Jump to content
GolfRS

Τετραπλή εξάτμιση σε Golf 5 Gti (56k Warning)

???????? ???????? ?? Golf 5 Gti  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

hcendschallgti1280em8.jpg

closedeyes.gif:D

hc_bnpipes_8.jpg

Ψάξε ποιάς εταιρίας είναι αυτά.....

Η BN Pipes της φτιάχνει.

Επείσης να σου πώ, ότι εσύ μπορεί να είπες για προφυλακτήρα, αλλά με αυτόν ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ άλλη εξάτμιση εκτός της ίδιας εταιρίας, καθώς όπως θα δείς είναι πιο wide οι μπούκες.Οπότε αναγκαστικά...τα στάζεις...

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

RS έφυγες γι αυτήν της Heinger και κάνεις άλλο ένα κοψιματάκι και είσαι άρχοντας. Δεν θέλω να ακούω για 4απλές και λοιπές καγκουριές, σε έχω για σοβαρό άνθρωπο...

Link to comment
Share on other sites

RS έφυγες γι αυτήν της Heinger και κάνεις άλλο ένα κοψιματάκι και είσαι άρχοντας. Δεν θέλω να ακούω για 4απλές και λοιπές καγκουριές, σε έχω για σοβαρό άνθρωπο...

Ρε παιδιά δέν με διαβάζετε μου φαίνεται.... new_killpc.gif

ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ "BN PIPES" ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ 900 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ !!!

Μετά θές και το μεσαίο που είναι άλλα 400 Ευρώπουλα...Σύνολο...~1400 ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ CATBACK !!!

Έχω μιλήσει ήδη με την εταιρία.....Πίκρα.......

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, καλό θα ήταν να μείνεις όσο περισσότερο μπορείς στο μαμά look. ¶ντε κανένα look R32. Η τετραπλή δεν μου αρέσει καθόλου. Παραείναι και άσε που θα μοιάζει για μαούνα. Ο Τιτανικός είχε 4 φουγάρα και τα M3. Μου αρέσει όμως η διπλή οβάλ. Είναι πολύ όμορφη και με ένα καλό προφυλακτήρα ο κώλος του GTI σου θα είναι για σφαλιάρες. Αν με καταλαβαίνεις :D. Αλλά είναι πολλά τα λεφτά όντως για ένα αποτέλεσμα που θα ικανοποιήσει μόνο την οπτική σου. Αλλά και πάλι, αυτοκίνητο 30.000¤ πήρες, τα 1500¤-2000¤ δεν μου φαίνεται και τόσο υπερβολικό. Γενικά είμαι της άποψης του αν κάνεις κάτι, κάντο όσο καλύτερα γίνεται. Κάνε λίγη οικονομία μέχρι να μαζέψεις τα ¤ και χτύπα το. Θα δεις ότι μετά το αυτοκίνητο θα είναι κουκλί.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Ρε παιδιά δέν με διαβάζετε μου φαίνεται.... new_killpc.gif

ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ "BN PIPES" ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ 900 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ !!!

Μετά θές και το μεσαίο που είναι άλλα 400 Ευρώπουλα...Σύνολο...~1400 ΠΑΛΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ CATBACK !!!

Έχω μιλήσει ήδη με την εταιρία.....Πίκρα.......

Τότε ξεκόλλα και κοίτα προς Ελλάδα μεριά, μην είσαι απόλυτος, υπάρχουν καλοί μάστορες και στην τελική μιλάμε για ένα τελικό.

Πάντως μην βάλεις 4 απλή.

BTW, το τελικό το θες για look μόνο ή θεωρείς πως μπορείς να κερδίσεεις και σε απόδοση?

Link to comment
Share on other sites

οντως με προλαβε ο στοιλας..εφοσον κοιταζεις για κατι οικονομικο και μονο τελικο γιατι δε κοιτας για κατι απο ελλαδα κ χειροποιητο?εχετε καλους μαστορες κατω.

αλλωστε γνωστης εισαι ξερεις να απαιτησεις και τι θα βαλεις..

1,5 χρονο εχω χειροποιητο τελικο με δυο καζανακια και προς το παρον δεν εχω κανενα προβλημα..

μη μιλησω για κοστος που ειναι το 1/3 απο αυτο που αναφερεις..

Edited by dubbeR_OuNkaS
Link to comment
Share on other sites

Τότε ξεκόλλα και κοίτα προς Ελλάδα μεριά, μην είσαι απόλυτος, υπάρχουν καλοί μάστορες και στην τελική μιλάμε για ένα τελικό.

Πάντως μην βάλεις 4 απλή.

BTW, το τελικό το θες για look μόνο ή θεωρείς πως μπορείς να κερδίσεεις και σε απόδοση?

