Jump to content
Guest Thlimenos

Πλήρη απογοήτευση απο συνεργεια

Recommended Posts

:huh: - στα κεντρικα του Ζαπατινα στους αγιους αναργυρους πηγες ? θυμασαι αν αυτος ο υπευθυνος που μιλησες ηταν ο Χρηστος ενας κοντος με αραια μαλλια ?

αγίους είχα πάει αλλά το αφεντικό το λένε Γιώργο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε ήρθες δεύτερος...

Δέν διάβαζες λίγο το φόρουμ που είχα ΗΔΗ πέι μακρυά απο το συγκεκριμένο κατάστημα;;;

ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ !!!!!

Ο υπεύθυνος στο κατάστημα (ένας κύριος με σχεδόν ξυρισμένο κεφάλι) είναι ΜΕΓΑΛΗ ΛΕΡΑΑΑΑ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ είμαι μεγαλύτερη λέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :huh:

EDIT: την ώρα που ήμουν εκεί χρέωσε 100 € για μία μπούκα έναν τύπο με μία porsche boxter.Την ίδια μπούκα την έχω βάλει εγώ με 30€

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

:huh: - εκτος απο εμενα που εχω παει 3 φορες ξερω και αλλα παιδια του group VAG που εχουν παει και ειναι υπερεχαριστημενοι οχι μονο απο οτι εβαλαν αλλα και απο το aftersale service του ,περιεργο........
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν γίνονται και κάθε μέρα αυτά!!!

Και εγώ έχω πάει 3-4 φορές και γενικά δεν είχα παράπονα αλλά αυτό που έκανε με τον καταλύτη ήταν λίγο χοντρό!!!

Είναι πολύ εύκολο να βγάλει κακό όνομα όταν οι υπάλληλοι κάνουν του κεφαλιού τους και είναι και λίγο κουτοπόνηροι!!!

Απλά πρέπει να είμαστε πάρα πολύ προσεκτηκοί με τα αυτοκίνητά μας και να ξέρουμε και τα δικαιόματά μας όταν κάποιος είτε από λάθος είτε εσκεμένα προσπαθεί να πάρει παραπάνω από αυτά που θέλουμε να δώσουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα πω και γω τα δικα μου εδω για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα. Πριν δυο τρεις βδομαδες παω σε γνωστο σε ολους μας συνεργειο για αλλαγη θερμοστατη. Ο παλιος εμενε ανοιχτος συνεχεια με αποτελεσμα το αμαξι μετα τα 80 χιλιομετρα να κρυωνει (η θερμοκρασια επεφτε κατω απο τους 70 βαθμους) και το ρελαντι να ανεβαινει στις 1000 και κατι. Αλλαζει λοιπον ο θερμοστατης χωρις να αλλαξει ομως το καπακι του θερμοστατη ουτε και το λαστιχακι που υπαρχει πισω απο το καπακι του θερμοστατη. Πληρωνω θερμοστατη "καινουργιο" παραφλου, εργασια και φευγω. Ανημερα τα Χριστουγεννα ξεκιναω να ερθω Αθηνα νωρις το απογευμα. Σε ολη την διαδρομη δεν περασα τα 140 ειχε μια τρελη ομιχλη και πηγαινα με 100-120. Καποια στιγμη βλεπω να αναβει το κοκκινο λαμπακι για το νερο (αυτο που δειχνει οτι το δοχειο υγρων δεν εχει νερο μεσα) και βγαινω αμεσως μετα απο 1 χιλιομετρακι στο 90 επανω στην εθνικη. Ανοιγω το καπο και μολις σκαω μια στροφη στην ταπα απο το δοχειο με παιρνουν τα νερα απο τα μουτρα. Το αφηνω κρυωνει συμπληρωνω και συνεχιζω και μετα απο καμια 10ρια χιλιομετρα ξανα τα ιδια. Το νερο στο δοχειο εβραζε και ο κατω σωληνας του ψυγειου ηταν κρυος ενω ο πανω εψηνε. Το σβηνω τηλεφωνο στην οδικη και φτανω Αθηνα μεσα στα αγρια μεσανυχτα. Σημερα το πρωι βουρ για Αιγαλεω το αμαξι κυρια σε ολη την διαδρομη ουτε νερα ουτε λαμπακια (πηγαινα με 40). Φτανω στο συνεργειο του λεω τι εγινε το κοιταει και μου λεει οτι ο θερμοστατης δουλευει κανονικα και οτι βλεπει κατι νερα στην τρομπα νερου. Μου λεει να αλλαξει προλυπτικα τον θερμοστατη ξανα (με εναν που εβγαζε ματι οτι ηταν μεταχειρισμενος) ή να περιμενω κανα 2 ωρο να κρυωσει το αμαξι τελειως να το πρεσσαρει να δει απο που χανει νερα. Του λεω αλλαγη θερμοστατη δεν θελω τα παιρνει και μου λεει αντε αποφασισε τι θες γιατι ολοι εδω εμενα περιμενουν. Κλεινω το καπο το παιρνω και την κανω με την μια για αμφιθεας. Ο γκουρου του συγκεκριμενου αμαξιου (βλεπε Γ.Γκικας) ακουει τα οσα εγιναν και μου λεει... το καπακι του θερμοστατη ραγιζει πολλες φορες με αποτελεσμα να μαγκωνει ο καινουργιος θερμοστατης ειδικα οταν πολυ ζεστενεται και απο το ραγισμα να χανονται και τα νερα, γι αυτο πρεπει μαζι με τον θερμοστατη να αλλαζει παντα και το καπακι. Βγαζει αυτον που ειχα επανω και με ρωταει ποτε τον αλλαξες αυτος ειναι μεταχειρισμενος. Του λεω πριν δυο βδομαδες και τον παιρνουν τα γελια. Αποτελεσμα: πληρωσα τον θερμοστατη δευτερη φορα (τουλαχιστον ο δευτερος ηταν καινουργιος) μαζι με τα ξυδια μυδια και την εκανα για να παω στην δουλεια. Αυτο που με χαλαει δεν ειναι τοσο τα λεφτα του θερμοστατη αλλα η κοροιδια και το γεγονος οτι θα μπορουσε να μου εχει καψει καμια φλαντζα το αμαξι μαζι με την ταλαιπωρια που τραβηξα ανημερα τα χριστουγεννα. Ο συγκεκριμενος μηχανικος αμα με ξαναδει να μου γραψει αφου απ οτι φαινεται εχει πολλους πελατες ενας λιγοτερος δεν θα τον πειραξει. Κριμα γιατι παντα επαιρνε τα λεφτα του στο χερι, πολλα η λιγα και ακομα πιο κριμα γιατι δεν ειμαι ο μονος απο το club που του εμπιστευεται το αμαξι του για φτιαξιμο. Τεσπα συνεργεια γεματος το τοπος....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα πω και γω τα δικα μου εδω για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα.

