Jump to content
cprionas

Rcd 300 με Mp3 δυνατότητα.....

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

διάβασα στη σελίδα εδώ πως το Touran περιλαμβάνει ένα RCD 300 με δυνατότητα να "πάιζει" mp3 (The "RCD 300" radio-CD system with integrated MP3 mode is standard... :o )

Παράλληλα βρήκα στο eBay δημοπρασία (link) από ένα RCD 300 για την αγορά της Ιαπωνίας/Ασίας με δυνατότητα να παίζει και αυτό MP3...ξέρει κανένας τίποτα παραπάνω?? Μήπως μας δουλεύουνε ή όχι?? :D

¶ραγε με firmware update θα μπορούσε να γίνει τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι από τότε, δε θυμάμαι. Πάντως υπάρχει. Μην το μπερδεύετε όμως με το RCD500.

Αλήθεια το MP3 πόσο το χρεώνουν και πόσο το iPod στα extra ?

Κοντα στα 500 ευρω αν θυμαμαι καλα. για το ipod δεν ξερω, παντως ειναι καλη φαση εαν ειναι φθηνο, που δεν το νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ....τελικά όσο ζεις μαθαίνεις....έχετε δίκιο όντως υπάρχει εδώ και καιρό απλά το δικό μου ήρθε με το απλό RCD300 το οποίο δεν γνωρίζει τη λέξη MP3.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα το απλό RCD300 και iPod. Πιο οικονομικό και πιο πρακτικό.

το i pod ποσο εχει ξερεις? γιατι θελω να βαλω. κοιτα για να ειμαι σιγουρος δεν ξερω - δεν θυμαμαι αν εχει 500, αλλα απο 300 και πανω θα τα δωσεις οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στην αντιπροσωπεία. Συμφωνώ με τον DIS αν το έψαχνα λίγο πιστεύω οτι θα το τοποθετούσα και μόνος μου.

Δεν ξέρω για σένα πάντως DIS αλλά σε μένα δεν έκαναν και τίποτε σπουδαίο, ούτε καν στο ντουλαπάκι δεν το περάσαν το καλώδιο. Βγαίνει απο το πίσω δεξί μέρος της πηγής, ο αντάπτορας φαίνεται στην πλευρά του συνοδηγού και το καλώδιο έρχεται χύμα (εγώ το πέρασα χωνευτό λίγο στο κεντρικό πλαστικό να μην φαίνεται) μέχρι τον τεμπέλη.

Link to comment
Share on other sites

...συμπληρώνω οτι ο αντάπτορας συνοδεύεται απο αναλυτικές οδηγίες τοποθέτησης (συμπεριλαμβάνονται σχεδιαγράμματα) και χρήσης και οτι τον έχω βάλει σε RCD300.

Link to comment
Share on other sites

ναι, είχα δει την πατέντα του DIS. Αξίζει! Στο ντουλαπάκι ήταν πολύ μανούβρα να το περάσεις? Θέλω να πώ, ξεβίδωσες τίποτα ή βρήκες κανένα πέρασμα?

Link to comment
Share on other sites

Στο ντουλαπάκι στο υποβραχιόνιο εννοείς και όχι στο συνοδηγό έτσι? Πρέπει να ξεβιδώσεις τη βάση του υποβραχιονίου. Μόνο τη βάση χωρίς να χρειάζεται να λύσεις κάτι άλλο. Δεν είναι κάτι δύσκολο. Οι δύο βίδες που είναι πίσω στην ποτηροθήκη και η μία που ειναι μέσα στο πλαστικό που έχει τη θυρίδα του αέρα αν θυμάμαι καλά. Στο ντουλαπάκι του συνοδηγού δε χρειάζεται τίποτα. Το περνάς από το κενό που έχει στη θέση του βιβλίου. Αν κάποιος θέλει βοήθεια ρωτάει.

Υ.Γ. : που το έχεις δει? το έχω βάλει εδώ γιατί δεν το θυμάμαι !

