Jump to content
thanasiskap

Golf Tsi 140

Recommended Posts

τελικα το παραγγειλα και φυσικα με τεμπελη tongue.gif

Τι αλλο εβαλες τελικα?Esp και ηλιοροφη εβαλες?

Αντε καλη αναμονη. :lol: Υπομονη και θα περασει ο καιρος και μετα δε θα μετανιωνεις που περιμενες λιγο παραπανω αλλα εβαλες τα extra που ηθελες.

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο εβαλες τελικα?Esp και ηλιοροφη εβαλες?

Αντε καλη αναμονη. :) Υπομονη και θα περασει ο καιρος και μετα δε θα μετανιωνεις που περιμενες λιγο παραπανω αλλα εβαλες τα extra που ηθελες.

τελικα δεν εβαλα ηλιοροφη,ESp, και αισθητηρες παρκαρισματος.

εβαλα τεμπελη,πισω ηχεια, cruise control, οθονη plus και συρταρια κατω αποτα καθισματα.

Βασικα ηθελα και την ηλιοροφη και και το esp αλλα εβγαινε πολυ πανω απο το budjet μου. Αλλα ειμαι ευχαριστημενος και ετσι τα υπολοιπα στο επομενο τουτου (παλι vw θα ειναι) που θα πάρω :D

και χρωμα λευκο

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα esp και τεμπελη και δε με ενδιεφερε να περιμενω αρκει να εχει αυτα που θελω.Υπομονη και θα περασει ο καιρος.Δεν εχω μετανιωσει καθολου που περιμενα φιλε μου.Και το esp αψογο.Οσο για τον ταμπελη να ξερεις ενα πραγμα.Εκτος απο το οτι ειναι πιο ακριβη η εκ των υστερων τοποθετηση,δε θα εχει ο τεμπελης αεραγωγους για τους πισω επιβατες.Αν τον βαλει το εργοστασιο θα βγαζει αεραγωγους στο πισω μερος.

Φίλε με τον τεμπέλη έχεις άδικο για τους αεραγωγούς εγώ τον έβαλα μετα μόνος μου και είναι μια χαρα.. :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβασα σε ενα περιοδικο οτι σε αποτομη εκκινιση ο εγκεφαλοσ δεν αφινει τις στροφες να ανεβουν πανω απο τισ 4000σ.α.λ ισχυει κατι τετοιο το εχει παρατηρησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβασα σε ενα περιοδικο οτι σε αποτομη εκκινιση ο εγκεφαλοσ δεν αφινει τις στροφες να ανεβουν πανω απο τισ 4000σ.α.λ ισχυει κατι τετοιο το εχει παρατηρησει κανεις?

Αυτο δεν το εχω παρατηρησει. θα το δοκιμασω ομως. αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν εισαι σταθμευμενος με χειροφρενο, αν γκαζωσεις [ παντα σταματημενος ] οι στροφες δεν παιρνουν τις 4.000. τωρα το γιατι δεν το γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

IΣχυει οτι μλκ κανουν οι γιαπωνεζοι να την κανουν και οι ευρωπαιοι.. -_-

Δεν ειναι μλκ αυτο που κανουν οι Γιαπωνεζοι

Τουλαχιστον οι Ιαπωνες ειναι πολυ μπροστα σε τεχνολογια σε σχεση με την Vw.

A και το οτι περιοριζει τις στροφες στις 4.000 ειναι πολυ καλο

αφου αφορα την αξιοπιστια του αυτοκινητου. (μειωνει και την βλακωδης καταναλωση) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα golfακιδες!

Είμαι νέος στο forum και παραλαμβάνω το 140 tsi, στις αρχές του έτους.

Έχω πολλές απορίες και σίγουρα με την παραλαβή θα έχω άλλες τόσες....

Για την ώρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το 140αρι δεν έχει διαφορά μηχανικά με το 170 του GT. Κάπου διάβασα ότι έχει υδρόψυκτο ιντερκούλερ όπως το 122αρι. Ισχύει? Η μετατροπή σε 170 (στο μέλλον) θα ήθελε πέραν του chip και μηχανική τροποποίηση....thanks!

Link to comment
Share on other sites

γειασου και καλοσ ιρθεσ φιλε,

για τιν εροτισισου ενα ψαξισ λιγο εδο στο φορουμ θα βρεισ αρεκτεσ απαντισισ.

παντοσ 140 και 170 ειναι ιδιοσ κινιτιρασ.

Edited by Porschemultivan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.