Jump to content
atrias

Καλά συνεργεία στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Recommended Posts

Κανέναν πραγματικά καλό για Θεσσαλονίκη ξέρει κανείς; (θέλω να κάνω αντικατάσταση βολάν/δίσκο/πλατό)

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2017 at 2:00 ΠΜ, DubbeR_ChRoniS said:

μια φορα πηγα και εφυγα τρεχοντας....μπορω να πω οτι μονο που δε με πυροβολισε γιατι τολμησα

να του πω οτι θελω να βαζω τα δικα μου πραγματα και να του δινω κατι παραπανω για την εργασια του...

αυτο  που μου πε ηταν το εξης

Τι λε ρε μεγαλε σοβαρα???ξερεις εσυ ποσα βγαζω εγω απο τα ανταλλακτικα???

και αν εσυ μου φερνεις οτι να ναι ανταλλακτικα?εγω τι θα κανω?θα ψαχνω εδω κ εκει να βρω το σωστο?

του απανταω πως γνωριζω πολυ καλα τι αυτοκινητο εχω και τι ανταλλακτικα χρειαζεται ανα πασα ωρα και στιγμη

και μου λεει ναι αλλα αν εχει κατι που εσυ δεν το προεβλεψες?

του λεω...θα το αλλαξεις αν βεβαια εκεινη τη στιγμη θα μπορω να στο πληρωσω και ειναι αμμεση αναγκη για αλλαγη.

μετα μου πε μια αλλη μαλακια αλλα οπως μιλουσε σηκωθηκα και εφυγα...

 

μιλαμε για 60 παρα χρονων ανθρωπο που καααααααααααααθεται στο γραφειο

και εχει τα "μαστορια" να δουλευουνωγια την παρτη του.

βεβαια το θετικο ειναι οτι ειναι πολλα χρονια συνεργειο στα vag που ευλογα σημαινει πως ο ιδιος εχει γνωσεις.

 

Να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση;; Είσαι σίγουρος ότι μιλάς για αυτόν που είναι στην Πυλαία (δρόμος που ανεβαίνει από Χαριλάου για Πυλαία/Πανόραμα) και όχι για αυτόν που είναι στην Τούμπα? (σε ρωτάω γιατί πράγματα σαν και αυτά που ανέφερες έχω ακούσει για αυτόν στην Τούμπα και έχω μπερδευτεί)

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάρει όλους η μπάλα...... Δυσφήμιση για το γαμώτο.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , yositosi said:

 

Να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση;; Είσαι σίγουρος ότι μιλάς για αυτόν που είναι στην Πυλαία (δρόμος που ανεβαίνει από Χαριλάου για Πυλαία/Πανόραμα) και όχι για αυτόν που είναι στην Τούμπα? (σε ρωτάω γιατί πράγματα σαν και αυτά που ανέφερες έχω ακούσει για αυτόν στην Τούμπα και έχω μπερδευτεί)

μιλαω γι αυτον που ειναι ανεβαινωντας στην πυλαια απεναντι απ το ΒΡ

για τον αλλο στη μποτσαρη μονο καλα εχω ακουσει.

προσωπικα πιστευω πως οσο πιο νεαρος (μετα τα 30 και πριν τα 40) ειναι ενας ιδιοκτητης συνεργειου

τοσο πιο καλη δουλεια θα παρεις γιατι απλα ειναι στη διαδηκασια χτισιματος του ονοματος του στην πιατσα.

η οποια "εμπειρια" μου απο συνεργεια αυτο μου δειχνει...μονο που πιανουν οι ιδιοι ολα σχεδον τα αυτοκινητα και αφηνουν στους μικρους μικρες δουλιτσες 

ενω ελεγχουν ΠΑΝΤΑ τι δουλεια εχει κανει ο "βοηθος" εμενα μου δειχνει πανω απ ολα υπευθυνοτητα και σεβασμο στο αυτοκινητο του πελατη 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , cjgeorgio said:

Θα τους πάρει όλους η μπάλα...... Δυσφήμιση για το γαμώτο.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το να καταγραψει καποιος την εμπειρια του απο ενα συνεργειο δεν ειναι δυσφημιση απαρετητα...

καταγραφη γεγονοτων ειναι.

να ταν ευγενικος να λεγα οτι απλα δεν ηθελε και να τελειωνε εκει...

