Jump to content
nick_1987

Νεο Seat Leon 1.8 Tsi 160 Ps

Recommended Posts

ρε παίδες ξέρετε τι παίζει με αυτό το αμάξι γνωστό περιοδικό το έχει δυναμομέτρησει και αποτέλεσμα 189hp.. πολλοί θα το έχετε προσέξει λογικά.. τι γίνεται λοιπόν ισχύει κάτι τέτοιο η μας κοροϊδεύουν; έχει κάνει κανεις δυναμομέτρηση σε μαμά; έτσι για να μου λυθεί και μένα η απορία.. πάντως είναι πολύ δυνατό και όμορφο εξωτερικά γενικά το leon, μονο η ποιότητα σε χαλάει λίγο.. :o

και δυστυχώς είναι από τα αμάξια που το χρώμα παίζει για μένα μεγάλο ρολο.. δυστυχώς ο πατέρας μου έχει κάνει λάθος και το είδα σε λευκό και έπαθα πλακα.. έχει ένα περίεργο γκρι-μολύβι.... :o

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα οδηγησει το αμαξι αυτο περσι και μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ....

Και το γκαζι του και η οδικη του συμπεριφορα....συγκριτικα με το GT μου φανηκε οτι κυμαινεται στα ιδια περιπου επιπεδα. Βασικα παρατηρησα οτι το μοτερ ειχε αρκετη δυναμη κι απο μονο του ως 1800ρι και μολις ανοιγε και η τουρμπινα επαιρνες το κατι παραπανω σε ροπη, ενω στο GT εχεις μια πιο τεχνητη αισθηση στο γκαζι με κομπρεσορες να ανοιγουν απο χαμηλα...

κρατημα οντως εχει πολυ καλο. ισως καλυτερο απο το Golf.

αλλα σημαντικος λογος για να μη το αγορασω και να προτιμησω Golf ηταν η μεταπωληση, η χαμηλη ποιοτητα των πλαστικων εσωτερικα και η σχεδιαση μεσα κ εξω που δε με ικανοποιησε.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα οδηγησει το αμαξι αυτο περσι και μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ....

Και το γκαζι του και η οδικη του συμπεριφορα....συγκριτικα με το GT μου φανηκε οτι κυμαινεται στα ιδια περιπου επιπεδα. Βασικα παρατηρησα οτι το μοτερ ειχε αρκετη δυναμη κι απο μονο του ως 1800ρι και μολις ανοιγε και η τουρμπινα επαιρνες το κατι παραπανω σε ροπη, ενω στο GT εχεις μια πιο τεχνητη αισθηση στο γκαζι με κομπρεσορες να ανοιγουν απο χαμηλα...

κρατημα οντως εχει πολυ καλο. ισως καλυτερο απο το Golf.

αλλα σημαντικος λογος για να μη το αγορασω και να προτιμησω Golf ηταν η μεταπωληση, η χαμηλη ποιοτητα των πλαστικων εσωτερικα και η σχεδιαση μεσα κ εξω που δε με ικανοποιησε.

Link to comment
Share on other sites

αφου ειχες να διαθεσεις σαφως κ καλα εκανες κ πηρες γκολφουμπα.νομιζω οτι οποιος εχει λεφτα να διαθεσει για αυτοκινητο κ για vw, δεν περνει κατι απο σεατ η σκοντα.μιλαω για αυτοκινητα που θα εχουν τον ιδιο εξοπλισμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.