Jump to content
dimitris1986

ΤΑ ΦΛΑΣ ΤΟΥ Polo

Recommended Posts

καλημερα παιδια.

εχω ena polaki και θελω να αλλαξω τα flashakia που ειναι κιτρινα .

δεν μου αρεσουν καθολου.

ΞΕΡΕΤΑΙ που μπορω να βρω μαυρα ή ασπρα flashakia?

και ποσο κοστιζουν αν ειναι δυνατον?

Edited by jimaras1986
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

εχω ena polaki και θελω να αλλαξω τα flashakia που ειναι κιτρινα .

δεν μου αρεσουν καθολου.

ΞΕΡΕΤΑΙ που μπορω να βρω μαυρα ή ασπρα flashakia?

και ποσο κοστιζουν αν ειναι δυνατον?

Μπορείς επίσεις να τα βάψεις μαύρα με ακρυλικό σπέι που είναι για βαφή φανών και έχει αν θυμάμαι καλά 8-10€ το μπουκάλι.

Σήγουρα έχει σε ένα μαγαζί που είναι στον δρόμο που είναι ο σταθμός ΚΤΕΛ στην Λιοσίων(έξοδος λεωφορείων)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσεις να τα βάψεις μαύρα με ακρυλικό σπέι που είναι για βαφή φανών και έχει αν θυμάμαι καλά 8-10€ το μπουκάλι.

Σήγουρα έχει σε ένα μαγαζί που είναι στον δρόμο που είναι ο σταθμός ΚΤΕΛ στην Λιοσίων(έξοδος λεωφορείων)

ΨΑΞΕ ΣΤΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ.ΒΡΟΜΟΚΟΠΑΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΔΑΥΤΑ

ΓΙΑ ΒΑΨΙΜΟ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.ΤΣΑΜΠΑ ΕΙΝΑΙ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΗΜΙΤΑΣΙΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα μιλας για τα πλαινα που ειναι πανω στο μπροστινο φτερο? :unsure:

Αν ναι μπορεις να παρεις καινουρια ακομα και απο αντιπροσωπεια της Seat! Ναι ναι καλα ακουσες, το ibiza 2003 και μετα (που βγαινει μεχρι τωρα) φοραει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια με το Polo 6n (το δικο σου) / 6n2 ακομα και Golf iv (το δικο μου!). Δεν συμφερει μεταχειρισμενα κανουν μονο 20κατι ευρω ως καινουρια!

Του συγκεκριμενου ibiza, ειναι διαφανα (κρυσταλλακια) με χρωμιο μεσα! απλα προτεινω για να εισαι πιο..μουρατος :rolleyes: , αν η λαμπα του φλας σου ειναι κιτρινη (οχι το πως αναβει ουτως η αλλως κιτρινο λογω του χρωματος του κρυσταλλου που ηδη φορας) παρε ασπρες (απλες αχρωμες δηλαδη) λαμπες! Ετσι ειναι και του δικου μου! B)

Ειναι πολυυυ ψαρωτικες!

Αν παλι μιλας για τα πισω, ψαξε σε κατι ημιτασιον 'η κατι σε στυλ απομίμησης magic colours της Hella ('η ακομα και style lexus αν σου αρεσουν!)

Ελπιζω να βοηθησα! ;)

Edited by mkiv
Link to comment
Share on other sites

Ημιτασιον 6Ευρω. Γεωργακοπουλος.

Ειναι απο Σαλονικη το παλικαρι ρε Θανο! μην τον στελνεις Αθηνα για 2 φλασσακια! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τράβηξα τον ίδιο Γολγοθά όταν θέλησα να αλλάξω τα φλάς στο λευκό Ibiza III γενιάς της συζύγου, σας κοινοποιώ τα παρακάτω:

1- Απο 5 κάθετα SEAT που πέρασα δεν είχαν λευκά.

2- Στη ΚΑΡΕΝΤΑ επί της Μηλιαράκη είχαν αλλά δεν μου τα έδωσαν (???) όταν άκουσαν ότι πρόκειται για Ibiza διότι δεν θα ταίριαζαν (?????)

3- Σε Group VAG κατάστημα ανταλλακτικών επί της Στρ. Καλλάρη τα παραγγείλαμε και ακόμα να τα παραλάβουμε.

4- Το κόστος του original flash και μιλάμε μόνο για καπάκι, χωρίς ντουί & καλώδιο, είναι 19.00 ευρώ + ΦΠΑ έκαστο.

Τελικά πήρα μέσω φίλου με συνεργείο απο Γεωργακόπουλο ένα ζευγάρι με τα ντουί και το καλώδιο έως το φισάκι μαζί με λάμπες χρωμίου αντί 5.00 ευρώ συνολικά.

Υπ' όψιν ότι υπάρχουν δύο ειδών ντουί, ένα σαν μπαγιονέτ και ένα σφηνωτό.

