Jump to content
phantom

Fistikas-Πήγα Στο "γυμναστήριο" Και "δυνάμωσα" Λιγάκι...

Recommended Posts

Πιστεύω πως είναι καιρός να κλειδωθεί μιας και ανακυκλωνόμαστε πάνω σε άσχετα πράγματα με την παρουσίαση. Το εργαλείο του Phantom έβγαλε τα άλογα που έβγαλε με αυτή τη δυνατή ροπή... τέλως πάντων, το κλείνω και θα ανοίξει πάλι μόνο όταν θα υπάρχει κάτι σχετικό με βελτίωση / περαιτέρω αναβάθμιση να ειπωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με νεότερα λοιπόν.

Έχουμε και λέμε:

Ύστερα απο πολλά τηλεφωνήματα, τσακωμό, κόστος ψυχολογικό αλλά καί οικονομικό κατάφερα να βγάλω μία άκρη για την εξάτμιση. Η άκρη βγήκε βέβαια όταν μίλησα με τον ίδιο τον Καραγιάννη και ποτέ απο τη μεσολάβηση του "κύριου" Pete....

Ο κύριος Καραγιάννης λοιπόν ενέλαβε το κόστος μίας νέας εξάτμισης όλης απο την αρχή ( με μία τυπική συμμετοχή απο μέρους μου της τάξης των 150¤ ) η οποία και μπήκε στο αμάξι μου και είναι 63,5χιλ. όλη με γωνίες και όχι κουρμπαδόρο και με κανονικό Americat καταλύτη και είναι πλέον σωστή.

Με το θέμα πρόγραμμα τώρα απλά να αναφέρω ότι ο "κύριος" Pete έβαλε στο αμάξι μου περι τα 12 με 15 διαφορετικά προγράμματα ( όλα όμως απο τον ίδιο Γερμανό προγραμματιστή ) και κανένα δέ δούλεψε σωστά.... Το αποτέλεσμα ήταν να με γράψει κανονικότατα εκεί που δέν πιάνει μελάνι. Να σημειωθέι ότι αυτή τη στιγμή είμαι με check engine αναμμένο εδώ και μέρες και ο "κύριος" Pete αδιαφορεί και λέει ότι φταίει το αυτοκίνητό μου, το οποίο παρεπιπτόντως το πήγα και στο δικό του κολλητό σε αντιπροσωπεία και το έψαξε καί σε δικό μου μάστορα και μου είπαν και οι δύο ότι φταίει το πρόγραμμα....

Αποφάσισα λοιπόν να θεωρήσω πεταμένα τα λεφτά μου ( κοινώς πάει, πάπαλα, τα έχασα..) και πλέον μιλάω με άλλον άνθρωπο εδώ στην Αθήνα ο οποίος θα βάλει δικό του πρόγραμμα και θα ησυχάσω.

¶λλαξα και τη σκάστρα ( αυτή που είχε βάλει ο "κύριος" Pete ) και έβαλα μία Forge 006.

Επίσης προστέθηκαν τα εξής όργανα:

1. Μπαρόμετρο Greddy

2. Πυρόμετρο Pro plus

3. Halmeter Pro plus

4. Θερμοκρασία λαδιού Pro plus.

Εντώς των ημερών θα μπεί ( μαζί με το καινούριο πρόγραμμα ) και μία αγελάδα απο τη Samco.

Και μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας θα έχω και τη δυναμομέτρηση με τα νέα δεδομένα.

Υ.Γ. Αυτό που αποκόμισα απο την όλη συνεργασία μου και την εμπειρία που απέκτησα απο τον "κύριο" Pete είναι ότι άν θέλετε να δουλεύει σωστά το αμάξι σας σκεφτείτε καλά σε ποιόν θα επιτρέψετε να σας το βελτιώσει.... και προς θεού μήν πιστέψετε ότι θα έχετε καλύτερη τύχη απο ότι εγώ στο συγκεκριμένο κατάστημα.....

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις νότες αισιοδοξίας που μου δίνετε!!

