Jump to content
golfitis

Eos Individual

Recommended Posts

Λοιπόν.

Αν πρέπει να συγκρίνουμε το Sight & Light πακέτο (υπάρχει και χωρίς το θερμομονωτικό παρμπρίζ) με το Cruise Control, θα σου έλεγα ότι μάλλον αντικειμενικά θα χρησιμοποιείς περισσότερο το Sight & Light, αφού περιλαμβάνει πάρα πολλά χαρακτηριστικά που λογικά θα σε βολεύουν.

(ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι καθρέπτες, εσωτερικός και οδηγού autodimming, αυτόματα φώτα και υαλοκαθαριστήρες, φωτισμός στην περιοχή των ποδιών και περιμετρικά του αυτοκινήτου, leaving & coming home λειτουργία)

Μην ξεχνάς ότι ο Cruise Control συνδυάζεται καλύτερα με αυτόματο κιβώτιο, και η πρακτική εμπειρία μου με το Cruise Control μου λέει ότι γενικά δεν είναι τόσο πρακτικό παρά μόνο σε πολύ μεγάλα ταξίδια! Αν ταξιδεύεις πολύ συχνά αλλάζει το πράγμα.

Το Footrest είναι τέρμα αριστερά από τα πεντάλ, για να ξεκουράζεις το αριστερό πόδι! Στο EOS το δίνουν μαμά μόνο πλαστικό! Εγώ το έκανα ασορτί με τα αλουμινένια πεντάλ. Όποιος θέλει product number σφυρίζει!

Σε ότι αφορά την εβδομάδα παραγωγής που θα σου δώσουν, είμαστε στην εβδομάδα 24. Αν το αμάξι σου έχει πάρει εβδομάδα παραγωγής από 26 και πέρα, μπορείς να προσθέσεις ότι γουστάρεις! Σημείωσε ότι άλλα θα σου πουν στην αντιπροσωπεία!

Εμένα με έβαλαν να υπογράψω χαρτί ότι αναγνωρίζω ότι μπορεί να αλλάξει η εβδομάδα παραγωγής μου! Τελικά κέρδισα και 2 εβδομάδες αντί να χάσω!

Μην μασάς! Θέλει τσαμπουκά!

Καλή τύχη!

P.S. Sorry για την καθυστέρηση! Μάλλον δεν σε πρόλαβα!

ευχαριστώ για την απάντηση..τα περισσοτερα στο θέμα " η αγορά ενός υπέροχου cabrio" που έχω ανοίξει..και πάλι ευχαριστώ...

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Το sight and Light πακετο που εβαλα εγώ έχει 375 ευρώ και κωδικό P10

Το cruise control έχει 210 ευρώ και κωδικό 8Τ2

Από παραγγελία 1,6 Eos δεν ξέρω αν αλλάζουν οι κωδικοί στα παραπάνω μοντέλα. ;)

Agis-Pro, Θα μπορούσες να μας δώσεις αναλυτική περιγραφή του τι περιλαμβάνει ο κωδικός P10 (Sight & light πακέτο)?

Το βρίσκω λίγο ακριβό.

Ή έχουν ανέβει οι τιμές, όπως αναμενόταν, ή μιλάμε για πακέτο με περισσότερα πράγματα...

Μήπως περιλαμβάνει το Θερμομονωτικό παρμπρίζ? Ενδέχεται να σε αναγκάσουν να βάλεις και τις πλύστρες μαζί!

Παρακαλώ απάντησε την περιοχή: Αγορά ενός υπέροχου Cabrio.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο σημερα στην καρεντα και μου ειπαν οτι δεν γινεται να σπασει το πακετο με τα individual : η ολα η αυτα που αναφερει ο καταλογος μονο...

Μεχρι και τους μαρσπιεδες πρεπει να τους παραγγειλεις ξεχωριστα με την παραγγελια του αυτοκινητου...

Τι π@π@ριες ειναι αυτες....Πολιτικη λεει της vw....

Φταιω τωρα εγω να παω στην connolly να της πω να μου αντιγραψει τιμονι και σαλονι??

Υ.Γ. Το nick name θα αλλαξει παραυτα αφου παραγγελθει το eos...

Eπισης στο 1.6 μου ειπαν δεν μπαινει καθολου το σαλονι Individual ...

Γιατι αυτο ομως?

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Όπως καταλαβαίνεις ο καθένας λέει τα δικά του!

Το όλο πνεύμα της σειράς Individual είναι ότι αν έχεις τα λεφτά, μπορείς να κάνεις ότι θέλεις! Μην ξεχνάς ότι στην πραγματικότητα Individual σημαίνει ακόμα και καστομιές εκτός καταλόγου! Μην βλέπεις που εδώ σφυρίζουν κλέφτικα!!!

Είμαι αρκετά σίγουρος ότι το σαλόνι Individual μπορεί να παραγγελθεί σε 1.6.

Δεν είμαι σίγουρος αν οι πωλητές ενδιαφέρονται να ασχοληθούν!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου την σπαει ειναι οτι σου μιλανε λες και πας να αγορασεις τσιγαρα... protest.gif

Δεν εχω την μαρκα τσιγαρα που θελεις παρε μια αλλη να κανεις την δουλεια σου..

Και εσυ πας να εκει για να βαλεις το χερι βαθεια στην τσεπη... :(

Εσυ που πηγες βρε speed...

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Εγώ ξεκίνησα για το Astra Twin Top 1.8!