Αν η προμήθεια τους απο Γεωργακόπουλο είναι τόσο πρόβλημα ας μου στείλει ο ενδιαφερόμενος ένα ΠΜ να δώ μήπως μπορώ να τα πάρω εγώ και να του τα στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο Σαλονικη το παλικαρι ρε Θανο! μην τον στελνεις Αθηνα για 2 φλασσακια! tongue.gif

Καταστήματα Γ. Β. Γεωργακόπουλος - Κλικ στις ονομασίες για χάρτη

Κορωπί - 2o χλμ Βάρης - Κορωπίου, Περιοχή Τζίμα, 19400

Τηλ. Κέντρο : 210-6628810 | Φαξ : 210-6628814

Ανταλλακτικά : 210-6627464 | Φαξ : 210-6021190

Αξεσουάρ : 210-6020087 - 8

Νεα Σμύρνη - Αιγαίου & Βιζυηνού 3, 17121

Τηλ.: 210-9352902 | Φαξ : 210-9352946

Αθήνα - Λιοσίων 290, 10445

Τηλ.: 210-8321361 - 3 | Φαξ : 210-8547180

Νέος Κόσμος - Κασομούλη 102, 11744

Τηλ.: 210-9019285, 210-9019210, 210-9019508 | Φαξ : 210-9025683

Αθήνα - Κατεχάκη 31, 11525

Τηλ.: 210-6922344, | Φαξ : 210-6922349

Θεσσαλονίκη - Νικηφόρου Ουρανού 12, Περιοχή Σφαγείων, 54627

Τηλ.: 2310-554394 - 6, | Φαξ : 2310-554397

http://www.georgakopoulos.gr/katastimata.asp

:whistling: :whistling: :whistling:

ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΜΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D;) παρε κοσμε !!!!!!!!!!!!

Δεν το στελνω Αθηνα το παλικαρι..... εκει κοντα του θα τα βρει ολα....... Τι συμπρωτευουσα ειναι αμα δεν εχει ενα Γεωργακοπουλο ??? εεεεε ???? new_lol.gifnew_lol.gif

Edited by Thanos_mc
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας paidia.exw τους εξής 2 προβληματισμούς με τα δυο μπροστινά φλας και τα πλαϊνά στο φτερό φλας στο 6Ν μου.είναι ακόμα πορτοκαλι και θέλω να τα κάνω και εγώ διαφανη.έχω βρει σε imitation με 10 euro το ένα και με προβληματίζει το εξής:

1. αυτά που βρήκα είναι μεν διαφανη αλλα είναι κάπως θολά, θα ταιριάζουν με το φανάρι μου?αν πάλι βάλω τα εντελώς διαφανη, θα ταιριάζουν καθόλου?

2.τι ακριβώς παιζει με τις λάμπες?πρέπει να ψάξω πορτοκαλι λάμπες για να φαίνεται ότι ανάβει το φλας ειδικά την ημερα?

ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας paidia.exw τους εξής 2 προβληματισμούς με τα δυο μπροστινά φλας και τα πλαϊνά στο φτερό φλας στο 6Ν μου.είναι ακόμα πορτοκαλι και θέλω να τα κάνω και εγώ διαφανη.έχω βρει σε imitation με 10 euro το ένα και με προβληματίζει το εξής:

1. αυτά που βρήκα είναι μεν διαφανη αλλα είναι κάπως θολά, θα ταιριάζουν με το φανάρι μου?αν πάλι βάλω τα εντελώς διαφανη, θα ταιριάζουν καθόλου?

2.τι ακριβώς παιζει με τις λάμπες?πρέπει να ψάξω πορτοκαλι λάμπες για να φαίνεται ότι ανάβει το φλας ειδικά την ημερα?

ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

εμενα ειναι φιμε θολα μια χαρα ειναι ομως,οι λαμπες ειναι το πιο απλο σε βενζιναδικο θα βρεις πορτοκαλι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας paidia.exw τους εξής 2 προβληματισμούς με τα δυο μπροστινά φλας και τα πλαϊνά στο φτερό φλας στο 6Ν μου.είναι ακόμα πορτοκαλι και θέλω να τα κάνω και εγώ διαφανη.έχω βρει σε imitation με 10 euro το ένα και με προβληματίζει το εξής:

1. αυτά που βρήκα είναι μεν διαφανη αλλα είναι κάπως θολά, θα ταιριάζουν με το φανάρι μου?αν πάλι βάλω τα εντελώς διαφανη, θα ταιριάζουν καθόλου?

2.τι ακριβώς παιζει με τις λάμπες?πρέπει να ψάξω πορτοκαλι λάμπες για να φαίνεται ότι ανάβει το φλας ειδικά την ημερα?

ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

κάποια απάντηση?

επίσης να συμπληρώσω την ερώτηση..ξέρει κάποιος να μου πεί αν μπορώ να τα αλλάξω μόνος μου?αναφέρομαι στα μπροστινά φλας που είναι πλαι στο φανάρι , όχι στο φτερό

Edited by Itseto
Link to comment
Share on other sites

crystal clear βγαίνουν μόνο σε after market. το 6Ν 16V 101hp είχε αυτά τα λευκά "θολά".