Μακάρι να πετύχουμε το καλύτερο αυτή τη φορά γιατί ένα χρόνο τώρα που ταλαιπωρούμαι με την κακή επιλογή που έκανα και με τον άσχετο που έμπλεξα έχω αρχίσει και απογοητεύομαι....

Link to comment
Share on other sites

και την φώτο με το λογότυπο του "κυρίου" ΠΙΤ γιατί την έχεις ακόμα ρε συ Γιώργο ???

Link to comment
Share on other sites

και την φώτο με το λογότυπο του "κυρίου" ΠΙΤ γιατί την έχεις ακόμα ρε συ Γιώργο ???

μολις αυτο θα ελεγα! tongue.gif πιασε κοκκινο! :D ε,θα ξεχασε να την αλλαξει μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

και την φώτο με το λογότυπο του "κυρίου" ΠΙΤ γιατί την έχεις ακόμα ρε συ Γιώργο ???
μολις αυτο θα ελεγα! tongue.gif πιασε κοκκινο! ;) ε,θα ξεχασε να την αλλαξει μαλλον!

Όχι, δέν ξέχασα να την αλλάξω, απλά ήμουν στη δουλειά και δέν είχα άλλη να βάλω.

Τώρα έβαλα όμως μία κατάλληλη για την περίσταση...

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σίγουρα όταν γίνει οποιαδήποτε βελτίωση πρέπει να γίνει σωστά....αλλά νομίζω ότι αν έχεις να πεις κάτι ,καλό θα ήταν να μην το κανείς δημόσια αλλά να πιάσεις face to face στον άνθρωπο που θέλεις να του πεις κάτι (γνώμη μου πάντα ) ;);)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σίγουρα όταν γίνει οποιαδήποτε βελτίωση πρέπει να γίνει σωστά....αλλά νομίζω ότι αν έχεις να πεις κάτι ,καλό θα ήταν να μην το κανείς δημόσια αλλά να πιάσεις face to face στον άνθρωπο που θέλεις να του πεις κάτι (γνώμη μου πάντα ) ;);)

Αυτόν τον άνθρωπο τον έχω πιάσει και του τα λέω εδώ και πέντε μήνες, απλά όταν συνεχίζει να κάνει τις ίδιες βλακείες ( για να κρατήσω το forum σε ευπρεπή επίπεδα δέν λέω άλλη λέξη ) επι πέντε μήνες και να με κοροιδεύει και να μου έχει "φάει" και 800¤ ε ήρθε η ώρα να πληρώσει το τίμημα των πράξεών του....

Και απο την άλλη θέλω να το διαβάσουν τα υπόλοιπα παιδιά - φίλοι απο εδώ και να μή την πατήσουν όπως εγώ, να γλυτώσουν τουλάχιστον οι υπόλοιποι...

Link to comment
Share on other sites

και καλα κανεις γιατι πολλοι μαγαζατορες εκμεταλλεονται οτι μπαινουμε εδω μεσα και μας παραμυθιαζουν η' δεν αναλαμβανουν την ευθυνη των πραξεων τους εγω ειμαι καμμενος εις διπλουν απο δω μεσα...ποσταρισε την καινουργια δυναμομετρηση για να δουμε τις διαφορες και πες και τιμη αναλυτικα

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον άνθρωπο τον έχω πιάσει και του τα λέω εδώ και πέντε μήνες, απλά όταν συνεχίζει να κάνει τις ίδιες βλακείες ( για να κρατήσω το forum σε ευπρεπή επίπεδα δέν λέω άλλη λέξη ) επι πέντε μήνες και να με κοροιδεύει και να μου έχει "φάει" και 800? ε ήρθε η ώρα να πληρώσει το τίμημα των πράξεών του....

Και απο την άλλη θέλω να το διαβάσουν τα υπόλοιπα παιδιά - φίλοι απο εδώ και να μή την πατήσουν όπως εγώ, να γλυτώσουν τουλάχιστον οι υπόλοιποι...

Απλά την γνώμη μου είπα ίδωμεν.... ;)

Edited by NOS
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Περίεργο γιατί ο Pete στην Πάτρα κάνει τρελές δουλειές.

