς παντως!!

Οικονομικά σε συμφέρει ΠΑΡΑ πολύ να κάνεις το δρόμο για το rebuild (ή να τις στείλεις) παρά να πάρεις καινούριες αναρτήσεις πάντως. Ακόμα και αν δεν πάρεις ούτε απλές PSS.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα replies, μάλλον σαββέλο το βλέπω που είναι εγγύηση, αρκεί να τα φέρει. Ο Πατέρας έχει τηλέφωνο, γιατί είναι και καμμιά 40χλμ από μενα;

Edited by hottzo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δυο λύσεις για rebuild (εγκεκριμένες από τη Bilstein). Η μια είναι ο Κυρλαγκίτσης (Jam Sport στη Θεσσαλονίκη) και η άλλη ο BUD Racing στην Αθήνα. Υπάρχει και ο Αθανασίου στην Αθήνα αλλά ο άνθρωπος είναι απλά ΒΛΑΚΑΣ και συνήθως χαλάει τα αμορτισέρ εντελώς, δε τα επισκευάζει.

Εγώ (και πολλοί άλλοι από το 106sportclub) τα στέλνω στον Κυρλαγκίτση. Ο άνθρωπος γνωρίζει πολύ καλά τη δουλειά του και κάνει πολύ καλή ανακατασκευή. Και για το Bud ακούγονται καλά λόγια, αλλά δεν έχω στείλει ποτέ. Το τηλέφωνο του Κυρλαγκίτση είναι 2310796799 και του Bud 2109014430.

Πάρε για να μάθεις περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δυο λύσεις για rebuild (εγκεκριμένες από τη Bilstein). Η μια είναι ο Κυρλαγκίτσης (Jam Sport στη Θεσσαλονίκη) και η άλλη ο BUD Racing στην Αθήνα. Υπάρχει και ο Αθανασίου στην Αθήνα αλλά ο άνθρωπος είναι απλά ΒΛΑΚΑΣ και συνήθως χαλάει τα αμορτισέρ εντελώς, δε τα επισκευάζει.

Εγώ (και πολλοί άλλοι από το 106sportclub) τα στέλνω στον Κυρλαγκίτση. Ο άνθρωπος γνωρίζει πολύ καλά τη δουλειά του και κάνει πολύ καλή ανακατασκευή. Και για το Bud ακούγονται καλά λόγια, αλλά δεν έχω στείλει ποτέ. Το τηλέφωνο του Κυρλαγκίτση είναι 2310796799 και του Bud 2109014430.

Πάρε για να μάθεις περισσότερα.

Εγώ πάντως αναφερόμουν στην Jam Sport. Ότι καλύτερο... Για Αθήνα δεν ξέρω, αλλά κατά καιρούς ακούω για άτομα που προτιμούν να ανέβουν στην Jam Sport για τέτοιες δουλειές.

Αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε που αξιζει!σιγα... γιατι?

επειδη ο ανθρωπος ειναι επιστημονας?επειδη ξερει τι κανει πως να το κανει και μαλιστα πως να το κανει τελεια?

η μηπως γιατι ξερει τι θελει σχεδον το καθε αυτ/το και το κανει να βιδωνει στο δρομο?

για να μη μιλησω για επαγγελματισμο... καποιος που ειναι κατω απο τ αυλακι καταλαβαινει τι λεω.... :blush: ε aris?

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να σας πω την πονεμενη ιστορια:

Την παρασκευη παρηγγειλα μια kw variant II για το πολο μου.Παω την παραλαμβανω αλλα δεν ελεγε κατι πανω λεω οκ θα δω το part number μετα σπιτι.Το κοιταω και ηταν αυτο: 152 82 003.

Κοιταω στο site της εταιριας και βεβαια για το αμαξι μου καμμια σχεση το part number.Εψαξα εψαξα και τελικα ανακαλυψα σε ποιο αμαξι αντιστοιχει αυτο το part number: SKODA fabia!!!!! LOL

Καλα εννοειται οτι θα τους παρω να τους κραξω πρωτον.Τι γνωμη εχετε?Μηπως απλα οι κλασικοι ελληναρες δεν φερνουν ολα τα μοντελα και δινουν απλα τα "συμβατα"???

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.