Jump to content
SYKIES20

Silentblock (Σινεμπλόκ)

Recommended Posts

ME KAΛA ΣΥΝΕΜΠΛΟΚ EXEIΣ KAΛYTEPH ΕΥΘΥΓΡ¶ΜΜΙΣΗ Η OΠOIA EINAI ΠΑΡΑΜΈΝΕΙ ΑΜΕΤ¶ΒΛΗΤΗ(OΣO AYTO EINAI ΔYNATON,ETΣI) ΣE ΣXEΣH ME TA ΜΑΝΙΣΙΑ.

Η ΔΙΑΦΟΡ¶ META ΣΥΝΕΜΠΛΟΚ

TT K S3 EINAI ΓΎΡΩ ΣTA 30 ME 40¤ ENΩ EINAI AKPIBΩΣ TA IΔIA.

OΠOTE ΠΑΊΔΕΣ XEΣΤΕ TO ΤΤ ΒΟΥΡ OΛOI ΓIA TA ΣΥΝΕ AΠO S3.

ΦIΛIA ΣTIΣ ΠΌΡΤΕΣ.@

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι τιμές που λέτε είναι μόνο για το ανταλακτικό γιατί μαζί με εργασία και ευθειγράμηση το κουστούμι πάει περίπου 120-130 €

Εγώ τα άλλαξα πρίν 5-6 μήνες και μπορώ να πώ ότι το αμάξι μεταμορφώθηκε.ακρύβεια στο τιμόνι και δουλεύει καλύτερα και η ανάρτηση.Και φυσηκά δεν μπήκαν τα μαμά του 9N!!!!

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

KOITA ΦΙΛΑΡ¶,EΠEIΔH TA ΜΑΝΙΣΙΑ EINAI TEΛEIΩΣ ΓIA ΓΕΝΕΤΙΚΌ ΑΝΔΡΙΚΌ ΜΌΡΙΟ,ΔHΛ ΠEO,MHN TA ΞANABAΛEIΣ.

ΕΙΔΙΚ¶ ΣE ΣΚΛΗΡ¶ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ.

NA ΖΗΤΉΣΕΙΣ ΣΥΝΕΜΠΛΟΚ AΠO ΓΚΟΛΦ gti THΣ ίδιας σειράς AΛΛA EΠEIΔH ΔEN EIMAI ΣIΓOYPOΣ AN φέσιαζόυν ζητά AΠO TO audi s3 κ ξεχνά TO ΣKAΛΩMA TΩN τροχών ΣTOYΣ θόλους KATA THN όπισθεν.ΠAPAKAΛΩ AΣ AΠANTHΣEI κ ο exo_polo.

@

διαχυτικός όπως πάντα το φιλαράκι μου ο Sav!Βασικα και εγώ αυτή την εντύπωση εχω,πως από golf θα ταιριάζουν μια χαρά..Τώρα από s3 δεν νομίζω να ταιριάζουν..(όχι ότι δεν μπαίνουν αλλά δ αξίζει ο κόπος..)οπότε καλύτερα gti φίλε μου..Όχι και να βάλουμε μαμισια..Θ μας κοροϊδεύει ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

KOITA ΦΙΛΑΡ¶,EΠEIΔH TA ΜΑΝΙΣΙΑ EINAI TEΛEIΩΣ ΓIA ΓΕΝΕΤΙΚΌ ΑΝΔΡΙΚΌ ΜΌΡΙΟ,ΔHΛ ΠEO,MHN TA ΞANABAΛEIΣ.

ΕΙΔΙΚ¶ ΣE ΣΚΛΗΡ¶ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ.

NA ΖΗΤΉΣΕΙΣ ΣΥΝΕΜΠΛΟΚ AΠO ΓΚΟΛΦ gti THΣ ίδιας σειράς AΛΛA EΠEIΔH ΔEN EIMAI ΣIΓOYPOΣ AN φέσιαζόυν ζητά AΠO TO audi s3 κ ξεχνά TO ΣKAΛΩMA TΩN τροχών ΣTOYΣ θόλους KATA THN όπισθεν.ΠAPAKAΛΩ AΣ AΠANTHΣEI κ ο exo_polo.

