Jump to content
tribal

ΟΡΓΑΝΑΚΙΑ ΚΩΛΟΝΑΣ

Recommended Posts

Στο δικο μου σκέφτομαι να κάνω αυτο - τι λετε?

dash.jpg

Εκει που είναι το βέλος θα μπεί αυτο

apex_meter_el2_b.jpg

Το μαυρο ... Τι λετε?

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Aπο τις 3 φωτος που εβαλες,οι 2 πρωτες δεν μου αρεσουν καθολου.

Η τελευταια ιδεα καλη ειναι αν δεν σε ενοχλει που ουσιαστικα θα...πεταει πανω στο ταμπλο το οργανο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel

Νεοκλή,αυτό στον αεραγωγό μήπως είναι και αρωματικό ? tongue.gif

Βάλε πρώτα το πρόγραμμα ρε φίλε και μετά βάζεις το οργανάκι. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι το μεγαλύτερο πρόβλημα θεωρώ πως είναι η σωστή σύνδεση..

που πάμε για αυτό??

σε ηλεκτρολόγο ή σε μηχανικό?

και που θα ξέρουμε μετά αν αυτό που θα δείχνει θα είναι σωστό ή όχι?

βασικά ρωτάω κυρίως για πίεση και θερμοκρασία λαδιού

χμμμμμ.....

καμιά ιδέα κανείς για αυτό?

το που θα μπει το οργανάκι και αν θα είναι όμορφο νομίζω είναι λιγάκι υποκειμενικό...

όπως την βρίσκει ο καθένας! tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε Νεοκλη ζηλιαρα εκει που τα εχω κι εγω θα το βαλεις...???

Ουυυυυυυ ζηλιαρηηηηη....!!! tongue.giftongue.gif

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif ......

¶μα τα βάλεις εκει κ συ τότε παει -- τέλος --- χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kpilidis πραγματι αυτο με τα 3 οργανακια ειναι πολυ καλο!!!

Μου αρεσει πολυ η μερια που τα εβαλε αλλα δεν μου αρεσουν τα οργανακια που χρησιμοποιησε. Βεβαια αυτο αλλαζει , δεν ειναι προβλημα.

1. Αυτα τα εχει φτιαξει μονος του ο τυπος, ή πουλιετε ετοιμη η κατασκευη?

2. Δεν δημιουργει προβλημα στο αποτελεσμα αποδοσης του κεντρικου αεραγωγου? (καλυπτει μεγαλο κομματι απο τις τρυπες του αεραγωγου?)

3. Εαν μπορεις δωσε πληροφοριες που μπορουμε να το βρουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Φιλε kpilidis πραγματι αυτο με τα 3 οργανακια ειναι πολυ καλο!!!

Μου αρεσει πολυ η μερια που τα εβαλε αλλα δεν μου αρεσουν τα οργανακια που χρησιμοποιησε. Βεβαια αυτο αλλαζει , δεν ειναι προβλημα.

1. Αυτα τα εχει φτιαξει μονος του ο τυπος, ή πουλιετε ετοιμη η κατασκευη?

2. Δεν δημιουργει προβλημα στο αποτελεσμα αποδοσης του κεντρικου αεραγωγου? (καλυπτει μεγαλο κομματι απο τις τρυπες του αεραγωγου?)

3. Εαν μπορεις δωσε πληροφοριες που μπορουμε να το βρουμε!!!

Μια Ιταλική εταιρία το βγάζει αλλά δεν θυμάμαι ρε γμτ ποιά...!

Link to comment
Share on other sites

όποιος το βρει ας το πει σε όλους!!!!!!

δεν ξέρουμε ποια το κανει, αλλα ειναι οτι καλυτερο!

νομίζω βγαινει ολος ο μαμα αεραγωγος και μπαίνει αυτο,(εξάλλου αχρηστος ειναι εκεινος ο αεραγωγος)

Link to comment
Share on other sites

όποιος το βρει ας το πει σε όλους!!!!!!

δεν ξέρουμε ποια το κανει, αλλα ειναι οτι καλυτερο!

νομίζω βγαινει ολος ο μαμα αεραγωγος και μπαίνει αυτο,(εξάλλου αχρηστος ειναι εκεινος ο αεραγωγος)

Μην το λες... Ο αεραγωγός αυτός είναι πολύ καλός. Τον χειμώνα ξεθολώνει το τζάμι πιο γρήγορα, και όταν χρησιμοποιείς τον κλιματισμό, δεν σου πετάει όλον τον αέρα στη μάπα να μην μπορείς να αναπνέυσεις αλλά το διαχέει σε όλη την καμπίνα. Τώρα όσον αφορά το οργανάκια, μια πολύ καλή κίνηση είναι αυτή που έκανε ο Σπύρος. Είναι και καλό στο μάτι και λειτουργικό. Απλά το πρόβλημα είναι τι κάνεις αν θέλεις να το βγάλεις. Θα έχει πληγωθεί το ταμπλό; Τα οργανάκια στο ταμπλό θυμίζουν σκούμπι ή φοκους. ¶σε και το άλλο, δεν δένει με τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου. Έχει ωράια και απλή κονσόλα και κάτι τέτοιο θα το μαγάριζε. Προσψπική γνώμη πάντα.

