Jump to content
nio2006

4κίνηση σε Golf Iv.Είναι δυνατόν?

Recommended Posts

Γεα σας παιδιά,

δεν ξέρω και πολλά πράγματα από μηχανολογικά και οπότε η ερωτησή μου μποτεί να φανεί λίγο άσχετη. Αναρωτιόμουν αν η τετρακίνηση του R32 μπορούσε να μπεί σε ένα απλό 1.6 IV. Είναι πολύ δύσκολο? Το έχει κάνει κανείς? Οποιός έχει πληροφορίες ας ποστάρει.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

¶ντε πες βρήκες ανταλλακτικά σε καλή τιμή και μάστορα που το αναλαμβάνει και τον εμπιστεύεσαι.

Το κοψίματα στο πάτωμα και το πορτ μπαγκάζ τα σκέφτηκες???

Link to comment
Share on other sites

Θες πολυ κοψε-ραψε αααστο καλητερα.....

p.s Οταν ημουνα παιδακι tongue.gif σκεφτομουνα να φερω απεξω ενα 1.8 4ΜΟΤΙΟΝ κ να του βαλω το

μοτερ απτο S3 ;):cry::cry:

Και να εχω το γ@μ@α των S3........

Αααααααααχχ!!!! τη μου θυμησες τωρα........

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις τετρακινιτο GOLF η καλυτερη λυση ειναι αυτη που ειπε ο Κ Μ Ι.Το ειχα σκεφτει και εγω.Αλλα βγαινει 1.8 4motion?Μονο για 2.0 ξερω!Κολας και ενα S3 μοτερ και θα εισαι ο μικρος Dahlback μετα! ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να κόψεις την καρότσα; Που θα μπει το πίσω διαφορικό; Το ίδιο πάτωμα έχει το 4motion και το R32; Αν ήταν έτσι, τότε σχεδόν όλα τα GTI με 300+ άλογα, θα ήταν τετρακίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πάτωμα έχει το 4motion και το R32;

Λογικά ναι.. αλλά για το 1.6 που λέει το παληκάρι, θες οπωσδήποτε κοψίματα και ιστορίες με αρκούδες.. ασ'το φίλε, δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Xmmm... Πολύ ιδανικά μας τα παρουσιάζεις και κάπου χάνεται η συνταγή. Τέλος πάντων, επειδή δεν γνωρίζω πολλά για την τετρακίνηση του 5αριού και το αν και πως μπορεί να μπει σε οποιοδήποτε πάτωμα, δεν επιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη για 4αρι λεγαμε σε 4αρι 1.6 ειναι ολοκληρη μανουρα που στην τελικη δε νομιζω να συμφερει οικονομικα κιολας!Καλυτερα αγορα γνησιου 4motion και μετα βλεπετε!Παντως ειναι αλλη φαση το τετρακινιτο και Golf μαλιστα! :excl::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεα σας παιδιά,

δεν ξέρω και πολλά πράγματα από μηχανολογικά και οπότε η ερωτησή μου μποτεί να φανεί λίγο άσχετη. Αναρωτιόμουν αν η τετρακίνηση του R32 μπορούσε να μπεί σε ένα απλό 1.6 IV. Είναι πολύ δύσκολο? Το έχει κάνει κανείς? Οποιός έχει πληροφορίες ας ποστάρει.

FORGET ABOUT IT.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν μπαινει κουτι επανω. παντως ολα γινονται.

το θεμα ειναι τι αυτοκινητο θα εχεις μετα? ενα απλο 1,6αρι (οπως ειπες μονος σου) με τετρακινηση? ποιος ο λογος?

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω δει μια τέτοια μετατροπή σε golf IV 1.6 σε 4motion 2.8. Αρκετά καλή μετατροπή χωρίς προβλήματα την έκανε εδώ στο Αιγάλεω ο Ηλίας. Αλλαξε τα πάντα. Μέσα-έξω. Το αυτοκίνητο μάλιστα το οδήγησα και ήταν απλά φανταστικό. Και όχι ιδιαίτερα δαπανηρή μετατροπή. Μάλιστα ο φίλος μου που έκανε την μετατροπή είχε βρεί τότε να πουλήσει όλα τα δικά του πράγματα. Πληροφορίες για το συνεργείο που έκανε την μετατροπή μπορώ να σας δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να εχω και εγώ το τηλέφωνο :cry: ?

2105696716 ΤΣΑΚΟΥΛΕΡΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΘΗΒΩΝ & ΙΕΡΟΛΟΧΙΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.