Jump to content
phantom

Fistikas-Πήγα Στο "γυμναστήριο" Και "δυνάμωσα" Λιγάκι...

Recommended Posts

Καλορίζικο φίλε μου!!! Να το χαιρεσαι τον 20βάλβιδο!!!

Να ρωτήσω κάτι το GTI 9n3 τι φρένα φοράει?? Αν έβαλες 60-70 παραπάνω άλογα δε πιστεύεις οτι πρέπει να αλλάξεις και τα φρένα για να ανταπεξέρχονται των νέων απαιτήσεων?

Καλές και δυνατές βόλτες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!!! Να το χαιρεσαι τον 20βάλβιδο!!!

Να ρωτήσω κάτι το GTI 9n3 τι φρένα φοράει?? Αν έβαλες 60-70 παραπάνω άλογα δε πιστεύεις οτι πρέπει να αλλάξεις και τα φρένα για να ανταπεξέρχονται των νέων απαιτήσεων?

Καλές και δυνατές βόλτες!!

Ευχαριστώ φίλε, νά 'σαι καλά!

288 φοράει αλλά μόλις μαζέψω λίγο χρήμα ακόμα πάω για 312 απο S3, σωστή η παρατήρησή σου, είναι το επόμενό μου βήμα!

Και για να σας προλάβω μετά τα φρένα πάω και για ανάρτηση για να ολοκληρωθεί το setup και να φροντίσω και για την ασφάλειά μου!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως μπορεις να βαλεις 312 δισκο με τη μαμα δαγκανα και εναν ανταπτορα!για τσεκαρε το!

Thank you mr Xronis για τη συμβουλή! Αυτό μου είπε και ο Pete, δέ χρειάζεται να αλλάξω δαγκάνες, απλά θα βάλουμε μεγαλύτερο δίσκο όπως έκανε και στο δικό του!

Ευχαριστώ και όλους σας για τα καλά σας λόγια και τις ευχές σας!!

Και ειδικά εσένα mr Pete που αντί να σου λέω εγώ χίλια ευχαριστώ που ασχολήθηκες και τουμπάνιασες το πολάκι μου μου λές εσύ που ήρθα στην Πάτρα...

Αφού στο είπα ρε φίλε, άλλος δέ βάζει χέρι στο εργαλείο μου,μόνο εσύ!!!!

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο μιναρας?Οχι ρε ακινδυνος ειναι!!! tongue.gif Αντε ρε Phantom καλα τσαγια ρε πολυ ωραιο το θηριο!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο μιναρας?Οχι ρε ακινδυνος ειναι!!! tongue.gif Αντε ρε Phantom καλα τσαγια ρε πολυ ωραιο το θηριο!!! ;)

Ευχαριστώ big brother!! Νά 'σαι καλά και να κερνάς κι εσύ με το δικό σου θηρίο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@icy δεν κανεις μια δυναμομετρηση πριν προγραμματα κτλ να δουμε τι θα δωσει εσενα?

@phantom εχεις ανοιξει με gti mama?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως μπορεις να βαλεις 312 δισκο με τη μαμα δαγκανα και εναν ανταπτορα!για τσεκαρε το!

¶μα γίνει αυτό το τακάκι δε θα πατάει σε ολόκληρη την ακτίνα του δίσκου. Σίγουρα το φρενάρισμα και οι θερμοκρασίες θα βελτιωθούν αλλά γιατί να μη γίνει κάτι σωστά;

Link to comment
Share on other sites

@icy δεν κανεις μια δυναμομετρηση πριν προγραμματα κτλ να δουμε τι θα δωσει εσενα?

@phantom εχεις ανοιξει με gti mama?

Φίλε μου δέν έχω ανοίξει με μαμά και το βλέπω λίγο δύσκολο να γίνει γιατί δέν ξέρω κανέναν που να έχει.

Όσο για τον icy θα κάνει δυναμομέτρηση αλλά έχει ήδη πρόγραμμα και μάλιστα πρίν απο εμένα, οπότε....

Μάλλον θα είναι δύσκολο να δούμε δυναμομέτρηση απο μαμά polo GTI.

@ Bit: Φίλε μου δέν έχω πάρει ακόμα κάποια απόφαση, θα το σκέφτομαι μέχρι να βρεθούν και τα χρήματα για τα φρένα.

