Jump to content
nick_1987

ΚΟΨΙΜΟ ΠΙΣΩ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ (golf Tsi)

Recommended Posts

Αυτός στην πάτρα που λέτε ο Παντελής εγώ έχω δει δουλείες του και δν μου άρεσαν πολύ! Εχω δει και καλές αλλά σε μερικές ήταν πολύ χάλια!! Ένα φιλαράκι πήγε και άλλαξε το τελικό του και σε λακούβες τρεμοπαίζει λες και θα σκάσει κάτω!!! Εμένα προσωπικά με χαλάει πολύ αυτό!! Και από τη στιγμή που είδα τέτοια προχιροδουλεία εγώ δεν θα τον σύστηνα ;) Επίσης δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις 70ευρώ για αυτό το κομματάκι!! Εκει που θα πάς να βάλεις την εξάτμιση πες τους να σου κάνουν το κόψιμο και 70 ευρώ θα γλιτώσεις και πολύ καλό αποτέλεσμα θα χεις! -_- !

δεν ξερω ρε συ, πηγα αντιπροσωπεια και μου ειπαν οτι πρεπει να το φερω μια μερα να δοκιμασουμε ποιο κομματι gt ή gti κανει για να μου το βαλουν. τωρα οσο για να κοψω το πισω κομματι δεν το εχω κανει ακομα γιατι φοβαμαι μηπως βγει στραβο κ βγαζει ματια! popeye.gif:lol:

απο πατρα εισαι?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε συ, πηγα αντιπροσωπεια και μου ειπαν οτι πρεπει να το φερω μια μερα να δοκιμασουμε ποιο κομματι gt ή gti κανει για να μου το βαλουν. τωρα οσο για να κοψω το πισω κομματι δεν το εχω κανει ακομα γιατι φοβαμαι μηπως βγει στραβο κ βγαζει ματια! popeye.gif:wacko:

απο πατρα εισαι?

Δεν είμαι από πάτρα αλλά σπουδάζω εδώ και 3 χρονάκια εδω κάτω! Ο οποιοσδήποτε εξατμισάς θα στο κόψει μια χαρά ειναι υπερβολικά εύκολο!! Τώρα δεν ξέρω για τις δουλείες που κάνουν στην πάτρα αλλά στον παντελή δεν θα πήγαινα!!Εγώ στο συνεργείο μου στην αθήνα έβαλα την εξάτμιση και το αποτέλεσμα είναι άψογο!! Μου έκοψαν τον προφυλακτήρα τόσο ώστε να μπαίνει η εξάτμιση και να μην υπάρχουν κενά! Τώρα αν εσύ θες να βάλεις τον προφυλακτήρα και έχεις τα λεφτά τότε πάω πάσο!! Απλώς γιατί να δώεις 70ευρώ ενώ μπορείς να το κάνεις τζάμπα (τουλάχιστον στο golf4 τα σποιλερ του 4μοτιον και του απλού ειναι ακριώς ίδια με τη διαφορά ότι το άλλο έχει το κόψιμο)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε!

Milltek-lg-vw-golf-mk5-gti.JPG

1K6 807 521D 9B9 --------- GTI

1072867228.jpg

1K6 807 521A 9B9 --------- GT

Στο ετκα μου τα δινει 55 ευρω και τα 2...

Και όσο για το κενο για δοκιμάστε αυτο...2 ευρω έχει...

Untitled-1.jpg

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Πουλαω και γω το τελικο απο το Gt moy μιας και εχω αλλαξει εξατμιση..Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm.. :wacko:

τιμη??

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα στο Golfακι V 1.6 περυσι catback με 2πλη τετραγωνη αποληξη...μια ομορφια, στο Ζαπατινα στους Αγ.Αναργυρους. Φοβερη δουλεια και φοβερο κοψιμο....αφου το κοιταω και νομιζω ωρες ωρες οτι ειχε το ανοιγμα ο προφυλακτηρας ηδη, σαν τα gt/gti.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν υπαρχει στην αντιπροσωπεια η διπλη αποληξη που εχουν gti/gt? προσοχη, μονο η αποληξη η διμπουκη. θεωρω οτι ειναι πεταμενα λεφτα να αλλαξω ολοκληρη εξατμιση με την παρομοια του gt, αφου ειναι η ιδια. αν γνωριζετε ξερετε κ ποσο την δινουν? λογικα θα υπαρχει καποια aftermarket αποληξη που να ταιριαζει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αποληξη η διμπουκη υπαρχει σε ολα σχεδον τα εξατμισαδικα.Δεν χρειαζεται καν να πας αντιπροσωπεια. Το θεμα ειναι οτι εχει γυρω στο 100αρι , τουλαχιστον εκει που ρωτησα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Η αποληξη η διμπουκη υπαρχει σε ολα σχεδον τα εξατμισαδικα.Δεν χρειαζεται καν να πας αντιπροσωπεια. Το θεμα ειναι οτι εχει γυρω στο 100αρι , τουλαχιστον εκει που ρωτησα εγω.