μη τα φουσκωνουμε ετσι για το γαμωτο

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι έχει πολλές περιπτώσεις που συνεργεία έκαναν καλή δουλειά σε κάποιους και σε κάποιους άλλους όχι. Πλέον και λάδια να θέλει να αλλάξει κάποιος πρέπει να έχει γνώσεις για το τι θα κάνει στο αμάξι του ώστε όταν το πάει στο συνεργείο να ξέρει τι θα αλλάξει και τι θα πληρώσει. Ξέρετε κάποιοι μάστορες πως γλυκοκοιτανε πελάτες που δεν έχουν ιδέα από αμάξια..

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια πόλη που δεν την λες και μικρή και στο τέλος καταλήγουμε στο ότι δεν μπορούμε εύκολα να βρούμε κάποιον σοβαρό... που να είναι αντικειμενικά σοβαρός. Και για άλλο "επώνυμο" συνεργείο που στα διάφορα forum τον λένε για "ειδικό", πήγε φίλος με πρόβλημα στο μοτέρ... του είπε λιγότερα από ότι η αντιπροσωπεία, αλλά δεν του το έφτιαξε σωστά, και μετά από κανένα 2μηνο τρέλας και αφού του έβγαλε ένα σκασμό άλλα "προβλήματα" (πολλά μεμονωμένα φθηνότερα από επίσημο δίκτυο αλλά πολύ περισσότερα στη σούμα), μόνο τότε κατάφερε να το φέρει ευθεία 

Από την άλλη στις αντιπροσωπείες όλα τα πιτσιρίκια δουλεύουν αλλα λες ότι έχεις "εγγύηση" (την οποία φυσικά πληρώνεις κιόλας).

Μεγάλη σπαζοκεφαλιά για κάτι που θα έπρεπε να είναι τόσο απλό!

Link to comment
Share on other sites

Με φαίνεται θα ανοίξω συνεργείο Θεσσαλονίκη.. χαχαχαχαχαχα.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχεις συνεργειο?


Όχι άλλα μπορώ να ανοίξω...

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια . Μηπως γνωριζει κανεις που μπορω να μετρησω μπεκ και αντλια βενζινης ? (Θεσσαλονικη ) Και σε τι τιμες ?

Εδω και 2 χρονια κοντα εχω θεμα σε TSI 1.4 ,ξεκινησε με check και τους 5 τελευταιους μηνες ξεκινησε τα εχει λοξιγκα το καημενο :ike:που οσο παει χειρωτερευει και το check το βλεπω σχεδον καθε πρωι (σε κρυο κινητηρα)  μαζι με εντονο παρπαρισμα . Το εχω παει μεχρι τωρα σε 2 "τσακαλια" αλλαξα μπουζι και ολους τους πολλαπλασιαστες και συνεχιζει να βγαλει missfire 1ου κυλινδρου . Ο 1ος εβγαλε διαγνωση αλλαγη τα μπουζι και 2 πλαπλασιαστες (ειπα να τους αλλαξω ολους γιατι καπου καποιος ειπε οτι ειναι καλυτερα ) και ο 2ος ηθελε να μου φουσκωσει ξανα πολαπλασιαστες απο R8 τους κοκκινους. Υποθετω οτι αφου ειναι θεμα αστοχιας αναφλεξης αν δεν ειναι το ρευμα ειναι το μιγμα . Υπαρχει καμια ιδέα ?

140.000 χλμ ,δεν εχει αλλαξει ακομα καδενα , δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα ωστε να πιαστω απο καπου.

Link to comment
Share on other sites

@DubbeR_ChRoniS δώσε μια πρόταση μαν! 

