Jump to content
halkis_13

αγορά ενός υπέροχου cabrio

Recommended Posts

αδερφε τι μοτερακι θα φορας?

υπερευχαριστημενος απο το αμαξι γενικα

του εχω βαλει και κανα 2 πραματακια για να το ομορφηνω και αλλο...

το καλο ερχεται σε λιγο οπου το body kit της abt θα το κανει κ@βλ@.αντε με το καλο

Link to comment
Share on other sites

αδερφε τι μοτερακι θα φορας?

υπερευχαριστημενος απο το αμαξι γενικα

του εχω βαλει και κανα 2 πραματακια για να το ομορφηνω και αλλο...

το καλο ερχεται σε λιγο οπου το body kit της abt θα το κανει κ@βλ@.αντε με το καλο

καλημέρα..body kit abt? ΤΕΛΕΙΟ!!!πόσο θα κοστίσει η δουλεια?απο εξωτερικό?περιμένω φωτο με το αποτέλεσμα..ζαντούλες φοράς?

Link to comment
Share on other sites

συνολικά πήγε 190 ευρω.3Μ.την μεσσαία σκάλα.πήρα και κάτι βεβαιώσεις για το ΚΤΕΟ.ειμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος..το αυτοκίνητο έγινε πιο άγριο.σε λίγο καιρό θα τοποθετήσω οθόνη 2din μάλλον της Kenwood και το αργοτερα ζάντες 18'' και κάποια διακριτικά spoiler..γενικά το αυτοκίνητο είναι τέλειο μετά απο 1.5 μήνα συμβίωσης μαζί του.κανένα πρόβλημα.μόνο κάτι ψιλοτρηγμούς αλλά πολυ ελαφρούς πίσω..τα δερμάτινα θέλουν κάποιο ψιλοκαθάρισμα..θα αναζητήσω καθαριστικά της auto glym.το κάθισμα του οδηγού στα πλάγια έχει κάνει κάποιες πολυ χαλαρές μαυρίλες..είναι ένα ιδιαίτερο αυτοκίνητο..γενικά εντυπωσιάζουν (από γνώμες φίλων) τα δερμάτινα και η ηλιοροφή (είναι κάτι προτόγνωρο γι'αυτους για cabrio)..είναι το πιο λειτουργικό cabrio της αγοράς..

κανενα προβλημα λες εσυ τους τριγμους σε 1,5 μηνα μολις που αγορασες το αμαξι??

Δηλαδη σε 2 χρονια πως θα ακουγεται σαν μεταχειρισμενο 10ετιας??

καλα,μακρυα απο cabrio..

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα λες εσυ τους τριγμους σε 1,5 μηνα μολις που αγορασες το αμαξι??

Δηλαδη σε 2 χρονια πως θα ακουγεται σαν μεταχειρισμενο 10ετιας??

καλα,μακρυα απο cabrio..

Έτσι είναι όλα τα καινούρια VW..και όχι μόνο τα VW.

Το 14ετίας όμως αμάξι μου, να είσαι σίγουρος ότι τρίζει λιγότερο απο το κανούριο σου αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όλα τα καινούρια VW..και όχι μόνο τα VW.

Το 14ετίας όμως αμάξι μου, να είσαι σίγουρος ότι τρίζει λιγότερο απο το κανούριο σου αυτοκίνητο.

Προφανως θα μιλας για το αμαξι του φιλου μας εδω με το EOS . knife.gif

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρος ότι θα τρίζει λιγότερο και από το δικό σου, το 5άρι.

Eιμαι σιγουρος οτι το δικο μου δεν τριζει ακομα.