Από την άλλη είσαι ο 2ος που έχει πολύ άσχημη εμπειρία από το μαγαζί. Πριν κάποιο καιρό είχε εκφράσει τεράστια δυσαρέσκεια και ο Passatoumpas.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί ο Pete στην Πάτρα κάνει τρελές δουλειές.

Από την άλλη είσαι ο 2ος που έχει πολύ άσχημη εμπειρία από το μαγαζί. Πριν κάποιο καιρό είχε εκφράσει τεράστια δυσαρέσκεια και ο Passatoumpas.

μακακίες γίνονται σε όλες τις δουλειές όπως ξέρετε...και στην δικιά μου και στην δικιά σας...πόσο μάλλον με το αμάξι που είναι η κ@υλα του καθενός εδώ μέσα όπως και μένα....

απλά εμένα μου κάνει εντύπωση κάτι....θα στο πω αλλά χωρίς περαιτέρω ανάλυση γιατί δεν θέλω να αντιπαρατεθώ μαζί σου μιας και γω δεν έχω κάτι με σένα....είπες κάπου ότι εδώ και 1 χρόνο περίπου έχεις φτιάξει το αμάξι.....και τώρα λες ότι το τελευταίο 5μηνο δεν έχεις βρει λύση με τον εν λόγω "κύριο"...δλδ 7 μήνες δούλεψε το αμάξι σωστά και παρουσιάστηκε το πρόβλημα τον 8ο μήνα??λίγο κουλό μου ακούστηκε....Απλά εξέφρασα μία απορία γιατί δεν έχω δει όλο το θέμα από την αρχή απλά μου φαίνεται περίεργο αυτό....

Link to comment
Share on other sites

εγω αναγνωριζω οτι γινονται λαθη σε ολες τις δουλειες - σε ολους του τομεις....τα λεφτα τα πηρε ομως?....αν δε γινεται η δουλεια επιστρεφεις τα χρηματα μεχρι και τελευταιο ευρο και λες συγνωμη δε μπορεσα να κανω το αυτοκινητο σου, απεκτησα ομως εμπειρια και πιστευω στο μελλον να ειμαι καλυτερος επαγγελματιας...

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα έχει από την αρχή.

δεν νομίζω ότι λέει κάτι τέτοιο όμως ο γιώργος....απλά λέω τί είδα σε αυτά που έγραψε....αλλά όπως είπα εξέφρασα μία απορία και δεν θέλω να συνεχίσω σε κάτι που δεν το ξέρω ακριβώς...Απλά μπορεί ο ένας ή ο άλλος να κρύβουν πράγματα που εμείς δεν ξέρουμε...είτε σκόπιμα είτε άθελα τους....γι αυτό συμφωνώ και γω ότι πρέπει να δίνονται εξηγήσεις μεταξύ τους και να αναγνωρίζονται τα λάθη γιατί τα λεφτά δεν τα είχε και του περίσσευαν ο γιώργος...ίσα ίσα δουλεμένα τα χε...

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι λέει κάτι τέτοιο όμως ο γιώργος....απλά λέω τί είδα σε αυτά που έγραψε....αλλά όπως είπα εξέφρασα μία απορία και δεν θέλω να συνεχίσω σε κάτι που δεν το ξέρω ακριβώς...Απλά μπορεί ο ένας ή ο άλλος να κρύβουν πράγματα που εμείς δεν ξέρουμε...είτε σκόπιμα είτε άθελα τους....γι αυτό συμφωνώ και γω ότι πρέπει να δίνονται εξηγήσεις μεταξύ τους και να αναγνωρίζονται τα λάθη γιατί τα λεφτά δεν τα είχε και του περίσσευαν ο γιώργος...ίσα ίσα δουλεμένα τα χε...