Ειδάλλως ο @nikdev ίσως μπορεί να προτείνει κάτι. :) 

 

για τις τιμές δεν ξέρω αν μπορούν να σε βοηθήσουν αλλά πρέπει να ξέρουν να σου προτείνουν το που να πας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια . Μηπως γνωριζει κανεις που μπορω να μετρησω μπεκ και αντλια βενζινης ? (Θεσσαλονικη ) Και σε τι τιμες ?
Εδω και 2 χρονια κοντα εχω θεμα σε TSI 1.4 ,ξεκινησε με check και τους 5 τελευταιους μηνες ξεκινησε τα εχει λοξιγκα το καημενο :ike:που οσο παει χειρωτερευει και το check το βλεπω σχεδον καθε πρωι (σε κρυο κινητηρα)  μαζι με εντονο παρπαρισμα . Το εχω παει μεχρι τωρα σε 2 "τσακαλια" αλλαξα μπουζι και ολους τους πολλαπλασιαστες και συνεχιζει να βγαλει missfire 1ου κυλινδρου . Ο 1ος εβγαλε διαγνωση αλλαγη τα μπουζι και 2 πλαπλασιαστες (ειπα να τους αλλαξω ολους γιατι καπου καποιος ειπε οτι ειναι καλυτερα ) και ο 2ος ηθελε να μου φουσκωσει ξανα πολαπλασιαστες απο R8 τους κοκκινους. Υποθετω οτι αφου ειναι θεμα αστοχιας αναφλεξης αν δεν ειναι το ρευμα ειναι το μιγμα . Υπαρχει καμια ιδέα ?
140.000 χλμ ,δεν εχει αλλαξει ακομα καδενα , δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα ωστε να πιαστω απο καπου.


Πρεπει να τσεκαρεις το χρονισμο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

47 λεπτά πριν , nikdev said:

 


Πρεπει να τσεκαρεις το χρονισμο.
 

 

 

Υπάρχει περίπτωση να έχει πηδήξει δόντι η καδένα ? Πάει πουθενά το μυαλό σου ? Για τα μπεκ αν δεν κάνω λάθος εσύ ειχες δώσει την ιδέα σε προηγούμενο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα full scan και βάλτο στην ενότητα vagcom να το δούμε.

Αν δεν έχεις κάνε scan σε συνεργείο, τα Missfires μπορεί να είναι από πολλούς λόγους.

Εφόσον γράφεις cold start και ότι δεν έχεις αλλάξει καδένα, είναι πιθανό να σχετίζεται μ΄αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη έχετε να προτείνεται κάποιο συνεργείο για αλλαγή καδένας σε 1.8 TSI και πάνω κάτω τι κοστολόγιο παίζει η εργασία;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σαν νέος κάτοικος δυτικής Θεσσαλονίκης ψάχνω συνεργείο να πηγαίνω το αυτοκίνητο για σέρβις και να μην τραβιέμαι Κατερίνη (από εκεί κατάγομαι και εκεί έκανα σέρβις). Το αυτοκίνητο είναι Golf MK5 1.4 80hp, Νοέμβριος 2007, φοράει υγραεριο BRC (σέρβις υγραερίου στον Γεραντίδη) και έχει 170.000. Θέλω αν υπάρχει κάποιος Ν αγοράζω τα ανταλλακτικά και να μου χρεώνει εργασία και αν υπάρξει κάτι έξτρα ας το αγοράζει αυτός δεν έχω θέμα. Και ανατολικά πάλι να είναι κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οδηγώ 12 χρόνια. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου έμπειρο οδηγό. Δεν θεωρώ όμως και τον εαυτό μου και άσχετο οδηγό. Μάλλον έναν μέσο οδηγό θα με χαρακτήριζα με ελάχιστες γνώσεις στα μηχανολογικά και με καλό αυτί να το ακούω συνέχεια το αμάξι. Μέχρι στιγμής πήγαινα αντιπροσωπεία. Αυτό σημαίνει ότι τα έδινα όλα στην αντιπροσωπεία. Το παρατούσα ζητούσα τελικό κόστος το πλήρωνα και έφευγα. Το μόνο που ήθελα να δουλεύει το αμάξι αψεγάδιαστα και φυσικά με αυθεντικά ανταλλακτικά όποτε αναγκαστικά πήγαινα συνεργείο. Πριν 2 εβδομάδες φρενάριζα και το αμάξι σφύριζε απαίσια. Μετά σφύριζε και εν κινήσει. Αποφάσισα να πάω αντιπροσωπεία, αφού το έκαναν 3,4 βόλτες μου είπαν πως φταίνε τα ελαστικά μου που είναι 4 ετων( έχω βουλκανιζατέρ και τα αλλάζω σεζόν). Έφυγα πήγα να αλλάξω ελαστικά και είδα πως εδώ και 4 χρόνια η αντιπροσωπεία δεν μου άλλαξε δίσκους. Αποτέλεσμα να μην υπάρχει τακάκια και δίσκοι στραβοί αφού ερχόταν σε επαφή μέταλλο με μέταλλο. Τα άλλαξα σε έναν παππού δίπλα σε ένα βουλκανιζατέρ δίπλα στον λάστιχα. Έβγαλα φωτογραφίες από τα μη τακάκια. Αναζητώ ένα συνεργείο καλό που να ελέγχει το αυτοκίνητο πλήρως και το κυριότερο να βάζει αυθεντικά ανταλλακτικά. Ενδεχομένως να πάμε και το Tiguan. Σκέφτομαι τον Κατάκη αλλά ψάχνω κάτι αξιόπιστο να μη με κοροϊδεύουν και αν κοστίζει παραπάνω δε με ενοχλεί. Θέλω να γίνεται καλή δουλειά. Την πατήσαμε με του μπαμπά μου το αμάξι σε έναν που μας εβαλε σε Vw Tiguan αντλία νερού, ζητήσαμε αυθεντική και κάτω από το αυτοκίνητο πλημμύρα τα νερά και αδειο το παραφλου. Έχετε κάποιο καλό πολύ καλό συνεργείο? Κόστος αδιάφορο και περιοχή απλώς να είναι Θεσσαλονίκη.

