Jump to content
lorenz

Golf Mk1 1800-ΚΑΚΑΡΩΣΕ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΜΟΥ

Recommended Posts

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΑΣ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥΛΑΡΩΣΕ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 3ΤΑΧΥΤΗΤΑ, ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΤΑ ΤΟΥΝΕΛ ΤΗΣ ΕΓΝΑΤΙΑΣ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ 3 ΣΕ 4 ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΤΠΤ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΠΤ, ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΜΕ 3 ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕΧΡΙ 60-70 ΦΡΙΚΑΡΑ,ΦΩΝΑΖΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΜΑ ΤΟ ΣΠΑΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΛΩΜΕΝΟ ΣΤΗΝ 3,ΑΝ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ 3 ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΠΡΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???Η ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΓΕΡΑΝΟ?

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΣΑΣΜΑΝ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ Η ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ?? ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ :D

Link to comment
Share on other sites

Αν ο λεβιες κουνιεται μπρος πισω αλλα δεν αλλαζει ταχυτητα τοτε φταιει ο λεβιες αν μενει στη θεση της τριτης και δεν πηγαινει πουθενα αλλου οταν τον μετακινεις τοτε πας για σασμανακι.Καλου κακου τσεκαρε αν εχει βαλβολινες μεσα γιατι σηνηθως οταν δεν εχουν κολλανε μεσα οι ταχυτητες.

Θα σου πρτεινα να μην πας πουθενα ετσι φορτωσε το στην οδικη και πηγαινε.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο λεβιες κουνιεται μπρος πισω αλλα δεν αλλαζει ταχυτητα τοτε φταιει ο λεβιες αν μενει στη θεση της τριτης και δεν πηγαινει πουθενα αλλου οταν τον μετακινεις τοτε πας για σασμανακι.Καλου κακου τσεκαρε αν εχει βαλβολινες μεσα γιατι σηνηθως οταν δεν εχουν κολλανε μεσα οι ταχυτητες.

Θα σου πρτεινα να μην πας πουθενα ετσι φορτωσε το στην οδικη και πηγαινε.

ΕΠ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ???ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΦΡΑΓΚΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ/ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ, ΤΑ ΦΡΕΝΑ, ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΑΡΑ ΘΟΛΩΝ, ΑΦΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ, ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ 70 ΠΗΓΑΙΝΑ, ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ GOLFO ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΑΛΙ.........ΑΥΤΑ!ΓΙΑ ΟΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΡΙΣΚΑ ΤΟ Γ.............Ο. ΚΡΥΦΤΗΚΕ???

Link to comment
Share on other sites

δες μήπως είναι και ντίζα συμπλέκτη (ΑΝ έχει ντίζα βέβαια δε ξέρω!) ή κάτι στο μηχανισμό αποσύμπλεξης...

αν είναι ντίζα είσαι πάλι στο δρόμο με κόστος περίπου 50 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΑ?? ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΤΗΝ GOLFO ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΤΣΕ ΕΚΤΟΣ, ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΣΑΖΜΑΝ ΕΙΝΑΙ 4S15020 ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ, ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ 1800cc 8V ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΖΜΑΝ ΚΑΝΕΙ??Η ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΥΒΙΚΑ??? ΑΝ ΟΧΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΑΝΤΙΟΣ

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΑ?? ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΤΗΝ GOLFO ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΤΣΕ ΕΚΤΟΣ, ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΣΑΖΜΑΝ ΕΙΝΑΙ 4S15020 ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ, ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ 1800cc 8V ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΖΜΑΝ ΚΑΝΕΙ??Η ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΥΒΙΚΑ??? ΑΝ ΟΧΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΑΝΤΙΟΣ

Μια χαρα ειναι το σασμανακι σου γι αυτο το αμαξι.

Η γνωμη μου ειναι πως καλυτερα να επαιρνες ενα μεταχειρισμενο (παραπανω απο 150ε δεν θα το βρεις) παρα να λυσεις το δικο σου.

Αν δεν βρεις τον ιδιο κωδικο δηλ 4S μπορεις να βαλεις τα ακολουθα:

7D

7A

IS

AGS

Ολα εχουν τελικο βημα και ολες τις σχεσεις ιδιες με μικροδιαφορες στη πεμπτη.