Για να προλάβω παρεξηγήσεις το αμάξι Γιάννη απο την αρχή είχε προβλήματα, απλά δέν τα είχα καταλάβει, το πεντάμηνο στο οποίο αναφέρομαι είναι αυτό κατα το οποίο μιλάω με τον ίδιο και ακούω τις πιό απίθανες απαντήσεις, σε καμία των περιπτώσεων δέ δέχτηκε ότι έχει κάνει λάθος ή ότι δέ μπορεί να το φτιάξει και η απάντησή του στο οικονομικό ερώτημα είναι " λεφτά πίσω απο 'μένα δέν παίρνεις, άμα θές άσε με να στο φτιάξω." τον άφησα λοιπόν κι εγώ πέντε μήνες να προσπαθεί να το φτιάξει και δέν κατάφερε να κάνει τίποτα καλύτερο, αντιθέτως το έκανε χειρότερο κι απο πρίν ( τουλάχιστον πρίν δέν άναβε το check engine ) . Και συνεχίζει μετά απο 5 μήνες και 15 αποτυχημένες προσπάθειες να λέει "λεφτά πίσω δέ δίνω".

Πές μου λοιπόν εσύ τώρα, είναι αυτή απάντηση σωστού επαγγελματία?????

Τέτοιες απαντήσεις δίνουν τα αρπακτικά που το μόνο που θέλουν είναι να σου φάνε τα λεφτά.

Όσον αφορά το τί ξέρεις, και την (σωστή κατα τη γνώμη μου) στάση σου στο "δέν ξέρω ακριβώς και δέ το συνεχίζω" το τηλέφωνό σου το έχω, άν θές να σε πάρω και να σου πώ όλη την ιστορία και να βγάλεις συμπέρασμα, άν πάλι δέ θές διάβασε το θέμα απο την πρώτη μέχρι την τελευταία σελίδα και θα τα καταλάβεις όλα.( δέν το λέω ειρωνικά ή για να σε θίξω, μήν παρεξηγηθούμε κι όλας χωρίς λόγο.)

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί μπορεί να μην ξέρουν την αλήθεια ή να την ξέρουν όπως ο "κύριος" γιώργος την παρουσιάζει,

και απαντώντας στο τελευταίο του ποστ,έχουμε και λέμε:

1) Κάθε άνθρωπος που μπαίνει στο μαγαζί μου τον σέβομαι που με τιμά γιατί είμαι επαγγελματίας

και όχι αρπακτικό?.το χω αποδείξει πολλές φορές όπως θα κάνω και στο μέλλον βοηθώντας το vw club που τόσο αγαπώ

2) Αν λες ότι από την αρχή είχε προβλήματα και δεν το ήξερες όπως ισχυρίζεσαι να υποθέσω ότι μπορεί να βαλε άλλος χέρι πάνω ή ότι είσαι άχρηστος σαν οδηγός? Γιατί στο τηλέφωνο άλλα μου λεγες?.¶σχετος είσαι που από την πρώτη φορά που μιλήσαμε μου είπες ότι φοράς KKK03S ενώ κανονικά φοράει K03 και στο απόδειξα αυτό όταν πήγαμε στον Καραγιάννη και σηκώσαμε το αυτοκίνητο κι εκεί σου έδειξα την τουρμπίνα . Αλλά βέβαια ό,τι δενμε μας συμφέρει δεν το θυμόμαστε απλά το διαγράφουμε από την μνήμη μας!

3) Ποτέ δεν σου πα ότι δεν στο φτιάχνω παρά σου είπα έλα κάτω να το φτιάξουμε να δούμε τι θα γίνει να ησυχάσουμε και όσο για αυτό υπάρχουν και μαρτυρίες τρίτων ατόμων αλλά και τηλεφωνικά ηχογραφημένες συνομιλίες μας που αποδεικνύουν αυτό.

4) Όταν ήρθες και το φτιάξαμε πριν τις γιορτές η απάντηση σου στο τηλέφωνο ήταν ότι το αμάξι πάει πάρα πολύ καλά

και είσαι ευχαριστημένος. το ξέχασες ή να στο αποδείξω και αυτό από τα δικά σου λεγόμενα?