Καλα εκανες.!!!!! :cry::wacko::angry2: Και μονο ο τροπος που σου απαντησε και η ταλαιπωρια που τραβηξες Χριστουγεννιατικα εφτανε για να μην ξαναπατησεις. ;);):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα πω και γω τα δικα μου εδω για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα. Πριν δυο τρεις βδομαδες παω σε γνωστο σε ολους μας συνεργειο για αλλαγη θερμοστατη. Ο παλιος εμενε ανοιχτος συνεχεια με αποτελεσμα το αμαξι μετα τα 80 χιλιομετρα να κρυωνει (η θερμοκρασια επεφτε κατω απο τους 70 βαθμους) και το ρελαντι να ανεβαινει στις 1000 και κατι. Αλλαζει λοιπον ο θερμοστατης χωρις να αλλαξει ομως το καπακι του θερμοστατη ουτε και το λαστιχακι που υπαρχει πισω απο το καπακι του θερμοστατη. Πληρωνω θερμοστατη "καινουργιο" παραφλου, εργασια και φευγω. Ανημερα τα Χριστουγεννα ξεκιναω να ερθω Αθηνα νωρις το απογευμα. Σε ολη την διαδρομη δεν περασα τα 140 ειχε μια τρελη ομιχλη και πηγαινα με 100-120. Καποια στιγμη βλεπω να αναβει το κοκκινο λαμπακι για το νερο (αυτο που δειχνει οτι το δοχειο υγρων δεν εχει νερο μεσα) και βγαινω αμεσως μετα απο 1 χιλιομετρακι στο 90 επανω στην εθνικη. Ανοιγω το καπο και μολις σκαω μια στροφη στην ταπα απο το δοχειο με παιρνουν τα νερα απο τα μουτρα. Το αφηνω κρυωνει συμπληρωνω και συνεχιζω και μετα απο καμια 10ρια χιλιομετρα ξανα τα ιδια. Το νερο στο δοχειο εβραζε και ο κατω σωληνας του ψυγειου ηταν κρυος ενω ο πανω εψηνε. Το σβηνω τηλεφωνο στην οδικη και φτανω Αθηνα μεσα στα αγρια μεσανυχτα. Σημερα το πρωι βουρ για Αιγαλεω το αμαξι κυρια σε ολη την διαδρομη ουτε νερα ουτε λαμπακια (πηγαινα με 40). Φτανω στο συνεργειο του λεω τι εγινε το κοιταει και μου λεει οτι ο θερμοστατης δουλευει κανονικα και οτι βλεπει κατι νερα στην τρομπα νερου. Μου λεει να αλλαξει προλυπτικα τον θερμοστατη ξανα (με εναν που εβγαζε ματι οτι ηταν μεταχειρισμενος) ή να περιμενω κανα 2 ωρο να κρυωσει το αμαξι τελειως να το πρεσσαρει να δει απο που χανει νερα. Του λεω αλλαγη θερμοστατη δεν θελω τα παιρνει και μου λεει αντε αποφασισε τι θες γιατι ολοι εδω εμενα περιμενουν. Κλεινω το καπο το παιρνω και την κανω με την μια για αμφιθεας. Ο γκουρου του συγκεκριμενου αμαξιου (βλεπε Γ.Γκικας) ακουει τα οσα εγιναν και μου λεει... το καπακι του θερμοστατη ραγιζει πολλες φορες με αποτελεσμα να μαγκωνει ο καινουργιος θερμοστατης ειδικα οταν πολυ ζεστενεται και απο το ραγισμα να χανονται και τα νερα, γι αυτο πρεπει μαζι με τον θερμοστατη να αλλαζει παντα και το καπακι. Βγαζει αυτον που ειχα επανω και με ρωταει ποτε τον αλλαξες αυτος ειναι μεταχειρισμενος. Του λεω πριν δυο βδομαδες και τον παιρνουν τα γελια. Αποτελεσμα: πληρωσα τον θερμοστατη δευτερη φορα (τουλαχιστον ο δευτερος ηταν καινουργιος) μαζι με τα ξυδια μυδια και την εκανα για να παω στην δουλεια. Αυτο που με χαλαει δεν ειναι τοσο τα λεφτα του θερμοστατη αλλα η κοροιδια και το γεγονος οτι θα μπορουσε να μου εχει καψει καμια φλαντζα το αμαξι μαζι με την ταλαιπωρια που τραβηξα ανημερα τα χριστουγεννα. Ο συγκεκριμενος μηχανικος αμα με ξαναδει να μου γραψει αφου απ οτι φαινεται εχει πολλους πελατες ενας λιγοτερος δεν θα τον πειραξει. Κριμα γιατι παντα επαιρνε τα λεφτα του στο χερι, πολλα η λιγα και ακομα πιο κριμα γιατι δεν ειμαι ο μονος απο το club που του εμπιστευεται το αμαξι του για φτιαξιμο. Τεσπα συνεργεια γεματος το τοπος....