¶μα σου πώ ότι σκεφτόμουν να το αφήσω όπως έχει τώρα, με μαμά τελικό και χωρίς μεσαίο;;

Απλά δέν είναι complete το αμάξι τώρα, και εκτός του ότι μου έχει παρει το κεφάλι, θέλω να τελειώνω με την εξάτμιση.

Και μάλλον θα πάω πάλι σε λύση χωρίς μεσαίο, αλλά τώρα σε κανονικό Setup.Το μεσαίο είναι άλλα 170 Ευρω plus.

Η όλη σκέψη είναι το value for money, και νομίζω πως τα έχω καταφερει καλά ώς τώρα (2 σκάστρες bye bye).

Όσον αφορά την απόδοση...Μήν λέμε ανέκδοτα....Ότι και μπούκα να βάλεις, και ότι Catback πάνω απο ΑΝΤΕ 5 άλογα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Είναι λίγο "πέταμα χρημάτων", αλλά δέν λέει αμάξι 30+ χιλιάδων να κυκλοφορεί με ξεκολημένο μεσαίο.....

Δέν αξίζει όμως και πολλά $$$ ένα catback , και σαφώς το μεγαλύτερο κέρδος είναι σε look (και άν)

Πάρτε και λενα κλιπάκι απο την bastcuk στο Gti.

Link to comment
Share on other sites

Eχει φιλος μου Bastuck σε S3...Ωραιο ηχο δεν λεω...Αλλα αν ακουσεις και αλλο ενα Α3 tfsi με εξατμιση απο Καραμπελα...πιστευω δεν θα σε αφησει αδιαφορο...

Ο Νεοκλης( puck ) την εχει ακουσει πολλακις...Ας μας πει και αυτος την γνωμη του...Νεοκλη αν θες παραθετω και το μνμ που μου ειχες στειλει τοτε με τις εντυπωσεις σου...tongue.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Eχει φιλος μου Bastuck σε S3...Ωραιο ηχο δεν λεω...Αλλα αν ακουσεις και αλλο ενα Α3 tfsi με εξατμιση απο Καραμπελα...πιστευω δεν θα σε αφησει αδιαφορο...

Ο Νεοκλης( puck ) την εχει ακουσει πολλακις...Ας μας πει και αυτος την γνωμη του...Νεοκλη αν θες παραθετω και το μνμ που μου ειχες στειλει τοτε με τις εντυπωσεις σου...tongue.gif:D

Έχω ένα κακό να μήν εμπιστεύομαι ΤΙΠΟΤΑ Ελληνικό...

Το αμάξι ότι έχει μέχρι τώρα είναι απο έξω.Εδώ στον Ζ....α πήγα να την βάλω, και ο αχρείος με ΕΓΔΥΣΕ...

Του είπα να μου φτιάξει ένα μεσαίο σωλήνα με 70mm και μου λέει...."Απαπαπα δέν υπάρχουν τέτοια...ξέρεις πόσο κάνει να φτιάξεις ένα τέτοιο;;" :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω και το εχουμε συζητησει...διαφωνω μαζι σου, στο οτι αν ψαχτεις, εχει πολλα καλα πραγματα...Τελος παντων, δικα σου τα γενια, δικα σου και χτενια που λενε...απλα επειδη ζητησες γνωμες, για αυτο και παιρνω το θαρρος...

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω και το εχουμε συζητησει...διαφωνω μαζι σου, στο οτι αν ψαχτεις, εχει πολλα καλα πραγματα...Τελος παντων, δικα σου τα γενια, δικα σου και χτενια που λενε...απλα επειδη ζητησες γνωμες, για αυτο και παιρνω το θαρρος...

Ναί ρε δέν σε μάλωσα.

¶σε που στην τιμή που θα βρώ την Bastuck δέν θα μου την φτίαξει κανεις Ελληνας εξατμισας.

Για να μήν σου πώ για την ποιότητα...Όταν έβαλα επάνω το B&B το παληκάρι στο εξατμισάδικο την...χτύπαγε σάν να μήν είχε ξαναδεί τέτοιο υλικό..... new_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ψηφίζω Hose armando(tongue.gif-Doctor) στην τελικη ένα τελικό είναι και ο καραμπελαν είναι πολύ καλός μάστορας...Αμα το βαρεθείς βάζεις κατι άλλο μια αλλη μπούκα κτλ....Ενώ στην bastuck κολλάς λίγο να κόψεις-ράψεις...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι Νεο...χαχαχαχα...Χοσε Αρμαντο Καραμπελαν και τα μυαλα στα καγκελα...Ειλικρινα δεν περιμενα να δω τοσο καλη δουλεια οσο ειδα...Με εξεπληξε πολυ ευχαριστα :D

Link to comment
Share on other sites

Η σκέψη μου ήταν και είναι για κάτι φτηνό αλλά ποιοτικό.