Edited by vastil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το επίσημο δίκτυο της VW Θεσσαλονίκη είναι επιεικώς απαράδεκτο! Στα δυτικά , όταν είχα πάει στις αρχές που είχα το αμάξι, είχαμε μπλέξει σε μια κατάσταση όπου τότε λόγω απεργιών των φορτηγατζήδων, δεν είχαν φίλτρο λαδιού να μου βάλουν. Το είχαν λύσει το αμάξι, εγώ περίμενα 2 ώρες, ρωτούσα και ξαναρωτούσα και με κοιτούσαν, μέχρι που άρχισα να φωνάζω όπου και μου έσκασαν το παραμύθι ότι "περίμεναν μέχρι το μεσημέρι ανταλλακτικό" (!!!). Μετά από φωνές μου και απειλές για καταγγελία, δέχτηκαν και πήγαν παραδίπλα σε αντιπροσωπεία της Skoda για να μου πάρουν ένα ρημάδι φίλτρο να τελειώνω. Στην ίδια αντιπροσωπεία, όταν πήγα μετά από μανούρα με τα κεντρικά για σκουριά στα μαρσπιέ (κάτω από τα λάστιχα), η προσφορά ήταν 950€, αλλά ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ στα πλαίσια "εμπορικής κάλυψης" ΜΟΝΟ στα 450€. Την ίδια βλάβη στη Seat μου την έκαναν με 250€!!!! Στα ανατολικά της πόλης τώρα, για να μπεις και μόνο πληρώνεις! Τα ανταλλακτικά δε, πριν μερικά χρόνια που ήθελα να πάρω κάτι, τα κοιτούσαν από άλλο πρόγραμμα (όχι ΕΤΚΑ) και σε ΟΤΙ και αν ρώτησα οι τιμές που μου έδιναν ήταν ακριβώς 10% παραπάνω από το υπόλοιπο δίκτυο!

 

