Jump to content
Periklis

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΗΡΑ Golf V Gti

Recommended Posts

για κοιτα αν ταιριαζει στο αυτοκινητο σου μεταλλικη απο FIAT COUPE στο λεω με επιφυλαξη δεν ειμαι σιγουρος.

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: ???????????????????????????????????????? ;):huh:<_<:wacko:

Rs ξεκινα να χωνεις!!!!!

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

Rs φαντασου να πας το αμαξι σου για αλλαγη σκαστρας και να σου βαλουν απο fiat!!!!ουχαχαχαχαχαχαχα :blink::blink::blink::blink::blink::blink::wacko::wacko::wacko::wacko: σε κοβω να παθαινεις εγκεφαλικο και να δαγκωνεις με μανια τον λαιμο του τεχνικου!!Μπουχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!Ουχαχαχαχαχα!!!Σε φανταζομαι και κλαιω απο τα γελια!!!! :blink::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ρε συ, δεν φαινετε η σκαστρα εαν τελικα ηταν χαλασμενη ή οχι ??

Μπορει δηλαδη να χαλασει κατι αλλο στη σκαστρα, εκτος του να σκιστει η φουσκα? Αυτο πιστευω φαινετε με το ματι.

Ναι λογικά φαίνεται άν έχει τρυπήσει, αλλά μπορεί να είναι μικρή και να ανοίγει στην ουσία υπο πίεση.

Εγώ είμαι ο πρωτος που θα πώ ότι δέν είδα "οπτική" αλλαγή, αλλά επειδή άλλαξα και την Ν75 μαζί, δέν ξέρω άν ήταν το ένα ή το άλλο.Επειδή όμως πήγα σφήνα στο συνεργείο είπα με ένα σμπαρο 2 τριγόνια.

Πάντως σήμερα πήρα την DV (με πράσινη βούλα tongue.gif ) και θα την βάλω το ΣΚ.Θα ερευνήσω διεξοδικά και θα βαλω φωτός.

Ελπίζω μόνο να μην είναι και η Ν75 γιατι 1)δέν πήρα 2)είναι @@@@ να την αλλάξεις......

@RS Βρήκες cat-back? Πήγα ρώτησα για εμένα και μου είπανε 400 , θα ρωτήσω και στον Χοσε Αρμαντο Καραμπελαν και θα ποστάρω τιμούλα...

Κάτι έχω βρεί, αλλά θα ήθελα να κάνω ίσως custom λύση με 2πλή οβάλ πίσω.Δέν ξλερω τον Καράμπελα, ο Μιχάλης λέει ότι είναι καλός.¶μα πάς ρώτα πόσο θα έχει κάτι ανάλογο για το Gti γιατί εγώ δέν έχω επαφή....

Rs ξεκινα να χωνεις!!!!!

^_^:lol:

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: ???????????????????????????????????????? :):(;):wacko:

Rs ξεκινα να χωνεις!!!!!

κατρχην τι να μου χωσει και γιατι.αυτο το ειπα διοτι ενας συναδελφος μου εβαλε στον 20vt και του δουλευει τελεια επειδη η μαμα του χαλασε.εγω δεν ηθελα να το παιξω εξυπνος και αντι να τη λετε στα μελη του club που μπορει να ειπαν κατι λαθος καλυτερο θα ηταν να τους πληροφορησετε για το σωστο και οχι να τα 'χωνετε' για να κανετε χαβαλε ακομα και αν μου πειτε οτι δεν μπορειτε να ακουτε τετοια.δηλαδη αν το ελεγε καποιος αυτο σε συναντηση θα τον δερνατε?δεχομαι οτι μπορει να εχετε περισσοτερες γνωσεις και το πιο ωριμο θα ηταν να τις μεταδοσετε σε αυτους με τους οποιους γελατε και τα χωνετε.φιλικα

Link to comment
Share on other sites

κατρχην τι να μου χωσει και γιατι.αυτο το ειπα διοτι ενας συναδελφος μου εβαλε στον 20vt και του δουλευει τελεια επειδη η μαμα του χαλασε.εγω δεν ηθελα να το παιξω εξυπνος και αντι να τη λετε στα μελη του club που μπορει να ειπαν κατι λαθος καλυτερο θα ηταν να τους πληροφορησετε για το σωστο και οχι να τα 'χωνετε' για να κανετε χαβαλε ακομα και αν μου πειτε οτι δεν μπορειτε να ακουτε τετοια.δηλαδη αν το ελεγε καποιος αυτο σε συναντηση θα τον δερνατε?δεχομαι οτι μπορει να εχετε περισσοτερες γνωσεις και το πιο ωριμο θα ηταν να τις μεταδοσετε σε αυτους με τους οποιους γελατε και τα χωνετε.φιλικα

Καλά μήν στραβώνεις... :)

Απλά τα παιδιά με έχουν συνηθήσει με πιό "άγριες" διαθέσεις, αλλά τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να το...ελλατώσω.