Link to comment
Share on other sites

post-5863-1180117638_thumb.jpg

Μια χαρα ειναι το σασμανακι σου γι αυτο το αμαξι.

Η γνωμη μου ειναι πως καλυτερα να επαιρνες ενα μεταχειρισμενο (παραπανω απο 150ε δεν θα το βρεις) παρα να λυσεις το δικο σου.

Αν δεν βρεις τον ιδιο κωδικο δηλ 4S μπορεις να βαλεις τα ακολουθα:

7D

7A

IS

AGS

Ολα εχουν τελικο βημα και ολες τις σχεσεις ιδιες με μικροδιαφορες στη πεμπτη.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ??? ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΑΘΕ, ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΤΕΛΙΚΗ??? ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ 300 ΑΛΛΑ ΤΑ 295 ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑ...........ΧΑΧΑ..........ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ 200ΑΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ Ε?ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ 7-8 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΑ 195 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΤΙ ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΗ??? ΣΕ ΕΧΩ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΕΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΑΥΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

φιλε μου lory

σε παρακαλω να γραφεις με "μικρους" χαρακτηρες!

συμφωνα με τους ορους χρησης του vwclub

ευχαριστω! :D

Link to comment
Share on other sites

post-5863-1180117638_thumb.jpg

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ??? ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΑΘΕ, ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΤΕΛΙΚΗ??? ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ 300 ΑΛΛΑ ΤΑ 295 ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑ...........ΧΑΧΑ..........ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ 200ΑΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ Ε?ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ 7-8 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΑ 195 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΤΙ ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΗ??? ΣΕ ΕΧΩ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΕΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΑΥΤΑ

Η τελικη σου ειναι πολυ καλη για τα κυβικα και γενικα γι αυτο το αμαξι.Το 4S ειναι μακρυ σασμαν κι οσο για τα 200 που λες οτι θες παραπανω εγω με 16ν και βγαζω με τα χιλια ζορια 220 (κοντερισια παντα).

Αν παλι θες κατι ακομα πιο μακρυ βαλε ενα που να εχει καποιον απο αυτους τους κωδικους:

ATH

AUG

ACD

ACL

APW

ASF

AON

πιστευω ομως οτι ετσι θα το γονατισεις το αυτοκινητο δεν θα εχει το ιδιο νευρο και μπορει στις ανυφορες να μην τραβαει οπως πριν.

Edited by scirocco2
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται παιδες καλα ειστε? εγω σουπερ γιατι δε 2-3 μερουλεσ πιστευω βγαινει το μωρο μου απο το συνεργειο μετα απο 2 εβδομαδες σχεδον, του φτιαχνω και τα ηλεκτρικα γιατι η ασφαλειοθηκη μου ηταν για τον ............... η ζημια απο το σαζμαν ηταν 3 γραναζια σπασμενα και καποιο σιδερο που αλλαζει τα γραναζια (επιλογεασ λεγεται?)το εχουν ωαλει το σαζμαν πανω , θα περασω μια βολτιτσα αυριο να δω τι γινεται με τα ηλεκτρικα, οποτε πετρο λες οτι ειναι μια χαρα τα χιλιομετρα που γραφει??αυτα τα νεα, θα στειλω και αυτιο ενημερωτικο δελτιο.......χεχε λοιπον τα λεμε αυριο, αντιος αμιγκος

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τις ενδειξεις του κοντερ σου αμα αλλαξεις σασμαν και βαλεις πιο μακρυ θα πηγαινεις με ακομα λιγοτερα. το σασμαν που φορας εχει τελικη γυρω στα 250 χαω. απλα κρεμαει το μοτερ και δεν δινει παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα αλλο σαζμαν γιατι παλι κακαρωσε το αλλο, ειναι απο δυαρι 1800 ο κωδικος του αρχιζει απο DFN και κοιταξα σε μια λιστα που εχω και λεει οτι ειναι απο 1800 του ΄93 και ο μαστορας μου ειπε οτι κανει για το δικο μου, δεν πιστευω να εκανα καμια μ@λ@κι@, αυριο το παω στον μαστορα και να δουμε οταν βγει και παλι στον δρομο θα το δοκιμασω εθνικη να δω πως πηγαινει. αν ολα ειναι οκ επιτελους τελος στο θεμα σαζμαν. :);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.