5) Λες για 15 αποτυχημένες προσπάθειες ότι σου βαλα το πρόγραμμα αλλά εγώ ξέρω μόνο 3.ή θες και αποδείξεις και

σε αυτό από τον γερμανό προγραμματιστή? Όχι για να μην λέγονται ανακρίβειες ή μ@λ@κίες.

6) Επαγγελματίας είμαι και ευχαριστώ όλους που με τίμησαν με την παρουσία τους και μου εμπιστεύτηκαν το αμάξι τους

και ήρθαν έως την ΠΑΤΡΑ αφού και σένα δικιά σου επιλογή ήτανε και με τιμά ιδιαίτερα αυτό.

7) Όσο για τα αρπακτικά που πες παρακαλώ να το ανακαλέσεις γιατί έχω δείξει τι είμαι ή όχι μέσα στο vwclub

και θα το αποδεικνύω συνέχεια προσφέροντας αυτό που μπορώ από την θέση μου.Και στην τελική να αναφέρω και κάτι που ΕΣΥ ο ίδιος μου το είχες πει...Ο φίλος σου ο οποίος εμπιστεύεσε τυχαίνει να γνωρίζει κάποιον που βάζει και προγράμματα... σκέφτηκες μήπως γιατί σου έλεγε συνέχεια ότι το μόνο που φταίει είναι το πρόγραμμα... γιατί άραγε? Γιατί μου είχες πει ότι τσαντίστηκε όταν έμαθε ότι έβαλες σε' μένα το πρόγραμμα. Πήγαινε λοιπόν τώρα σε αυτόν και στον προγραμματιστή του για να στο φτιάξουν το αυτοκίνητο να πυροβολεί γιατί εγώ ίσως να μην γνωρίζω αρκετά!!!!

:rolleyes: Επειδή το χεις βγάλει ντελάλι θα ξαναπώ ότι υπάρχει απόδειξη και διπλή μάλιστα ότι σου χω πει στο τηλέφωνο φέρτο να στο φτιάξω και εσύ αυτό που μου απάντησες ήτανε ή έρχεσαι στην Αθήνα και το φτιάχνεις ή σε πάω σε δικαστήριο. Και

πείτε μου εσείς πώς να φτιάξω ένα αμάξι που είναι μακριά από το μαγαζί μου? Ή μήπως ήθελες "κύριε" γιώργο

να μετακομίσω τα εργαλεία μου στην athens?

9)Είμαι μάστορας και δεν δέχομαι καμία κουβέντα για την δουλειά μου. Όσο είχα το Golf είμουν καλός, τότε προσκυνάγατε και όλοι ζητάγατε την συμβουλή μου για το τι να φτιάξετε, τότε ήξερα δεν είμουν Ασχετος. Ενώ τώρα που έχω evo είμαι ¶σχετος. Σωστά.... γι'αυτό πήρα Golf gti στην Χρυσα επειδή σαν ¶σχετος που είμαι θα το φτιαξω και θα γα**** όπως γα***** και το δικό μου!

10) Και κάτι τελευταίο αφού κουράστηκα να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας σου λέω ότι εγώ θα είμαι παρών στην

πανελλήνια και σωματικά αλλά και με δώρα για όλους εσάς που με τιμάτε και με στηρίζεται και αν θες

έλα εκεί να μου πεις κι εσύ και οι φίλοι σου ότι απορία έχετε ή να σας αποδείξω τα γραφόμενα μου

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ Ο Λ Ο Υ Σ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ?.

Να στε καλά

Υ.Γ. Πλέον μην περιμένετε καμία άλλη απάντηση από μένα γιατί έχει γίνει γελοίο το όλο σκηνικό, τι γελοίο λαικό δικαστήριο. Όποιος θελει από δω και πέρα να με παίρνει τηλ στο κινητό μου.

Edited by greygolfgti
Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ Ο Λ Ο Υ Σ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ….

