Jump to content
GolfRS

Τετραπλή εξάτμιση σε Golf 5 Gti (56k Warning)

???????? ???????? ?? Golf 5 Gti  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

?? ?? ??? ??? ??? ????? ???...

?? ????? ?? ?????? 4??? ?????? ?? ??? Rieger..H ???? ???? ??? ????? ???? ???? ??? ??????? customia..

?? ??? ??? ?? ?????? ??? ????????? ???? ??? ????? ???????? miltek ? ??? ???? ?? aftermarket...

??????? ???? ??? ??? ?? ???????? ?? ?�¬?�¬ ?? ??? look ??? R32 ????? ????????.......

???? ??? ??????? ???? ??? ??? ????? ?? ???? ??????:

974639731476af6608ojjeh1.jpg

420smallkq7.jpg

gtimeet13ke6ev4.jpg

??? ??? ??? ??? ??? ???? ??? ???????????

72005wf6.jpg

72006yh8.jpg

?????? ???? ??? ??? ????:

b00946692028r891fp7.jpg

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

Admins ti ginetai me ta ???????

Otan kaneis edit kai grafeis ellinika sou ta vgazei ?????

RS

Resume:::: Ama valeis 4pli mono me Rieger deixnei swsta....

An den paizoun ta $$$$ tote mia aftermarket stin thesi tis ergostasiakis.....

Apaixto to look tou OEM R32!!!!

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

just toumpana................

ειδικα η φωτο που μπροστα ακολουθει ενα φορτιγακι της chev....τι ζαντα φοραει ο τυπος!!!

Γιατι να ειμαι ταπι και ανησυχος!!! :wacko:

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

? ????? ??? ??? ??? ??????? ?? ???????? ???? ????????????, ?? ???? ??? ??? ?????? ????? ???? ??? ???????? ?????????.

?? ??? ????? ?????? ????? ? ????????? ??? ??????? ??? ????? ?????????.

??? ?????? ???? ???????????? ?????? r32 ???? ???? ??? rieger ??? ????? ?? ????? ??? ??????? ? ???????.

Λοιπον μεταφραση για οσους δεν ξερουν τα ελληνικα του vwclub tongue.gif

Πιστευω οτι εαν δεν προβεις σε αλλαγη προφηλακτηρα, θα ειναι πολυ δυσκολο να πετυχεις κατι αισθητικα καλο.

Η μονη ευκολη μετατρωπη ειναι αυτο που ποσταρες εσυ . Το μαυρο gti με πινακιδα NE 9335.

Εαν ομως προβεις σε αλλαγη ή πιστευεις οτι μπορεις να πετυχεις αυτο που θελεις με μετατρωπη, ψηφιζω 1. rieger 2. r32 και 3. τα διπλα της miltek.

To r32 μου αρεσει ποιο πολυ απο ολα, αλλα το βαζω δευτερο γιατι θα ισχυει αυτο που ειπες και εσυ. Θελω r32 αλλα εχω gti :wacko:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που με χαλάει εμένα είναι περισσότερο ο πίσω προφυλακτήρας στη συγκεκριμένη περίπτωση, όχι η τετραπλή.. με τίποτα δηλαδή δεν θα έβαζα τον πίσω προφυλακτήρα της rieger, τον οποιο τον θεωρω απο τους πιο υπερβολικούς που υπάρχουν για το πεντάρι!! οπότε ότι κ να αποφασίσεις προτείνω να διατήρήσεις τον πίσω μαμά προφυλακτήρα.

αν έχεις 17αρες ίσως είναι λιγάκι τραβηγμένη η τετραπλή (δεν ξέρω το αυτοκινητό σου), αλλά αν έχεις 18άρες , ξέρεις ποιο θα ήταν για μένα το ιδανικό??

τροποποίηση πίσω στον μαμά προφυλακτήρα κ 2 οβάλ μπούκες !!! απλά worthy.gifworthy.gif αλλά&οι 4 δεν είναι άσχημες!! ωραίο θα είναι.

