Jump to content
atrias

Καλά συνεργεία στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Recommended Posts

Καλημέρα στο φόρουμ. Έπεσε στα χέρια μου ενα flyer πριν λίγο καιρό από το KS technic που βρισκεται στο Ωραιόκαστρο. Έχει πάει κανείς κατά κει για σέρβις και τί εντυπώσεις του άφησε;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος 'δικος μας ' ανατολικα ,για να κανει εναν ελεγχο αγορας και τα επομενα σερβις του αυτοκινητου που θα παρω;;

Μου χουν πει για:

Μπατζιος

Σωτηριαδης

Παγωνης-Ιορδανιδης

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να επισκεφτεις και τον συνεργατη της λεσχης μας τον auto repair. (τασος)

Link to comment
Share on other sites

Καποιες παραπανω πληροφοριες; Δεν βγαζει τηλεφωνο στον γουγλη...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αυτ/το εχει 40.000 χλμ, το σερβις κανoνικά ειναι στα 42.000 χλμ, δεν εχω κανει ποτε τιποτα απο τοτε που το πηρα (7/2013) παρα μονο γενικο ελεγχο στην ραμπα σε γνωστο μου συνεργειο. Εχω σβησει χειροκινητα απο το μενου στο κατραν πρόσφατα (για 2η φορά) το προειδοποιητικό  για το σερβις που σου βγαζει εφοσον επέλθει πρωτα το χρονικό όριο απο αυτο των χλμ. Το αυτ/το κινειται περιπου καθε ΣΚ επομενως δεν μπορεις να λες οτι στεκεται και πολυ....(π.χ. εαν ηταν σε ακινησία 6 μήνες θα άλλαζα λαδια τουλάχιστον...) 

 

Αναφερω τα παραπανω για να μου πειτε την αποψη σας, πιστευω οτι δεν ηταν απαραίτητο να αλλάξω για λάδια εστω, ακομη κ εαν περασαν 2 χρονακια αφου το κινω περιστασιακα.

 

Ψαχνω παντως για συνεργειο για να συνδυασω καλες τιμες και εξουσιοδοτημενο, με το σκεπτικο οτι το βιλβλιο σερβις εχει εως τωρα , απο τον προηγουμενο κάτοχο, ταινίες γνησιότητας της αντιπροσωπειας (Καρεντα) και θα ηθελα να συνεχισω να "κολλαω" τις ταινιες για λόγους μεταπωλητικής αξίας (εφοσον δεν εχει πολυ μεγαλη διαφορά στο κόστος ) . Δλδ οταν στο μελλον δειξεις οτι ολα τα σερβις ηταν σε εξουσιοδοτημενο, το αυτ/το εχει ενα + στην αξία του πιστευω.... 

Edited by leftlane
Link to comment
Share on other sites

Αν μου εδειχνες αμαξι 2 ετων με 40.000 χλμ χωρις αλλαγη λαδιων και απο την καρεντα να ηταν εγω δεν το παιρνα.

Εισαι εκτος εγγυησης.

Κανε ενα σερβις αμεσα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Aν καταλαβες καλα nikdev, το αυτ/το εχει κανει 12.500 χλμ σε 2 χρονια, μοιρασμενα ισομερως χρονικα, δλδ δεν εχει μεινει πανω απο 2 εβδομαδες χωρις να κινηθει. Η χρηση του ειναι εκτος πολης κυριως και πολυ "στρωτη". Το εχω αφησει εν γνωση μου ξέροντας και τις ανοχές που εχουν τα λιπαντικά. Η δικη μου πρόθεση ειναι να το φτασω τον Σεπτεμβρη/Οκτωβρη αλλάζοντας τότε λαδια και οτι αλλο χρειαστεί. Δεν νομιζω οτι ειναι παράλογο αυτο, το θεμα μου ειναι το εξουσιοδοτημενο συνεργειο και οι τιμες τους. Αυριο θα ρωτησω για τιμές στην karenta (Μανδυλας) για να εχω ενα μπουσουλα...

 

Εαν εχει αλλάξει καποιος λαδια+ παρελκομενα σχετικα πρόσφατα θα εκτιμουσα την αποψή του...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ερευνα αγορας σε μερικα

συνεργεια για γενικο σερβις στο πολο μου 2010 μοντελο και 90.000χλμ.