φιλε πες μας ποιο ειναι το συνεργειο?

Link to comment
Share on other sites

φιλε πες μας ποιο ειναι το συνεργειο?

Αν θες να σου στειλω pm και να σου πω ποιος ειναι. Παντως δεν ειναι πολλα τα συνεργεια στην περιοχη του Αιγαλεω προς τα οποια το club εχει μια ιδιαιτερη εκτιμηση και συμπαθεια. Αλλα ας βγει να μου πει οποιος θελει οτι αυτο που συνεβει δεν ειναι χοντρη μαλακια, γιατι οταν εγω πηγα στο συνεργειο δεν φωναξα ουτε ειχα νευρα ουτε απαιτησα να γινει καποια εργασια δωρεαν που θα μπορουσα καλλιστα να το κανω. Απεναντιας την ακουσα κιολας και παλι δεν ειπα τιποτα. Μπορει το ποσο που κοστιζει ενα ανταλλακτικο να μην ειναι μεγαλο αλλα απο εναν θερμοστατη περνεις τον κινητηρα στο χερι για πλακα. Απ οτι φαινεται τα χρηματα τα οποια δινεις σε ενα συνεργειο για να σε αντιμετωπιζουν σαν πελατη πρεπει να ανερχονται σε κατι χιλιαδες ευρω αλλιως με 300-400 τι φορα δουλεια δεν γινεται. Τελος παντων οπως ειπα και πριν απο συνεργεια και βελτιωτες γεματος ο τοπος... κανεναν καλο δεν βρισκουμε...

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!

ΑΝ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΟΙΩΣΩ ΠΟΤΕ!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΟΥΦΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ AFH ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ¨¨ΔΟΥΛΕΥΤΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΕΓΚΕΦΑΛΟ!¨¨

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΛΕΨΙΜΕΙΚΟ SERVICE 1300ΕΥΡΩ-ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΩΑΣΑΤΕ!(ΓΙΑ ΛΑΔΙΑ,ΦΙΛΤΡΑ,ΜΠΟΥΖΙ, ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ,ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΟΔΙΑ,ΡΑΟΥΛΟ ΝΤΙΣΤΡΙΜΠΙΤΕΡ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΡΟ)

ΑΥΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΛΙΘΕΑ ΣΤΟΝ ΦΩΣΚΟΛΟ , , , , ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΕΞΩ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΤΑΙ!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ ΤΟΥ ΚΕΡΜΑΤΟΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΚΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!