θυμάμαι φωτογραφίες - ελπίζω να ήταν οι δικές σου - απο την μαγκιά στον τεμπελη αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό ποστ τις είχες (υποβραχιόνιο ή πηγές ήχου). Συγνώμη αν κάνω λάθος και ευχαριστώ για τις συμβουλές ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

διάβασα στη σελίδα εδώ πως το Touran περιλαμβάνει ένα RCD 300 με δυνατότητα να "πάιζει" mp3 (The "RCD 300" radio-CD system with integrated MP3 mode is standard... :wub: )

Παράλληλα βρήκα στο eBay δημοπρασία (link) από ένα RCD 300 για την αγορά της Ιαπωνίας/Ασίας με δυνατότητα να παίζει και αυτό MP3...ξέρει κανένας τίποτα παραπάνω?? Μήπως μας δουλεύουνε ή όχι?? :D

¶ραγε με firmware update θα μπορούσε να γίνει τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω βρηκα στο Ebay αυτα εδω λεει για RCD 300.Βρηκα και αλλα πολυ πιο φτηνα αλλα δεν ελεγαν για RCD 300.Αν τα βαλω θα μπορω να χειριζομαι το οποιοδηποτε mp3 απο την πηγη ή απο το τιμονι? Δεν γραφει τιποτα για εγκατασταση και βλεπω και κατι αλλα καλωδια στην φωτογραφια τα οποια δεν ξερω για τι πραγμα ειναι.Ξερει κανενας τιποτα απο αυτα?

Ευχαριστω

http://cgi.ebay.de/AUDI-VW-Interface-AUX-I...5QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/IN-AUX-Adapter-VW-AUDI-...1QQcmdZViewItem

Edited by panostok
Link to comment
Share on other sites

Διχάζονται οι απόψεις...

Αλλοι λένε ναι, άλλοι όχι!

Από όσο θυμάμαι όμως, με μια αναβάθμιση παίζει και mp3...

Οποιος ξέρει κάτι, ας ενημερώσει παρακαλώ!

Εχω το νέο, με τα ασημένια κουμπιά...

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Νομίζω ότι αυτό που παίζει MP3 λέγεται RCD 300 Plus.

Εγώ έχω RCD 300 με ασημένια κουμπιά που δεν γνωρίζει τι είναι το MP3.

Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι παίζει rewritable cds αν και το συγκεκριμένο στοιχείο μου είναι αδιάφορο.

Δεν έχω ακούσει κάτι για αναβάθμιση! Λες…???

Link to comment
Share on other sites

Από τα γραφόμενα σε άλλα φόρουμ του εξωτερικού, με την αναβάθμιση της έκδοσης που φοράνε στην Αμερική, παίζει και ΜΡ3 κανονικά...

Αλλά στην τελική, ήδη παράγγειλα το MFD2 DVD Version C με τα ασημένια κουμπάκια, και θα πετάξω πάλι πάνω το καλώδιο για το iPod και θα είμαι μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα μοντελα 2008 παιζει πλεον το rcd 300 και mp3!

+1

Οσα αυτοκίνητα κατασκευάστηκαν από την 27 εβδομάδα του έτους και μετά (όπως το δικό μου) είναι ΜΥ08 και το RCD300 παίζει ΜΡ3.

Link to comment
Share on other sites

+1

Οσα αυτοκίνητα κατασκευάστηκαν από την 27 εβδομάδα του έτους και μετά (όπως το δικό μου) είναι ΜΥ08 και το RCD300 παίζει ΜΡ3.

Εγω έχω μια πληροφόρηση από Karenta ότι με αναβάθμιση θα παίζουν και τα παλιά RCD300 και κάπου νομίζω είχα βρει και το update θα ψάξω και αν το βρω θα σας ενημερώσω.

----

Αρη το πήρες το MFD3;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (TSI GT Sport) το RCD300 είναι και mp3 player, εξωτερικά δεν έχει καμία διαφορά, τώρα για διαφορετικό σύστημα ανάγνωσης δεν νομίζω, οπότε ΥΠΟΘΕΤΩ ότι με αναβάθμιση μπορεί και να γίνει η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Guest michigun

'Οσα μοντέλα είναι από την 21 εβδομάδα παραγωγής και μέτα παίζουν mp3.Το δικό μου (gti) παίζει και η μόνη διαφορά εξωτερικά είναι ότι πάνω από την υποδοχή για το cd γράφει mp3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.