Καλό είναι βέβαια πρίν ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ κανείς κάτι, ή κάποιο εξάρτημα, να γνωρίζει ορισμένα πράγματα για τον κινητήρα που προορίζεται αυτό που προτείνει..Έτσι δέν είναι;;

Θα σου πώ λοιπόν απλά ότι δέν έχει καμμία σχέση αυτό που λές με το τί συμβαίνει με τον TFSI.

Είναι εντελώς διαφορετικός κινητήρας (τουλάχιστον απο άποψη εκτόνωσης ), και δέν κάνει οποιαδήποτε "άλλου τύπου" σκάστρα πέραν απο την εργοστασιακή....πρός το παρόν.

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε ο GOLFRS και ξεκινήσανε άλλοι. Ρε μπας και είναι κολλητικό και όποιος έχει πάρε δώσε με τον RS, στο τέλος GolfRsίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε ο GOLFRS και ξεκινήσανε άλλοι. Ρε μπας και είναι κολλητικό και όποιος έχει πάρε δώσε με τον RS, στο τέλος GolfRsίζει;

:):( Aυτο πρεπει να ειναι!!!! ;):wacko:

RS εγω προσωπικα σε θελω οπως ησουν, και αστους να λενε!!! Εκφρασου ελευθερα αγορι μου rocket.gif

Oσο για το μελλος tsoupra, ναι μεν ειπε μεγα λαθος, αλλα και εσεις τον ξεσκισατε!!!

Ειπαμε αυτο ειναι αρμοδιοτητα του RS tongue.gif

Edited by stefanos patra
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει ρε δεν τρεχει τιποτα ετσι το παμε για να φτιαξουμε τον rs που μουρλενεται με κατι τετοια αλλα προσπαθει να γινει καλο παιδι τωρα τελευταια! :( Tsoupra no problem εκφρασου ελευθερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, πρόβλημα δέν υπάρχει με κάποιον που απλά δέν γνωρίζει και κάνει μια πρόταση που πιστεύει καλή.

Το πρόβλημα είναι με αυτούς που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι ξέρουν, και δίνουν ΛΑΘΟΣ συμβουλές με τον αέρα του ειδικού.

Εκεί είναι που κολάω εγώ και παίρνω ανάποδες........

Το παληκάρι δέν είναι υποχρεωμένο να γνωρίζει την λειτουργεία του κάθε κινητήρα, και ούτε το είπε με ύφος "ειδικού".

Μήν μου αγχώνεστε...Έχουν γνώση οι φύλακες...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Μόλις γύρισα απο την αλλαγή της σκάστρας (μόνος μου), και για ακόμη μία φορά, το διάφραγμα ΗΤΑΝ ΑΝΕΠΑΦΟ.... :D .Ίσως να είναι και το ελατηριάκι....Δέν ξέρω.....

Κάποια διαφορά στην απόδοση υπήρχε, κυρίως στην υπερβολική κίνηση του κινητήρα, και ίσως κάποια εξομάλυνση στην επιτάχυνση, αλλά NO JOY..... thumbsdown.gif

Την τελευταία φορά έγινε όπως είπα και αλλαγή της Ν75, και ίσως να είναι πάλι αυτό....Εγώ πάντως αυτό...δέν μπορώ να το κάνω...Είναι σε τέτοια θέση, που θέλει κόπο και τρόπο....

