Jump to content
Periklis

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΗΡΑ Golf V Gti

Recommended Posts

ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΑ 8500ΚΜ.

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΥΧΝΑ,Η VW ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΤΕΡΕΣ ΤΗΣ..(ΟΧΙ ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΑ)

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΑ 8500ΚΜ.

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΥΧΝΑ,Η VW ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΤΕΡΕΣ ΤΗΣ..(ΟΧΙ ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΑ)

Μου τηλεφωνησαν σημερα απο την αντιπροσωπεια που αγορασα το GTI και μου ειπαν να περασω απο το συνεργειο τους για να μου βαλουν μια νεα εκδοση λογισμικου που ηρθε για τον εγκεφαλο.

Απ'οσο καταλαβα πρεπει να διορθωνει καποια σημαντικα προβληματα η συγκεκριμενη εκδοση, για να μπηκαν στον κοπο να περνουν τηλεφωνα.. ;)

Μεσοβδομαδα θα περασω να την βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφωνησαν σημερα απο την αντιπροσωπεια που αγορασα το GTI και μου ειπαν να περασω απο το συνεργειο τους για να μου βαλουν μια νεα εκδοση λογισμικου που ηρθε για τον εγκεφαλο.

Απ'οσο καταλαβα πρεπει να διορθωνει καποια σημαντικα προβληματα η συγκεκριμενη εκδοση, για να μπηκαν στον κοπο να περνουν τηλεφωνα.. ;)

Μεσοβδομαδα θα περασω να την βαλω.

Απο ποια αντιπροσωπεία σε πήραν τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφωνησαν σημερα απο την αντιπροσωπεια που αγορασα το GTI και μου ειπαν να περασω απο το συνεργειο τους για να μου βαλουν μια νεα εκδοση λογισμικου που ηρθε για τον εγκεφαλο.

Απ'οσο καταλαβα πρεπει να διορθωνει καποια σημαντικα προβληματα η συγκεκριμενη εκδοση, για να μπηκαν στον κοπο να περνουν τηλεφωνα.. ;)

Μεσοβδομαδα θα περασω να την βαλω.

και τι ημερομηνία παραγωγής έχεις???

Link to comment
Share on other sites

και τι ημερομηνία παραγωγής έχεις???

Μίλησα με το service του Ρώρρη και όντως υπάρχει recall ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ GTI ανεξαρτήτου παραγωγής, μετά την τρίτη θα έχουν το cd της αναβάθμισης.

Edited by JDL9
Link to comment
Share on other sites

OTAN TA ΛΕΓΑΑΑΑΑΑ>....

Εμένα στον Παζαρόπουλο, μου το φλασαρανε απο γερμανία ον-λαιν....

Γιατί ποιός σε αμφισβήτησε κοκκινομουράκο?????????????????

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε κανε κουμαντο να παμε στον Δουβρη να μας το περασει!! :lol:

Εγινε, δευτερα περνω τηλεφωνο να κανονισω ενα γρηγορο ραντεβου :whistling:

Ξερεις εσυ, αυθημερον :D

Οσο για τον Προδρομο, και εγω τον λυπαμαι ;)

Edited by stefanos patra
Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια όντως υπάρχει οδηγία για αναβάθμιση των εγκεφάλων σας (των αυτοκινήτων σας!!! tongue.gif ) από τις 13/03 αλλά ΔΕΝ είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ . Ειδικά εσείς που σας τηλεφώνησαν οι αντιπροσωπείες για ψάξτε το λίγο...πολύ ενδιαφέρον δε δείχνουν???

Γιατι το λες αυτο Δημητρη?

Εξαλου τσαμπα δεν ειναι?

Γιατι να σε καλεσουν εαν δεν ηταν αναγκη?

Για να κουραζοντε χωρις να παρουν φραγκο?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα διορθωνει κατι σημαντικο, γι'αυτο πιστευω και πηραν τηλεφωνο. Διαφορετικα εαν δεν ηταν κατι τοσο μεγαλης σημασιας θα το αφηναν ετσι και π.χ οταν θα πηγαινες για το προγραμματισμενο σερβις θα σου περνουσαν και την νεα εκδοση.

