Jump to content
Agis-Pro

Αναμονή Eos κατόπιν ειδικής παραγγελίας

Recommended Posts

Σήμερα με πληροφόρησαν από την αντιπροσωπεία ότι το Eos μου πήρε επιβεβαιωμένη εβδομάδα κατασκευής 14/2008...

Μου είπαν πως μέσα-το πολύ τέλη Απρίλη θα το κάνω βόλτα....

:thumbsup::thumbsup::o

Edited by Dimitris_Xalkida
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πληροφόρησαν από την αντιπροσωπεία ότι το Eos μου πήρε επιβεβαιωμένη εβδομάδα κατασκευής 14/2008...

Μου είπαν πως μέσα-το πολύ τέλη Απρίλη θα το κάνω βόλτα....

:o:lol::thumbsup:

Εγω που πηρα 12/2008 μου ειπαν οτι θα ερθει 4 εβδομαδες μετα την κατασκευη του...

Αριθμος πλαισιου ποτε βγαινει?

Μια εβδομάδα πρίν την εβδομάδα παραγωγής κλειδώνει ουσιαστικά και η ημέρα παραγωγής. (Αυτή μπορεί να την δει ο έμπορος από το σύστημα)

Ο χρόνος παραγωγής του αυτοκινήτου είναι 1-2 ώρες. Ο αριθμός πλαισίου φαίνεται στο σύστημα του κάθε εμπόρου 1-2 ημέρες μετά από ημέρα παραγωγής.

Μετά την παραγωγή του σε 3-4 εβδομάδες είναι ελλάδα....και σε 2-3 μέρες γίνεται εκτελωνισμός και στη συνέχεια καλές βόλτες. :thumbsup:

Σύμφωνα με αυτά που σας έχουν πεί:

παραγωγή: 12/2008 -> 17 εώς 21 Μαρτίου

παραλαβή: 21 εώς 25 Απριλίου

παραγωγή: 14/2008-> 31 Μαρτίου εώς 4 Απριλίου

παραλαβή: 5 εώς 9 Μαϊου

Εαν δεν έχω κάνει κάποιο λάθος στις προσθέσεις αυτα είναι τα μέγιστα...τώρα αν είσαστε τυχεροι και παραχθεί την πρώτη ημέρα της εβδομάδας και στη συνέχεια κάνει 3 εβδομάδες να έρθει τότε μιλάμε για 1,5 εβδομάδα μείον!!!!

Καλή αναμονή και στους δύο!!!

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που σας έχουν πεί:

παραγωγή: 12/2008 -> 17 εώς 21 Μαρτίου

παραλαβή: 21 εώς 25 Απριλίου

παραγωγή: 14/2008-> 31 Μαρτίου εώς 4 Απριλίου

παραλαβή: 5 εώς 9 Μαϊου

Εαν δεν έχω κάνει κάποιο λάθος στις προσθέσεις αυτα είναι τα μέγιστα...τώρα αν είσαστε τυχεροι και παραχθεί την πρώτη ημέρα της εβδομάδας και στη συνέχεια κάνει 3 εβδομάδες να έρθει τότε μιλάμε για 1,5 εβδομάδα μείον!!!!

Καλή αναμονή και στους δύο!!!

;)

Δεν θα διαφωνήσω, τώρα που έκανα και εγώ τον υπολογισμό και μόνος μου βλέπω ότι συμπίπτει περίπου στις 31/3-4/4, οπότε μιλάμε για αρχές Μαϊου. Δεν ξέρω πώς έκανε τον υπολογισμό ο τύπος στην αντιπροσωπεία αλλά έπεσε τουλάχιστον 2 εβδομάδες έξω...¶ρα μιλάμε για περίπου 9+ εβδομάδες και όχι 7+ που μου έδωσε αυτός.

Εκτός αν γνωρίζει κάτι (θά'θελα! χε-χε). Όπως και να έχει ο καιρός πλησιάζει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήγα και εγώ στην αντιπροσωπία και μου εδωσαν και μενα εβδομάδα παραγωγής 14! Ρώτησα και για το θέμα του δερματος (εχω βαλει μαυρο nappa) και μου είπαν πως δεν παιζει ρόλο. Είπαν πως μόνο όσοι είχαν παραγγείλει συγκεκριμένα το κόκκινο δερμα είχε αργησει. Ελπίζω να μου λένε αλήθεια....

Edited by Tom_Larisa
Link to comment
Share on other sites

Ένα μήνα και κάτι ψιλά ...