Εγώ θα έβαζα αυτά που μπαίνουν στις λαβές. Δεν είναι στο πεδίο της όρασης, αλλά για ένα πυρόμετρο πιστεύω ότι είναι πολύ καλό το όλο προτζεκτ. Μου αρέσει πολύ. Ρε συ Puck που το βρίσκουμε αυτό και τις λαβές και πόσο;

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

όποιος το βρει ας το πει σε όλους!!!!!!

δεν ξέρουμε ποια το κανει, αλλα ειναι οτι καλυτερο!

νομίζω βγαινει ολος ο μαμα αεραγωγος και μπαίνει αυτο,(εξάλλου αχρηστος ειναι εκεινος ο αεραγωγος)

Η θηκη ειναι της RSS Tuning. Καλη ειναι σαν ιδεα αλλα οχι σαν υλοποιηση, θελει κατι ακομα. Τεσπα...Οποιος ψαχτει θα βρει την ακρη...

Καλα ψαξιματα :)

Μια Ιταλική εταιρία το βγάζει αλλά δεν θυμάμαι ρε γμτ ποιά...!

Στην ειπα πιο πανω ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Η θηκη ειναι της RSS Tuning. Καλη ειναι σαν ιδεα αλλα οχι σαν υλοποιηση, θελει κατι ακομα. Τεσπα...Οποιος ψαχτει θα βρει την ακρη...

Καλα ψαξιματα :)

Στην ειπα πιο πανω ;)

Δώσε και το link ρε Mike :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου, δωσε το link γιατι εγω το γουσταρω το σετακι.

Δεν μπορω να βρω RSS ρε γαμοτο και ψαχνω 1 ωρα.

HELP

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Μην το λες... Ο αεραγωγός αυτός είναι πολύ καλός. Τον χειμώνα ξεθολώνει το τζάμι πιο γρήγορα, και όταν χρησιμοποιείς τον κλιματισμό, δεν σου πετάει όλον τον αέρα στη μάπα να μην μπορείς να αναπνέυσεις αλλά το διαχέει σε όλη την καμπίνα. Τώρα όσον αφορά το οργανάκια, μια πολύ καλή κίνηση είναι αυτή που έκανε ο Σπύρος. Είναι και καλό στο μάτι και λειτουργικό. Απλά το πρόβλημα είναι τι κάνεις αν θέλεις να το βγάλεις. Θα έχει πληγωθεί το ταμπλό; Τα οργανάκια στο ταμπλό θυμίζουν σκούμπι ή φοκους. ¶σε και το άλλο, δεν δένει με τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου. Έχει ωράια και απλή κονσόλα και κάτι τέτοιο θα το μαγάριζε. Προσψπική γνώμη πάντα.

Εγώ θα έβαζα αυτά που μπαίνουν στις λαβές. Δεν είναι στο πεδίο της όρασης, αλλά για ένα πυρόμετρο πιστεύω ότι είναι πολύ καλό το όλο προτζεκτ. Μου αρέσει πολύ. Ρε συ Puck που το βρίσκουμε αυτό και τις λαβές και πόσο;

Και πως θα βάλεις το πυρόμετρο Γιώργο ? Ποιος θα στο τοποθετήσει ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Και πως θα βάλεις το πυρόμετρο Γιώργο ? Ποιος θα στο τοποθετήσει ? ;)

Είπαμε ΘΑΝΑΣΗΣ Rulezzzzz...

Link to comment
Share on other sites

Εμ τι που θα το συνδέσω; στο κάθισμα; tongue.gif Έχει ο Θεός μέχρι τότε Σπύρο. Ακόμα είμαι στην αρχή. Και το τουτού μου το ίδιο. :( Έχω κάτι στο νου μου. Ελπίζω να έχεις και εσύ.

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά... θερμοκρασία λαδιού έχει βάλει κανείς??

που και πως μπαίνει ο αισθητήρας??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ισως το πλεον ευκολο οργανο να τοποθετηθει Τριανταφυλλε. Εχεις αγορασει καποιο οργανο...? Εχει δικο του ασιθητηρα...?

Λογικα καπου πανω στο μπλοκ εχει ενα σημειο που ειναι τοποθετημενος ο μαμα αισθητηρας λαδιου. Πρεπει να τον βρεις. Εχω μια υποψια που ειναι, αλλα πρεπει να το δω. Τα δικα μου τα οργανα μονος στην πυλωτη τα εβαζα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Tα οργανακια πανω απο το τασακι ειναι ωραια τοποθετημενα, αλλα δυσκολα στην αναγνωση τους.

Η τοποθετηση πανω στο ταμπλω, πανω απο τον αριστερο αεραγωγο ειναι ιδανικη αλλα χωραει μονο 1 οργανο.....

Τελος το πανελ με τα 3 οργανα πανω απο τους κεντρικους αεραγωγους ειναι βολικο και προσφερει ευκολη αναγνωση αλλα χαλαει λιγο την κυριλε εμφανιση του εσωτερικου.

Ισως το πιο καλο ειναι ενα ψηφιακο οργανο με μπλε φωτισμο που να δινει διαφορες μετρησεις και να μπει καπου στην κεντρικη κονσολα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.