αλήθεια, για την εξάτμιση που θέλεις δεν υπάρχει δυνατότητα να επιλέξεις το σχήμα&το μέγεθος της μπούκας,ε ?

Link to comment
Share on other sites

""Τροποποιηση""= Γυφτια= Δεν εχω λεφτα να βαλω ενα σποιλερακι να φαινετε ομορφο..

Μακραν καλυτερο του R32 αλλα εχεις δικιο που λες οτι δεν εχω χαρτι για το R32 αλλα θα κανω το GTI look R32...

Ψαξε να βρεις ενα ωραιο σποιλερ να το βαλεις με την εξατμισουλα κ ασε τα κοψε - ραψε GTI εχεις ντροπη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου γνωμη, μπα. Ο πωπος του V, ειναι πολυ μικρος για 4 κανονια πισω...Φαινονται πολυ στιμωγμενα...Αν σωνει και καλα θες να βαλεις εκατερωθεν, τοτε βαλε μια και μια...Επ ουδενι δεν θα εβαζα δυο και δυο...Με τιποτα ομως...

Ασε που στο αμαξι σου, με 17αρια, δεν του παει καθολου το εν λογω look...Οποτε, ενα αμαξι που ειναι μαμα, και εχει μονο μια ζαντουλα, ε οχι και quad πισω...

Ετσι σκεφτομαι εγω ομως...Ο,τι ευχαριστει εσενα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

""Τροποποιηση""= Γυφτια= Δεν εχω λεφτα να βαλω ενα σποιλερακι να φαινετε ομορφο..

-1 thumbsdown.gifthumbsdown.gif

Μ'αυτη τη λογικη ολα όσα κάνουμε καθημερινά στα αμαξάκια μας γυφτιά ειναι,οποτε κ δεν υφίσταται λογος να συζητάμε εδώ μέσα!!

ενα αυτοκίνητο για να είναι όμορφο δηλαδή πρεπει να έχει οπωσδήποτε σποιλερ?? αυτό που βλέπω εγω συνήθως στους ελληνικούς δρομους είναι το αντίθετο πάντως.. κ επισης το τι ειναι ομορφο κ το τι οχι ειναι καθαρα υποκειμενικο θέμα. προσωπικα στη συγκεκριμενη περιπτωση , ολα τα σποιλερ που εξετάζουμε δεν τα βρισκω κ ιδιαιτερα διακριτικα, εκτος βεβαια αν το επιδιωκομενο αποτελεσμα ειναι το αντιθετο, οποτε παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Μ'αυτη τη λογικη ολα όσα κάνουμε καθημερινά στα αμαξάκια μας γυφτιά ειναι,

Με παρεξηγησες :o

Τη ""Τροποποιηση"" τη πηρες πολυ γενικα εγω μιλουσα για το συγκεκριμενο κοψιμο που θελει να κανει το

παλικαρι :o

Οσο για τα σποιλερ να σου πω κ για αυτα μιας κ εχω κ στο δικο μου αμαξι.

Καλα κ χρυσα ειναι μεχρι εκει ομως που πανε να αλιωσουν το χαρακτηρα του αυτοκινιτου γνωστα ως γυφτιες. ;)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω παντως θα προτιμουσα δυο μονες...ισως επειδη ετσι τις εχω και στο δικο μου δε ξερω αν ειμαι προκατειλημενος.

αλλα η φωτο με τις δυο οβαλ μου αρεσε περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα μάλλον θα παραγγείλω, και σκέφτομαι οποσδήποτε και το κόστος.

Η BN Pipes είναι μία εταιρία που έχει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θα ήθελα, αλλά η τιμές της είναι το λιγότερο εξωφρενικές...

Τελικο καζανάκι χωρίς μεσαίο....850-900 Ευρώ..Το μεσαίο έχει ~400....Εεεε ρε ερμή φτώχειαααα.....

Μάλλον με βλέπω να καταλήγω με το απλό (διπλό) και να δίνω τα εξτρά $$$ σε κανα Short Shifter.....μμμμμμμμ..... :)

Link to comment
Share on other sites

Με παρεξηγησες :lol:

Τη ""Τροποποιηση"" τη πηρες πολυ γενικα εγω μιλουσα για το συγκεκριμενο κοψιμο που θελει να κανει το

παλικαρι ^_^

Οσο για τα σποιλερ να σου πω κ για αυτα μιας κ εχω κ στο δικο μου αμαξι.

