Jump to content
Dimitri

Βελτιωση σε Golf Gt

Recommended Posts

Χμμμ... 1300 με τα μεταφορικά; Εξάτμιση θα φέρουμε, όχι τυρογαριδάκια. Και μετά πόσο λες να πάει η τοποθέτηση; Οπότε όσο πάμε, πλησιάζουμε στην τιμή που την δίνουν εδώ. Και άσε και τό άλλο το καλό. Αν σου πάθει τίποτα, πρέπει να την στείλεις πίσω. Αν είναι να γλιτώσω από τα 2400¤ τα 400¤, δεν νομίζω να συμφαίρει και πολύ ρε συ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Βρει κάπου το τεράστιο καζάνι, έρθει κάποιος από πίσω, την χτυπήσεις κατεβαίνοντας από ένα πεζοδρόμιο, ελλατωματική από το εργοστάσιο, ραγίσει και άλλα πολλά. Μαζί με τα μεταφορικά μαν δύσκολο. Πόσο την δίνουν; 1000¤ και άλλα 300¤ τα μεταφορικά; Δεν ξέρω. Θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Milltek 2.75" (70mm)

Full exhaust - Turbo back - Resonated

(Downpipe-HJS metal cat 200cpi-μεσαίο-τελικό).

στα 1550 ευρώ με μεταφορικα. http://www.awesome-gti.co.uk/

εχει γινει αγορα απο gr forum

κ Eλλαδα 2400:P

k απο αλλο uk site

TIMH ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

1389 ΕΥΡΩ ME RESONATED ΕΞΑΤΜΙΣΗ

1345 ΕΥΡΩ ΜΕ ΝΟΝ RESONATED ΕΞΑΤΜΙΣΗ...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα τον αντιπρωσοπο που εχει για την ελλαδα στο site της milltek

αν μιλησες με τον ιδιο και αυτος αλλαζει τις τιμες αναλογα με την ζητηση μυριζομαι λαμογια!!!

αν ομως φαει κλασιμο και του μεινει το stock στην αποθηκη θα σου πω μετα ποσο θα πουλαει

Και εγω με τον ιδιο μιλησα.Ειναι παρα πολλα τα λεφτα.Ακομα μου ειπε οτι αν θελω και τελικο θα μου κοστισει 100 ευρο πανω.Πως γινεται ενα μεσαιο καζανι να το χρεωνουν 100 ευρο μονο και καταλυτη τελικο και σωλινα 2300? :o Εμενα δεν με πολυ επεισε.Θα παρω και τιμη απο τον Παπαδοπουλο και τον Ποπαυ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τον ιδιο μιλησα.Ειναι παρα πολλα τα λεφτα.Ακομα μου ειπε οτι αν θελω και τελικο θα μου κοστισει 100 ευρο πανω.Πως γινεται ενα μεσαιο καζανι να το χρεωνουν 100 ευρο μονο και καταλυτη τελικο και σωλινα 2300? :lol: Εμενα δεν με πολυ επεισε.Θα παρω και τιμη απο τον Παπαδοπουλο και τον Ποπαυ

Ο Ποπαυ που ειχα παρει τηλ εγω για μεσαιο τελικο μου ειχε πει 650 με 700 ευρω..Ο Παπαδοππυλος παλι μου πηρε για το ιδιο πραγμα 400 με 450 δεν θυμαμαι καλα..παντως δεν ξερω ρε παιδια αν αξιζει τελικα να πληρωσεις μια εξατμιση 2500 χιλιαρικα σχεδον.. :oB) .

Δεν λεω βεβαια να πας και στον φθηνοτερο που πιθανον να ειναι και ασχετος.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται τι ζητάει ο καθένας. Αν θέλω το καλύτερο για το αυτοκίνητο μου, θα αγόραζα κάτι πολύ καλό, αν όχι το καλύτερο και ας έδινα 2500¤. Δεν ξέρω, το θεωρώ κάπως να ψάχνω μια φθηνή λύση που ίσως αποδειχτεί ποιοτική, ίσως και όχι, ίσως μου δώσει το κάτι παραπάνω, ίσως και όχι. Είναι ρίσκο και δεν μου αρέσει να ρισκάρω, ειδικά την κατάσταση του αυτοκινήτου μου που το έχω πληρώσει και ακριβά μάλιστα. Αλλά πάλι ίσως φταίω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται τι ζητάει ο καθένας. Αν θέλω το καλύτερο για το αυτοκίνητο μου, θα αγόραζα κάτι πολύ καλό, αν όχι το καλύτερο και ας έδινα 2500¤. Δεν ξέρω, το θεωρώ κάπως να ψάχνω μια φθηνή λύση που ίσως αποδειχτεί ποιοτική, ίσως και όχι, ίσως μου δώσει το κάτι παραπάνω, ίσως και όχι. Είναι ρίσκο και δεν μου αρέσει να ρισκάρω, ειδικά την κατάσταση του αυτοκινήτου μου που το έχω πληρώσει και ακριβά μάλιστα. Αλλά πάλι ίσως φταίω εγώ...