Κατά Χαλκιδική μεριά, τα πράγματα πιο μπερδεμένα. ΠΟΛΥ φιλότιμοι και ευγενικοί, ΠΟΛΥ βατές χρεώσεις για επίσημο δίκτυο, ΑΛΛΑ... Εκεί πήγα για αλλαγή συμπλέκτη, βολάν, δισκόπλακων/τακακίων, σερπαντίνας τιμονιού. Μου έκαναν την καλύτερη προσφορά, ακόμα και απο Κατάκη (όπου ξέρω κιόλας κόσμο) και είπα να το δοκιμάσω. Ακόμα κλαίω την ταλαιπώρια και το ότι μου βγήκε το "φθηνό" στο τέλος πολύ ακριβό. Στην προσφορά μου έλεγαν ότι μετά την αλλαγή συμπλέκτη ενδέχεται να θέλει ευθυγράμμιση. Αλλάξαν όλα τα εξαρτήματα και το έβαλαν για έλεγχο ευθυγράμμισης. Επέμεναν ότι έχω θεόστραβο αμάξι (είπαμε δεν είμαι ειδικός, ούτε πιλότος F1, αλλά το αν είναι στραβό ή όχι το αμάξι θα το καταλάβαινα). Το έκαναν ευθυγράμμιση και το αμάξι βγήκε για δοκιμή όπου στην επιστροφή, και επειδή τραβούσε στα χωράφια, άρχισαν να επιμένουν ΟΤΙ... 1. οι δισκόπλακες οι νέες είναι στραβές (χαρακτές Brembo τις έβγαλαν στραβές). 2. ότι τα λάστιχα μου είναι παραμορφωμένα γιατί ήταν πριν στραβό οπότε στραβοπάτησαν (!!!). Το έκαναν 3 φορές ευθυγράμμιση... έμεινα εκεί ως τις 8 το βράδυ (12ωρο βάρεσα), και το πήρα με τη λογική ότι το έφεραν. ΔΕΝ έτρεξα στην επιστροφή και δεν είδα ότι μετά τα 120 τραβούσε. Το είδα πηγαίνοντας διακοπές. Ξανά πίσω, ξανά τα ίδια.... ξανά το πήρα πίσω σκ@τ@! Ξανά τρίτη φορά όπου το άφησα εκεί 4 μέρες. Πάλευαν, παιδευόντουσαν... ΔΕΝ μου απαντούσαν στα τηλέφωνα (ο προιστάμενος όλο έλειπε εκτός για δοκιμή και κανείς άλλος δεν μπορούσε να μου μιλήσει). Στο τέλος το έδωσαν για ευθυγράμμιση σε ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ συνεργείο και ως δια μαγείας το αμάξι έστρωσε! ΠΟΤΕ δεν παραδέχτηκαν ότι η ευθυγράμμιση τους είχε θέμα... και επέμειναν ότι απλά "άλλαξαν θέση τις ρόδες και ήρθε"... ΔΕΝ επέμεινα, γιατί ήμουν κουρασμένος από τα 600χλμ συνολικά που έκανα στο πήγαινε-έλα, έβρισα τον εαυτό γιατί τα ήθελα και τα έπαθα και είπα ότι δεν ξαναπατάω. Το πλέον αρνητικό ότι στο book ΔΕΝ δέχτηκαν να μου βάλουν σφραγίδα και αυτοκόλλητο για το σέρβις που μου έκαναν και ΕΠΕΜΕΙΝΑΝ ότι πλέον δεν το σφραγίζουν αλλά αρκεί να έχεις το παραστατικό/απόδειξη!!!!

 

Με βάση τα παραπάνω, από το επίσημο δίκτυο, εγώ τουλάχιστον, μακριά. Για τον Κατάκη που αναφέρεις, ειλικρινά δεν ξέρω. Τους ξέρω από ΠΑΛΙΑ, πριν έρθουν καν Θεσσαλονίκη. Πιτσιρικάς, το Ιμπιζάκι που είχα το πήγαινα βέροια για σέρβις σε αυτούς. Το Λεόν το πήρα από εκεί και το πάω εκεί, και από την αρχή εκεί πηγαίνω και το CC. Τους ξέρω όμως, οπότε δεν παίζει να μου κάνουν βλακεία γιατί ξέρουν ότι θα γίνουμε μπίλιες και θα το τραβήξω. Ενώ δεν έχω εγώ παράπονο, έχω ακούσει και κάτι "παρατράγουδα" από φίλους που έστειλα, όχι για τη δουλειά, αλλά για τις χρεώσεις που ζήτησαν (πχ για αλλαγή πλεξούδας στο πορτ-μπαγκάζ στον άλλο ζήτησαν 80€, ενώ μιλάμε για δουλειά μισής ώρας)... Γενικά παντού έχει χτυπήσει η κρίση, και το γύρισαν όλοι σε πρακτικάριους πιτσιρικάδες.