Κατά συνέπεια πήγα σε 2 αντιπροσωπείες Opel και 3 αντιπροσωπείες VW, εδώ στη Θεσσαλονίκη!

Η αντιμετώπιση ήταν παραπλήσια σε όλες!

Τους δίνεις 30.000+ ευρώ και δεν ιδρώνουν καν!

Αντιλαμβάνομαι ότι έχουν να κάνουν καθημερινά με δεκάδες παπατζήδες που απλά χασομεράνε, αλλά ακόμα και όταν φτάνεις στο τελικό deal, ο σεβασμός για τα χρήματα σου είναι μηδαμινός.

Τελικά το πήρα από την ETEA.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1.6 FSI υπάρχει τρόπος να βάσλεις VW individual αλλά όχι ξεχωριστά , μόνο μέσω πακέτων ζαντών. Σας δίνω περιγραφή ,τιμές και κωδικούς.

Κωδικός PJA,FC1. 4 ζάντες ελαφού κράματος αλουμινίου "Siena" 7.5J x 17 με ελαστικά διαστάσεων 235/45 R 17 σε χρώμα Titan VW Individual. (1.315 Euro)

Κωδικός PJB,FC1. 4 ζάντες ελαφού κράματος αλουμινίου "Siena" 7.5J x 17 με ελαστικά διαστάσεων 235erling/45 R 17 σε χρώμα Sterling VW Individual. (1.315 Euro)

Κωδικός PJC,FC1. 4 ζάντες ελαφού κράματος αλουμινίου "Avignon" 7.5J x 17 με ελαστικά διαστάσεων 235/45 R 17 σε χρώμα Titan VW Individual. (1.315 Euro)

Κωδικός PJD,FC1. 4 ζάντες ελαφού κράματος αλουμινίου "Avignon" 7.5J x 17 με ελαστικά διαστάσεων 235/45 R 17 σε χρώμα St VW Individual. (1.315 Euro)

Κωδικός PJG,FC1. Σπορ πακέτο "Chicago" (Περιλαμβάνει : 4 ζάντες ελαφρού κράματος αλουμινίου "Chicago" με ελαστικά διαστάσεων 235/40 R18 σε χρώμα ανθρακί , σπορ ανάρτηση Vw Individual και έλεγχο πίεσης ελαστικών). (1.910 Euro)

Κωδικός PJH,FC1. Σπορ πακέτο "Samarkand" (Περιλαμβάνει : 4 ζάντες ελαφρού κράματος αλουμινίου "Samarkand" με ελαστικά διαστάσεων 235/40 R18 σε χρώμα sterling , σπορ ανάρτηση Vw Individual και έλεγχο πίεσης ελαστικών). (1.910 Euro)

Κωδικός PJK,FC1. Σπορ πακέτο "Veracruz" (Περιλαμβάνει : 4 ζάντες ελαφρού κράματος αλουμινίου "Veracruz" με ελαστικά διαστάσεων 235/40 R18 , σπορ ανάρτηση Vw Individual και έλεγχο πίεσης ελαστικών). (2.085 Euro)

Link to comment
Share on other sites

Nαι Agis...Ωραια η παρατηρηση...

Φαντασου....Υπαρχει η δυνατοτητα να βαλεις ζαντες individual 18 στο 1.6 να γινει το αμαξι ταφος....

Και δεν σου δινει την δυνατοτητα να βαλεις το εσωτερικο που ειναι μονο ομορφια ???

Ειναι πολυ κουλο... rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Golfiti Εγώ μαζί σου....

Αλλά βλέπεις πουθενά ξεχωριστά να το δίνει για την έκδοση 1.6?

Εγώ ρώτησα πολλές φορές μου τύπωσαν και τα έξτρα και εκεί είδα μόνο eos individual :huh: (Πίκρα)

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Ρε παιδιά!!!

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι!

Υπάρχουν πολλά αξεσουάρ Individual και για την ακρίβεια αρκετά έβαλα στο αμάξι μου, όπως υπήρχαν και πολλά που δεν έβαλα!

Το Individual δερμάτινο σαλόνι, αν και πανέμορφο, δεν το έψαξα γιατί πιστεύω ότι θα λερώνει αρκετά!

Γνώμη μου, αφού δεν βρίσκετε άκρη από τις αντιπροσωπείες σας και την Kosmocar, κάντε μια βόλτα από Παζαρόπουλο με τα Carrera του και ρωτήστε αν μπορεί να σας το φτιάξει. Ρωτήστε το μέλος Ilias Krikelas που έκανε σαλόνι εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Παντως το τιμονι απο την εκδοση individual ειναι ολα τα λεφτα...

f_24022009252m_df54912.jpg

Μακραν το πιο ασχημο τιμονι της VW ...Το οτι ειναι διαφορετικο δε σημαινει παντα οτι ειναι κ ομορφο...Απλα ειναι εντυπωσιακα...ασχημο :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε COSTAS_....τί λένε ?

Είναι το πιο όμορφο τιμόνι!!!

Εψαξα αρκετά για να το βρώ και από τότε που το έβαλα .. απλά δεν το συγκρίνω με κανένα άλλο.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πιο όμορφο τιμόνι!!!

Εψαξα αρκετά για να το βρώ και από τότε που το έβαλα .. απλά δεν το συγκρίνω με κανένα άλλο.

Κώστας

Και ΄γω μαζί σου είμαι Κώστα. Το τιμόνι σου είναι πανέμορφο!!!!!!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.