Jump to content
opus

Ελατήρια απο Gti σε Tsi (140)

Recommended Posts

Παιδια γεια χαρα σε ολους....

Ενας φιλος σημερα παρελαβε το Gti ,και αλαξε κατευθειαν τα ελατηρια.Μου δινει τα "μαμα" λοιπον δωρεαν.... ;):D:D

Το θεμα ειναι αν μπορω να τα περασω στο Tsi μου?

Μπορώ...........???????

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις,αλλα αποσο ξερω το αμαξι μετα θα καθεται σουζα λογω διαφορας βαρους των μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις,αλλα αποσο ξερω το αμαξι μετα θα καθεται σουζα λογω διαφορας βαρους των μοτερ.

Ευχαριστώ Κωνσταντίνε...

θα ειναι τοσο πολυ ορατο λες εεε...????

Κριμα ...και πηρα μια χαρα στην αρχη ρε γαμωτο....

Edited by opus
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι ορατο!!

Βεβαια,μιας και στα δινει τσαμπα,μπορεις να τα δοκιμασεις και να το δεις και ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

Για κάντε το λίγο λιανά ... γιατί θα κάτσει σούζα ?

Το ελατήριο του GTI είναι 15mm κοντύτερο

Επίσης η διαφορά σε κιλά μεταξύ των δύο ελατηρίων είναι περίπου 20 υπέρ του TSI.

Οπότε άποψη μου είναι ότι το αμάξι θα χαμηλώσει κανονικά και δέν θα κάτσει σούζα.

Link to comment
Share on other sites

Για κάντε το λίγο λιανά ... γιατί θα κάτσει σούζα ?

Το ελατήριο του GTI είναι 15mm κοντύτερο

Επίσης η διαφορά σε κιλά μεταξύ των δύο ελατηρίων είναι περίπου 20 υπέρ του TSI.

Οπότε άποψη μου είναι ότι το αμάξι θα χαμηλώσει κανονικά και δέν θα κάτσει σούζα.

Τασο εγω μιλαω για την διαφορα που εχει το βαρος του μοτερ 1,4 και 2,0GTI.

Πχ οσοι βαλανε σε Ibiza 1.4 ελατηρια FR το αμαξι μπροστα απογειωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι ορατο!!

Βεβαια,μιας και στα δινει τσαμπα,μπορεις να τα δοκιμασεις και να το δεις και ο ιδιος.

Μαλλον αυτο θα κανω Κωνσταντίνε.....ετσι για να μην εχω καμια αμφιβολια... :angry::D

Οταν το κανω θα σας ενημερωσω.... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Τασο εγω μιλαω για την διαφορα που εχει το βαρος του μοτερ 1,4 και 2,0GTI.

Πχ οσοι βαλανε σε Ibiza 1.4 ελατηρια FR το αμαξι μπροστα απογειωθηκε.

Έχω την εντύπωση ότι ο TSI είναι βαρύτερος από τον TFSI.

Αλλά αν έχει κάποιος την κατανομή βάρους εμπρός πίσω των δύο αυτοκινήτων μπορούμε να είμαστε σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ο TSI είναι βαρύτερος από τον TFSI.

Αλλά αν έχει κάποιος την κατανομή βάρους εμπρός πίσω των δύο αυτοκινήτων μπορούμε να είμαστε σίγουροι.

Ναι αλλα ο Tfsi Εχει μεγαλυτερο μπλοκ μηχανης,μεγαλυτερη εισαγωγη και εξαγωγη λογικα παντα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα σε ολους....

Ενας φιλος σημερα παρελαβε το Gti ,και αλαξε κατευθειαν τα ελατηρια.Μου δινει τα "μαμα" λοιπον δωρεαν.... :o:o:o

Το θεμα ειναι αν μπορω να τα περασω στο Tsi μου?

Μπορώ...........???????

Παντος αν θες πουλαω ελατηρια χαμηλοματος για gti της mtm σε καλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασε κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα σε ολους....

Ενας φιλος σημερα παρελαβε το Gti ,και αλαξε κατευθειαν τα ελατηρια.Μου δινει τα "μαμα" λοιπον δωρεαν.... ;):D:D

Το θεμα ειναι αν μπορω να τα περασω στο Tsi μου?

Μπορώ...........???????

Με αυτά τα ελατήρια σίγουρα θα κάτσει σούζα.Μην μπαίνεις καν στον κόπο.Εγώ στο Gt μου δοκίμασα και από Gti και από Edition 30. Και στις 2 περιπτώσεις το μπροστά μέρος σηκώνεται αισθητά.Ακόμη και με τα ελατήρια του Edition, τα οποία είναι και 1 πόντο πιο χαμηλά από αυτά του Gti.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα ελατήρια σίγουρα θα κάτσει σούζα.Μην μπαίνεις καν στον κόπο.Εγώ στο Gt μου δοκίμασα και από Gti και από Edition 30. Και στις 2 περιπτώσεις το μπροστά μέρος σηκώνεται αισθητά.Ακόμη και με τα ελατήρια του Edition, τα οποία είναι και 1 πόντο πιο χαμηλά από αυτά του Gti.

αν βάλουμε τις αναρτήσεις του GTI και ελατήρια http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=...num=m-1a30450df

σε Golf V TSI

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.