Jump to content
Xirou

Λιγες καλες και σωστες πλυροφοριες αν μπορειτε!

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι νεος στο VWclub και εχω ενα polo 1.4 101hp 6n2 εδω και 4 μηνες αγορασμενο απο τον tsaousi..

μου πιασε λιγο τον.... στιν τιμη αλλα ειναι αρκετα σωστο και ομορφο..το αμαχι φοραει μυχανικα μονο ενα τελικο και

ενα βαρελακι simota που ειναι πσιλο μουφα..ομως δεν μου αρκει γιατι εφαγα τσαι απο αυτοματο corsa 95hp.. και γενικος

8ελω κατι παραπανο και μαλακια μου που δεν πιρα απο τιν αρχι GTi αλλα ελεγα 8α ειναι λιωμενο..τεσπα πρωτο μου αμαχι μ@@@@@α

μου..τουλαχιστον αυτο που πειρα απο κατασταση ειναι κομπλε! τωρα πσαχνομαι και θελω να το βγαλω γυρω στα 125-135 αλογακια

τι μπορω να κανω λετε να παω για μοτερ GTi η απλα να φτιαξω αυτο.. και αν παω για ολο το μοτερ βοηθιστε με να βρω κατι σε λογικι τιμη γιατι δεν παιζουν και πολλα φραγκα και γενικος οτι ιδεα για το polo και μηχανικα και εξωτερικα ειμαι ολως αυτια! :lol:

Αυτα...ευχαριστω πολυ!..και αν παιχτη συντομα κανα meeting μεσα στιν αθηνα ενημερωστε με αν θελετε να τα πουμε και απο κοντα..

edit: BassakosVR6

παρακαλω οχι κακες λεξουλες!

ευχαριστω! :huh:

Edited by BassakosVR6
Link to comment
Share on other sites

Guest CLakis

Πρέπει να έχει προγραμματάκι η REVO που δίνει +8-10% ps.

Νομίζω είναι αυτό που περιλαμβάνεται και στο kit του ibiza top gun.Μετά αν βγάλεις το φίλτρο το μούφα "όπως" λες και ψαχτείς για κάτι καλύτερο (BMC, Κ&Ν,... κτλ) ίσως και να φτάσεις με λίγο ζόρι τα 115 αλογάκια..Για τα 125 που θες ίσως να πρέπει να βάλεις στο παιχνίδι πιο "άγριους" εκκεντροφόρους.Δεν ξέρω όμως ας σου πει κάποιος που ξέρει καλύτερα...Good luck!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να φτάσει αυτό το μοτέρ 135 αλογάκια θα χρειαστεί να χαλάσεις τόσα λεφτά που μόλις ακούσεις το ποσό θα πείς "και δέ βάζω 20vt καλύτερα..." θέλεις πολλά για να το φτάσεις έστω και στα 125 που λές.

Παράδειγμα: Βαρελάκι BMC CDA = περίπου 250 ευρά, ένα πολύ καλό και μελετημένο πρόγραμμα γύρω στα 500, φούλ εξάτμιση με καταλύτες κλπ κανένα 800άρι ακόμα( το λιγότερο) και πολύ τύχη ( δωρεάν ) για να σου πετύχουν στην καλύτερη φάση τους. Σύνολο περίπου 1550 ευρώ

το αποτέλεσμα;;;;; Στην καλύτερη να φτάσεις τα 120 άλογα που το βλέπω και χλωμό....

Εγώ όταν κατάλαβα τί παίζει πούλησα το 9Ν3 με τα 100 άλογα, έδωσα και λίγα λεφτάκια ακόμα και πήρα το GTI. Πιό καλά μου ήρθε.

Φιλικά Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε το πολακι σου(καλοριζικο)το μαυρο που πουλαγε ο τσαουσης ειναι?

εγω θα σου προτεινω εξωτερικη αλλαγη angel eyes τα μαυρα απο τον σαβελο,φρυδακια απο την motordrome και το κατω χειλακι στον προφυλακτηρα απο το gti θα γινει μουν@ρ@ το πολακι σου :D

και τα τρια αυτα πραγματακια που θα σου αλλαξουν οψη κοστιζουν περιπου στα 300 ευροπουλα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να φτάσει αυτό το μοτέρ 135 αλογάκια θα χρειαστεί να χαλάσεις τόσα λεφτά που μόλις ακούσεις το ποσό θα πείς "και δέ βάζω 20vt καλύτερα..." θέλεις πολλά για να το φτάσεις έστω και στα 125 που λές.