Αν παει καποιος ποιο μπροστα απο εμενα και μαθει κατι ας ενημερωσει εδω. Εγω Δευτερα απογευμα θα περασω απο την αντ/πεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημέρωσαν από το Δούβρη? Πόσα Gti υπάρχουν στην Πάτρα? Αρκετά, ε? Θα σας ενημερώσουν όλους? Αν μπορείς μάθε και πες μου. Έχει ενδιαφέρον. Έμαθα και γιατί έβγαλαν αναβάθμιση αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι.

Oχι δεν με ενημερωσαν, γιατι απο οτι ακουσα, θα ενημερωσουν αυτοκινητα παραγωγης εως 30-6-2006, και μαλιστα οχι ολα.

Εμενα ειναι 9/2007.

Απλα θα παω να ρωτησω εαν αυτο ισχυει , και πρεπει να κανω και εγω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν με ενημερωσαν, γιατι απο οτι ακουσα, θα ενημερωσουν αυτοκινητα παραγωγης εως 30-6-2006, και μαλιστα οχι ολα.

Εμενα ειναι 9/2007.

Απλα θα παω να ρωτησω εαν αυτο ισχυει , και πρεπει να κανω και εγω κατι.

O JDL9 αν δεν κάνω λάθος το πήρε 1/07 και παρόλα αυτά του είπαν να πάει να την βάλει......Μάλλον για γενική μου κάνει εμένα....¶σε που άμα σε καλέσουν δεν μπορείς να μην πας γιατί στην παραμικρή στραβή μπορούν να επικαλεστούν οτι αγνόησες το recall :D;) ;) :thumbsup:

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

Μάάάάλιστααααα......

Μόλις γύρισα απο μία βολτίτσα παραλία μεριά και έτυχε να ανοίξω με ένα τουρμπάτο Swift απο 2ες μέχρι 4ες.

Δέν ξέρω πόσα ήταν, αλλά λογικά γύρω στα 150 το κόβω.Το αποτέλεσμα;;Πηγαίναμε μαζί...

Μετά λοιπόν την συνάτνηση αυτή, ξεπρόβαλε τελικά ποιό ήταν το πρόβλημααα...

Και ώ ναί κύριοι...Το αμάξι άρχισε πάλι να σφυράει με μισό γκάζι, όπως δηλαδη και την πρώτη φορά που έκανα της αλλαγες.

Κατα 99% λοιπόν είναι ΠΑΛΙ η N75 και όχι η σκάστρα (ούτε την 1η ήταν), και θια χρειαστεί αλλαγή..... :):blush:

Το κακό είναι ότι είναι κατα ΠΟΛΥ δυσκολότερο απο την αλλαγή σκάστρας, γιατί είναι σε ΠΟΛΥ ασχημη θέση, και συνδέεται με 3 σωληνάκια εξίσου δυσπρόσυτα..... fire.gif

Εγώ πάντως θα την παραγγείλω, να κάνω μια προσπάθεια, αλλά.....χλωμό.....

Είμαι περίεργος να δώ τί ιπποδύναμη βγάζει έτσι τώρα το αμάξι....Εγώ γύρω στα 170 το κόβο.....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμηση εχθες στο αμαξι. Παρ'οτι ρωτουσα συνεχως τον υπευθυνο service να μου πει τι "διορθωνει" η συγκεκριμενη εκδοση μου ειπε οτι δεν εχουν καμια τετοια ενημερωση και δεν ηξερε να μου πει, απλα τους ηρθε mail λεγοντας τους να ενημερωσουν ολους τους πελατες που τους εχουν πουλησει GTi να περασουν να βαλουν την νεα εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απ'οτι διαβασα το RECALL αφορα ολα τα μοντελα 2006 και ωρισμενα μοντελα του 2007!

Και συγκεκριμενα αφορα τα μοντελα με VIN range απο:1K_7W000001 εως 1Κ_7W127714!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.