ΟΠΩΣ^Ν1.~~~ΤΣΑΚΟΥΛΕΡΗΣ-ΑΙΓΑΛΑΙΟ~~~

Ν2~~~ΜΑΤΡΑΚΑΣ-ΨΑΧΝΑ ΕΥΟΙΑΣ~~~

ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ... ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ!!ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ....

Π.Χ. ΜΑΤΡΑΚΑΣ-ΑΛΛΑΓΗ ΔΥΣΚΟ ΠΛΑΤΟ ΠΟΥΛΕΜΑΝ ΜΑΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΝΤΙΖΑ ΒΑΛΒΟΛΙΝΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΑ 220ΕΥΡ!

ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΕΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥΣ...ΕΡΓΑΣΙΑ,ΠΛΑΝΙΣΜΑ ΚΕΦΑΛΗΣ,ΦΛΑΤΖΕΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΣΜΟ 200ΕΥΡΩ!

Edited by tafos16v
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!

ΑΝ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΟΙΩΣΩ ΠΟΤΕ!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΟΥΦΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ AFH ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ¨¨ΔΟΥΛΕΥΤΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΕΓΚΕΦΑΛΟ!¨¨

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΛΕΨΙΜΕΙΚΟ SERVICE 1300ΕΥΡΩ-ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΩΑΣΑΤΕ!(ΓΙΑ ΛΑΔΙΑ,ΦΙΛΤΡΑ,ΜΠΟΥΖΙ, ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ,ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΟΔΙΑ,ΡΑΟΥΛΟ ΝΤΙΣΤΡΙΜΠΙΤΕΡ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΡΟ)

ΑΥΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΛΙΘΕΑ ΣΤΟΝ ΦΩΣΚΟΛΟ , , , , ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΕΞΩ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΤΑΙ!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ ΤΟΥ ΚΕΡΜΑΤΟΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΚΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!

ΟΠΩΣ^Ν1.~~~ΤΣΑΚΟΥΛΕΡΗΣ-ΑΙΓΑΛΑΙΟ~~~

Ν2~~~ΜΑΤΡΑΚΑΣ-ΨΑΧΝΑ ΕΥΟΙΑΣ~~~

ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ... ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ!!ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ....

Π.Χ. ΜΑΤΡΑΚΑΣ-ΑΛΛΑΓΗ ΔΥΣΚΟ ΠΛΑΤΟ ΠΟΥΛΕΜΑΝ ΜΑΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΝΤΙΖΑ ΒΑΛΒΟΛΙΝΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΑ 220ΕΥΡ!

ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΕΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥΣ...ΕΡΓΑΣΙΑ,ΠΛΑΝΙΣΜΑ ΚΕΦΑΛΗΣ,ΦΛΑΤΖΕΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΣΜΟ 200ΕΥΡΩ!

Μη σου χαλασω την ονειρωξη αλλα ο Ν1 μου την εκανε την καλη και ψαχνομουν ανημερα τα χριστουγεννα φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, είναι περιπτώσεις και περιπτώσεις Κώστα. Και εγώ προχθές βρίστηκα με τον Ηλία γιατί μου πέταξε μια κουλαμάρα και τα πήρα στο κρανίο, δε σημαίνει πως δεν είναι καλός μηχανικός.

Βέβαια είναι και θέμα το κατά πόσο είχες και εσύ υπομονή να περιμένεις να κρυώσει το αμάξι για να το πρεσσάρει. Καθώς ο κάθε μηχανικός μπορεί να έχει και τις μεθόδους του.

Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω τον Ηλία, αλλά όπως και να το κάνουμε ο άνθρωπος σκίζεται για τα αυτοκίνητά μας, και με το δικό σου και στο τρακάρισμα και με τα φρένα είχε τρέξει αρκετά απ'όσο ξέρω.

Βέβαια αν όντως στην αλλαγή που σου είχε κάνει στο θερμοστάτη ΔΕΝ σου άλλαξε το πλαστικό καπάκι του, τότε ναι είναι όντως μεγάλη μαλακία γιατί το κουβέντιασα και με φίλο μηχανικό και μου επιβεβαίωσε πως πάντα αλλάζουμε το καπάκι του θερμοστάτη στην κάθε αλλαγή αυτού.

Εχμ... και για την ιστορία... δεν καίει φλάτζα έτσι εύκολα το αμάξι... το έχω φέρει χωρίς νερά (τρύπησε ένα κολάρο και τα ξέρασε) από τον Κάλαμο το καλοκαίρι με 40+ εξωτερική θερμοκρασία και το μοτέρ να δουλεύει στους 100-110... (και ξέρεις πως είναι το δικό μου) και ήταν και το ψυγείο από το 1050 cc στο μοτέρ που φοράω τώρα...