@

διαχυτικός όπως πάντα το φιλαράκι μου ο Sav!Βασικα και εγώ αυτή την εντύπωση εχω,πως από golf θα ταιριάζουν μια χαρά..Τώρα από s3 δεν νομίζω να ταιριάζουν..(όχι ότι δεν μπαίνουν αλλά δ αξίζει ο κόπος..)οπότε καλύτερα gti φίλε μου..Όχι και να βάλουμε μαμισια..Θ μας κοροϊδεύει ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

ME KAΛA ΣΥΝΕΜΠΛΟΚ EXEIΣ KAΛYTEPH ΕΥΘΥΓΡ¶ΜΜΙΣΗ Η OΠOIA EINAI ΠΑΡΑΜΈΝΕΙ ΑΜΕΤ¶ΒΛΗΤΗ(OΣO AYTO EINAI ΔYNATON,ETΣI) ΣE ΣXEΣH ME TA ΜΑΝΙΣΙΑ.

Η ΔΙΑΦΟΡ¶ META ΣΥΝΕΜΠΛΟΚ

TT K S3 EINAI ΓΎΡΩ ΣTA 30 ME 40¤ ENΩ EINAI AKPIBΩΣ TA IΔIA.

OΠOTE ΠΑΊΔΕΣ XEΣΤΕ TO ΤΤ ΒΟΥΡ OΛOI ΓIA TA ΣΥΝΕ AΠO S3.

ΦIΛIA ΣTIΣ ΠΌΡΤΕΣ.@

τι τα θες τα σινέμπλοκ κολλητε μου..απτο s3 χρειαζόμαστε την τουπρίνα του να την κοτσαρουμε στο πόλακι...Και μετά..Θ γ@μ@ει ε..???(μήπως δ μπαίνει??Μα γιατί βριζω έτσι?!?)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα πιασει μια μερα κουβεντα με ενα μηχανικο στη VW και αυτος μου ειχε προτεινει τα σινεμπλοκ απο το Cupra (οπως ειπε και ο Stoilas).

π.σ. Ποσο σου κοστισαν stoila μαζι με τη τοποθετηση? (Που τα τοποθετησες? Στη VW?)

Edited by geopas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείνα μου εξηγήσει καποιος γνώστης τι διαφορά έχουν τα σινεμπλόκ του σ3 απο τα συμπαγή συνεμπλόκ?

Ρωτησα σε ένα μαγαζί με ανταλλακτικα vw και σια και μου παν οτι 2 ειναι τα συνεμπλόκ απλά και συμπαγή, ταφώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι σε συμπαγή εμπορίου πχ PowerFlex, σε σχέση με αυτά του S3.

Tου S3 είναι από ποιό μαλακό υλικό από τα συμπαγή του εμπορίου

αλλά και αρκετά ποιό σκληρά από τα μαμά του Polo.

Έτσι είναι ένας πολύ καλός συμβιβασμός άνεσης/σπορ συμπεριφοράς

και πολύ ποιό φτηνός βεβαίως βεβαίως :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Αποφασισα να βαλω καινουργια συνεμπλοκ και επελεξα αυτα της POWERFLEX.Εκανα καλη επιλογη?Ο λογος που δεν εβαλα απο cupra ειναι γιατι εχω ακουσει οτι τα powerflex ειναι καλυτερα.Παρακαλω περιμενω τις γνωμες σας...

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Δεν θα σου κοπούν όπως τα άλλα :lol: Ίσως να δεις και λίγο πιο σκληρό πάτημα, κράτημα κτλ όχι.

Link to comment
Share on other sites

Aπο βδομαδα βαζω του cupra..

Ειναι οντως δοκιμασμενα και πολυ φθηνα σε σχεση με τα αλλα...Ισως και καλυτερα

Οδηγησα αμαξι φιλου που τα φορουσε..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εχουν κοπεί τα σινεμπλοκ.Υπαρχει περιπτωση να παθω τπτ που θέλω να παω ταξίδι?Τι συνέπειες υπάρχουν που είναι κομμένα?