α οκ!!!γιατι το παραγγειλα 21 ιανουαριου και μου ειπε 1 μαρτιου να παρω να μου πει για γραμμη παραγωγης!!!!

σας ευχαριστω και καλη υπομονη!!!! ;):D

Link to comment
Share on other sites

α οκ!!!γιατι το παραγγειλα 21 ιανουαριου και μου ειπε 1 μαρτιου να παρω να μου πει για γραμμη παραγωγης!!!!

σας ευχαριστω και καλη υπομονη!!!! ;):D

Καλή αναμονή και καλό κουράγιο και σε σένα φίλε μου.

Πάρε τηλέφωνο από βδομάδα, λογικά θα έχει βγεί... Έλα και εσύ στο ίδιο καζάνι που βράζουμε με τον gEOrgeS_TSI και τον Tom_Larisa... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι...

Ελπιζω να ερθει γερο στον κοσμο...

Θα το φροντιζω...

θα το πλαινω...

θα το πηγαινω βολτες...

θα το ταιζω...

δεν θα το αφηνω να βγαινει μονο του εξω...

θα το σκεπαζω και θα το ξεσκεπαζω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι...

Ελπιζω να ερθει γερο στον κοσμο...

Θα το φροντιζω...

θα το πλαινω...

θα το πηγαινω βολτες...

θα το ταιζω...

δεν θα το αφηνω να βγαινει μονο του εξω...

θα το σκεπαζω και θα το ξεσκεπαζω!!!!!

:lol:

Θα του φουσκώνω τα λάστιχα...

Θα του μιλάω στο γκαράζ για να μην αισθάνεται μοναξιά...

Θα αφήνω χώρο στον κήπο για να παρκάρει και ο Tom_Larisa ...

Θα το έχω ΠΑΝΤΑ γυαλισμένο....

Δε θα το στήνω με κάγκουρες...

Είμαστε στα όρια της παράκρουσης ή μου φαίνεται ;;; :lol:

Edited by Dimitris_Xalkida
Link to comment
Share on other sites

Καλή αναμονή και καλό κουράγιο και σε σένα φίλε μου.

Πάρε τηλέφωνο από βδομάδα, λογικά θα έχει βγεί... Έλα και εσύ στο ίδιο καζάνι που βράζουμε με τον gEOrgeS_TSI και τον Tom_Larisa... :D

ποτε θα περασει ο καιρος!!!εσεις το παρεγγειλατε ποιο νωρις εμενα θα αργησει!!!! :(:(

θα με κανετε καμια βολτιτσα να ξεχνιεμαι!!!!!! :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα περασει ο καιρος!!!εσεις το παρεγγειλατε ποιο νωρις εμενα θα αργησει!!!! :lol::rolleyes:

θα με κανετε καμια βολτιτσα να ξεχνιεμαι!!!!!! :D:D

Όποτε θέλεις βολτίτσα !!!

Μην απογοητέυεσαι όμως δεν θα αργήσει πολύ παραπάνω το δικό σου, μόλις μία εβδομάδα μετά από εμάς το παρρήγειλες. Εγώ και ο Tom_Larisa το παραγγέιλαμε 14/01 και ο gEOrgeS_TSI στις 31/12.

Δέν απέχουμε πολύ όπως βλέπεις .... :rolleyes:

¶λλος ένας στο καζάνι...

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα περασει ο καιρος!!!εσεις το παρεγγειλατε ποιο νωρις εμενα θα αργησει!!!! :(:(

θα με κανετε καμια βολτιτσα να ξεχνιεμαι!!!!!! ;):D

Βόλτα; Αν και πρέπει να σου πέφτει λίγο μακρυά η Θεσ/νίκη, αν βρεθεί κατα πάνω κανένα πρόβλημα, όσες θες. Να δεις και τι έχεις να περιμένεις. Μια από τα ίδια ήμουν και εγώ που δεν το είχα δεί καν στην αντιπροσωπία το αμαξι επειδή δεν υπήρχε εκθεσιακό, εος στο σακί δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Οι μελλοντικοί κάτοχοι Eos μάλλον παρερμηνεύσατε κάτι, ο didymos ρώτησε για το πότε πήρατε εβδομάδα παραγωγής για να συγκρίνει με το καινούριο όχημα που περιμένει...

Το τι έχει παραγκείλει μπορείτε να το δείτε ξεκάθαρα στην υπογραφή του... :)

Αρκετά τράβηξε το off-topic.

