Jump to content
thanasiskap

Golf Tsi 140

Recommended Posts

Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΔΙΝΕΙ 205 ΤΕΛΙΚΗ.ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΤΑ 200 ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΘ-ΛΑΜΙΑΣ.ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ ΑΚΟΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ!

ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΧΛΜ. ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ(GPS)

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ? ΣΤΟ AUTOTRITI ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΑΝ ΤΟ TSI 140 ΜΕ 157 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΟΓΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

βασικα καλως ηρθες στο club και καλοταξιδο το αυτοκινητο!!!

ακομα δε το πηρες με τις τελικες εχεις να κανεις tongue.gif

τι να πουμε κι εμεις που εχουμε κοφτη στα 210!!! :lol::lol::lol::D

τα αλογα που αναφερεις ειναι στον στροφαλο λογικα...γιατι αν ειναι 157 στον τροχο τοτε ειναι κτηνακι!!!

Link to comment
Share on other sites

βασικα καλως ηρθες στο club και καλοταξιδο το αυτοκινητο!!!

ακομα δε το πηρες με τις τελικες εχεις να κανεις tongue.gif

τι να πουμε κι εμεις που εχουμε κοφτη στα 210!!! :D:lol::lol::lol:

τα αλογα που αναφερεις ειναι στον στροφαλο λογικα...γιατι αν ειναι 157 στον τροχο τοτε ειναι κτηνακι!!!

+1

Link to comment
Share on other sites

Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΔΙΝΕΙ 205 ΤΕΛΙΚΗ.ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΤΑ 200 ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΘ-ΛΑΜΙΑΣ.ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ ΑΚΟΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ!

ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΧΛΜ. ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ(GPS)

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ? ΣΤΟ AUTOTRITI ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΑΝ ΤΟ TSI 140 ΜΕ 157 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΟΓΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ

Εγω με 225/45/R17 πανω απο 200 ανεβαινει αρκετα δυσκολα!Παμε για νιτρο! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 225/45/R17 πανω απο 200 ανεβαινει αρκετα δυσκολα!Παμε για νιτρο!

Aυτο δεν μου αρεσε καθολου που διαβασα....Και εγω το παρειγγειλα 205 45 17...χανει τοσο πολυ?Αντε 5 km πανω κατω να χανει αλλα εσυ μας τα λες πολυ απισιοδοξα..Τοσο επιανε το 307 μου που δεν φημιζοταν για τις τελικες του οσο για τα ρεπριζ του

Link to comment
Share on other sites

hello,

kai ego exo to tsi me ta 140....

exo kanei gyro sta 3000 km kai eimai poli euxaristimenos eidika apo xamila.....

tora bebea exo kanei opos anafera 3000 km,kai den ksero an prepei ta to telikiaso i na to stroso akoma?

Ena problimataki poy entopisa itan me to parathyro toy sunodigoy:

otan einai se kapio simeio stin mesi kai to anebaso pano akoygete gia ligo enas mikros thoribos!!!!

NA ARXISO NA FOBAME?

KSEREIS KANEIS KATI?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν ειναι προβληματα παιδια χαλαρωστε και απολαυστε το αυτοκινητο ...Ασχοληθειτε με ποιο σοβαρα θεματα.Απλα μου κανει εντυπωση που λεει ο αλλος τα 200 δυσκολα με τις 17αρες?>Τοσο μεγαλη διαφορα εχουν με τις 16αρες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν ειναι προβληματα παιδια χαλαρωστε και απολαυστε το αυτοκινητο ...Ασχοληθειτε με ποιο σοβαρα θεματα.Απλα μου κανει εντυπωση που λεει ο αλλος τα 200 δυσκολα με τις 17αρες?>Τοσο μεγαλη διαφορα εχουν με τις 16αρες?

εγω λεω να συνελθετε λιγο και να προσγειωθειτε!!!

με τα αλογα αυτα και το σκαφος αυτο θελετε να ανεβαινετε και ευκολα μετα τα 200? ^_^

οι 16αρες εννοειται οτι βοηθανε στην τελικη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 225/45/R17 πανω απο 200 ανεβαινει αρκετα δυσκολα!Παμε για νιτρο!

Aυτο δεν μου αρεσε καθολου που διαβασα....Και εγω το παρειγγειλα 205 45 17...χανει τοσο πολυ?Αντε 5 km πανω κατω να χανει αλλα εσυ μας τα λες πολυ απισιοδοξα..Τοσο επιανε το 307 μου που δεν φημιζοταν για τις τελικες του οσο για τα ρεπριζ του

Alex πιστευω οτι δεν ειναι θεμα 17αρας αλλα θεμα 225.Αναλογικα η 15αρα με 195/65 και η 17αρα 225/45 ειναι ακριβως ιδιες σε μεγεθος.Το φαρδος του ελαστικου ειναι που κανει την διαφορα.

Παντως το θεμα ειναι οτι τα 200 ερχονται αρκετα γρηγορα και ΜΠΟΡΕΙΣ να ταξιδεψεις καθοτι οι στροφες ειναι χαμηλες :D

Με avensis 1.6 (1 μοντελο) εχω πιασει κοντερισια 230 στην Αθηνων-Λαμιας...-_- αλλα τσιτα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 225/45/R17 πανω απο 200 ανεβαινει αρκετα δυσκολα!Παμε για νιτρο!

Aυτο δεν μου αρεσε καθολου που διαβασα....Και εγω το παρειγγειλα 205 45 17...χανει τοσο πολυ?Αντε 5 km πανω κατω να χανει αλλα εσυ μας τα λες πολυ απισιοδοξα..Τοσο επιανε το 307 μου που δεν φημιζοταν για τις τελικες του οσο για τα ρεπριζ του

Alex πιστευω οτι δεν ειναι θεμα 17αρας αλλα θεμα 225.Αναλογικα η 15αρα με 195/65 και η 17αρα 225/45 ειναι ακριβως ιδιες σε μεγεθος.Το φαρδος του ελαστικου ειναι που κανει την διαφορα.