Βέβαια μόλις ξεπέρασε τους 110... ε... το φόρτωσα σε γερανό :o

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, είναι περιπτώσεις και περιπτώσεις Κώστα. Και εγώ προχθές βρίστηκα με τον Ηλία γιατί μου πέταξε μια κουλαμάρα και τα πήρα στο κρανίο, δε σημαίνει πως δεν είναι καλός μηχανικός.

Βέβαια είναι και θέμα το κατά πόσο είχες και εσύ υπομονή να περιμένεις να κρυώσει το αμάξι για να το πρεσσάρει. Καθώς ο κάθε μηχανικός μπορεί να έχει και τις μεθόδους του.

Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω τον Ηλία, αλλά όπως και να το κάνουμε ο άνθρωπος σκίζεται για τα αυτοκίνητά μας, και με το δικό σου και στο τρακάρισμα και με τα φρένα είχε τρέξει αρκετά απ'όσο ξέρω.

Βέβαια αν όντως στην αλλαγή που σου είχε κάνει στο θερμοστάτη ΔΕΝ σου άλλαξε το πλαστικό καπάκι του, τότε ναι είναι όντως μεγάλη *μη επιτρεπόμενη λέξη* γιατί το κουβέντιασα και με φίλο μηχανικό και μου επιβεβαίωσε πως πάντα αλλάζουμε το καπάκι του θερμοστάτη στην κάθε αλλαγή αυτού.

Εχμ... και για την ιστορία... δεν καίει φλάτζα έτσι εύκολα το αμάξι... το έχω φέρει χωρίς νερά (τρύπησε ένα κολάρο και τα ξέρασε) από τον Κάλαμο το καλοκαίρι με 40+ εξωτερική θερμοκρασία και το μοτέρ να δουλεύει στους 100-110... (και ξέρεις πως είναι το δικό μου) και ήταν και το ψυγείο από το 1050 cc στο μοτέρ που φοράω τώρα...

Βέβαια μόλις ξεπέρασε τους 110... ε... το φόρτωσα σε γερανό :o

Προεδρε εγω δεν ειπα οτι ο Ηλιας δεν εχει τρεξει για καποια πραγματα που του ζητησα, αλλα δεν ετρεξε τζαμπα, ουτε επειδη γνωριζομαστε χρονια. Ειναι ικανος μηχανικος και μπορει να σου τουρμπισει ενα polo και να δουλεψει σωστα, αλλα εχει διαφορα με το καλος μηχανικος. Εγω τι να το κανω αυτο, οταν παραβλεπει καποια πραγματα τα οποια ειναι στα βασικα της δουλειας. Ο θερμοστατης δεν αλλαξε σωστα εξ αρχης και παρολα αυτα δεν πηγα εκει αγριεμενος ουτε με διαθεση για καβγα. Το να μου λεει ομως, θα σου ξαναλλαξω προληπτικα θερμοστατη και να μου φερνει εναν αλλον μεταχειρισμενο μεσα στα μουτρα μου, ειναι κοροιδια ρε συ. Και να σημειωθει οτι το καπακι παλι δεν σκοπευε να το αλλαξει. Με την μια επαψα να του εχω εμπιστοσυνη, δεν ηθελα να βαλει χερι στο αμαξι. Και μεσα σε ολα αυτα φωναζεις μπροστα στον κοσμο, αποφασισε τι θες γιατι ολοι εμενα περιμενουν? Να υποθεσω οτι επρεπε να αναφερω και γω το γεγονος οτι το προηγουμενο βραδυ περιμενα 2 ωριτσες μεσα στο ψωλοκρυο, να αναρωτιεμαι γιατι εμεινα απο θερμοστατη που ειχα αλλαξει πριν 3 βδομαδες?? Ναι δεν ειχα χρονο ουτε και υπομονη να καθισω να περιμενω τρεις ωρες να κρυωσει το αμαξι ωστε να πρεσσαριστει και να δουμε απο που χανει νερα, αλλα τελικα επρεπε να το κανω για να δει και ο ιδιος οτι η μαλακια ηταν δικια του. Την ακουσα λοιπον απο πανω εφυγα και δεν ειπα και κουβεντα. Οσο ικανος και να ειναι ενας μηχανικος τελικα ολα καταλληγουν να ειναι θεμα εμπιστοσυνης, οταν δηλαδη σου λεει ειναι ενταξει το αμαξι σου, ποσο τον πιστευεις η οχι. Απο την στιγμη δε, που σε κανει να καταλαβεις οτι αφου υπαρχει ουρα στο μαγαζι του τοτε παυει να ισχυει το δικιο του πελατη, τοτε το μονο που μενει ειναι πας αλλου. Τεσπα απο πελατες εχει μπολικους οπως ξαναειπα, οπωτε ενας λιγοτερος δεν θα τον πειραξει.