Καλα κ χρυσα ειναι μεχρι εκει ομως που πανε να αλιωσουν το χαρακτηρα του αυτοκινιτου γνωστα ως γυφτιες. :)

συμφωνώ μάυτά που λες φίλε Κ Μ Ι, κ δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης! δίκιο έχεις για τα σποιλερ, αλλα για τον πίσω προφυλακτηρα θεωρω πιο κοντα στη μανίσια κατασταση τη συγκεκριμένη μετατροπη, δεν πάει τώρα σε ενα ΟΕΜ look σκετο το πίσω σποιλερ της rieger κ 4 τελικα.. αν μη τι αλλο υπερβολη..

off topic : αλήθεια, πως συμβαδιζουν πλεον οι 2 σου αγαπες ? Kimi κ Mclaren Mercedes? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το τελευταίο, αλλιώς 2 μονές, είναι γαμώ!

Οι 4απλές κάνουν κρα...

Και οι 2 μονές μου αρέσουν, αλλά μετά θέλει χρήμα για προφυλακτήρααααα......

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με βλέπω να καταλήγω με το απλό (διπλό) και να δίνω τα εξτρά $$$ σε κανα Short Shifter.....μμμμμμμμ..... :)

Πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή για περιορισμένο budget...Κράτα τα υπόλοιπα για πρόγραμμα που από ότι ξέρω και εσύ σαν και εμένα, ακόμα αντιστέκεσαι.. music.gifmusic.gif

Link to comment
Share on other sites

Metafrash apo ellinika..xxaxaxa

Gnwmh mou, ola osa postares einai uber asxhma, mono auto pou mou aresei prosopika einai to anthraki pisw apo to chevy truck, O kalyteros profulaktiras gia pisw , eite diboukos , eite tetraboukos einai autos ths oettinger...Ta 1400euro hthela na ixera pou ta vrikes... 325euro kanei o ermos , oso kanei kai o rieger ?

http://www.oettinger.de/pdf/preisliste/Pre...%20Golf%205.pdf

Koita ton kwdiko

OE 804 297 00

OE 804 298 00

P.s Ama ton pareis suntoma , steile kana pm , bas kai ton karfwsw kai gw.... Exw kati euro pou me kaine...

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ μάυτά που λες φίλε Κ Μ Ι, κ δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης! δίκιο έχεις για τα σποιλερ, αλλα για τον πίσω προφυλακτηρα θεωρω πιο κοντα στη μανίσια κατασταση τη συγκεκριμένη μετατροπη, δεν πάει τώρα σε ενα ΟΕΜ look σκετο το πίσω σποιλερ της rieger κ 4 τελικα.. αν μη τι αλλο υπερβολη..

off topic : αλήθεια, πως συμβαδιζουν πλεον οι 2 σου αγαπες ? Kimi κ Mclaren Mercedes? tongue.gif

Ξερεις τι γιναιτε ομως δε μου καθεται καλα σε ενα GOLF GTI αυτοκινιτο με 30χιλ το κοψιμο του προφυλακτηρα ;)

Δεν λεω μπορει να φεναιτε κ ωραιο κ σιγουρα ειναι πιο κοντα στο μαματο αλλα υπαρχει κ αυτο το αλλα που ολοι ψαχνουμε.

Κατι διακρητικο στυλ R32 κατι τετειο θα εβαζα εγω :)

ps.. Γιατι με πατας στο καλο τωρα τη θες fire.gifmachinegun.gif Ααααχ γινανε δικοπο μαχαιρι :cry::cry::)

Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά ήξερες τι ήθελες ... άν είχες βρεί αυτό το συνδυασμό που σου κάνει κλίκ με την πρώτη ... δέν θα άνοιγες κάν αυτό το topic.

Ψάξε καλά μέχρι να βρείς αυτό που σε ικανοποιεί.

