Jump to content
atrias

Καλά συνεργεία στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Recommended Posts

Guest dahlback

Παίδες ο Μάκης, έιναι τσάκαλος. Ξέρει πολύ καλά τη δουλειά του και είναι σωστός επαγγελαμτίας. Αγαπάει τη δουλειά του. Αυττό είναι το σημαντικότερο όλων.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα συνεργείο της προκοπής στην Θεσ/νίκη υπάρχει;

(Εκτός από τον Θεοδωρίδη που είναι γνωστό σε όλους)

Υπάρχει βασικά συνεργείο της BOSCH;

Και αν ναι κατα πόσο είναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν είμαι ένας νέος κάτοχος του GT από Θεσσαλονίκη. Σε άλλα topics & forums έχουν αναφερθεί ότι για το GT αλλαγή λαδιών και φίλτρου γύρω στα 140 ευρω!

1) Ποια είναι η συμβουλή σας σε κάποιον νέο στο Group VW;

2) Να προτιμήσω κάποιον από τους 3 της Θεσσαλονίκης για service;

3) O εκάστοτε "Μπάμπης" ξέρει την δουλειά του;

3) Θα κάνω καλά κατά τη γνώμη σας να αυξήσω την εγγύση της VW κατά 2 έτη με τα 300 ευρώ ή όχι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ποιος εχει το sprint booster σε καλη τιμη εδω στην θεσσαλονικη?H καποιο καταστημα αλλου που το εχει καλη τιμη κ στελνει Θεσσαλονικη εν πασει περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

μετα απο τρια χρονια αριστης συνεργασιας ειμαι υποχρεωμενος να σας ενημερωσω για το συνεργειο του Σακη Θεοδωριδη απεναντι απο το σταθμο των κτελ.εκει ολο αυτο το καιρο πηγαινα το polaki μου το golf του αδερφου μου και δυο seat ακομα.το προτεινω ανεπιφυλακτα σε ολους τους φιλους VW.Ο ανθρωπος ασχολειται κυριως με γερμανικα αυτοκινητα και επομενως τα γνωριζει πολυ καλα.και απο λεφτα μια χαρα.ελπιζω να βοηθησω.

Εννοείς κοντά στο σταθμό ΚΤΕΛ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" που είναι στη δυτική είσοδο της πόλης ;

Ενα άξιο συνεργειο στη Θεσ/κη είναι η εταιρία EXELIXIS: Θεσσαλονίκης 18, Ωραιόκαστρο Τηλ.: 2310 688395.

Έχει πάει κανείς εκεί πρόσφατα ; Είναι οκ ;

Ως περιοχή με βολεύει πολύ. Αν είναι και καλό (και φυσικά οικονομικό) συνεργείο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Εννοείς κοντά στο σταθμό ΚΤΕΛ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" που είναι στη δυτική είσοδο της πόλης ;

Έχει πάει κανείς εκεί πρόσφατα ; Είναι οκ ;

Ως περιοχή με βολεύει πολύ. Αν είναι και καλό (και φυσικά οικονομικό) συνεργείο...

ναι αυτο εννοει προς την εισοδο για εθνικη οδο που ειναι.ειναι πολυ γνωστο συνεργειο.

οσο για το αλλο στο ωραιοκαστρο ειχαμε κανει δυναμομετρηση εκει,κανει κ βελτιωσεις αλλα για οικονομικο αν ειναι δε ξερω να σου πω..

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοει προς την εισοδο για εθνικη οδο που ειναι.ειναι πολυ γνωστο συνεργειο.

οσο για το αλλο στο ωραιοκαστρο ειχαμε κανει δυναμομετρηση εκει,κανει κ βελτιωσεις αλλα για οικονομικο αν ειναι δε ξερω να σου πω..

Thanx!

¶ρα σ'αυτό στο Ωραιόκαστρο δεν έκανε κανείς service για να ξέρουμε ποιότητα εργασίας και κόστος.

Στο άλλο, στο ΚΤΕΛ, πώς ακριβώς πηγαίνουμε ;

π.χ. εγώ κατεβαίνω από εκεί που κατεβαίνουν τα λεωφορεία Καβάλας, κιλκίς,κλπ. Από μία παράλληλο της οδού Λαγκαδά που καταλήγει σε μία γέφυρα και μετά βλέπεις αριστερά σου τα ΚΤΕΛ. Από εκεί πώς πηγαίνουμε στο συνεργείο ;

ήγγηκεν ο καιρός του service...

Link to comment
Share on other sites

απο εκει εχει τρεις δρομους..ο αριστερος σε βγαζει μοναστηριου παλι..ο μεσαιος εθνικη οδο.

εσυ θα πας δεξια και θα βγεις ακριβως μπροστα στο συνεργειο..θα κοψεις ταχυτητα γιατι ειναι κ καπως χαλια η εισοδος και θα κανεις δεξια..δεν ειναι τπτ πανω στον δρομο ειναι,δε θα δυσκολευτεις..

θα δεις ενα ibiza απεξω εχει συνηθως..