Σωστος εισαι.Κ γω την εχω πατησει απο μαλ*** εξατμισα και εμεινα απο βαλβιδα στο προηγουμενο Golf μου..Για αυτο δεν λεω για φθηνη λυση αλλα για καπως πιο εξυπνη..Ειναι αυτο που λες το τι ζηταει απο το αυτοκινητο του ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται τι ζητάει ο καθένας. Αν θέλω το καλύτερο για το αυτοκίνητο μου, θα αγόραζα κάτι πολύ καλό, αν όχι το καλύτερο και ας έδινα 2500¤. Δεν ξέρω, το θεωρώ κάπως να ψάχνω μια φθηνή λύση που ίσως αποδειχτεί ποιοτική, ίσως και όχι, ίσως μου δώσει το κάτι παραπάνω, ίσως και όχι. Είναι ρίσκο και δεν μου αρέσει να ρισκάρω, ειδικά την κατάσταση του αυτοκινήτου μου που το έχω πληρώσει και ακριβά μάλιστα. Αλλά πάλι ίσως φταίω εγώ...

Ο Ποπαυ και ο Παπαδοπουλος ειναι απο τους καλυτερους στην Ελλαδα.Παντα ομως υπαρχει το λαθος και εκει ειναι που ρισκαρεις.Παντως οταν μου ζητανε 2300-2400Ε για μια εξατμιση θεωρω οτι με κλεβουν ειδικα οταν θελουν 2300 για καταλυτη και τελικο και αν βαλω και μεσαιο ειναι μονο 100 ευρο πανω.Δηλαδη αν κανει 100 ευρο το μεσαιο και αλλα 100 το τελικο τοτε τα υπολοιπα 2100 ευρο ειναι ο καταλυτης και η σωληνα?

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το i/c και το περιμένω σε 10 εργάσιμες. Το καλό είναι πως την Παρασκευή έχω δυναμομέτρηση με το S3Club στο MAHA και θα έχω κάποια ένδειξη για ιπποδύναμη πριν. Μόλις το τοποθετήσω θα ξανακάνω μια και θα ποστάρω αποτελέσματα για να μας λυθεί η απορία (αν και έχω GTI αλλά στο GT ίσως να είναι και καλύτερα τα αποτελέσματα). Ευτυχώς άρχισαν οι ζέστες και το i/c θα δείξει τι δουλειά κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το i/c και το περιμένω σε 10 εργάσιμες. Το καλό είναι πως την Παρασκευή έχω δυναμομέτρηση με το S3Club στο MAHA και θα έχω κάποια ένδειξη για ιπποδύναμη πριν. Μόλις το τοποθετήσω θα ξανακάνω μια και θα ποστάρω αποτελέσματα για να μας λυθεί η απορία (αν και έχω GTI αλλά στο GT ίσως να είναι και καλύτερα τα αποτελέσματα). Ευτυχώς άρχισαν οι ζέστες και το i/c θα δείξει τι δουλειά κάνει.

Αντε με το καλό να το βάλεις πάνω και να μας πείς τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ψηθει fire.gifνα βαλω το προγραμμα της oettinger.τι γνωμη εχετε αξιζει?δεν εχω ρωτησει για τιμη ακομα αλλα σκοπευω να το παρω τηλ μεσα στην εβδμδ.Λεσ μετα να τρεχω και να μην φτανω με πιθανα προβληματα που βγουν?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ψηθει fire.gifνα βαλω το προγραμμα της oettinger.τι γνωμη εχετε αξιζει?δεν εχω ρωτησει για τιμη ακομα αλλα σκοπευω να το παρω τηλ μεσα στην εβδμδ.Λεσ μετα να τρεχω και να μην φτανω με πιθανα προβληματα που βγουν?

τι "υποσχεται" το προγραμμα???

Link to comment
Share on other sites

speed and style στην νεα σμυρνη

το προγραμμα το δινει γυρω στα 1000 ευρα

δινει 205 ps και 290 nm ροπη, 0-100 στα 7,2 ,τελικη 225

κατεβαζει το προγραμμα μεσο internet και το περναει σειριακα

αν εχεις cruise control μπορεις να αλαζεις μεσω διακοπτη απο βελτιωμενο προγραμμα σε μαμα

Σε καλειψα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει το trial της Oettinger στο BWA μου και ξεσκίστηκα στα κοψίματα. Μου το είχε βάλει ο Λούης γιατι ούτε το APR μου δούλεψε. Εαν σας φαίνεται περίεργο σας λέω απλώς πως η APR και η Oettinger συνεργάζονται (δείτε και το Carbonio και θα καταλάβαιτε...)

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια η APR εχει εξαγορασει στην Ευρωπη την Οεττινγκερ και λανσαρει τα προιοντα της στην Γηραια Ηπειρο ως Οεττινγκερ

Link to comment
Share on other sites

Τα κοψιματα που εχουν οι περισσοτερες εταιριες στα προγραμματισμενα τφσι προερχονται απο λανθασμενους παλμους στα μπεκ σε συνδιασμο με τις στροφες του κινητηρα με αποτελεσμα να μην μπορει να ακολουθησει η "αδυναμη" (παει μεχρι τα 350Ps οποτε μονο αδυναμη δεν ειναι). Τουλαχιστον το προγραμμα της ΜΤΜ σε κανενα μα σε κανενα αυτοκινητο δεν κανει διακοπες (περιεργο ε? :D )

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα απο τι γνωριζω η ΜΤΜ δεν εχει ακομα προγραμμα για tsi.Γνωριζει κανεις αν θα υπαρξη?

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγαλει μαλιστα εχω οδηγησει και demo car της εδω αντιπροσωπειας. Αν δεν κανω λαθος θα διατιθεται στο ευρυ κοινο απο τις 15 Ιουνιου και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εντυπωσεις!!!τι ελεγε το καρο?Σε εχω πριξει λιγο!!!Αλλα απο καπου πρεπει να τα μαθω και εγω :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.