Και λίγα για την τοποθέτηση:

Για όσους έχουν λίγο πείρα με μαστοριές δέν είναι τρομερά δύσκολο.Το δυσκολότερο είναι να ανακαλύψεις/μάθεις ΠΩΣ να βάζεις τα χέρια σου στην κατάλληλη θέση, αφου δέν έχει και πολύ χώρο.Εμένα αυτό μου πήρε κανα 20 λεπτο, και μία παραλίγο χαμένη βίδα.... :D

Όταν όμως πήρα τον αέρα, θα μπορόυσα να το είχα τελειώσει μέσα σε 20 λεπτά.Αρκεί να έχει κανείς τα σωστά εργαλεία και να μήν χαριστεί σε ....προσπάθεια.Τουλάχιστον δέν θα χρειαστεί να πάω κάπου για την DV της Forge :thumbsup: :thumbsup:

Θα περιμένω να δώ άν θα προσαρμοστεί το αμάξι στην νέα DV και στο μεταξύ.......θα παίξω λίγο με το.....ελατηριάκι της παλιάς να δώ τί καλό μπορεί να βγεί....... :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Διαβάζοντας τα όσα γράψατε διαπιστώνω οτι στο θέμα σκάστρας τελούμε στάση αναμονής...

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν ε΄χει δοκιμάσει κανείς απο εσάς την ηλεκτρονική σκάστρα ανοιχτού τύπου του Bonalume η οποία συνοδεύεται μαζί με εγκεφαλάκι για την τοποθέτηση σε μοτερ σαν τα δικά μας...

Το ρωτάω διότι αν και ανοιχτού τύπου(τσαφ τσουφ-λιγο εκνευριστικό) μπορεί να λύνει το πρόβλημα της χαλασμένης σκάστρας ιδίως όσοι φοράμε πρόγραμμα...

Edited by Boostmaniac
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δοκιμασει, αλλα δεν θα εβαζα σκαστρα με ξεχωριστο δικο της εγκεφαλακι που επεμβαινει στον μαμα εγκεφαλο ;)

Το θεωρω οχι και τοσο λογικο ;)

Καλυτερα να περιμενουμε 1 μηνα το πολυ που απο οτι ξερω, θα βγει μια ηλεκτρονικη σαν την μαμα και θα ειναι καλυτερης ποιοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δοκιμασει, αλλα δεν θα εβαζα σκαστρα με ξεχωριστο δικο της εγκεφαλακι που επεμβαινει στον μαμα εγκεφαλο ;)

Το θεωρω οχι και τοσο λογικο ;)

Καλυτερα να περιμενουμε 1 μηνα το πολυ που απο οτι ξερω, θα βγει μια ηλεκτρονικη σαν την μαμα και θα ειναι καλυτερης ποιοτητας.

Της ΜΤΜ λες?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τα τουρμπάτα φίλε golfakia τσαφ τσουφ... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Πέρα απο την πλάκα μακάρι να βρεθεί λύση διότι είναι ένα πρόβλημα που παρουσιάζουν τα περισσότερα 5άρια...

εμ που να ξερουμε εμεις πως ειναι τα τουρμπατα!!! :):cry:

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ..

ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΗΝ ΣΚΑΣΤΡΑ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΜΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ ΩΣ ΕΚ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ.Η ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ,ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΣΚΑΣΤΡΑ.ΑΛΛΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΑ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΣΜΟΚΑΡ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΜΕ ΣΚΑΣΤΡΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.ΤΟ GOLFAKI ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΛΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΣΚΑΣΤΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΥΠΟΠΤΟ..

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ..

ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΗΝ ΣΚΑΣΤΡΑ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΜΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ ΩΣ ΕΚ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ.Η ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ,ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΣΚΑΣΤΡΑ.ΑΛΛΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΑ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΣΜΟΚΑΡ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΜΕ ΣΚΑΣΤΡΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.ΤΟ GOLFAKI ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΛΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΣΚΑΣΤΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΥΠΟΠΤΟ..

Ποσα χλμ εχει ο κινητηρας σου; Ειναι μανισιος ή εχεις βαλει προγραμμα; Ρωταω για να μαθω εαν η σκαστρα σου παρουσιασε το προβλημα σε μαμα μορφη ή μετα αφου περασες προγραμμα.

Τι ακριβως αναβαθμιση εγινε στον εγκεφαλο; Τι παραπανω δηλαδη ειδες ή σου ειπαν οτι αλλαξε απο την προηγουμενη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!!!

Φίλε Στέφανε η σκάστρα που αναφέρεσαι είναι κάποιου βελτιωτικού οίκου που αναμένουμε???

Nαι ειναι , αλλα δεν ξερω παραπερα πληροφοριες.

Υπαρχουν εδω 2-3 ατομα που γνωριζουν πολυ καλα το θεμα.

Και εγω αυτους περιμενω για να μαθω νεα ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.