Jump to content
GolfRS

Τετραπλή εξάτμιση σε Golf 5 Gti (56k Warning)

???????? ???????? ?? Golf 5 Gti  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ήρθε η ώρα για να ολοκληρώσω την εξάτμιση και σκέφτομαι το σύστημα της Bastuck όπως το έχω είδη πεί.

Ήθελα κάποιες γνώμες ποιο να διαλέξω, καθώς και για λόγους look αλλά και διαφοροποίησης απο τα μικρά αδελφάκια, σκεφτόμουν το 4πλό σύστημα της εταιρίας με κάποια τροποποίηση στην προφυλακτηρα.Εναλλακτικά θα βάλω το απλο (διπλό).

Απο ότι ξέρω μόνο ένα μέλος (ο Τάσος) έχει 4πλή της milltek, και εγώ για να είμαι ειλικρινής δέν μπορώ να αποφασίσω άν είναι too much ή όχι.

Ακολουθούν φωτό που βρήκα απο το εν λόγω σύστημα εγκατεστημένο για να πάρετε μια γεύση.

gti032.JPG

SSL10613kl.JPG

gti031.JPG

bastuck14ye9bt.jpg

bastuck23ux7ab.jpg

bastuck5ge5ha.jpg

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο :);)worthy.gifworthy.gifworthy.gif

(ειδικά το κόκκινο έχει πολύ όμορφη τροποποίηση στον προφυλακτήρα)

Πρέπει να είναι ο προφυλακτήρας της Rieger.Δέν είναι απλή τροποποίηση.

Έχει και η Bastuck κάτι ανάλογο, αλλά μάλλον θα κόψω (με τρόπο) τον μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ο προφυλακτήρας της Rieger.Δέν είναι απλή τροποποίηση.

Σωστός:

VWGolfVGTI.jpg

Έχει και η Bastuck κάτι ανάλογο

Αυτόν πρέπει να λες:

Golf5-Heckansatz.jpg

thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Χίλιες φορές μια custom τροποποίηση ή αυτό της Rieger :)

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τη θεωρώ too much. Βέβαια αν είναι φτιαγμένο όπως της rieger (αυτό που φαίνεται στη φώτο) ίσως δεν είναι too much. Για normal (εξωτερικά) gti θα τη προτιμούσα τη διπλή :)

Link to comment
Share on other sites

Kινειται στο οριο πιστευω.

Με σωστη επιλογη ομως σε θεματα χαμηλωματος-προφυλακτηρων-ζαντων ειναι τουμπανο.

Θα σου προτεινα να το εβαζες.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα συμφωνησω καπου με τον κωνσταντινο..αν ειναι να εχεις τις 17ρες μαμα ας πουμε του gti η τετραπλη θα ηταν αρκετη..

αλλα με αυτες που εχεις πανω( tongue.gif ) και γενικα με ολο το συνολο πιστευω δεν ειναι κατι υπερβολικο..

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα συμφωνησω καπου με τον κωνσταντινο..αν ειναι να εχεις τις 17ρες μαμα ας πουμε του gti η τετραπλη θα ηταν αρκετη..

αλλα με αυτες που εχεις πανω( tongue.gif ) και γενικα με ολο το συνολο πιστευω δεν ειναι κατι υπερβολικο..

Ναι βασικά το όλο θέμα είναι να γίνει το αμάξι κάτι το "διαφορετικό".Απλά είμαι αρκετά ΟΕΜ τύπος, και αποφεύγω τρομερά τις "καγκουριές".

Δέν θα ήθελα με κανέναν τρόπο να γίνει ένα M3 wannabe.

Πραγματικά δέν ξέρω...Έχω τρομερό πρόβλημα να αποφασίσω.... new_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικά το όλο θέμα είναι να γίνει το αμάξι κάτι το "διαφορετικό".Απλά είμαι αρκετά ΟΕΜ τύπος, και αποφεύγω τρομερά τις "καγκουριές".

Δέν θα ήθελα με κανέναν τρόπο να γίνει ένα M3 wannabe.

Πραγματικά δέν ξέρω...Έχω τρομερό πρόβλημα να αποφασίσω.... new_grrrr.gif

Χμ... ουτε κρυο ουτε ζεστη...

Αφου θες να γινει διαφορετικο , και αφου εισαι αρκετα OEM τυπος , μια ειναι η λυση... R32... ;):lol:

Κοιτα αφου δεν το πηρες αποφαση μπαμ μπαμ , μην το κανεις. Αν το γουσταρες τρελα , θα το ειχες ηδη κανει , και θα ελεγες : Παιδες , πως σας φαινεται η νεα μου πισω όψη ;;; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

http://memimage.cardomain.net/member_image...5550_4_full.jpg kati san 4arh r32 p nai stis 2 akres mones den pezei?

k kala tis bazeis 8a kanei kati kalutero h apla omorfia?