Παράδειγμα: Βαρελάκι BMC CDA = περίπου 250 ευρά, ένα πολύ καλό και μελετημένο πρόγραμμα γύρω στα 500, φούλ εξάτμιση με καταλύτες κλπ κανένα 800άρι ακόμα( το λιγότερο) και πολύ τύχη ( δωρεάν ) για να σου πετύχουν στην καλύτερη φάση τους. Σύνολο περίπου 1550 ευρώ

το αποτέλεσμα;;;;; Στην καλύτερη να φτάσεις τα 120 άλογα που το βλέπω και χλωμό....

Εγώ όταν κατάλαβα τί παίζει πούλησα το 9Ν3 με τα 100 άλογα, έδωσα και λίγα λεφτάκια ακόμα και πήρα το GTI. Πιό καλά μου ήρθε.

Φιλικά Γιώργος.

κοιτα βρηκα ενα συνεργιο με 1000 ευρο μου το βγαζει 122 με διναμομετρηση κιωλας για να το δω και ο ιδιος... αλλα απο οτι ιδα σε ενα αρθρο που ειχε κανει ο σοτος του στιχισε 1300 ευρο και εβαλε το μοτερ απο το gti που πιστευο πως θα ειναι καλητερα..απο το να βελτιωσο το 1.4 και οσο για αυτο που λες εχω βρει ατομο που μου δινει το gti του για το δικο μου μονο και μονο επειδη ειναι σενιο και εχει μονο 35,000 ενω το δικο του εχει 57,000 αλλα παρολο που εγω ψηνωμε δεν ψηνετε ο daddy... γιατι στιν ουσια αυτος το πληρωσε σχεδον και νταξει τι θα του πω να παρω ενα πιο γρηγορο.. 19 χρονων μηξα ειμαι :D δεν ειμαι τελειος ανεξαρτιτος ενω αν αλαζα μοτερακι ουτε που 8α το περνε πρεφα.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καταρχας καλοριζικο και καλοταξιδο !!!

Το να αλλαξεις μοτερ παντος δεν ειναι κατι ευκολο. Εννοω οπως και να εχει δεν μπορεις να το κρυψεις. Γιατι θα μεινει στο συνεργειο καποιες μερες, θα βγουν αλλα χαρτια και θα δηλωθει το μοτερ. Αλλα ειναι καλη φαση να βαλεις μοτερ παρα να βελτιωσεις το υπαρχον. Βεβαια σε μερικους επειδη αρεσει η βελτιωση βελτιωνουν το ιδιο το μοτερ και χαιρονται το καθε αλογο που θα παρουν. Αποψεις. Ειναι τι ζηταει καποιος απο το αμαξι του. Παντος αν θες αλογα θα συμφωνησω με τα παιδια και θα πω αλλο μοτερ. Η γνωμη μου ειναι επειδη και γω στην ιδια φαση ειμαι και επειδη τωρα πηρες το αμαξι να το χαρεις ως εχειν εξ αρχης, και να το βελτιωσεις εξωτερικα εως ενα σημειο. Τι εννοω.

Εξωτερικα.

Μια ωραια 15 αρα ζαντουλα.

Ενα ωραιο χαμηλωμα Bilstain sprint +HR 3,5

Χειλακι απο το gti

Φρυδακια ( σε μαυρο του πανε πολυ)

Angel + Xenon

και τελος μια Supersprint (αν δεν θες να αλλαξεις κρατας την ιδια)

και γινεται κουκλι !

Και σιγα σιγα αν θες αλογακια μαζευεις φραγκα και αργοτερα κανεις την κινηση για μοτερ. Μην βιαζεσαι και δεν χρειαζεται να δινεις 1000 αρικα για να περνεις 10 αλογα που μετα θα θες και παραπανω.

Φιλικα ΘΑΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καταρχας καλοριζικο και καλοταξιδο !!!

Το να αλλαξεις μοτερ παντος δεν ειναι κατι ευκολο. Εννοω οπως και να εχει δεν μπορεις να το κρυψεις. Γιατι θα μεινει στο συνεργειο καποιες μερες, θα βγουν αλλα χαρτια και θα δηλωθει το μοτερ. Αλλα ειναι καλη φαση να βαλεις μοτερ παρα να βελτιωσεις το υπαρχον. Βεβαια σε μερικους επειδη αρεσει η βελτιωση βελτιωνουν το ιδιο το μοτερ και χαιρονται το καθε αλογο που θα παρουν. Αποψεις. Ειναι τι ζηταει καποιος απο το αμαξι του. Παντος αν θες αλογα θα συμφωνησω με τα παιδια και θα πω αλλο μοτερ. Η γνωμη μου ειναι επειδη και γω στην ιδια φαση ειμαι και επειδη τωρα πηρες το αμαξι να το χαρεις ως εχειν εξ αρχης, και να το βελτιωσεις εξωτερικα εως ενα σημειο. Τι εννοω.