Σε περιμενουμε ΡΙΤακο :rolleyes: .....οσο για τα προβληματα υπαρχουν ακομη και σε εργοστασιακες μετατροπες και ακομα και μεσα σε αντιπροσωπιες με εξυδικευμενους μονο και μονο στα vw αλλα π@π@ρι@ και εκει....μην τα βαζουμε λοιπον με τον PIT....ξερουμε τι θα συναντισουμε στο δρομο για μια μετατροπη....πως καποιο καινουργιο vw δεν βγαζει κανενα προβλημα για 10 χρονια π.χ και αλλο vw ιδιο μοντελο κ ιδιας χρονολογιας και βγαζει της παναγιας τα ματια που λεμε, σε προβληματα.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί μπορεί να μην ξέρουν την αλήθεια ή να την ξέρουν όπως ο "κύριος" γιώργος την παρουσιάζει,

και απαντώντας στο τελευταίο του ποστ,έχουμε και λέμε:

1) Κάθε άνθρωπος που μπαίνει στο μαγαζί μου τον σέβομαι που με τιμά γιατί είμαι επαγγελματίας

και όχι αρπακτικό….το χω αποδείξει πολλές φορές όπως θα κάνω και στο μέλλον βοηθώντας το vw club που τόσο αγαπώ

Δέν είδα να με βοηθάς εμένα όμως.... και αντέδρασες σαν αρπακτικό, λόγια σου είναι τα "λεφτά πίσω απο 'μένα δέν παίρνεις"

2) Αν λες ότι από την αρχή είχε προβλήματα και δεν το ήξερες όπως ισχυρίζεσαι να υποθέσω ότι μπορεί να βαλε άλλος χέρι πάνω ή ότι είσαι άχρηστος σαν οδηγός? Γιατί στο τηλέφωνο άλλα μου λεγες….¶σχετος είσαι που από την πρώτη φορά που ήρθες σε ρώτησα τι τουρμπίνα φοράει το polo και μου απάντησες KKK03S ενώ κανονικά φοράει K03 και στο απόδειξα αυτό όταν πήγαμε στον Καραγιάννη και σηκώσαμε το αυτοκίνητο κι εκεί σου έδειξα την τουρμπίνα . Αλλά βέβαια ό,τι δεν μας συμφέρει δεν το θυμόμαστε απλά το διαγράφουμε από την μνήμη μας!

Μα καλά "κύριε" pete, εσύ τί επαγγελματίας είσαι? Δέν ξέρεις τί φοράει το αυτοκίνητο που πάς να φτιάξεις?? Απο εμένα περιμένεις να σου πώ τί τουρμπίνα έχει το αμάξι?????

3) Ποτέ δεν σου πα ότι δεν στο φτιάχνω παρά σου είπα έλα κάτω να το φτιάξουμε να δούμε τι θα γίνει να ησυχάσουμε και όσο για αυτό υπάρχουν και μαρτυρίες τρίτων ατόμων αλλά και τηλεφωνικά ηχογραφημένες συνομιλίες μας που αποδεικνύουν αυτό.

Πόσες φορές πρέπει να κατέβω για να το φτιάξεις δηλαδή?? Εκατό??? Τέσσερις φορές κατέβηκα ( με δικά μου έξοδα ) και δέν κατάφερες τίποτα, τί να κάνω? Δέ φταίω εγώ που δέ μπορείς να το φτιάξεις παρα λές συνέχεια ότι φταίει το αμάξι ενώ ο δικός σου μάστορας που με έστειλες και το κοίταξε μου είπε ότι φταίει το πρόγραμμα...

4) Όταν ήρθες και το φτιάξαμε πριν τις γιορτές η απάντηση σου στο τηλέφωνο ήταν ότι το αμάξι πάει πάρα πολύ καλά

και είσαι ευχαριστημένος. το ξέχασες ή να στο αποδείξω και αυτό από τα δικά σου λεγόμενα?

Αυτό θα πρέπει να το αποδείξεις γιατί δέ νομίζω ότι είναι έτσι τα πράγματα, εγώ είχα πεί ότι φαίνεται σάν να πηγαίνει καλύτερα αλλά να περιμένουμε να διαβάσει το πρόγραμμα ο εγκέφαλος και μετά θα σου πώ, και όταν διάβασε σε πήρα και σου είπα ότι κάνει πάλι τα ίδια.