Edited by Capamaru
Link to comment
Share on other sites

Προεδρε εγω δεν ειπα οτι ο Ηλιας δεν εχει τρεξει για καποια πραγματα που του ζητησα, αλλα δεν ετρεξε τζαμπα, ουτε επειδη γνωριζομαστε χρονια. Ειναι ικανος μηχανικος και μπορει να σου τουρμπισει ενα polo και να δουλεψει σωστα, αλλα εχει διαφορα με το καλος μηχανικος. Εγω τι να το κανω αυτο, οταν παραβλεπει καποια πραγματα τα οποια ειναι στα βασικα της δουλειας. Ο θερμοστατης δεν αλλαξε σωστα εξ αρχης και παρολα αυτα δεν πηγα εκει αγριεμενος ουτε με διαθεση για καβγα. Το να μου λεει ομως, θα σου ξαναλλαξω προληπτικα θερμοστατη και να μου φερνει εναν αλλον μεταχειρισμενο μεσα στα μουτρα μου, ειναι κοροιδια ρε συ. Και να σημειωθει οτι το καπακι παλι δεν σκοπευε να το αλλαξει. Με την μια επαψα να του εχω εμπιστοσυνη, δεν ηθελα να βαλει χερι στο αμαξι. Και μεσα σε ολα αυτα φωναζεις μπροστα στον κοσμο, αποφασισε τι θες γιατι ολοι εμενα περιμενουν? Να υποθεσω οτι επρεπε να αναφερω και γω το γεγονος οτι το προηγουμενο βραδυ περιμενα 2 ωριτσες μεσα στο ψωλοκρυο, να αναρωτιεμαι γιατι εμεινα απο θερμοστατη που ειχα αλλαξει πριν 3 βδομαδες?? Ναι δεν ειχα χρονο ουτε και υπομονη να καθισω να περιμενω τρεις ωρες να κρυωσει το αμαξι ωστε να πρεσσαριστει και να δουμε απο που χανει νερα, αλλα τελικα επρεπε να το κανω για να δει και ο ιδιος οτι η μαλακια ηταν δικια του. Την ακουσα λοιπον απο πανω εφυγα και δεν ειπα και κουβεντα. Οσο ικανος και να ειναι ενας μηχανικος τελικα ολα καταλληγουν να ειναι θεμα εμπιστοσυνης, οταν δηλαδη σου λεει ειναι ενταξει το αμαξι σου, ποσο τον πιστευεις η οχι. Απο την στιγμη δε, που σε κανει να καταλαβεις οτι αφου υπαρχει ουρα στο μαγαζι του τοτε παυει να ισχυει το δικιο του πελατη, τοτε το μονο που μενει ειναι πας αλλου. Τεσπα απο πελατες εχει μπολικους οπως ξαναειπα, οπωτε ενας λιγοτερος δεν θα τον πειραξει.

cap,δεν ειναι ενας λιγοτερος αλλα πολλοι λιγοτεροι γιατι αυτα που εγραψες τα εχουμε διαβασει πολλοι και θα τα διαβασουνε ακομα πολλοι περισσοτεροι.δεν πειραζει ομως...ας προσεχε.εγω συμφωνω μαζι σου με χιλια παντως...

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... σχετικό polo_6566, γιατί πάντα θα υπάρχει και 1 παραπονεμένος πελάτης, παντού... είτε έχει δίκιο είτε όχι.

Βέβαια στη περίπτωση του Capa δε λέω, μπορεί να έχει δίκιο... αλλά ΔΕΝ έκατσε στο συνεργείο να το checkάρουν όπως ήθελε ο Ηλίας. Και όταν στο θέμα για τα καλά συνεργεία από τις 7 σελίδες παραπάνω από τις μισές μιλάνε για την καλή δουλειά του Ηλία... ε... κάτι θα ξέρουν και το λένε :)

Θα χρησιμοποιήσω και την ατάκα του που την είπε ο ίδιος ο Capamaru και στον quicksilver για τα παράπονα που εξέφρασε για τον Δήμο:

Λιγη καλη θεληση να υπαρχει παντα βρισκεις ακρη μαζι του :lol: .

Οπότε, όπως είπα και πριν, αν καθόσουν να το πρεσάρει, θα έβγαζες σίγουρα άκρη... καλή θέληση να υπάρχει ;)

Αλλά πάντα σίγουρα κάτι θα συμβεί και κάποιος θα μένει παραπονεμένος, είτε ο μάστορας λέγεται Δήμος, είτε Ηλίας είτε οτιδήποτε. Σημασία έχει όμως το να βγαίνει άκρη στο τέλος και να είναι όλοι ευχαριστημένοι ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... σχετικό polo_6566, γιατί πάντα θα υπάρχει και 1 παραπονεμένος πελάτης, παντού... είτε έχει δίκιο είτε όχι.