Στο μόνο που θα προσπαθήσω να σε επιρρεάσω ... είναι στο θέμα του προφυλακτήρα (το κάτω κομμάτι)

Βρές ένα καλό aftermarket.

Στο μαμμά προφυλακτήρα ... ότι μπούκες και να βάλεις εκτός των original ... δέν δένουν απόλυτα.

Αντε

Καλό ψάξιμο & καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά ήξερες τι ήθελες ... άν είχες βρεί αυτό το συνδυασμό που σου κάνει κλίκ με την πρώτη ... δέν θα άνοιγες κάν αυτό το topic.

Ψάξε καλά μέχρι να βρείς αυτό που σε ικανοποιεί.

Στο μόνο που θα προσπαθήσω να σε επιρρεάσω ... είναι στο θέμα του προφυλακτήρα (το κάτω κομμάτι)

Βρές ένα καλό aftermarket.

Στο μαμμά προφυλακτήρα ... ότι μπούκες και να βάλεις εκτός των original ... δέν δένουν απόλυτα.

Αντε

Καλό ψάξιμο & καλή επιλογή

Το τί θέλω το ξέρω...Λέγεται BN Pipes,

bn2fs7.jpg

αλλά με 900 Ευρώ για ΜΟΝΟ το τελικό....δέν παίζει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Η δικιά μου επιλογή είναι στην ουσία διπλή οβάλ, αλλά καμία άλλη εταιρία δέν την φτιάχνει, και για Ελληνικούρα ΔΕΝ ΠΑΩ.

Όσο για τον προφυλακτήρα που λές, όταν μιλάμε για value for money, ξεχνάμε τα..παρελκόμενα, γιατί αυτα ανεβάζουν το κόστος...αλλού.

¶μα ήταν να δώσω 350 Ευρώ για προφυλακτήρα, 1)δέν θα έβαφα τον δικό μου 2)θα έπερνα το παραπάνω και θα έκοβα τον μαμά.

¶ν τελικά καταλήξω σε απλή, θα έχω φτιάξει full turbo back με μόλις 1100 Ευρώ...Not bad... B)

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Ta 1400euro hthela na ixera pou ta vrikes... 325euro kanei o ermos , oso kanei kai o rieger ?

P.s Ama ton pareis suntoma , steile kana pm , bas kai ton karfwsw kai gw.... Exw kati euro pou me kaine...

Να σου πώ που τα βρήκα...

325 κάνει ο προφυλακτήρας...έτσι ;;;

Πόσο κάνει το τελικό ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ στον προφυλακτήρα ;;(Δέν παίρνει ότι να'ναι...)

675 Ευρώ βλέπω εγώ..εσύ;;;

325+675=1000 Ευρώώώώ...

Για μεσαίο ΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ;;;Κανά μπουρί σόμπας;;;Πόσο λέει;;;;;615 Ευρώ το..."Mittelshalldampfer"...... B)

1000+615=;;;; 1615 Ευρώώώωωωωωωω

Και πάμε παρακάτω....Βαψιμο/τοποθέτηση;;;Δέν θές κανα...300άρι;;;(Λέω εγώ)

Πάμε λοιπόν ΑΙΣΙΩΣ στα περίπου 2000 ΕΥΡΩ για ΤΙ;;;Catback+προφυλακτήρα.....Μάάλιστα.....

Πόσα σου είπα;;; 1400;;;Εχεις δίκιο έπεσα έξω.....Μλκ μου..... :wacko: :wacko:

P.S.¶αααα...άμα το τσιμπήσεις....πές μου να έρθω να το θαυμάσω.....

Link to comment
Share on other sites

Τι @@

Εγω μίλησα μονο για τον προφυλακτήρα οχι για την εξάτμιση....Και για bn pipes ψάξε μια ελβετική (οχι την σπόρτεκ) έχει αυτο που σε ενδιαφέρει....

Link to comment
Share on other sites

Εχει και ενας φιλος μας εδω στα Γιαννενα golf 5 gti με τετραπλη εξατμιση.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?aut...si&img=7647

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.