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν την απορια, τα σινεμπλοκ στο πολο ειναι καπως ετσι: ffn4gbwu8i19ighzd7an.jpeg

ενω στο cupra καπως ετσι: qtwmmctmsxbe8j99l72h.jpeg

Οπου ειναι το γκρι χρωμα ειναι το λαστιχενιο μερος.. Δηλαδη στα πολο ειναι απλα κενο το περισσοτερο, λαστιχο εχει μονο σε 2 σημεια με τετοιες διαστασεις οπως δειχνω, ενω στα cupra (και των αλλων του εμποριου φανταζομαι) ειναι γεματα με αυτο το υλικό, και αρα πιο σταθερα/σφιχτα.

btw εχω βαλει και εγω απο cupra, και αλλαξε πολυ η αισθηση, τοσο στο τιμονι οσο και στο φρεναρισμα.

Link to comment
Share on other sites

άμα έρθει με αργούς ρυθμόυς και προσεκτίκα κάνει ταξίδι

Link to comment
Share on other sites

κομμενα συνεμπλοκ ειχα για καμια 10 μερες περιπου και το αμαξι ηταν οπου να ναι..

ειναι πραγματικα πολυ επικυνδινο..

προτεινω σε ολους να βαζουν του Cupra..

και φθηνα και πολυ καλα θα ελεγα..Ειδα αρκετη σταθεροτητα στο δρομο..

οσο για τα μαμα απλα απαραδεκτα ηταν..ακριβως οπως στη φωτο πιο πανω..

Link to comment
Share on other sites

Mηπως γνωριζετε απο πιο μπορω να φορεσω σινεμποκ?Φοραω τα ακρα απο το G60...αν ειναι κομμενο ενα σινεμπλοκ ακουγετε θορυβος?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση, απο πρόγραμμα του Group προσπάθησα να βρώ κωδικο για τα ενισχυμένα σινεμπλόκ που σκεφτομαι να βάλω σε συνδιασμο με 2 μπαρες θόλων(εμπρός και πίσω) και πύρους ψαλιδιών.

Τα άκρα μου είναι απο το ABF ( οπως και ο κινητηρας).

Του S3 απόσο γνωρίζω ταιριάζουν , για του ΤΤ έχω κάποιες αμφιβολίες γιατι δεν μπορω να το κάνω crosscheck απο ένα πρόγραμμα του Group.

To περιεργο της υπόθεσης είναι οτι ενω το είπα στο μηχανικό για να κάνουμε την αλλαγή, του ακούστηκε κάπως περίεργα να μπούν απο S3.

Έχει κανεις πρόχειρο το κωδικό να με βοηθήσει λιγάκι ή ακόμα καλύτερα εάν το έχει κάνει να μου πεί εντυπώσεις??

Και απο Cupra κάνουν ... αλλα προτιμώ απο το S3.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση, απο πρόγραμμα του Group προσπάθησα να βρώ κωδικο για τα ενισχυμένα σινεμπλόκ που σκεφτομαι να βάλω σε συνδιασμο με 2 μπαρες θόλων(εμπρός και πίσω) και πύρους ψαλιδιών.

Τα άκρα μου είναι απο το ABF ( οπως και ο κινητηρας).

Του S3 απόσο γνωρίζω ταιριάζουν , για του ΤΤ έχω κάποιες αμφιβολίες γιατι δεν μπορω να το κάνω crosscheck απο ένα πρόγραμμα του Group.

To περιεργο της υπόθεσης είναι οτι ενω το είπα στο μηχανικό για να κάνουμε την αλλαγή, του ακούστηκε κάπως περίεργα να μπούν απο S3.

Έχει κανεις πρόχειρο το κωδικό να με βοηθήσει λιγάκι ή ακόμα καλύτερα εάν το έχει κάνει να μου πεί εντυπώσεις??

Και απο Cupra κάνουν ... αλλα προτιμώ απο το S3.

Ευχαριστώ!

Του S3 είναι τα ίδια με του ΤΤ.

Λίγο καθυστερημένη απάντηση αλλά.. οκ.

Τι έκανες τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.