Εχουμε κ λεμε:

Ετεα 200 γιατι εχει μια προσφορα (χωρις φιλτρο βενζινης)

Καρεντα 349

Αρζουμανιδης 220

Κοψαχειλης 240

Σιφναιος δεν με πηρε ποτε να μου πει τιμη και αυτοματα ακυρωνεται σαν επιλογη

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by konza1990
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Ειμαι επισκέπτης εδώ Θεσσαλονίκη στον εύοσμο και στο golf tsi 122 μετά την χθεσινή μπόρα που με έπιασε στο περιφερειακό σήμερα τα μισά φώτα και φλας δεν παίζουν καθώς και ο συναγερμός δεν οπλιζει καν (11 μηνύματα βγάζει ο υπολογιστής σχετικά!!) Που να το πάω εδώ κοντά??μόνο ο μανδυλας είναι στο Καλοχώρι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Ειμαι επισκέπτης εδώ Θεσσαλονίκη στον εύοσμο και στο golf tsi 122 μετά την χθεσινή μπόρα που με έπιασε στο περιφερειακό σήμερα τα μισά φώτα και φλας δεν παίζουν καθώς και ο συναγερμός δεν οπλιζει καν (11 μηνύματα βγάζει ο υπολογιστής σχετικά!!) Που να το πάω εδώ κοντά??μόνο ο μανδυλας είναι στο Καλοχώρι?

Ναι καλύτερα στον Μανδύλα να πας για πιο σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εκανα επισκεψη στον αρζουμανιδη μουδανια.

Διαβασα ολο το τοπικ και διαβασα θετικα σχολια σαν αντιπροσωπεια.

Να πω κι εγω την εμπειρια μου με την σειρα μου.

Πολυ καλο περιβαλον, ο νικος ο μηχανικος που με εξυπηρετησε , ηταν ΑΡΙΣΤΟΣ και φιλικοτατος, με παρουσια μου μαζι σε ολη την εργασια.

Αλλαχτηκαν λαδια castrol edge 5-30, φιλτρο λαδιου, καμπινας, φιλτρο βενζινης, μπηκε υγρο καθαριστικο για τα μπεκ mag1.

Αυτα ολα μου τα χρεωσαν μαζι με την εργασια 200€ καθως ειχε καποιες εκπτωσεις.

Επισης ειδαμε μαζι στο vas καποιες αποριες που ειχα χωρις κανεναν ενδυασμο.

Συνολικα πολυ ευχαριστημενος, θα το συστηνα και εννοειται θα ξαναπηγαινα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Νίκος ειναι πολύ καλό παιδί και πολύ εξυπηρετικός! και εγω απο εκεί πήρα το αυτοκ. και εκεί πάω για σέρβις.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρζουμανίδης είχε παλαιότερα πολύ καλή εξυπηρέτηση. Μπράβο του που κράτησε την ίδια αντιμετώπιση και εξυπηρέτηση σε όλους τους πελάτες του σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εκανα επισκεψη στον αρζουμανιδη μουδανια.

Διαβασα ολο το τοπικ και διαβασα θετικα σχολια σαν αντιπροσωπεια.

Να πω κι εγω την εμπειρια μου με την σειρα μου.

Πολυ καλο περιβαλον, ο νικος ο μηχανικος που με εξυπηρετησε , ηταν ΑΡΙΣΤΟΣ και φιλικοτατος, με παρουσια μου μαζι σε ολη την εργασια.

Αλλαχτηκαν λαδια castrol edge 5-30, φιλτρο λαδιου, καμπινας, φιλτρο βενζινης, μπηκε υγρο καθαριστικο για τα μπεκ mag1.

Αυτα ολα μου τα χρεωσαν μαζι με την εργασια 200€ καθως ειχε καποιες εκπτωσεις.

Επισης ειδαμε μαζι στο vas καποιες αποριες που ειχα χωρις κανεναν ενδυασμο.

Συνολικα πολυ ευχαριστημενος, θα το συστηνα και εννοειται θα ξαναπηγαινα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο Νίκος ειναι πολύ καλό παιδί και πολύ εξυπηρετικός! και εγω απο εκεί πήρα το αυτοκ. και εκεί πάω για σέρβις.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο συνεργείο με εμπειρία σε TSI περιοχή κατω τούμπα;

via tapatalk...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

για έλεγχο μεταχειρισμένου έχετε δοκιμάσει κάποιον? 

που να έχει πρόσβαση σε κωδικούς της vw (vin) και να μπορεί να δει ένα μεταχειρισμένο διεξοδικά. 

 

Σας ευχαριστώ, 

Ηλιας. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2016 at 11:05 ΜΜ, DubbeR_ChRoniS said:

εχω ακουσει πολλα αλλα δε σου λεω τπτ αν δε φανερωθεις.

κου κου τζα ψηλε

 

λεγε αξιζει θελουμε να κανουμε δουλεια σοβαρη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.