Το να τα αλλάξεις μόνος σου είναι... χμ... 5 λεπτά δουλειά με το ρολόι :)

Link to comment
Share on other sites

crystal clear βγαίνουν μόνο σε after market. το 6Ν 16V 101hp είχε αυτά τα λευκά "θολά".

Το να τα αλλάξεις μόνος σου είναι... χμ... 5 λεπτά δουλειά με το ρολόι B)

κατάλαβα.αν και έχω το 8βάλβιδο δεν νομίζω να έχει κάποια διαφορα.Παρεπιπτόντως σε ένα μαγαζί με ανταλλακτικά είδα ένα πρόγραμμα ΕΤΚΑ νομίζω λέγεται που έδειχνε σχηματικά και με λεπτομέρεια πως μπαίνει κάθε τι μέχρι την τελευταία βιδούλα.ξέρει κανείς πως μπορούμε να το βρούμε?

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα.αν και έχω το 8βάλβιδο δεν νομίζω να έχει κάποια διαφορα.Παρεπιπτόντως σε ένα μαγαζί με ανταλλακτικά είδα ένα πρόγραμμα ΕΤΚΑ νομίζω λέγεται που έδειχνε σχηματικά και με λεπτομέρεια πως μπαίνει κάθε τι μέχρι την τελευταία βιδούλα.ξέρει κανείς πως μπορούμε να το βρούμε?

κανείς βρε παιδιά?όπου έχω ψάξει στο ίντερνετ δεν κατάφερα να το βρώ σπ*σμ*ν*...

Link to comment
Share on other sites

4- Το κόστος του original flash και μιλάμε μόνο για καπάκι, χωρίς ντουί & καλώδιο, είναι 19.00 ευρώ + ΦΠΑ έκαστο.

στο 9Ν τα πλαινα φλας κανουν 10ε και τα 2 μαζι(απο αντιπροσωπεια).το ξερω πολυ καλα γιατι τα αλλαζω καθε 4-5 μηνες(εχω συνδεσει τα φλας να αναβουν με τα φωτα και μου λιωνουν!!!)

μηπως σΑς τον πιανουν ελαφρως?

Link to comment
Share on other sites

αλλαζω καθε 4-5 μηνες(εχω συνδεσει τα φλας να αναβουν με τα φωτα και μου λιωνουν!!!)

Μπορείς να ρίξεις τα 12v σε 9ν π.χ. που πάνε στα φλας και να μην σου λιώνουν ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις τα 12v σε 9ν π.χ. που πάνε στα φλας και να μην σου λιώνουν ποτέ

βασικα ψαχνω λαμπες 3Α αντι για 5Α,σαν αυτες που ειχαν τα παλια ford στα ταμπλο τους αλλα δεν βρισκω πουθενα.αυτο που λες εσυ πως γινεται?επηρρεαζει τιποτα αλλο απο τα ηλεκτρικα?γιατι αν επηρρεαζει τα υπολοιπα ηλεκτρικα και πεφτει η ταση σε ολο το συστημα,αναγνωριζει λαθος ο εγκεφαλος και σου κανει το καντραν χριστουγενιατικο δεντρο απο τα λαμπακια που αναβουν και κερδιζεις το βραβειο στολισμου απο τον δημο σου!

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιείς κάποιο μετασχηματιστή στο σπίτι σου για να τροφοδοτήσεις μια συσκευή που θέλει λιγότερη τάση από το δίκτυο της ΔΕΗ, τότε έχεις κανένα πρόβλημα;… ΟΧΙ.

Και στην δική σου περίπτωση αυτό κάνεις με ηλεκτρονικά εξαρτήματα βέβαια και όχι μετασχηματιστή. Χρειάζεσαι ένα κυκλωματακι σταθεροποιητή στα 9ν με τα αμπέρ που θες και είσαι κομπλέ. Το κόστος υλικών για σταθεροποιητή και τρανζίστορ είναι πολύ μικρό. Πήγαινε σε κάποιον ηλεκτρονικό να σου το φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Και στην δική σου περίπτωση αυτό κάνεις με ηλεκτρονικά εξαρτήματα βέβαια και όχι μετασχηματιστή. Χρειάζεσαι ένα κυκλωματακι σταθεροποιητή στα 9ν με τα αμπέρ που θες και είσαι κομπλέ. Το κόστος υλικών για σταθεροποιητή και τρανζίστορ είναι πολύ μικρό. Πήγαινε σε κάποιον ηλεκτρονικό να σου το φτιάξει.

τελικα το προβλημα λυθηκε με λευκες λαμπες αντι για πορτοκαλι!!!

Όπως έιπε και ο συνονόματος Μc Thanos διαφανή φλασάκια έχει στον Γεωργακόπουλο σήμερα αγόρασα ένα ζευγάρι για το 6Ν με 6,66 ευρώ tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

α πα πα! σατανικο ποσο!!!

Link to comment
Share on other sites

Oλόκληρο με τα φώτα πορείας πόσο πάει; Για αυτά μιλάμε έτσι; http://www.auto-style.gr/popup_image.php?p...ecf5a112af8955d

Edited by Clopyright
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.