Παντως το θεμα ειναι οτι τα 200 ερχονται αρκετα γρηγορα και ΜΠΟΡΕΙΣ να ταξιδεψεις καθοτι οι στροφες ειναι χαμηλες :D

Με avensis 1.6 (1 μοντελο) εχω πιασει κοντερισια 230 στην Αθηνων-Λαμιας...-_- αλλα τσιτα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οχι οτι θα ταξιδευω με 200 συγνωμη δηαλαδη δεν ειμαι κανενας τρελος...και εξαλου δεν μπορεις να το κανεις αυτο για διαφορους λογους βενζινη τροχαια κινδυνος κτλπ....θεμα ψυχολογιας ειναι οτι μπορεις ρε παιδι μου να ξεπερασεις τ οριο των 200 ανετα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οχι οτι θα ταξιδευω με 200 συγνωμη δηαλαδη δεν ειμαι κανενας τρελος...και εξαλου δεν μπορεις να το κανεις αυτο για διαφορους λογους βενζινη τροχαια κινδυνος κτλπ....θεμα ψυχολογιας ειναι οτι μπορεις ρε παιδι μου να ξεπερασεις τ οριο των 200 ανετα....

+10000000000.........

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι βενζίνη βαζετε στο tsi 140?Ενας γιαπωνεζος μου εβγαλε την παραγγελια σκαρτη....Να κουβαλω 5 λιτρο λαδακι σε καθε ταξιδι...Και γενικα εχουν βγαλει προβληματα.Εχει ενα typer honda αυτος.Και εγω φυσικα αδιαφορησα και δεν εδωσα σημασια.Οχι και να δινουμε πατημα στον καθενα.Νομιζω πωσ ηταν θεμα ζηλειας που με τοσα λεφτα εχει βγει ενα τετοιο αυτοκινητο ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι βενζίνη βαζετε στο tsi 140?Ενας γιαπωνεζος μου εβγαλε την παραγγελια σκαρτη....Να κουβαλω 5 λιτρο λαδακι σε καθε ταξιδι...Και γενικα εχουν βγαλει προβληματα.Εχει ενα typer honda αυτος.Και εγω φυσικα αδιαφορησα και δεν εδωσα σημασια.Οχι και να δινουμε πατημα στον καθενα.Νομιζω πωσ ηταν θεμα ζηλειας που με τοσα λεφτα εχει βγει ενα τετοιο αυτοκινητο ειδωμεν...

Εμένα το TSI με 10000χλμ ως τώρα δεν έχει κάψει ούτε γραμμάριο λάδι.

-_-tongue.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το TSI με 10000χλμ ως τώρα δεν έχει κάψει ούτε γραμμάριο λάδι.

:whistling:tongue.gif:whistling:

Εγω στα 4500κμ προσθεσα 400cc λαδι...Τωρα ιδωμεν αν και πιστευω οτι εχει σχεση η ποιοτητα της βενζινας και η χρηση του αυτοκινητου (πολη-εθνικη)

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ολα τα poste οσον αφορα το tsi.Γενικα επικρατει ενας ενθουσιασμος δεν ξερω τι ηλικιες παιζοντε,αλλα χαρειτε το αμαξι οπως ειναι αυτη ειναι η φιλοσοφια μου...τυχον τριγμους και διαφορα ολα λυνοντε.Εχω μια απορια ομως οσον αφορα την παραγγελια μου .Παρειγγειλα τις indianapolis 17αρες ,ειναι οι ιδιες που φοραει το fsi σε 17αρες?Εμενα στην φοτο μου φαινοντε λιγο διαφορετικες ποιο λαμπερες.Αν εχετε φοτο στειλτε

Link to comment
Share on other sites

...τυχον τριγμους και διαφορα ολα λυνοντε.

Αν εχεις αφθονο χρονο και ανθρωπο δικο σου στο συνεργειο λυνονται!Εγω απο τριγμους αλλο τιποτα...απο χρονο 0 :huh:

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 225/45/R17 πανω απο 200 ανεβαινει αρκετα δυσκολα!Παμε για νιτρο! tongue.gif

Καλά τωρα... Εσενα δεν σου φταιει το λάστιχο... Οι ιταλιδες που είχες μέσα φταίνε... tongue.gif:D

(Όποτε μπορεις χτυπα ενα τηλεφωνο,να σου πω ... )

Περα απο την πλακα , εγω με 205/55/16 ειδα σε Autostrada προς Bologna τα 210 κοντερισια ανετότατα... και είχα κ άλλο γκάζι...

Όμως ρε παιδια έχουμε τόσο ωραιο θεματάκι , γιατί δεν τα λέμε εκεί;;; :)

TSI

Link to comment
Share on other sites

Καλά τωρα... Εσενα δεν σου φταιει το λάστιχο... Οι ιταλιδες που είχες μέσα φταίνε... tongue.gif;)

(Όποτε μπορεις χτυπα ενα τηλεφωνο,να σου πω ... )

Περα απο την πλακα , εγω με 205/55/16 ειδα σε Autostrada προς Bologna τα 210 κοντερισια ανετότατα... και είχα κ άλλο γκάζι...

Όμως ρε παιδια έχουμε τόσο ωραιο θεματάκι , γιατί δεν τα λέμε εκεί;;; :)

TSI

τις ταχυτητες που αναφερεται στο κοντερ τις βλεπουν και αλλοι με 1,6 fsi..

αλιμονο αν δε δειτε εσεις παραπανω απο 210 κοντερισια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.