Και εφοσον ειναι το δικο μου και οχι το δικο σου μαλλον ξερω καλυτερα την χρηση που του κανω knife.gif

(εκτος αν μπαινεις το βραδυ παρανομα σε ξενα αμαξια για φετιχ)

Αν τριξει καποια στιγμη θα σε ενημερωσω να σου φυγει το αγχος new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

TOMASSO, ο koukouroukou δε νομίζω ότι ήθελε να προσβάλει εσένα προσωπικά ή το αμάξι σου, απλά είπε πως οι αυτοκινητοβιομηχανίες έχουν ψευτίσει σήμερα πλέον τα αμάξια. Με το facelift στο Golf V η εταιρεία έριξε την ποιότητα των υλικών με επακόλουθο να ακούγονται τριγμοί ακόμα και σε ολοκαίνουρια κομμάτια!

Ωστόσο αυτή η συζήτηση έχει ξεφύγει από το θέμα μας! Και αφού δεν γουστάρετε τα cabrio ανοίξτε ένα άλλο θέμα, όπου να συζητάτε σε ήπιο και πολιτισμένο τόνο, συμβουλεύοντας τον ανυποψίαστο αγοραστή για τα μειονεκτήματα ενός cabrio.

Μην καταστρέφετε αυτό εδώ το θέμα.

Οι off-topic δημοσιεύσεις σας φυσικά θα διαγραφούν.

Link to comment
Share on other sites

αδερφε τι μοτερακι θα φορας?

υπερευχαριστημενος απο το αμαξι γενικα

του εχω βαλει και κανα 2 πραματακια για να το ομορφηνω και αλλο...

το καλο ερχεται σε λιγο οπου το body kit της abt θα το κανει κ@βλ@.αντε με το καλο

Το 1.4 tsi κι εγω σκοπευω να του βαλω 1-2 ωραια πραγματακια για να γινει ακομα πιο ομορφο εσωτερικα και εξωτερικα...

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι σιγουρος οτι το δικο μου δεν τριζει ακομα.

Και εφοσον ειναι το δικο μου και οχι το δικο σου μαλλον ξερω καλυτερα την χρηση που του κανω knife.gif

(εκτος αν μπαινεις το βραδυ παρανομα σε ξενα αμαξια για φετιχ)

Αν τριξει καποια στιγμη θα σε ενημερωσω να σου φυγει το αγχος new_killother.gif

φίλε μου μάλλον θα παρεξήγησες τι εννοώ..οι τριγμοί είναι μόνο στην οροφή και στο πίσω μερος και είναι πολύ μικροί.απειροελάχιστοι.να σκεφτείς ότι τους έχω εντοπίσει μόνο εγώ και κανένας συνεπιβάτης..η χρήση που του κάνω είναι η καλύτερη..σχεδόν όλα τα cabrio έχουν τριγμούς.υπάρχουν και οι εξαιρέσεις..cabrio να το ξεκαθαρίσουμε..απο EOS μέχρι Porsche..!!!και πιστεύω να έχεις ακούσει ότι το ΕΟS είναι το καλύτερο cabrio, στην κατηγορία του, που κυκλοφορεί και πιο στιβαρό ακόμα και από μη cabrio αυτοκίνητα...ότι άλλες απορίες έχεις μπορώ να στις λύσω...

Ευχαριστώ..

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

Μην απαντάς σε θέματα αυτονόητα και τεκμηριωμένα...

Σπατάλησε τον χρόνο σου σκεπτόμενος εάν θα πας την επόμενη βόλτα με το αυτοκίνητο σου με:

1.ανοιχτη την οροφή

2.κλειστη την οροφή και ανοιχτή την ηλιοροφή

3.κλειστη την οροφή απολαμβάνοντας την θέα και την προστασία της γυάλινης οροφής σου και ότι άλλο συνεπάγεται

Link to comment
Share on other sites

Μην απαντάς σε θέματα αυτονόητα και τεκμηριωμένα...

Σπατάλησε τον χρόνο σου σκεπτόμενος εάν θα πας την επόμενη βόλτα με το αυτοκίνητο σου με:

1.ανοιχτη την οροφή

2.κλειστη την οροφή και ανοιχτή την ηλιοροφή

3.κλειστη την οροφή απολαμβάνοντας την θέα και την προστασία της γυάλινης οροφής σου και ότι άλλο συνεπάγεται

συμφωνώ απόλυτα...

