Jump to content
Montoya

Καταστήματα για αναρτήσεις - αμορτισέρ στην Αθήνα

Recommended Posts

Λοιπον να σας πω την πονεμενη ιστορια:

Την παρασκευη παρηγγειλα μια kw variant II για το πολο μου.Παω την παραλαμβανω αλλα δεν ελεγε κατι πανω λεω οκ θα δω το part number μετα σπιτι.Το κοιταω και ηταν αυτο: 152 82 003.

Κοιταω στο site της εταιριας και βεβαια για το αμαξι μου καμμια σχεση το part number.Εψαξα εψαξα και τελικα ανακαλυψα σε ποιο αμαξι αντιστοιχει αυτο το part number: SKODA fabia!!!!! LOL

Καλα εννοειται οτι θα τους παρω να τους κραξω πρωτον.Τι γνωμη εχετε?Μηπως απλα οι κλασικοι ελληναρες δεν φερνουν ολα τα μοντελα και δινουν απλα τα "συμβατα"???

το πιο πιθανο ειναι να κανανε λαθος η να μην ειδαν καν part number απο την αλλη πολλα μαγαζια γνωριζοντας πως καποια μοντελα ειναι ιδια σε καποια πραγματα καλη ωρα [η μαλλον κακη ωρα] η περιπτωση σου για παραδειγμα εψαχνα να βαλω λεξους φαναρια πισω ζηταγα για το πολο 6ν2 και ολοι μου εφερναν απο 6ν για το 6ν2 δεν υπαρχουν τελικα τα φαναρια τους ειναι διαφορετικα δεν εφαρμοζουν οπως πρεπει. κατι τετοι λοιπον ειναι η περιπτωση που σου ανεφερα πως καποια μοντελα ειναι ιδια σε καποια πραγματα και σου εστειλαν αυτα μπορει να τα εβαζες και να κανανε στο αμαξι σου αλλα αφου το πηρες χαμπαρι μην παρτους και πεστους πως κανανε λαθος και δεν ειναι για το πολακι σου οπως εκανα εγω με τα φαναρια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοειται οτι θα τους παρω να τους πω οτι ειναι λαθος δεν το συζηταμε αυτο.Απλα επειδη τα fabia/ibiza/polo εχουν το ιδιο πατωμα λεω μηπως απλα φερνουν 1 για ολα και τελειωνουνε οι γυφτοι tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοειται οτι θα τους παρω να τους πω οτι ειναι λαθος δεν το συζηταμε αυτο.Απλα επειδη τα fabia/ibiza/polo εχουν το ιδιο πατωμα λεω μηπως απλα φερνουν 1 για ολα και τελειωνουνε οι γυφτοι tongue.gif

αν και δεν νομιζω να φερνουν 1 για ολα δεν το αποκλειω κι ολας απο την αλλη ομως ισως και kw να βγαζει 1 και για τα 3 μιας και ισως να ειναι ιδιο το πατωμα ψαξτο ομως πιο πολυ πριν τους βρισεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειδες τι εγραψα πριν?Εχει για καθε μοντελο οχι μονο διαφορετικα part numbers αλλα απο μοντελο σε μοντελο εχει αλλα (πχ αλλο το 9Ν το απλο αλλο το GTI)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειδες τι εγραψα πριν?Εχει για καθε μοντελο οχι μονο διαφορετικα part numbers αλλα απο μοντελο σε μοντελο εχει αλλα (πχ αλλο το 9Ν το απλο αλλο το GTI)

ε τοτε καποιο λαθος θα εκαναν :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.