Θα ρωτήσω και άτομα που να έχουν και κάποια πείρα ή γνώσεις γιατί εγώ δέν έχω ( τί να γίνει, κανείς δέ γεννήθηκε με φυτεμένες τις γνώσεις, όλοι μετά τις αποκτάμε :lol: ) και φυσικά όποιος έχει κάποια τεκμηριωμένη άποψη

να ξέρει ότι είμαι όλος αυτιά!!!!!

Θα χαρώ να ακούσω τις συμβουλές σας για να κάνω ακόμα καλύτερο το εργαλείο μου!

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

¶μα γίνει αυτό το τακάκι δε θα πατάει σε ολόκληρη την ακτίνα του δίσκου. Σίγουρα το φρενάρισμα και οι θερμοκρασίες θα βελτιωθούν αλλά γιατί να μη γίνει κάτι σωστά;

ΛΑΘΟΣ

το τακακι ειναι ιδιο απλα το μονο που αλλαζει ειναι η διαμετρος του δισκου και οχι το πατημα* του!

*εννοω εκει που παταει το τακακι

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο μενα PHANTOMAKO!!!!!Πολυ καλη δουλεια.......!Ελπιζω να μπορεσω να ακουσω και εγω τισ ρυπεσ του......καλα χιλιομετρα.....και καλυτερα τσαγιασματα.........

Link to comment
Share on other sites

Μηπως - λεω μηπως - ξεφυγαμε?????

Ο φιλος μας ο PHANTOM εκανε κατι στο τουτου του που το γουσταρε και το γουσταρει τρελλα!!!!!

Τωρα , αν πιστευουν ορισμενοι οτι κακως το εκανε ή οτι αυτα που λεει για την αποδοση που αναφερει καλα θα κανουν να τα πουνε προσωπικα με τον ιδιο και τον PETE και να μην δημιουργουν διαφωνιες και δυσπιστιες μεσα απο τις σελιδες αυτου εδω του forum.

Επι του πρακτεου , το καμαρι του γ@μ@ει και δερνει (το ενιωσα εκ των εσω!)

Και εις ανωτερα ΦΙΛΕ μου!!!!

POL______.doc

Link to comment
Share on other sites

Phantom να το χαιρεσαι το τουμπανο, καλοταξιδο με πολλα καλα χιλιομετρα. Αυτο που σου λειπει τωρα ειναι μια ωραια τσαγιερα να κερνας τον κοσμο στα φαναρια πριν αναψει το πρασινο ;), γιατι μετα δεν προκειτε να βλεπουν κατι αλλο . Anyway πολυ ωραιο το τουτουνι σου :D . Μπορεις αν θες να μας πεις το κοστος της ολης μετατροπης ποσο πηγε περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Phantom να το χαιρεσαι το τουμπανο, καλοταξιδο με πολλα καλα χιλιομετρα. Αυτο που σου λειπει τωρα ειναι μια ωραια τσαγιερα να κερνας τον κοσμο στα φαναρια πριν αναψει το πρασινο ;), γιατι μετα δεν προκειτε να βλεπουν κατι αλλο . Anyway πολυ ωραιο το τουτουνι σου :D . Μπορεις αν θες να μας πεις το κοστος της ολης μετατροπης ποσο πηγε περιπου?

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις ευχές!

Το κόστος της μετατροπής δέ μπορώ να στο πώ γιατί δέν έγινε μετατροπή tongue.gif απλά μια αναβάθμιση έκανα!

Παρ'όλα αυτά μπορείς να δείς λεπτομέρειες και τιμές στο garage το οποίο έχω ενημερώσει ή για να μήν ψάχνεις κάνοντας κλίκ εδώ

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα. Να το χαίρεσαι και πολλά καλά, ταχύτατα χιλιόμετρα να έχεις. Εννοείτε πως θέλω βόλτα. Φοβού τα Polάκιααααα....

Link to comment
Share on other sites

Εύγε και για το αμάξι (το κόκκινο του πάει πολύ) και για το εγχείρημα της βελτίωσης.

Εύχομαι, εκτός από γρήγορο, να σταθεί και όσο γίνεται πιο αξιόπιστο, έπειτα των αλλαγών.

Link to comment
Share on other sites

τι ειπατε τωρα ρε το αμαξι εχει να ριξει πολυ ξυλο στο δρομο.......φοβου τα πολακια μικρα και ακακα (G)α(T)ακ(I)α...... :o

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.