Εξωτερικα.

Μια ωραια 15 αρα ζαντουλα.

Ενα ωραιο χαμηλωμα Bilstain sprint +HR 3,5

Χειλακι απο το gti

Φρυδακια ( σε μαυρο του πανε πολυ)

Angel + Xenon

και τελος μια Supersprint (αν δεν θες να αλλαξεις κρατας την ιδια)

και γινεται κουκλι !

Και σιγα σιγα αν θες αλογακια μαζευεις φραγκα και αργοτερα κανεις την κινηση για μοτερ. Μην βιαζεσαι και δεν χρειαζεται να δινεις 1000 αρικα για να περνεις 10 αλογα που μετα θα θες και παραπανω.

Φιλικα ΘΑΝΟΣ

κοιτα καταρχας το αμαξι απο εξωτερικη ενφανηση ειναι ιδη αρκετα ομορφο λογο οτι

το πηρα απο τον tsaousi.. μια ζαντα θελω μονο που σκευτομαι για 16αρα και οχι 15αρα.. και για angel..τωρα για φριδακια δεν ψηνομαι γιατι εχω δει κατι αλλο πολυ πιο οραια για το 6ν2 που αλαζουν ολο το καπο και φευγει και το σημα και κανι μια κλιση στα φωτα και μπαινει σαν φριδακια.. και ειναι πολυ αψογο και αγριο ετσι μονο ποθ δεν ξερω ποσο θα κοστιση αυτο και που να παω...οσο για το χειλακι απο γτι στηλε μια φωτο αν μπορεις γιατι δεν καταλαβα τι εννοεις... αυτα..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα καταρχας το αμαξι απο εξωτερικη ενφανηση ειναι ιδη αρκετα ομορφο λογο οτι

το πηρα απο τον tsaousi.. μια ζαντα θελω μονο που σκευτομαι για 16αρα και οχι 15αρα.. και για angel..τωρα για φριδακια δεν ψηνομαι γιατι εχω δει κατι αλλο πολυ πιο οραια για το 6ν2 που αλαζουν ολο το καπο και φευγει και το σημα και κανι μια κλιση στα φωτα και μπαινει σαν φριδακια.. και ειναι πολυ αψογο και αγριο ετσι μονο ποθ δεν ξερω ποσο θα κοστιση αυτο και που να παω...οσο για το χειλακι απο γτι στηλε μια φωτο αν μπορεις γιατι δεν καταλαβα τι εννοεις... αυτα..

Κοιτα για τις ζαντες ωραιες οι 16 αρες αλλα να ξερεις πως θα σου κοψουν. Αν καποια στιγμη ανεβεις σε αλογα ναι οκ. Τωρα οσον αφορα για το καπο που κλεινει στα φωτα, αυτο λεγεται badboy και μπορεις να το συζητησεις με τον φαναρτζη σου ο οποιος μπορει να το κανει.

Τωρα για το χειλακι

46702hm8.th.jpg

Για μενα αυτο παιζει και θεωρω οτι ειναι πολυ ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για τις ζαντες ωραιες οι 16 αρες αλλα να ξερεις πως θα σου κοψουν. Αν καποια στιγμη ανεβεις σε αλογα ναι οκ. Τωρα οσον αφορα για το καπο που κλεινει στα φωτα, αυτο λεγεται badboy και μπορεις να το συζητησεις με τον φαναρτζη σου ο οποιος μπορει να το κανει.

Τωρα για το χειλακι

46702hm8.th.jpg

Για μενα αυτο παιζει και θεωρω οτι ειναι πολυ ομορφο.

ναι μπορει να το κανει ο φαναρτζης αλλα δεν θα πρεπει να αλαξει ολο το καπο? δεν νομιζω να γινεται ετσι απλα στο ιδιο.. και αν ειναι να αλαξει ποσο θα μου παει στο περιπου?οραιο το χιλακι ποσο παει και που μπορω να το βρω?..

