Jump to content
Geopan

Συναγερμός από την Kosmocar

Recommended Posts

Ένας φίλος, θέλει να αγοράσει ένα TSI και ως γνωστόν του κάνουν δώρο από την αντιπροσωπία τον συναγερμό. Ο συναγερμός είναι της πλάκας. Ούτε κραδασμικός είναι ούτε άλλες λειτουργίες έχει πέρα από το να ξεκλειδώνει το αυτοκίνητο και να το κλειδώνει. Επειδή σίγουρα θα τον αλλάξει για έναν ογκομετρικό, μάλλον CLIFFORD, δεν πιστεύω να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την αφαίρεση του παλιού και προσθήκη του καινούριου; Με τον εγκέφαλο δεν θα έχει κανένα πρόβλημα; Από ότι γνωρίζω, οι τελευταίοι συναγερμοί, ενώνονται με το can-bus. Υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα; Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας εκ των προτέρων.

Φιλικά

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

To πόσο αργότερα όμως δεν το γνωρίζει. Και επειδή δεν θέλει να το αφήσει χωρίς συναγερμό, για αυτό άνοιξα αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πες του να κάνει μια καλή ασφάλεια κλοπής ;):D ......Από ότι ξέρω δεν θα έχει κανένα πρόβλημα αν αυτός που το τοποθετεί είναι γνώστης του θέματος. Το μόνο που περιπλέκει τα πράγματα είναι αν ενεργοποιήσει κάποιες δυνατότητες που έχουν οι πιο εξελιγμένοι συναγερμοί για κλέιδωμα εγκεφάλου, immobilizer ktl.......

Link to comment
Share on other sites

Δέν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα, άν δέ λυπηθεί τα επιπλέον 150 ευρώ που θέλουν για να βάλουν και το ανταπτοράκι που συνδέει σωστά τον clifford με το can-bus τότε θα δουλεύει σάν το εργοστασιακό. Το λέω επειδή κι εγώ έχω βάλει τον python που είναι ακριβώς ο ίδιος συναγερμός και μάλιστα το εγκεφαλάκι του συναγερμού γράφει clifford επάνω. ¶ν δέ το βάλει το εξτρά ανταπτοράκι τότε το μόνο που θα χάσει είναι το κλείδωμα - ξεκλείδωμα απο το ίδιο κουμπί, δηλαδή θα πρέπει να ξεκλειδώνει το αμάξι του πατώντας του κουμπάκι που βρίσκεται πάνω στο κλειδί για να ανοίξουν οι πόρτες και μετά θα πρέπει να πατήσει του κουμπάκι απενεργοποίησης του συναγερμού απο το χειριστήριο που θα του δώσουν και το αντίστροφο για κλείδωμα αλλά και πάλι χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε, δεν το συζητάμε για ασφάλεια. Εγώ το έχω πρήξει να κάνει μικτή και να έχει το κεφάλι του ήσυχο. Γιώργαρε, κάτι τέτοιο είχα και εγώ στον νου μου. Έχει σε προσφορά για το κλαμπ τον 3,5Χ με 330¤. Βάλε και το ανταπτοράκι, βάλε και τα εργατικά, με ένα 600¤ καθάρισε. Καλά είναι αν σκεφτεί κανείς τι βάζει στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Δέν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα, άν δέ λυπηθεί τα επιπλέον 150 ευρώ που θέλουν για να βάλουν και το ανταπτοράκι που συνδέει σωστά τον clifford με το can-bus τότε θα δουλεύει σάν το εργοστασιακό. Το λέω επειδή κι εγώ έχω βάλει τον python που είναι ακριβώς ο ίδιος συναγερμός και μάλιστα το εγκεφαλάκι του συναγερμού γράφει clifford επάνω. ¶ν δέ το βάλει το εξτρά ανταπτοράκι τότε το μόνο που θα χάσει είναι το κλείδωμα - ξεκλείδωμα απο το ίδιο κουμπί, δηλαδή θα πρέπει να ξεκλειδώνει το αμάξι του πατώντας του κουμπάκι που βρίσκεται πάνω στο κλειδί για να ανοίξουν οι πόρτες και μετά θα πρέπει να πατήσει του κουμπάκι απενεργοποίησης του συναγερμού απο το χειριστήριο που θα του δώσουν και το αντίστροφο για κλείδωμα αλλά και πάλι χωρίς προβλήματα.

μπορεις σε παρακαλω να μου πεις που τον εβαλες τον συναγερμο???

Link to comment
Share on other sites

εγω στο golfακι μου(mkv) εβαλα τον clifford με τηλεειδοποιηση απο το 2005 και χωρις κανενα προβλημα.το μαγαζι που το εβαλα ειναι στο Αιγαλεω διπλα απο το ΤΕΙ πειραια και λεγεται citysound.απλα κορυφη ο τυπος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.