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που ξέρεις είναι να ειρωνεύεσαι..και το κακό είναι ότι είσαι άσχετος από cabrio...

Ρε halkis_13 αφου σου το ειπα....

Οταν εσυ κανεις αυτο που "εννοειται" ο tommaso ανοιγει τα παραθυρα του αντε και τα φωτα το βραδυ... lick.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά πάτα τον αλουμινένιο διακόπτη και περίμενε 30 δευτερόλεπτα.

Το Eos είναι ένα αμάξι με το οποίο σημασία έχει η διαδρομή, όχι ο προορισμός!

Γιατί να βιάζεσαι?

Συμφωνώ απόλυτα! Αν ήθελες κάτι γρήγορο θα μπορούσες με τα ίδια ή και λιγότερα χρήματα να πάρεις κάποια turbaτη σκοτώστρα... Όπως είχε γράψει κάποιος σε ένα post, αυτό που θα σου μείνει σε αυτό το αυτοκίνητο είναι ένα τεράστιο χαμόγελο 30" αφ'ότου σηκώσεις τον μεταλλικό διακόπτη! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε halkis_13 αφου σου το ειπα....

Οταν εσυ κανεις αυτο που "εννοειται" ο tommaso ανοιγει τα παραθυρα του αντε και τα φωτα το βραδυ... lick.gif

τρελαίνομαι γιατι το δικό του αυτοκινητάκι έχει παρουσιάσει αρκτετά "προβληματάκια" και αντι να ασχολείται μ'αυτά ασχολείται με τριγμούς οι οποίοι δεν επηρεάζουν ούτε την λειτουργικότητα αλλά ούτε τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου..

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας είναι στο γούστο του ρε παιδιά, μη φαγώνεστε χωρίς σοβαρό λόγο... Το να υπερασπίζεται ο καθένας το δικό του αυτοκίνητο είναι μια αέναη και ανούσια κουβέντα χωρίς τελικό αποτέλεσμα...

Και θα συμφωνήσω ότι είναι offtopic.gif

Link to comment
Share on other sites

τρελαίνομαι γιατι το δικό του αυτοκινητάκι έχει παρουσιάσει αρκτετά "προβληματάκια" και αντι να ασχολείται μ'αυτά ασχολείται με τριγμούς οι οποίοι δεν επηρεάζουν ούτε την λειτουργικότητα αλλά ούτε τον χαρακτήρα του αυτοκινήτου..

Εμενα παντως ούτε το GOLF III oute to GOLF V μου παρουσιαζε προβληματα...

ειναι και η χρηση που κανεις στο αυτοκινητο..

Οι τριγμοι ειναι το πατημα για αυτους που οσα δεν πιανουν τα κανουν κρεμασταρια upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε και το δικό μου και απο χτες χαζοχαίρομαι. Ήρθε με τον καινούργιο κινητήρα 1.4 tsi και μπορώ να πώ επειδή έχω οδηγήσει τον 1.6 fsi σε ελαφρύτερο αυτοκίνητο ότι δεν έχει καμία σχέση.Ο κινητήρας τραβάει από το ρελαντί, και πάνω από τις 1500 στροφές φεύγει πολύ όμορφα. Και τώρα στρώσιμο...

Θα ανεβάσω φωτό όταν μπορέσω.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε και το δικό μου και απο χτες χαζοχαίρομαι. Ήρθε με τον καινούργιο κινητήρα 1.4 tsi και μπορώ να πώ επειδή έχω οδηγήσει τον 1.6 fsi σε ελαφρύτερο αυτοκίνητο ότι δεν έχει καμία σχέση.Ο κινητήρας τραβάει από το ρελαντί, και πάνω από τις 1500 στροφές φεύγει πολύ όμορφα. Και τώρα στρώσιμο...

Θα ανεβάσω φωτό όταν μπορέσω.

καλοτάξιδο φίλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.