Jump to content
vkoumoul

τριξιμο στην οροφη

Recommended Posts

παρέλαβα το EOS πριν 2 βδομάδες ακριβώς. εχω κάνει 1500χμ. πριν 3μέρες αρχησα να ακούω ένα τικ-τακ έντονο στο πίσω δεξιό μέρος. το πήγα σήμερα στην αντιπροσωπεία της ξάνθης και μου είπαν ότι τρίζει στην ένωση του πίσω τζαμιού με την οροφή και την κολώνα. μου κλείσαν ραντεβού για της 27 και μου είπαν ότι θα τον δουν και ότι το καλύπτει η εγγύηση. ακόμα ότι ίσως χρειαστεί αλλάγή μεταλικής οροφης. το έχει πάθει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
παρέλαβα το EOS πριν 2 βδομάδες ακριβώς. εχω κάνει 1500χμ. πριν 3μέρες αρχησα να ακούω ένα τικ-τακ έντονο στο πίσω δεξιό μέρος. το πήγα σήμερα στην αντιπροσωπεία της ξάνθης και μου είπαν ότι τρίζει στην ένωση του πίσω τζαμιού με την οροφή και την κολώνα. μου κλείσαν ραντεβού για της 27 και μου είπαν ότι θα τον δουν και ότι το καλύπτει η εγγύηση. ακόμα ότι ίσως χρειαστεί αλλάγή μεταλικής οροφης. το έχει πάθει κανεις?

Φίλε, λυπάμαι που το ακούω!

Παρακολουθώ το VWClub.gr και το VWVortex.com και δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό!

Σε κανένα από τα 2 forum δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί τέτοιος θόρυβος. Το κυριότερο όμως είναι ότι ενώ μεν είναι όντως δυνατή η αντικατάσταση ολόκληρης της οροφής (και μάλιστα κατά τα λεγόμενα της VW, εύκολα) δεν έχω δει καμία αναφορά για ολική αντικατάσταση της μέχρι στιγμής! Μήπως είναι λίγο υπερβολική η αντιπροσωπεία σου? Να σημειώσω ότι αναφέρομαι κυρίως για πληροφορίες από την Αμερική (VWVortex.com) όπου ανακοινώνονται ανεπίσημα και οι τεχνικές ανακοινώσεις της VW προς τις αντιπροσωπείες/συνεργεία!

Έχουν αναφερθεί (και έχω παρατηρήσει και προσωπικά) τριγμούς που οφείλονται στις τσιμούχες. Η κατάσταση βελτιώνεται με την χρήση του ειδικού λιπαντικού που προτείνει στο manual η VW.

Επίσης κάποιες εισροές υδάτων που έχουν αναφερθεί, έχουν αντιμετωπιστεί σε μεγάλο βαθμό με επιτυχία, και πολλές φορές με συντηρητική μέθοδο, χωρίς αντικατάσταση ανταλλακτικών.

Όπως και να έχει, κράτα μας ενήμερους!

Edited by Speedster
Link to comment
Share on other sites

o θορυβος οφειλόταν στο υφασμα στη πισω δεξια κολωνα . το υφασμα ειναι ραμένο σε ενα πλαστικο το οποιο βαραγε στη πισω κολωνα. με κανα δυο κλεισιματα της οροφης σταματησε.

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε,τυχερος ησουν.

speedster στις αντιπροσωπειες στην ελλαδα συνηθως δεν ειναι υπερβολικοι αλλα ολιγον τι μλκες!!!

περιτρανη αποδειξη τα οσα εχουν ειπωθει κατα καιρους απο ολους εμας εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.