Jump to content
yarisclub

Νερα στο Φαναρι

Recommended Posts

Προχτες εριξα λιγο νερο στο καπω για ειδα οτι ειχα κατι κουτσουλιες.

Εχτες παω στο παρκινγ και περνω το αυτοκινητο να παω Γλυφαδα.

Παρκαρω και βλεπω το φαναρι του ΟΔΗΓΟΥ να εχει υγρασια αρκετα μεγαλη στο σημειο του φλας.

Εχω βαλει ΧΕΝΟΝ αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο επειδη απ'οτι ειδα στο καπω απο μεσα δεν εχει βραχη αλλα ουτε εχει σταμπες οτι εχουν πεσει νερα.

Τι παιζει??

Το αυτοκινητο ειναι με αδεια 4/4/07 , ειναι 19 ημερων αμαξι... Τι μπορει να φταιει? Ελλατωματικο??

Παω για εγγυηση Ρορρις

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στα πρώτα 2-3 πλυσίματα θάμπωνε το ένα xenon....Μετά όμως όλα οκ....Για να μην τρέχεις άδικα περίμενε να δεις αν θα συνεχιστεί το φαινόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Μην αγχώνεστε, περιμένετε 1-2 μέρες να δείτε πώς πάει.

BTW, το Jetta TSi sportline με το κλειδί στο χέρι, πινακίδες κτλ, πόσο έχει?

Link to comment
Share on other sites

21000€ περιπου αν θυμαμε καλα...

Το ειδανε τα παιδια στην αντιπροσωπεια , και μου ειπανε οτι παμε για αντικατασταση.

Τα ΧΕΝΟΝ δεν εχουν επηρρεαση την κατασταση (στεγανωτης) του φαναριου...

Τωρα θα δουμε...

Edited by lefteris_TSI
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν σχεση τα aftermarket XENON με την υγρασια.

Τα περισσοτερα αυτοκινητα παιρνουν.

Πηγαινε το μια βολτα απο την αντιπροσωπεια να δεις τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ περίεργος να δω αν θα αρχίσουν τα σουξου μουξου μανταλάκια για το ότι μπηκε χέρι από τρίτο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπανε τιποτα απολυτως...

Σε περιπου 1 μηνα θα ερθει νεο φαναρι και θα παω για αντικατασταση....

Δεν ειπανε τιποτα για ΧΕΝΟΝ για τριτο χερι .. ... .... και ολα αυτα που λενε συνηθως...

Link to comment
Share on other sites

Προχτες εριξα λιγο νερο στο καπω για ειδα οτι ειχα κατι κουτσουλιες.

Εχτες παω στο παρκινγ και περνω το αυτοκινητο να παω Γλυφαδα.

Παρκαρω και βλεπω το φαναρι του ΟΔΗΓΟΥ να εχει υγρασια αρκετα μεγαλη στο σημειο του φλας.

Εχω βαλει ΧΕΝΟΝ αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο επειδη απ'οτι ειδα στο καπω απο μεσα δεν εχει βραχη αλλα ουτε εχει σταμπες οτι εχουν πεσει νερα.

Τι παιζει??

Το αυτοκινητο ειναι με αδεια 4/4/07 , ειναι 19 ημερων αμαξι... Τι μπορει να φταιει? Ελλατωματικο??

Παω για εγγυηση Ρορρις

Αν το αφησεις για καμια ωρα στον ηλιο, θα στεγνωσει και θα το ξεχασεις.

Ισως φταιει και ο ηλεκτρολογος...

Παντως δεν ειναι κατι σοβαρο, καλες βολτες

Link to comment
Share on other sites

Δεν νοτιζει απλα αλλα φαινεται να μαζευει με καποιο τροπο νερο.

Στο κατω μερος ειδε το παλικαρι απο το service οτι ειχε μια κυληδα νερου. και εκει αποφασισε να το αντικαταστησει.

Anyway για εμενα ειναι απαραδεκτο 22000€ αυτοκινητο και να μπαζει νερα στο ΦΑΝΑΡΙ , το yaris Που το ειχα παρει 9000€ δεν εμπαζε ποτε... Μαλλον εχει προβλημα το λαστιχο που κουμπωνει στο φαναρι.

Το θεμα ειναι οτι ειναι λιγακι ταλαιπωρια η ολοι υποθεση γιατι τα xenon ειναι κολλημενα στο φαναρι και ο ηλεκτρολογος θα μαμηθει για να τα βγαλει. Εστω το ενα για να παω για αλλαγη.

Θα δουμε μολις με παρουνε τηλεφωνο να παω για την αλλαγη.

Eχουν διαγραφει οι off topic δημοσιευσεις.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Προχτες εριξα λιγο νερο στο καπω για ειδα οτι ειχα κατι κουτσουλιες.

Εχτες παω στο παρκινγ και περνω το αυτοκινητο να παω Γλυφαδα.

Παρκαρω και βλεπω το φαναρι του ΟΔΗΓΟΥ να εχει υγρασια αρκετα μεγαλη στο σημειο του φλας.

Εχω βαλει ΧΕΝΟΝ αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο επειδη απ'οτι ειδα στο καπω απο μεσα δεν εχει βραχη αλλα ουτε εχει σταμπες οτι εχουν πεσει νερα.

Τι παιζει??

Το αυτοκινητο ειναι με αδεια 4/4/07 , ειναι 19 ημερων αμαξι... Τι μπορει να φταιει? Ελλατωματικο??

Παω για εγγυηση Ρορρις

ισως δεν εχει κουμπωσει το καπακι καλα

Link to comment
Share on other sites

απο δευτερα παω κ εγω ρορρη για να μου αλλαξει το φαναρι το οποιο μετα την τεταρτη επισης εχει γεμισει σταγονες νερου απο μεσα το μισο κρυσταλλο.

βασικα αξιζει να ξηλωνουν για να βαλουν το καινουργιο φαναρι η υπαρχει καποιος τροπος να φυγει η υγρασια χωρις ξηλωματα? γιατι απο οτι καταλαβαινω και καινουργιο να βαλεις παλι μπορει να μπαζει νερα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγει το φαναρι δεν γινεται να λυθει το θεμα της υγρασιας.

Αστους να βαλουν το καινουριο και βλεπεις,ειναι πιθανο να μην σου βαλει παλι νερα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα ειχα στα φλας πολυ νερο απο βροχη και απο πλυσιματα και μου ζηταγαν 50 ευρω το ζευγαρι και τελικα τα εβγαλα τα ανοιξα καθαρισα τους καθρεφτες μεσα και τα εκλεισα με σιλικονη διαφανες εδω και 1 χρονο δεν εχουν παρει ουτε σταγονα νερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.