5) Λες για 15 αποτυχημένες προσπάθειες ότι σου βαλα το πρόγραμμα αλλά εγώ ξέρω μόνο 3.ή θες και αποδείξεις και

σε αυτό από τον γερμανό προγραμματιστή? Όχι για να μην λέγονται ανακρίβειες ή μ@λ@κίες.

Για να σταματήσουν να λέγονται μ@λ@κίες όπως λές θα πρέπει να σταματήσεις να τις λές και να με κοροϊδεύεις, κάθε φορά που ερχόμουνα κάτω έβαζες ένα πρόγραμμα, το βγάζαμε στο δρόμο, δέ μας έκανε, έβαζες άλλο και άλλο και άλλο. Όλα αυτά μετράνε σαν ένα??????? ¶ν ναι τότε συμφωνώ, έβαλες μόνο τρία προγράμματα αλλά εγώ είδα να ανοίγεις τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου μου τουλάχιστον 15 φορές....

6) Επαγγελματίας είμαι και ευχαριστώ όλους που με τίμησαν με την παρουσία τους και μου εμπιστεύτηκαν το αμάξι τους

και ήρθαν έως την ΠΑΤΡΑ αφού και σένα δικιά σου επιλογή ήτανε και με τιμά ιδιαίτερα αυτό.

Εσένα μπορεί να σε τιμά αλλά ούτε αυτό δέ σεβάστηκες, ούτε το ότι έφυγα απο την Αθήνα που έχει τόσους και τόσους που μπορούσαν να μου κάνουν τη δουλειά και να είμαι πέντε λεπτά μακρυά τους σε περίπτωση που κάτι δέν πήγαινε καλά κι εγώ σά *μη επιτρεπόμενη λέξη* ήρθα στην Πάτρα να υποστηρίξω εσένα....Που όταν βγήκαν τα προβλήματα στη φόρα μου είπες " λεφτά απο 'μένα δέν παίρνεις πίσω με τίποτα"

7) Όσο για τα αρπακτικά που πες παρακαλώ να το ανακαλέσεις γιατί έχω δείξει τι είμαι ή όχι μέσα στο vwclub

και θα το αποδεικνύω συνέχεια προσφέροντας αυτό που μπορώ από την θέση μου.Και στην τελική να αναφέρω και κάτι που ΕΣΥ ο ίδιος μου το είχες πει...Ο φίλος σου ο οποίος εμπιστεύεσε τυχαίνει να γνωρίζει κάποιον που βάζει και προγράμματα... σκέφτηκες μήπως γιατί σου έλεγε συνέχεια ότι το μόνο που φταίει είναι το πρόγραμμα... γιατί άραγε? Γιατί μου είχες πει ότι τσαντίστηκε όταν έμαθε ότι έβαλες σε' μένα το πρόγραμμα. Πήγαινε λοιπόν τώρα σε αυτόν και στον προγραμματιστή του για να στο φτιάξουν το αυτοκίνητο να πυροβολεί γιατί εγώ ίσως να μην γνωρίζω αρκετά!!!!

α)Το αρπακτικά που είπα θα το ανακαλέσω μόνο όταν σταματήσεις να φέρεσαι σάν αρπακτικό και δώσεις τα λεφτά μου πίσω γιατί καί τα λεφτά πήρες καί δουλειά δέν έχεις κάνει ακόμα.

β) Το ότι φταίει το πρόγραμμα δέ το είπε μόνο ο φίλος μου ( που αυτός που γνωρίζει είναι ο Ανδριανάκης ο οποίος όλοι ξέρουμε άν είναι καλός προγραμματιστής ή όχι ) αλλά και δικός σου φίλος που με έστειλες να κοιτάξει το αμάξι μου....

και γ) Όντως σε αυτόν θα πάω να φτιάξει το αμάξει να πυροβολεί γιατί εσύ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ, το έκανες απλά να ρίχνει άσφαιρα....