Edited by dubbeR_OuNkaS
Link to comment
Share on other sites

ναι πες του κι αν καταλάβει ποιος είναι ο Χρόνης τηλεφώνησέ μου! tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Thorpedo

Τελικα υπαρχει καποιο καλο και αξιο εμπιστοσυνης εξουσιοδοτημενο συνεργειο στη Θεσσαλονικη? (ανατολικα κατα προτιμηση)

Απο αντιπροσωπειες, ο Μανδυλας καλος ειναι?

Edited by Thorpedo
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει καποιο καλο και αξιο εμπιστοσυνης εξουσιοδοτημενο συνεργειο στη Θεσσαλονικη? (ανατολικα κατα προτιμηση)

Απο αντιπροσωπειες, ο Μανδυλας καλος ειναι?

ανατολικα στην εισοδο πυλαιας βρισκεται ο μπατζιος στα δεξια σου,ασχολειται μονο με audi&vw και ο σιφναιος στην χαριλαου.οσο για τον μανδυλα που βρισκεται στο καλοχωρι 1 φορα που το πηγα αν και το πιασανε αμεσως μου το καθυστερησανε πανω απο 2 ωρες για μια διαγνωση μεσω vag.για αντιπροσωπεια τραβα παζαροπουλο ή ε.τ.ε.α

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και ο κοψαχείλης ανατολικά αλλά όπως άκουσα (χωρίς να έχω πάει) κι αυτός κι ο σιφναίος έχουν τσιμπημένες τιμές..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.εχω αλλαξει 3 αντιπροσωπιες δεν υπαρχει κανενας καλος μαστορας.Υπαρχει κατι σε θεσσαλονικη?Μιλαω παντα για αντιπροσωπια.κοντευω στην αλλαγη του ιμαντα χρονισμου και δεν εχω συνεργειο να το παω.Παρακαλω τα νοτα σας.

Link to comment
Share on other sites

3 είναι οι αντιπροσωπείες στην Θεσσαλονίκη...

αν τις δοκίμασες και τις 3 και δεν έμεινες ευχαριστημένος μάλλον μένει να πας κάπου έξω πλέον :(

δοκίμασε κάποιον από τους σιφναίο ή κοψαχείλη που γράφω παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

3 είναι οι αντιπροσωπείες στην Θεσσαλονίκη...

αν τις δοκίμασες και τις 3 και δεν έμεινες ευχαριστημένος μάλλον μένει να πας κάπου έξω πλέον ;)

δοκίμασε κάποιον από τους σιφναίο ή κοψαχείλη που γράφω παραπάνω..

Θεοδωριδης,αν θελεις καλη δουλεια και καλες τιμες..

P.s

Το πηγαινα και εγω στον Σιφναιο,αλλα οταν εφυγα απο σερβις με τρια μπουλωνια(απο τα 5)στην μπροστινη αριστερη ροδα,για να κανω κατευθειαν ταξιδι Θεσσαλονικη-Δραμα και ετρεμε ολο το αμαξι....τοτε αρχισα να το ξανασκεφτομαι.

Φυσικα τα λαθη γινονται,αλλα αυτο το λαθος πηγε να με σκοτωσει!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

εδώ άλλος σε επίσημη αντιπροσωπεία της PEUGEOT ξέχασε να βιδώσει σωστά κάτι στην κολώνα του τιμονιού κι έμεινε ο άλλος ξαφνικά χωρίς τιμόνι!!

ευτυχώς ήταν σε διαδικασία παρκαρίσματος εκείνη τη στιγμή και όχι πάνω σε καμιά εθνική...

ο υπάλληλος φυσικά σε αναγκαστική πολυήμερη άδεια άνευ αποδοχών..

κι ο θεοδωρίδης πάντως πολύ καλός... βασικά κι εγώ εκεί πάω! tongue.gif

Edited by atrias
Link to comment
Share on other sites

QUOTE(AMITTAS @ 28/01/2005, 15:45 ) <{POST_SNAPBACK}>

Ενα άξιο συνεργειο στη Θεσ/κη είναι η εταιρία EXELIXIS: Θεσσαλονίκης 18, Ωραιόκαστρο Τηλ.: 2310 688395.

Έχει πάει κανείς εκεί πρόσφατα ; Είναι οκ ;

Ως περιοχή με βολεύει πολύ. Αν είναι και καλό (και φυσικά οικονομικό) συνεργείο...

Εγώ εκεί το κάνω service και τους εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια.

Οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και απο τιμές λογικές.

Edited by kilias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

το TSi μου συμπληρώνει 30.500 χιλιόμετρα περίπου και θέλω να του κάνω το δεύτερο service. Επειδή στο πρώτο στην ΕΤΕΑ με ξύρισαν κανονικά (170 ¤ για μια αλλαγή λαδιών!!! ) θέλω να το πάω κάπου έξω...

όμως... νομίζετε ότι θα ήταν σωστό να εμπιστευτώ ειδικά για TSI (που είναι καινούρια τεχνολογία) κάποιον από Μπάτζιο, Σιφναίο ή εν πάσει περιπτώσει κάποιο άλλο αξιόλογο συνεργείο που να ειδικεύεται σε VW;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.