Υ.Γ.: Παρεπιπτόντως ο didymos έχει παραστεί αμέτρητες φορές σε meetings του vwclub στην Θεσσαλονίκη :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα περασει ο καιρος!!!εσεις το παρεγγειλατε ποιο νωρις εμενα θα αργησει!!!! :thumbsup::lol:

θα με κανετε καμια βολτιτσα να ξεχνιεμαι!!!!!! :):thumbsup:

Όποτε θέλεις βολτίτσα !!!

Μην απογοητέυεσαι όμως δεν θα αργήσει πολύ παραπάνω το δικό σου, μόλις μία εβδομάδα μετά από εμάς το παρρήγειλες. Εγώ και ο Tom_Larisa το παραγγέιλαμε 14/01 και ο gEOrgeS_TSI στις 31/12.

Δέν απέχουμε πολύ όπως βλέπεις .... :lol:

¶λλος ένας στο καζάνι...

Και εγώ αναφέρθηκα γενικά στο πότε το παρήγγειλα και πότε να περιμένει την εβδομάδα παραγωγής σύμφωνα με αυτά που ισχύουν για τους "μελλοντικούς κατόχους Eos".

Δε βλέπω το off%20topic.gif. Τέλος πάντων... :baby:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αναφέρθηκα γενικά στο πότε το παρήγγειλα και πότε να περιμένει την εβδομάδα παραγωγής σύμφωνα με αυτά που ισχύουν για τους "μελλοντικούς κατόχους Eos".

Δε βλέπω το off%20topic.gif. Τέλος πάντων... :baby:

ολα οκ ο φανης δεν καταλαβε καλα!!!! B)

τελικα με πηρανε χθες τηλεφωνω 11 βδομαδα 2008 μου ειπανε γραμμη παραγωγης......

μεχρι τελη απριλη βαρια θα το εχω ετσι μου ειπανε......... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ ο φανης δεν καταλαβε καλα!!!! B)

τελικα με πηρανε χθες τηλεφωνω 11 βδομαδα 2008 μου ειπανε γραμμη παραγωγης......

μεχρι τελη απριλη βαρια θα το εχω ετσι μου ειπανε......... :D:D:D

Κομπλέ!

¶ρα θα το έχεις νωρίτερα κι ολας...Μάλλον θα μας πάες εσύ τις βόλτες που λέγαμε!!! :baby:

Καλή υπομονή.... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε Δημήτρη, εσύ το κατάλαβες, αλλά όχι όλοι...

Βόλτα; Αν και πρέπει να σου πέφτει λίγο μακρυά η Θεσ/νίκη, αν βρεθεί κατα πάνω κανένα πρόβλημα, όσες θες. Να δεις και τι έχεις να περιμένεις. Μια από τα ίδια ήμουν και εγώ που δεν το είχα δεί καν στην αντιπροσωπία το αμαξι επειδή δεν υπήρχε εκθεσιακό, εος στο σακί δηλαδή.

Και το offtopicforforumnew2gh.gif ήταν να συζητάμε τόσο πολύ την αναμονή του Golf στην κατηγορία του Eos.

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ!

¶ρα θα το έχεις νωρίτερα κι ολας...Μάλλον θα μας πάες εσύ τις βόλτες που λέγαμε!!! :D

Καλή υπομονή.... ^_^

εννοειται.................... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όμως χτύπησε το τηλέφωνο! Και είχαν καλά νέα να μου πούν! Σε 3 μέρες, την Πέμπτη 03/04, κατασκευάζεται στο εργοστάσιο το tootoo μου. Και υπολογίζουν ότι σε max 5 εβδομάδες από σήμερα θα το έχω στα χέρια μου. Δηλαδή είτε τη μεγάλη εβδομάδα (φέτος θα κάνω ΑΝΑΣΤΑΣΗ - :D ) είτε την αμέσως επόμενη! :D

¶ντε και έχει ανοίξει και ο καιρός καλά....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η κατάσταση στις παραδόσεις των EOS την περίοδο που διανύουμε είναι τραγική. Το βλέπω από έναν φίλο που το έδωσε παραγγελία 1-2 μήνες μετά από μένα και δεν το πήρε ακόμη. Δυστυχώς όμως το όλο πρόβλημα εντοπίζεται στα λιμάνια Θεσ/νίκης και Αθήνας που ξεφορτώνουν με προσωπικό ασφαλείας λόγω απεργίας protest.gifprotest.gif (με ρυθμούς safe mode), και ως γνωστόν τα EOS έρχονται ακτοπλοϊκώς από Πορτογαλλία όπου κατασκευάζονται. Με άλλα λόγια υπομονή σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.