Και ξαναλέω.Κανένας Έλληνας εξατμισάς δέν μπορεί να με πείσει για 1)την ποιότητα των υλικών του και 2)για το R&D του, όσο αφορά την απόδοση/ήχο κλπ.

¶φήστε που το μόνο κόψε ράψε με την Bastuck θα είναι η ένωση με το downpipe.Απο κεί και μετά, είναι απλά να την βάλεις.

¶μα δέν είχα κολήσει το DP με το μαμά Catback, μπορεί να το έκανα και μόνος μου.Έχω ήδη μια κάκιστη εμπειρία απο μαστρο-μίτσο...

Πάρτε και άλλο ένα κλίπ απο Bastuck

Bastuck Gti

Link to comment
Share on other sites

hcendschallgti1280em8.jpg

closedeyes.gif:)

hc_bnpipes_8.jpg

Aυτες οι οβαλ που ποσταρες Νεοκλη ειναι ολα τα λεφτα!!! Φανταστικες.

Νομιζω οτι και η mtm βγαζει διπλο οβαλ. Ισχυει ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου επιλογή ήταν να βάλω μία διπλή oval που είναι για μένα ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ, αλλά η μόνη εταιρία που κατασκευάζει κάτι τέτοιο είναι η προμηθεύτρια της ΜΤΜ και το τελικό καζανάκι ΜΟΝΟ έχει ~900+ Ευρώ.....ΜΟΝΟ.... :D

link

Rs ειπες οτι τη διπλη οβαλ την κατασκευαζει η προμηθευτρια της ΜΤΜ.

Επειδη λοιπον επαθα πλακα με αυτη την εξατμιση που ποσταρε ο Νεοκλης, ρωτησα την ΜΤΜ στην Αθηνα και μου ειπε οτι εχει μονο την κανονικη (οπως μαμα).

Ξερεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Rs ειπες οτι τη διπλη οβαλ την κατασκευαζει η προμηθευτρια της ΜΤΜ.

Επειδη λοιπον επαθα πλακα με αυτη την εξατμιση που ποσταρε ο Νεοκλης, ρωτησα την ΜΤΜ στην Αθηνα και μου ειπε οτι εχει μονο την κανονικη (οπως μαμα).

Ξερεις κατι?

Ξέρω αυτό που ήδη είπα.Η εταιρία κατασκευής των εξατμίσεων της ΜΤΜ είναι η BN Pipes.H MTM δέν κατασκευάζει εξατμίσεις.....

Το ότι σου είπαν ότι βγαίνει μόνο μαμά της ΜΤΜ είναι ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΟ αφού ΟΝΤΩΣ έτσι είναι.Απλά η BN Pipes έχει και "λιανική πώληση" για τις εξατμίσεις της.

Πάντως δέν ξέρω τί διαθέτεις εσύ, εγώ να δώσω ~1000 Ευρώ ΜΟΝΟ για το τελικό καζανάκι και ~1400 για όλο το catback (μαζι με μεσαίο) το θεωρώ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ...Ειδικά για το κέρδος των 5 αλόγων που παίρνεις απο αυτό........

Link to comment
Share on other sites

Emena proswpika an kai GOLF GT xwris akoma na yparxei kati episimo apo exatmisi tha ekana ena look R32 kai as lega oti ithelan toy styl tha thela R32! Giati ayta einai gousta ki ama arxiseis kai rwtas ti na kanw tha ginei o mythos toy Aiswpou. Sti teliki einai diko sou kai prepei esy na deis ti s eyxaristei perissotero!

Emena to GT p.x me trelenei i mouri mprosta poly perissotero ap tou GTi (se kapoion allo mporei to antitheto) Oso gia pisw makran look R32 diakritiko ki oti pio omorfo ap ola ta alla ! Panta kata ti gnwmi mou.

Edited by DARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για να ολοκληρώσω την εξάτμιση και σκέφτομαι το σύστημα της Bastuck όπως το έχω είδη πεί.

Ήθελα κάποιες γνώμες ποιο να διαλέξω, καθώς και για λόγους look αλλά και διαφοροποίησης απο τα μικρά αδελφάκια, σκεφτόμουν το 4πλό σύστημα της εταιρίας με κάποια τροποποίηση στην προφυλακτηρα.Εναλλακτικά θα βάλω το απλο (διπλό).

Απο ότι ξέρω μόνο ένα μέλος (ο Τάσος) έχει 4πλή της milltek, και εγώ για να είμαι ειλικρινής δέν μπορώ να αποφασίσω άν είναι too much ή όχι.

Ακολουθούν φωτό που βρήκα απο το εν λόγω σύστημα εγκατεστημένο για να πάρετε μια γεύση.

gti032.JPG

SSL10613kl.JPG

gti031.JPG

bastuck14ye9bt.jpg

bastuck23ux7ab.jpg

bastuck5ge5ha.jpg

ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΥ Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ. ΠΟΛΥ SPECIAL ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΞΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.