thanx mario! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τις προαλλες πηγα συνεργειο και σηκωσαμε το αμαξι για αλλαγη λαδιων

Λοιπον....

Η εξατμηση του TSI ερχεται απο εμπρος προς τα πισω, κεντρικα, κατω απο

το αυτοκινητο. Στο τελος κολλανε το καρπουζι και βγαζουν τις εξαγωγες

στο αριστερο μερος του καρπουζιου (οπως κοιταμε το αμαξι απο πισω)!

Εγω λεω να αλλαξω το πισω μερος του προφυλακτηρα με αυτο του GTi και

να βαλω ενα τελικο...

Αλλα οπως το ειδα θελει πολυ κοψε ραψε η δουλεια, για να βγει το τελικο

αριστερα στον προφυλακτηρα...

Αμα και ο μαστορας δεν το εχει ξανακανει πολυ φοβαμε οτι δεν θα βγει καλη η δουλεια...

Εσεις τι λετε? Το εχει κανει κανεις με TSI? Ηταν δυσκολο??

Link to comment
Share on other sites

ειναι παρα πολυ ευκολο, το εκανα εγω κ αλλο ενα μελος με ονομα toliver. εγω το πηγα εδω στην Πατρα στον Καραγιαννη και μου το εκανε μεσα σε μια ωρα. Να σου πω παντως οτι φοβομουν μη δε γινει σωστα η δουλεια. εγινε παρα πολυ ωραιο, κ μη σου πω καλυτερο και απο gt. καντο, αξιζει πραγματικα. με 75 ευρω εχεις οψη gt κ καλυτερη. B) Δεν νομιζω να αξιζει να αλλαξεις προφυλακτηρα για την εξατμιση μονο... ασε που κοστιζει κ ακριβα. εδω Πατρα μου λενε αρκετα ευρω... -_-

Link to comment
Share on other sites

ειναι παρα πολυ ευκολο, το εκανα εγω κ αλλο ενα μελος με ονομα toliver. εγω το πηγα εδω στην Πατρα στον Καραγιαννη και μου το εκανε μεσα σε μια ωρα. Να σου πω παντως οτι φοβομουν μη δε γινει σωστα η δουλεια. εγινε παρα πολυ ωραιο, κ μη σου πω καλυτερο και απο gt. καντο, αξιζει πραγματικα. με 75 ευρω εχεις οψη gt κ καλυτερη. :wacko: Δεν νομιζω να αξιζει να αλλαξεις προφυλακτηρα για την εξατμιση μονο... ασε που κοστιζει κ ακριβα. εδω Πατρα μου λενε αρκετα ευρω... :blink:

Η Πατρα μου πεφτει λιγο μακρια.... tongue.gif

Ε..καλυτερο απο GT γιατι??

Τον προφυλακτηρα στον εκοψε ο μαστορας??

Ο προφυλκτηρας κανει 70 ευρω του GTi, μικρο το κοστος...και ειναι πολυ ωραιος :huh:

Link to comment
Share on other sites

Η Πατρα μου πεφτει λιγο μακρια.... tongue.gif

Ε..καλυτερο απο GT γιατι??

Τον προφυλακτηρα στον εκοψε ο μαστορας??

