Jump to content
agka8l

Συναγερμος και παραθυρα

Recommended Posts

Παιδια για χαρα, σε περιπτωση που βαλω συναγερμο θελει και εχτρα πλακετα για τα παραθυρα η δεν χρειαζετε αφου και τωρα με το απλο κλειδι εχω το συστημα και αναιβενουν?

Link to comment
Share on other sites

Μπααα, οχι δεν νομιζω...φανταζομαι οτι θα σου κανει copy paste τη μνημη του κλειδιου του υπαρχον. στον συναγερμο που θα βαλεις θα κλειδωνει με τηλεχειρισμο δικο του ή απο του κλειδιου?Εννοω θα καταργησει τον τηλεχειρισμο του υπαρχον κλειδιου και θα λειτουργει πλεον με καινουργιο?

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει το κλειδι μου τηλεχηρησμο απλο ειναι!αμα το βαλω στη κλειδαρια και το γυρισω δεξια αναιβενουν τα παραθυρια

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει το κλειδι μου τηλεχηρησμο απλο ειναι!αμα το βαλω στη κλειδαρια και το γυρισω δεξια αναιβενουν τα παραθυρια

Φιλε και μενα ετσι ειναι. Απλα εμενα κλεινουν με το χειριστηριο του συναγερμου (κεντρικο κλειδωμα, συναγερμος , παραθυρα)

Οποτε μαλλον ετσι θα γινει και το δικο σου μολις βαλεις συναγερμο. Θα ελεγχονται ολα απο εκει. Οποτε θα σαι κομπλε. Το λες κ ολας στον τυπο που θα πας για να στο ρυθμισει. Γιατι εφοσον κλεινουν τα παραθυρα εστω και με το κλειδι αρα εχεις τις απαραιτητες πλακετες στην πορτα. Απλα να στις βαλουν στην εξοδο του συναγερμου και θα σαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

thnx . λεω να επειχηρησω να τον βαλω μονος μου!

Ξερεις???? Γιατι ειναι δυσκολο να εγκαταστησεις συναγερμο. Παντος αμα ξερεις καλη επιτυχια....!

Link to comment
Share on other sites

ε θα προσπαθήσω ;p πρωτη φορα θα ναι , ε για τα παντα υπαρχει η πρωτη φορα , ετσι και για ενισχυτη μου ελεγαν ειναι δυσκολο να περάσεις και σε μαγαζι μου ζηταγαν 100ευρα αλλα το περασα μονος μου ;p

Link to comment
Share on other sites

ε θα προσπαθήσω ;p πρωτη φορα θα ναι , ε για τα παντα υπαρχει η πρωτη φορα , ετσι και για ενισχυτη μου ελεγαν ειναι δυσκολο να περάσεις και σε μαγαζι μου ζηταγαν 100ευρα αλλα το περασα μονος μου ;p

Σωστος.....!!!!!!!! 8) Και γω το sub, τα ηχεια, τα ρευματα, τις καλωδιωσεις τα περασα μονος. Εχεις δικαιο.... ζητανε κερατιατικα 100 ευρω για 30 λεπτα δουλεια. Απλα στο ειπα επειδη ο συναγερμος εχει πολυ καλωδιωση. Αλλα αφου εχεις κ συ το "μικροβιο" του φτιαξτο μονος σου τοτε keep going !!!!!!!!! Απλα τσεκαρε καλα το manual. Αντε Καλη επιτυχια !!!!!!!!!!!!

Ααααα ποιον αποφασησες να βαλεις ?? Γιατι υπαρχουν αρκετοι καλοι !

Link to comment
Share on other sites

λοιπών σκευτηκα(ναι το κανω και αυτο χαχα)οτι αφου το κλειδί οταν το γυρνάω σηκώνονται τα παράθυρα παιρνει εντολη απο την ασφάλεια που είναι κατεβασμένη και σηκωνονται τα μπατζουρια lol !ισχυει αυτό?κάποιος να μας το επιβεβαιώσει?αν ειναι ετσι σκευτηκα στο κλείδωμα να βάλω ένα ρελε να το κάνει δλδ να δινει εντολή για 10δευτερόλρπτα να στελνει σημα να παισει η ασφαλεια κατω σωστος?

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ολα οκ εχει ο συναγερμος ενα τζαμπερακι και τα παιζει τα παρααθυρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.