:rolleyes: Επειδή το χεις βγάλει ντελάλι θα ξαναπώ ότι υπάρχει απόδειξη και διπλή μάλιστα ότι σου χω πει στο τηλέφωνο φέρτο να στο φτιάξω και εσύ αυτό που μου απάντησες ήτανε ή έρχεσαι στην Αθήνα και το φτιάχνεις ή σε πάω σε δικαστήριο. Και

πείτε μου εσείς πώς να φτιάξω ένα αμάξι που είναι μακριά από το μαγαζί μου? Ή μήπως ήθελες "κύριε" γιώργο

να μετακομίσω τα εργαλεία μου στην athens?

Το αμάξι το είχες εκεί 4 φορές και δέν κατάφερες τίποτα..... Τα έξοδα καί τις 4 φορές ήταν δικά μου και χωρίς κανένα λόγο αφού τελικά δέν έφτιαξες το αμάξι μου, πές μου λοιπόν γιατί να ξανακατέβω εκεί??? Για να πετάξω κι άλλα λεφτά σε βενζίνες και να χαλάσω κι άλλο την ηρεμία μου?????????? ΟΧΙ, προτιμώ να τα πετάξω στην τσέπη του Ανδριανάκη και να ησυχάσω γιατί αυτός ΞΕΡΕΙ να το φτιάξει...

9)Είμαι μάστορας και δεν δέχομαι καμία κουβέντα για την δουλειά μου. Όσο είχα το Golf είμουν καλός, τότε προσκυνάγατε και όλοι ζητάγατε την συμβουλή μου για το τι να φτιάξετε, τότε ήξερα δεν είμουν Ασχετος. Ενώ τώρα που έχω evo είμαι ¶σχετος. Σωστά.... γι'αυτό πήρα Golf gti στην Χρυσα επειδή σαν ¶σχετος που είμαι θα το φτιαξω και θα γα**** όπως γα***** και το δικό μου!

Μάστορας είναι και τις κατσίκας ο κ@λος που τα κάνει όλα ίδια και στρογγυλά, ΑΝ ΗΣΟΥΝ μάστορας τώρα θα είχα αμάξι που να δουλεύει σωστά και όχι αυτό το χάλι που έχω και μάλιστα με check engine αναμμένο...

10) Και κάτι τελευταίο αφού κουράστηκα να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας σου λέω ότι εγώ θα είμαι παρών στην

πανελλήνια και σωματικά αλλά και με δώρα για όλους εσάς που με τιμάτε και με στηρίζεται και αν θες

έλα εκεί να μου πεις κι εσύ και οι φίλοι σου ότι απορία έχετε ή να σας αποδείξω τα γραφόμενα μου

Βέβαια, για εκεί που θές έχεις λεφτά να πετάξεις, για εκεί που πρέπει να αποζημιώσεις τον δυσαρεστημένο πελάτη σου δέν έχεις....

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ Ο Λ Ο Υ Σ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ….

Ε βέβαια, μας αγαπάς όλους μέχρι να πάρεις τα λεφτά, μετά... δέν ξέρεις τίποτα

Να στε καλά

Υ.Γ. Πλέον μην περιμένετε καμία άλλη απάντηση από μένα γιατί έχει γίνει γελοίο το όλο σκηνικό, τι γελοίο λαικό δικαστήριο. Όποιος θελει από δω και πέρα να με παίρνει τηλ στο κινητό μου.

Ποιό κινητό????? Αυτό που έχεις μόνιμα κλειστό για να μή σε βρίσκουν οι παραπονούμενοι πελάτες????

¶ν ήθελες να είσαι σωστός μπορούσες να το κάνεις, 5 μήνες είχες πολλές ευκαιρίες να φερθείς σωστά ή να δώσεις τα λεφτά μου πίσω και τώρα να τα λέγαμε φιλικά και όχι έτσι όπως τα λέμε.....

Δέν ήθελες.... Δέ φταώ εγώ..... ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ, ΕΙΣΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ και έτσι φέρεσαι....

Και όποιος έχει απορία το τηλέφωνό μου το ξέρετε, κι όσοι δέ το ξέρετε σας το δίνω με pm να ρωτήσετε ότι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.