Ο προφυλκτηρας κανει 70 ευρω του GTi, μικρο το κοστος...και ειναι πολυ ωραιος B)

Λεω οτι ειναι καλυτερο γιατι εβαλα μπουκες που μου αρεσαν εμενα περισσοτερο, κ φυσικα το κοβει στα μετρα που θα βγει η εξατμιση και σου αφηνει λιγο περιθωριο, οχι σαν του gt,που εχει μεγαλα κενα και δυο μπουκακια μικρα. σε σχεση τωρα με το δικο μου μου φαινεται καλυτερο(το δικο μου), κ σε οσα εχω δει στον δρομο με χειροποιητο κοψιμο μου αρεσουν ποιο πολυ. Βεβαια γουστα ειναι αυτα. Α! ξερεις ποσο μου ζητησε εδω στην Πατρα ο Λατσης για τον προφυλακτηρα? 200 ευρω μαζι με τα λαμακια κτλ( γιατι δεν κανει στα δικα μας κ θελει καποιες μετατροπες, να κολλησει τα λαμακια κ αλλα πραγματα ) :D<_<

Πηγαινε Ζαπατινα, εχει φτιαξει πολλα golf ξερω.

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φωτογραφία από κομμένο δεν ανέβασε κανεις από κομμενο TSI

Link to comment
Share on other sites

εδω:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...mp;#entry196489

εγω θα εβαζα οβαλ,πιο ομορφο για μενα αλλα και κατι ξεχωριστο,τι εχετε παθει ολοι με τις 2πλες αφου gt δεν ειναι.....

Edited by BAD BOY
Link to comment
Share on other sites

εδω:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...mp;#entry196489

εγω θα εβαζα οβαλ,πιο ομορφο για μενα αλλα και κατι ξεχωριστο,τι εχετε παθει ολοι με τις 2πλες αφου gt δεν ειναι.....

gt δεν ειναι αλλα διπλες εχει...απλα ''κρυμενες''..δεν κανουμε τη μια-δυο...απλα we extened the existing ones!!thats all!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε κι αλλο κόψιμο ο προφυλακτήρας, έτσι νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι μανουβρα με λιγα λογια......δεν κουμπωνει ακριβως!!!

Εδω στο νησι δεν τους εμπιστευομαι να μου κανουν ''πατεντες''!!! Εαν κουμπωνε κανονικα οπως της μανας του

δεν θα το σκεφτομουν καθολου!!!

Ερωτηση...

Ο προφυλακτιρας του GT κουμπωνει ακριβως ή θελει και αυτος λαμακια και ζορισμα για να μπει??

Του GT εχει την χαραξη για να βαφτει και να μιαζει με GTi (δεν θυμαμαι καθολου)!!!

Για πες... ;)

Γεια σου φιλε karlos επειδη αλλαξα το πισω spoiler και το εβαλα μονος μου (γιατι μου ζηταγαν αλλα 80 ευρο για εγκατασταση+70 ευρο το spoiler ;)^_^ ) δεν χρειαζεται τιποτα λαμακια ουτε ζορισμα!Ειναι ακριβως ιδιος με αυτον που εχεις τωρα.. Το spoiler του gt δεν εχει καμια χαραξη! ειναι ολοιδιος με του tsi..επομενως να παρεις του gti που εχει την γραμμη και εχει τα ιδια λεφτα..ουτε ευρο περισσοτερο..εμενα μου δωσανε του gt γιατι και καλα δεν ειχανε τον αλλο και επρεπε να περιμενω 15 μερες ;):o

Link to comment
Share on other sites

εδω:

<a href="http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...mp;#entry196489" target="_blank">http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...mp;#entry196489</a>

εγω θα εβαζα οβαλ,πιο ομορφο για μενα αλλα και κατι ξεχωριστο,τι εχετε παθει ολοι με τις 2πλες αφου gt δεν ειναι.....

+φωνω...ειναι και κατι διαφορετικο..ολα τα golf που βλεπω εχουν διπλες..τα εχω βαρεθει...

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

Η Πατρα μου πεφτει λιγο μακρια.... tongue.gif

Ε..καλυτερο απο GT γιατι??

Τον προφυλακτηρα στον εκοψε ο μαστορας??

Ο προφυλκτηρας κανει 70 ευρω του GTi, μικρο το κοστος...και ειναι πολυ ωραιος :lol:

λοιπον,πηγα και εβαλα και εγω τον προφυλακτηρα του gti,κανει 74 ευρω,και 10 ευρω κοστος η εργασια συνολο 84.τζαπα πραγμα!! ;) και να σημειωσω πως τον αλλαξα στην αντιπροσωπεια,και μου εκοψαν εργασια μονο 10 ευρω. ;)

το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο εννοειται.

α! και κερασανε και καφε,και σοκολατακια,χαχα

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.