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορει να το κανει ο φαναρτζης αλλα δεν θα πρεπει να αλαξει ολο το καπο? δεν νομιζω να γινεται ετσι απλα στο ιδιο.. και αν ειναι να αλαξει ποσο θα μου παει στο περιπου?οραιο το χιλακι ποσο παει και που μπορω να το βρω?..

Όχι δέν αλλάζει.Σου βάζει στο υπάρχον καπό λαμαρίνα και σου φτιάχνει τα φρυδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δέν αλλάζει.Σου βάζει στο υπάρχον καπό λαμαρίνα και σου φτιάχνει τα φρυδάκια.

ναι θα φενεται εννοιεο ομως? σαν απλα να εχει μπει αλλο καπο η θα φενεται οτι ειναι προσθετη η λαμαρινα..?

και ποσο λες να μου στιχισει γιατι ψηνομαι πολυ γιατι αν γινει ετσι και μπουν και angel πανο απλα μ0υΝ@ρ0ς! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη το ιδιο μοντελο εχει ενα φιλαρακι μου που εψαχνε καιρο τι θα του κανει και σου λεω ακριβως τι εκανε και πηρε τα πανω του το πολακι

1)Bmc βαρελακι

2)Αφαιρεση ΠΡΟΚΑΤΑΛΙΤΗ και τελικο..το μεσαιο αν θες θορυβο βγαλτο αλλιως κρατα το..δεν υπαρχει διαφορα..(μην αλλαξεις καταλυτη γιατι πρωτον ειναι μια χαρα και δευτερον θα διαωαζει οτι ναναι ο λ)

3)προγραμμα..

Για εξατμιση και αφαιρεση προκαταλυτη πας στον 'ΠΑΣΧΟ'(οσοι ξερουν ξερουν το εχει κανει πολλες φορες σε αυτο το μοντελο)

Για προγραμμα και βαρελακι πηγαινε Vamag να στα κανει και τα δυο να μην τρεχεις δεξια και αριστερα..

Με τα παραπανω στο ΤΑΤ εδειξε 125hp οι απιστοι ας περασουν να ρωτησουν στη Vamag..Tα εχει ολα αποθηκευμενα..

Συνολικο Κόστος///850 ευρο

Αυτα απο μενα..Δεν κανω διαφιμιση αλλα επειδη την εχω πατησει απο πολλους βελτιωτες στο προηγουμενο αμαξι εχω καταληξει καπου που για μενα ειναι αψογοι..

Ελπίζω να σε βοηθησα

Edited by aresius
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη το ιδιο μοντελο εχει ενα φιλαρακι μου που εψαχνε καιρο τι θα του κανει και σου λεω ακριβως τι εκανε και πηρε τα πανω του το πολακι

1)Bmc βαρελακι

2)Αφαιρεση ΠΡΟΚΑΤΑΛΙΤΗ και τελικο..το μεσαιο αν θες θορυβο βγαλτο αλλιως κρατα το..δεν υπαρχει διαφορα..(μην αλλαξεις καταλυτη γιατι πρωτον ειναι μια χαρα και δευτερον θα διαωαζει οτι ναναι ο λ)

3)προγραμμα..

Για εξατμιση και αφαιρεση προκαταλυτη πας στον 'ΠΑΣΧΟ'(οσοι ξερουν ξερουν το εχει κανει πολλες φορες σε αυτο το μοντελο)

Για προγραμμα και βαρελακι πηγαινε Vamag να στα κανει και τα δυο να μην τρεχεις δεξια και αριστερα..

Με τα παραπανω στο ΤΑΤ εδειξε 125hp οι απιστοι ας περασουν να ρωτησουν στη Vamag..Tα εχει ολα αποθηκευμενα..

Συνολικο Κόστος///850 ευρο

Αυτα απο μενα..Δεν κανω διαφιμιση αλλα επειδη την εχω πατησει απο πολλους βελτιωτες στο προηγουμενο αμαξι εχω καταληξει καπου που για μενα ειναι αψογοι..

Ελπίζω να σε βοηθησα

αν μπορεσεις να μου δωσεις καποιες διευθηνσης γιαυτα θα με βοιθουσες πολυ..τα 850 μαζη με την εξατμισι και τον προκαταλυτη?αν εβαζα και ενα χταποδι...ακομα καλητερα πιστευο..το μεσαιο το κανει ιδη ελευθερας γαμαει ο ηχος απο το πολακι και τελικο εχω χειροποιτο απο tsaousi!..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δέν αλλάζει.Σου βάζει στο υπάρχον καπό λαμαρίνα και σου φτιάχνει τα φρυδάκια.

