Jump to content
parianos

Ταμπλό Golf4 προστατευτικό!

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες...επειδή ανοίγει ο καιρός και φοβάμαι για το ταμπλό απο το golfaki μου,είχα δει παλιά σε octavia ένα προστατευτικό που έδινε η σκοντα σαν αφρολεξ ενα πράγμα λεπτο που κάλυπτε απο τη μερια του συνοδηγού μέχρι του οδηγού όλο το ταμπλο μέχρι τους αεραγωγούς που υπάρχουν στο κέντρο.για τους πάνω αεραγωγούς στο παρ πριζ είχε ειδικές εγκοπές(ένα ανοιγμά στα μέτρα του αεραγωγού) και επίσης 2 τρύπες αριστερα δεξια για τους αλλους 2 που υπάρχουν στο ταμπλό.επίσης είχε και το λογκο της σκοντα υπάρχει κάτι αντίστοιχο για την VW,θα είναι ωραίο και αν είναι που μπορώ να το βρώ σε αντιπροσωπεία ή σε αξεσουαρ αυτοκινήτου?????

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

οχι στην αντιπροσωπεια φιλε, σε μαγαζι με αξεσουαρ αυτοκινητων θα το βρεις αυτο που λες, υπαρχει ετοιμο κομμενο για καθε μοντελο αυτοκινήτου κ με το λογοτυπο της καθε εταιριας. κοστιζει περι τα 10-12 ευρω. αν παλι δεν θες το λογοτυπο επανω (γιατι κανει αντανακλαση πανω στο παρμπριζ κ πολλους τους ενοχλει στην οδηγηση) μπορεις να κοψεις ενα σε καποιο καταστημα που φταχνει ταπετσαριες αυτοκινητων στα μετρα του αυτοκινητου σου με παραπλησιο κοστος.

παντως ειναι σωτηριο για τους καλοκαιρινους μηνες το συγκεκριμενο καλυμμα, το εχω στο οικογενειακο μας αυτοκινητο τοσα χρονια κ το ταμπλο δεν εχει παθει απολυτως τιποτα, ουτε σκασιματα ουτε ξεθωριασματα!! απεναντιας, αυτο καθε 3-4 χρονια ξεθωριαζει κ το αλλαζω.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ειναι σωτηριο...το μονο που θελει να κανεις πριν...με ενα βετεξ να καθαρισεις καλα το ταμπλο σου...οχι γυαλιστικα κανω απο το πανι ειναι επικινδυνα...εχει και αυτοκολητα σαν σκρατς που το κρατανε σταθερο στο ταμπλο...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο προβληματάκι είναι η στήριξή του.

Συνήθως γίνετε με αυτοκόλλητα χριτς-χρατς,

τα οποία όμως με τον ήλιο ξεκολλάνε.

Είχα βάλει κι εγώ και μετά από μερικούς μήνες ξεκόλλησε

και μου έσπασε τα νεύρα μια και χρειαζόταν να το τακτοποιώ συνέχεια.

Τελικά το μυστικό είναι να αφήνεις το αμάξι άπλυτο,

οπότε η σκόνη που μαζεύει το ταμπλό λειτουργεί ως προστατευτικό.

¶σε που το λερωμένο παρμπρίζ λειτουργεί καλύτερα και από φιμέ.

(Το τελευταίο ήταν αστείο, για όσους δεν κατάλαβαν)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου vrachos αν ειναι το ταμπλο τινγκα στο γυαλιστικο...σαν να ναι τηγανιτα ειναι φυσιολογικο να μη κολλησουν τα σκρατς...θελει καλο καθαρισμα χωρις σιλικονουχα γυαλιστικα..

Link to comment
Share on other sites

και να ξερεις φιλε pariane υπαρχουν δυο ποιοτητες πανιου...διαφορα 4-5 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.