Βέβαια στη περίπτωση του Capa δε λέω, μπορεί να έχει δίκιο... αλλά ΔΕΝ έκατσε στο συνεργείο να το checkάρουν όπως ήθελε ο Ηλίας. Και όταν στο θέμα για τα καλά συνεργεία από τις 7 σελίδες παραπάνω από τις μισές μιλάνε για την καλή δουλειά του Ηλία... ε... κάτι θα ξέρουν και το λένε :)

Θα χρησιμοποιήσω και την ατάκα του που την είπε ο ίδιος ο Capamaru και στον quicksilver για τα παράπονα που εξέφρασε για τον Δήμο:

Οπότε, όπως είπα και πριν, αν καθόσουν να το πρεσάρει, θα έβγαζες σίγουρα άκρη... καλή θέληση να υπάρχει :lol:

Αλλά πάντα σίγουρα κάτι θα συμβεί και κάποιος θα μένει παραπονεμένος, είτε ο μάστορας λέγεται Δήμος, είτε Ηλίας είτε οτιδήποτε. Σημασία έχει όμως το να βγαίνει άκρη στο τέλος και να είναι όλοι ευχαριστημένοι ;)

Προεδρε στο ειπα εξ αρχης οτι εκανα μαλακια που δεν καθισα να το πρεσσαρει οχι για κανενα αλλο λογο αλλα για να δει και ο ιδιος οτι η μαλακια ειχε γινει στην αλλαγη του θερμοστατη. Για ελλειψη καλης θελησης ομως δεν μπορεις να με κατηγορησεις γιατι εγω περασα απο εκει πολυ ηρεμα και ομορφα να δω τι παιζει με το αμαξι, ουτε καβγα ουτε φασαρια εκανα. Ο Ηλιας μπορει να μην ηταν σιγουρος για το τι εφταιγε αλλα οπως και να χει δεν φορτωνεις με τον πελατη οση δουλεια και αν εχεις ειδικα αν παιζει να φταις κιολας. Σηκωθηκα και εφυγα και δεν του εδωσα την ευκαιρια να διορθωσει την βλαβη. Αντε οτι και σε αυτο φταιω, τον μεταχειρισμενο θερμοστατη πως να τον εκλαβω? Γιατι μηχανικος μπορεις να μην ειμαι αλλα το καινουργιο που μολις βγηκε απο το κουτι, με το χρησιμοποιημενο, ε μεχρι εκει μου κοβει να το ξεχωρισω... Τεσπα επειδη μαλακιες και λαθη γινονται και στα καλυτερα συνεργεια και επειδη δεν θα βγει τιποτα καλο απο αυτη την κουβεντα, εγω θα σταματησω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... σχετικό polo_6566, γιατί πάντα θα υπάρχει και 1 παραπονεμένος πελάτης, παντού... είτε έχει δίκιο είτε όχι.

Βέβαια στη περίπτωση του Capa δε λέω, μπορεί να έχει δίκιο... αλλά ΔΕΝ έκατσε στο συνεργείο να το checkάρουν όπως ήθελε ο Ηλίας. Και όταν στο θέμα για τα καλά συνεργεία από τις 7 σελίδες παραπάνω από τις μισές μιλάνε για την καλή δουλειά του Ηλία... ε... κάτι θα ξέρουν και το λένε :)

Θα χρησιμοποιήσω και την ατάκα του που την είπε ο ίδιος ο Capamaru και στον quicksilver για τα παράπονα που εξέφρασε για τον Δήμο:

Οπότε, όπως είπα και πριν, αν καθόσουν να το πρεσάρει, θα έβγαζες σίγουρα άκρη... καλή θέληση να υπάρχει ;)

Αλλά πάντα σίγουρα κάτι θα συμβεί και κάποιος θα μένει παραπονεμένος, είτε ο μάστορας λέγεται Δήμος, είτε Ηλίας είτε οτιδήποτε. Σημασία έχει όμως το να βγαίνει άκρη στο τέλος και να είναι όλοι ευχαριστημένοι :)

δεν ειναι ενας doggy μου!μαλλον εχεις ξεχασει οτι ενα μελος πηγε για αλλαγη σετ συμπλεκτη και μετα απο λιγο καιρο ανακαλυψε σε αλλο συνεργειο οτι του ειχαν βαλει μετ/νο σετ αντι του καινουργιου που ειχε πληρωσει!βαριεμαι να κατσω να ψαξω το ποστ του τωρα,να το λινκαρω να το δεις...