Σωστος ο Νικος !!!!!!!!! ;)

ναι θα φενεται εννοιεο ομως? σαν απλα να εχει μπει αλλο καπο η θα φενεται οτι ειναι προσθετη η λαμαρινα..?

και ποσο λες να μου στιχισει γιατι ψηνομαι πολυ γιατι αν γινει ετσι και μπουν και angel πανο απλα μ0υΝ@ρ0ς! :)

Φιλε αν ειναι καλος ο φαναρτζης δεν προκειται να φανει τπτ. Κολαει λαμαρινα στο καπο την στοκαρει και το κανει ομοιομορφο λες και εχει βγει απο εργοστασιο και μετα βαφεται ολο το καπο. Εγω για φαναρτζοδουλειες ψηφιζω Δημο Δαγκωτο !!

Link to comment
Share on other sites

xiroy σημειωνε

πασχος 210 9232015

vamag 210 9237008 - 9318254 - 9325324

χαποδι ουτε που να το σκεφτεσαι...στο δικο σου δεν μπαινει ευκολα ασε που πρεπει να βαλεις και καταλυτη μετα γιατι ειναι κολλητα και δεν αλλαζει μονο το ενα..(δεν αξιζει τον κοπο να κανεις το αμαξακι σου πανηγυρι και να αναβουν λαμπακια συνεχεια γιατι για να σου φτιξει καποιοσ χταποδι για αυτο το αμαξι πρεπει να ειναι ο Mayer...γνωμη μου μην εμπιστευτεις κανεναν για χταποδι γιατι σιγουρα θα χασεις σε επιδοσεις)

το πολο πνιγεται απο τον προκαταλυτη..απο ηχο χωρις μεσαιο δεν θα στο προτεινα εκτος αν θες να ακουγεσαι..

καλυτερα παρε ενα τηλ τον πασχο να πας απο κει να σε φτιαξει..η εξατμιση δεν universal στην φτιαχνει μπροστα σου για το αμαξι ΣΟΥ να σου βγαλει και προκατ και εισαι ετοι μος για vamag(φιλτρο και προγραμμα που το εχει και ετοιμο απο το φιλαρακι μου)

Θα δεις διαφορα ασθητη με αυτα.

Απο μενα αυτα τιποτα παραπανω..Ρωτα και ο ιδιος και αποφασισε..

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Νικος !!!!!!!!! ;)

Φιλε αν ειναι καλος ο φαναρτζης δεν προκειται να φανει τπτ. Κολαει λαμαρινα στο καπο την στοκαρει και το κανει ομοιομορφο λες και εχει βγει απο εργοστασιο και μετα βαφεται ολο το καπο. Εγω για φαναρτζοδουλειες ψηφιζω Δημο Δαγκωτο !!

Με κάλυψες. :)

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες. ;)

Νικο θα παω Δημο αυτες τις μερες. Ειχα ενα ατυχες συμβαν. Παρε τηλ αυριο να στα πω.

τριπτοπολεμου 15 στο γκαζι τηλ2103466156

Φιλε μου Ευχαριστω! Ειναι ακριβως αυτο απο το gti ????

Link to comment
Share on other sites

οραια πολυ οραια καλυ φαση εχω μπερδευτη γ@μ@τ@ τωρα..τη να μαζεψο πρωτα το 850αρι για μηχανικα το 400αρι για την ομορφια το 600αρι για της ζαντες η το 400αρι για τιν 2din kenwood που βρηκα στο ebay..?;) πολλα θελω μου φαινεται για να εχω αυτο που θελω...:(

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεσαι ρε μεγαλε!!!ενα - ενα ολα θα γινουν!και εγω στην ιδια φαση ειμαι.ενα τριμηνο το εχω το αμαξι και θελω να ριξω φραγκα και δν ξερω με τι να αρχισω.αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να βαλεις σε προταιρεοτητα τα γουστα σου.για παραδειγμα αν γουσταρεις δυναμη πανω απο ολα,μαζευεις για μηχανικη βελτιωση.θες look??μαζευεις για look.αυτο που μετραει ειναι να στησεις το αμαξακι σου οπως το θες. :huh::lol:

Link to comment
Share on other sites

δικειο εχεις προστοπαρον σε 1 βδομαδα βαζω ζαντουλες γιατι ηθελα επιγοντος λαστιχα και μιας και θα βαζα μην τα βαζα στης 14αρεσ και εχω παραγκυλη 16αρες και περιμενω αργοτερα βλεπουμε μαλλον θα το ολοκλιροσο πρωτα εξωτερικα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.