 

Από την άλλη και σε "γνωστό" ανεξάρτητο συνεργείο της πόλης που όλο ακούω και ακούω καλά λόγια, κατέληξε φίλος να πετάει αρκετά χιλιάρικα και άκρη να μην βγάζει. Από τεντωτήρα καδένας ξεκίνησε και βλάβη στο μοτέρ, και κατέληξε μετά από 3 φορές που το πήρε το αμάξι με πρόβλημα να τρέχει αλλού για να το φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγώ 12 χρόνια. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου έμπειρο οδηγό. Δεν θεωρώ όμως και τον εαυτό μου και άσχετο οδηγό. Μάλλον έναν μέσο οδηγό θα με χαρακτήριζα με ελάχιστες γνώσεις στα μηχανολογικά και με καλό αυτί να το ακούω συνέχεια το αμάξι. Μέχρι στιγμής πήγαινα αντιπροσωπεία. Αυτό σημαίνει ότι τα έδινα όλα στην αντιπροσωπεία. Το παρατούσα ζητούσα τελικό κόστος το πλήρωνα και έφευγα. Το μόνο που ήθελα να δουλεύει το αμάξι αψεγάδιαστα και φυσικά με αυθεντικά ανταλλακτικά όποτε αναγκαστικά πήγαινα συνεργείο. Πριν 2 εβδομάδες φρενάριζα και το αμάξι σφύριζε απαίσια. Μετά σφύριζε και εν κινήσει. Αποφάσισα να πάω αντιπροσωπεία, αφού το έκαναν 3,4 βόλτες μου είπαν πως φταίνε τα ελαστικά μου που είναι 4 ετων( έχω βουλκανιζατέρ και τα αλλάζω σεζόν). Έφυγα πήγα να αλλάξω ελαστικά και είδα πως εδώ και 4 χρόνια η αντιπροσωπεία δεν μου άλλαξε δίσκους. Αποτέλεσμα να μην υπάρχει τακάκια και δίσκοι στραβοί αφού ερχόταν σε επαφή μέταλλο με μέταλλο. Τα άλλαξα σε έναν παππού δίπλα σε ένα βουλκανιζατέρ δίπλα στον λάστιχα. Έβγαλα φωτογραφίες από τα μη τακάκια. Αναζητώ ένα συνεργείο καλό που να ελέγχει το αυτοκίνητο πλήρως και το κυριότερο να βάζει αυθεντικά ανταλλακτικά. Ενδεχομένως να πάμε και το Tiguan. Σκέφτομαι τον Κατάκη αλλά ψάχνω κάτι αξιόπιστο να μη με κοροϊδεύουν και αν κοστίζει παραπάνω δε με ενοχλεί. Θέλω να γίνεται καλή δουλειά. Την πατήσαμε με του μπαμπά μου το αμάξι σε έναν που μας εβαλε σε Vw Tiguan αντλία νερού, ζητήσαμε αυθεντική και κάτω από το αυτοκίνητο πλημμύρα τα νερά και αδειο το παραφλου. Έχετε κάποιο καλό πολύ καλό συνεργείο? Κόστος αδιάφορο και περιοχή απλώς να είναι Θεσσαλονίκη.
Πήγαινε το αμάξι σου στον Καλιβίδη.

Ιατρού Γωγούση 66, Σταυρούπολη 564 30

Έχει όλα τα μηχανήματα είναι καλός πάει πολύς κόσμος εκεί και στης τιμές είναι φυσιολογικός.

Εκεί πάω το αμάξι μου και δεν είχα ποτέ παράπονο.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν , cjgeorgio said:

Πήγαινε το αμάξι σου στον Καλιβίδη.

Ιατρού Γωγούση 66, Σταυρούπολη 564 30

Έχει όλα τα μηχανήματα είναι καλός πάει πολύς κόσμος εκεί και στης τιμές είναι φυσιολογικός.

Εκεί πάω το αμάξι μου και δεν είχα ποτέ παράπονο.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είδα ότι έχει πολύ καλές κριτικές στο google? Είναι όντως αξιόπιστος; Με ενδιαφέρει να μη με κοροϊδεύει. Αυθεντικά θέλω να βάζω και να μη βάζει ιμιτασιόν γιατί την πατήσαμε πολλές φορές. Ξέρω τα αυθεντικά έχουν κάποιο κόστος μεγαλύτερο ή και πολύ μεγαλύτερο αλλά δεν με νοιάζει να κάνω οικονομία. Με νοιάζει η προσεγμένη δουλειά και η σωστή δουλειά να γίνεται με τα αυθεντικά ανταλλακτικά. 