Η πρώτη μου επιλογή ήταν να βάλω μία διπλή oval που είναι για μένα ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ, αλλά η μόνη εταιρία που κατασκευάζει κάτι τέτοιο είναι η προμηθεύτρια της ΜΤΜ και το τελικό καζανάκι ΜΟΝΟ έχει ~900+ Ευρώ.....ΜΟΝΟ.... :wacko:

Επείσης το κίτ που έχεις στην φωτό ΥΠΑΡΧΕΙ ήδη απο την milltek και για το 5αρι, απλά χρειάζεται ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ και άλλον προφυλακτήρα, ενω η 4πλι μπορεί να γεμισει τον υπάρχον...

Και μία με μαμα προφυλακτήρα

link

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Χμ... ουτε κρυο ουτε ζεστη...

Αφου θες να γινει διαφορετικο , και αφου εισαι αρκετα OEM τυπος , μια ειναι η λυση... R32... :lol::lol:

Κοιτα αφου δεν το πηρες αποφαση μπαμ μπαμ , μην το κανεις. Αν το γουσταρες τρελα , θα το ειχες ηδη κανει , και θα ελεγες : Παιδες , πως σας φαινεται η νεα μου πισω όψη ;;; :wacko:

Ναι εννοείται ότι δέν θα το έκανα άν δέν είμουνα σίγουρος.

Δέν μπορώ ΚΑΘΟΛΟΥ το αμάξι να φαίνεται "φτιαγμένο" και να δείχνει σαν να του έχεις βάλει πάνω τις παναγιάς τα ματια.

Θέλω να έχει το look του "πιθανού εργοστασιακού".

Η λύση του R32 είναι μαμάτη, αλλά έχει ΔΥΟ ΚΑΚΑ.Το ένα είναι η τιμή της milltek, και το άλλο ότι θέλει STANDARD άλλο πίσω....$$$$$$$ ;)

Link to comment
Share on other sites

oegtirear.jpg

Αχχχχ..ναι......πολύ ωραίο...Αλλά πού τα γκαφρά....Όλο αυτο το πίσω....πόσο έχει είπαμε ;;;;

Κάτσε το βρήκα...~1000 Ευρώ προφυλακτήρας (άβαφτος) + τελικό (μόνο) και χρειάζεται ακόμα α)βαψιμο β)μεσαίο ή σωλήνα μεσαίου.

Σύνολο..κανα 1400άρι..

Εκτός και άν το έβαλες για το άν είναι υπερβολή, οπότε μπορώ να πώ ότι για 4πλη είναι ΚΟΥΚΛΙ !!..Αλλά που....

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Δείτε στο post #145 στο

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...0&start=140

Είναι το GTi ενος μέλους μας που έχει βάλει 4πλή εξάτμηση...Πολύ καλό αποτέλεσμα!

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δείτε στο post #145 στο

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...0&start=140

Είναι το GTi ενος μέλους μας που έχει βάλει 4πλή εξάτμηση...Πολύ καλό αποτέλεσμα!

;)

Για κάποιο λόγο το βρίσκω "πολύ"

Σάν να λές στο απο πίσω, φιλαράκι έχω 200 άλογα αλλά θα ήθελα να είχα 400....

Don't know..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα το πώς θα είναι κατα 99% το τελικό αποτέλεσμα με την 4πλή....

Enjoy...

ae1d988f97.jpg

d91eae0b7b.jpg

Πώώώ τί βρήκα ο άνθρωπος !!!

Τελικά είναι απο πού θα το δέις το αμάξι...(και τρελλές ζάντες το παληκάρι.... :wacko: )

210e2e47bf.jpg

d31776fed4.jpg

Όσο πάει και καλύτερο...Πανω που είχα σχεδόν αποφασίσει...

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

? ????? ??? ??? ??? ??????? ?? ???????? ???? ????????????, ?? ???? ??? ??? ?????? ????? ???? ??? ???????? ?????????.

?? ??? ????? ?????? ????? ? ????????? ??? ??????? ??? ????? ?????????.

??? ?????? ???? ???????????? ?????? r32 ???? ???? ??? rieger ??? ????? ?? ????? ??? ??????? ? ???????.

Edited by stefanos patra
Link to comment
Share on other sites

? ????? ??? ??? ??? ??????? ?? ???????? ???? ????????????, ?? ???? ??? ??? ?????? ????? ???? ??? ???????? ?????????.

?? ??? ????? ?????? ????? ? ????????? ??? ??????? ??? ????? ?????????.

??? ?????? ???? ???????????? ?????? r32 ???? ???? ??? rieger ??? ????? ?? ????? ??? ??????? ? ???????.

Say it again Sam....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.