απ'οτι φαινεται ομως το εν λογω συνεργειο το εχει ''συστημα'' να βαζει αλλα ντι αλλων απο αυτα που πληρωνει ο πελατης και εχει απαιτηση να μπουν στο αμαξι του.

δε σου κρυβω δε οτι ειχα σκοπο να παω και το δικο μου εκει να το δει(αν θυμασαι),αλλα μολις διαβασα το ποστ του μελους αποφασισα να μην το κανω και να αποτανθω παλι στον μηχανικο που εχω.το περιστατικο του cap απλα ηρθε και μου επιβεβαιωσε οτι τελικα εκανα πολυ καλα που δεν πηγα και ουτε προκειται να παω ποτε... ^_^

Link to comment
Share on other sites

ENA ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ... ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ,ΟΛΟΙ ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΡΑΒΑ!!!!!!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΙΔΕΟΤΗΤΑ Ή ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΛΟΓΟ ΦΟΡΤΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.....ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΧΟΝΤΡΕΣ ΄΄ΜΠΙΡ΄΄ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΒΟΗΘΟΙ...

Link to comment
Share on other sites

ENA ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ... ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ,ΟΛΟΙ ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΡΑΒΑ!!!!!!ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΙΔΕΟΤΗΤΑ Ή ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΛΟΓΟ ΦΟΡΤΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.....ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΧΟΝΤΡΕΣ ΄΄ΜΠΙΡ΄΄ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΒΟΗΘΟΙ...

Να σημειωθει οτι την αλλαγη του θερμοστατη δεν την εκανε ο Ηλιας αλλα ενα απο τα αλλα παιδια που δουλευουν στο συνεργειο.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωθει οτι την αλλαγη του θερμοστατη δεν την εκανε ο Ηλιας αλλα ενα απο τα αλλα παιδια που δουλευουν στο συνεργειο.

ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΗΝΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΙΡΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ....ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!!!ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΘΟΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.....

Link to comment
Share on other sites

Το post το παρακατω το εγραψε ο customer αλλα το εκανε σαν report οποτε το βαζω εγω

Dimakis take my audi TT, change fuel inhection, fuel pump, water pump, he say he fixedmy dashboar-before my dashboar show atleast how many gus i have, now i calulate on phone calculator, cause its totaly broked...and other things, which was ok, and when i take back the car, everything collapse. Mrs.Kostas Dimakis cannot have even license for shop like this, because if you take car after generale service for 2000e, and you go thessaloniki, and after 100km your car is under control, without dashboar, electric doesnt work and car is close,open,close,open, and when you call this specialist he told you probably your fuel filter is dirty....PIOS m@l@k@as EINA|I AFT

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα golf 5 και το πηγα στο γαλατσι στον dimaki για service δεν ειχα πολυ χρονο να κλεισω ραντεβου στον παζαροπουλο

πληρωσα 700 ευρω. ενα βασικο προβλημα που ειχε το αυτοκινητο και του το ειπα κοστουσ επισκευησ αντιπροσωπειασ 150 ευρω

μου το παρουσιασε σαν ενα αλλο φανταστικο προβλημα κοστουσ επισκευησ δικησ του περιπου 800 ευρω οταν θα του το ξαναπηγαινα φυσικα με τα 700 ευρω δεν μπορουσε να μου ζητησει και τα αλλα 800 μαζι

οταν εμεινα απο το συγκεκριμενο προβλημα μετα απο λιγεσ ημερεσ και το πηγα στην αντιπροσωπεια και εκει τουσ ειπα οτι ειχα κανει το service στον dimakis και κοίταξαν το αυτοκινητο και αυτα που υποτιθετε οτι ειχε αλλαξει πολλα δεν ειχαν αλλαχτει απλα ειχαν χρεωθει σαν εργασιεσ και ανταλλακτικα οι οποιεσ ποτε δεν εγιναν και επισησ μου εξηγησαν και εφτιαξαν το συγκεκριμενο

προβλημα που ειχε το αυτοκινητο με κοστοσ 150 ευρω το οποιο σαφωσ και δεν ηταν το προβλημα που ειχε πει ο dimakis kai to οποιο ηθελε να του δωσω 800 ευρω για να το επισκευασει

Απορω πωσ ατομα σαν τον dimakis ανοιγουν συνεργεια και δουλευουν και κανονικοτατα ληστευουν τον κοσμο σκεφτηκα να απευθυνθω σε δικηγορο και να του κοινοποιησω μια αγωγη αποζημιωσησ για την εξαπατηση την οποια και υπεστησα αλλα

λογω πολλων υποχρεωσεων δεν το εκανα αλλα πιστευω οτι η αγορα θα τον τιμωρησει ουτωσ η αλλωσ

Link to comment
Share on other sites

Και είναι και πολλααααα χρόνια στον χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.