 

Πριν 2 μήνες πήγα το Tiguan του πατέρα μου σε έναν εδώ στην περιοχή μου. Υποτίθεται καλό. Ψιλό βαριόταν και λίγο να μου μιλήσει για το τι είχε το αυτοκίνητο του μπαμπα μου και βλέπω εκείνη την ώρα άλλαζε δοχείο για παραφλου σε ένα αυτοκίνητο σε έναν άνθρωπο για κάποιο λόγο του έφεραν άλλο δοχείο και κάνει στον άνθρωπο δεν ταιριάζει, έλα μωρε θα στο πιάσω με μια βίδα και σιγά τι έγινε θα κάτσει και θα κανεις τη δουλειά σου. Επίσης στο Tiguan του μπαμπα 2.0 Tsi έβγαζε oil pressure engine stop στην αντιπροσωπεία δεν ξέρουν ακόμα τι είναι αν και μάλλον πάει για αλλαγή καδενας. Ο συγκεκριμένος όμως τύπος που το πηγαίναμε εδώ στην περιοχή μου, αποφάνθηκε πως ή θα είναι η τάπα λαδιού ή θα πάει για ρεκτιφιέ η μηχανή. Δηλαδή ή θα ζήσεις ή έχεις καρκίνο. Ψάχνω κάποιο καλό. Μπορεί να ζητάω πολλά. Είπα και τον πόνο μου :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει πολύ καλές κριτικές στο google? Είναι όντως αξιόπιστος; Με ενδιαφέρει να μη με κοροϊδεύει. Αυθεντικά θέλω να βάζω και να μη βάζει ιμιτασιόν γιατί την πατήσαμε πολλές φορές. Ξέρω τα αυθεντικά έχουν κάποιο κόστος μεγαλύτερο ή και πολύ μεγαλύτερο αλλά δεν με νοιάζει να κάνω οικονομία. Με νοιάζει η προσεγμένη δουλειά και η σωστή δουλειά να γίνεται με τα αυθεντικά ανταλλακτικά. 
 
Πριν 2 μήνες πήγα το Tiguan του πατέρα μου σε έναν εδώ στην περιοχή μου. Υποτίθεται καλό. Ψιλό βαριόταν και λίγο να μου μιλήσει για το τι είχε το αυτοκίνητο του μπαμπα μου και βλέπω εκείνη την ώρα άλλαζε δοχείο για παραφλου σε ένα αυτοκίνητο σε έναν άνθρωπο για κάποιο λόγο του έφεραν άλλο δοχείο και κάνει στον άνθρωπο δεν ταιριάζει, έλα μωρε θα στο πιάσω με μια βίδα και σιγά τι έγινε θα κάτσει και θα κανεις τη δουλειά σου. Επίσης στο Tiguan του μπαμπα 2.0 Tsi έβγαζε oil pressure engine stop στην αντιπροσωπεία δεν ξέρουν ακόμα τι είναι αν και μάλλον πάει για αλλαγή καδενας. Ο συγκεκριμένος όμως τύπος που το πηγαίναμε εδώ στην περιοχή μου, αποφάνθηκε πως ή θα είναι η τάπα λαδιού ή θα πάει για ρεκτιφιέ η μηχανή. Δηλαδή ή θα ζήσεις ή έχεις καρκίνο. Ψάχνω κάποιο καλό. Μπορεί να ζητάω πολλά. Είπα και τον πόνο μου :-)
 
Ο συγκεκριμένος που σε είπα δεν είναι μηχανικός.
Ο Καλιβίδης είναι για αναρτήσεις φρένα και τα σχετικά.
Με αυτό ασχολείται.

Τώρα για μηχανικό καλό Θεσσαλονίκη δεν έχω να προτείνω κάποιον.
Σχεδόν οι περισσότεροι που γνώρισα είναι για σκότωμα.

Στον Πορφύρη μην πας.
Γνωστός μου πήγε εκεί ενώ τον είχα πει να μην πάει και τον άλλαξαν τακάκια πίσω σε αμάξι με ηλεκτρονικό χειρόφρενο χωρίς να ανοίξουν της δαγκάνες με το λάπτοπ με αποτέλεσμα να πιάνει το ένα τακάκι συνέχεια με αποτέλεσμα σε 3000 χλμ να το φάει όλο.
Εγώ είπα δεν με άκουσε και μετά έτρεχε.



Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.