Jump to content
GC9N

Όργανα κάτω απο το κασετόφωνο

Recommended Posts

Παίδια με γύρω στα 100 Ευρο θα πάρω τρία οργανάκια το ένα μίξη αέρα βενζίνη , πίεση λαδιού και μπαταρία ...

Μπλέ χρώμα κλπ..

Οποιος ενδιαφέρετε να μου πεί όταν τα βάλω θα στείλω FOTO

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

100 με τοποθέτηση? Για πες, από που? Έψαχνα ακριβώς την ίδια φάση, αλλά πολλά λεφτά ρε γαμώτο!!! Ρίξε καμιά φωτό να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...Καλη ιδεα για το Πολο...Αναμενουμε φωτο φιλε μου...

Αλλα να κοιταξεις ο φωτισμος να ειναι ιδιος με το ταμπλω ακιβως... :)

Σωστη παρατηρηση! Αντε περιμενουμε φωτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Κάνεις λάθος φίλε μου. Είναι και γαμώ και ταιριάζουν απίστευτα με τα απο κάτω ρυθμιστικά του a/c!!!

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες καλα. Το συγκεκριμενο στρογγυλο του λ δεν ειναι αξιοπιστο και δειχνει αρλουμπες. Βαλε καμια θρμοκρασια λαδιου.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

αυτο λεει το παιδι ομως η κατι αλλο?ωχ ψηνομαι κ εγω να τα βαλω !αλλα δε θα μετραγε ρε παιδια να τα βαλουμε κ στη κολωνα της πορτας?

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο,ναι καλα θα ηταν,αλλα απο την αλλη εχει καταντησει λιγο καγκουρικο...

βλεπεις ακομη και Seat Marbella να εχουν πλεον οργανακια στη κολωνα...Ασ'τα να πανε...

Link to comment
Share on other sites

Παίδια με γύρω στα 100 Ευρο θα πάρω τρία οργανάκια το ένα μίξη αέρα βενζίνη , πίεση λαδιού και μπαταρία ...

Μπλέ χρώμα κλπ..

Οποιος ενδιαφέρετε να μου πεί όταν τα βάλω θα στείλω FOTO

ΘΕΛΩ KI' ΕΓΩ AΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΡΓΑΝΑ (HALMETER-OIL PRESSURE-VOLTS) !!!

ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ???

Edited by GOLFiiiGT
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Το πλαίσιο είναι έυκολο να το βρούμε, το θέμα είναι πόσο πάει όλο το πακέτο μαζί και μην ξεχνάμε και την εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τα όργανα, συμφωνώ κι εγώ ότι στην κολώνα έχουν καταντήσει αηδία, το έχουν ξεφτιλίσει.

Φαντάζομαι όμως όπως λέει και ο stoilas ότι οι συνδέσεις θα είναι δύσκολες, άρα το μαστόρι πρέπει να είναι καλό γιατί μην πειράξει τίποτα στο ταμπλώ και αρχίσουν τα καταχτυπήματα μετά από λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τραγικα δυσκολο,απλα πρεπει να βρεις τον σωστο ανρωπο για να στο κανει...

Συνηθως πολλοι απευθυνονται σε κατ/ματα που κανουν τοποθετησεις ηχοσυστηματων για την εσωτερικη τοποθετηση των οργανων,και την αψογη εφαρμογη τους,και εν συνεχεια καπου αλλου για την συνδεσμολογια...Βεβαια,πολλοι με ενα know how,τα συνδεουν και μονοι τους :)

Καλη Χρονια σε ολους, ευτυχισμενο το 2005, και ευχομαι να φερει ο,τι επιθυμειτε για εσας και τις οικογενειες σας :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Βεβαια,πολλοι με ενα know how,τα συνδεουν και μονοι τους :)

Αυτό το... πώς το είπες ψάχνω, το know how!!!! :)

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

εγω ηξερα 100 ευρω για καθε οργανακι,που τα βρηκε αυτα το παιδι εδω?λογικα εκει που πουλανε αυτα θα πουλανε λογικα κ καποιο πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο με απασχολεί γιατί πρέπει να δένει και με το υπόλοιπο αυτοκίνητο. Αυτοί που τα πουλάνε θα έχουν βάσεις για κολώνα... για ένα ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων είναι παιχνιδάκι η τοποθέτηση, το θέμα είναι τι θα τρυπηθεί για να περάσουν τα καλώδια; και εκεί είναι το καλό της κολώνας...

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Τί εννοείς να τρυπηθεί? Δεν χρειάζεται να τρυπηθεί τίποτα. Βγάνει η θήκη που έχει τώρα και μπαίνουν τα όργανα. Τα καλώδια περνάνε από πίσω. Το θέμα είναι πώς θα βγουν έξω, στο χώρο τη μηχανής, είναι μεγάλο πακέτο, γαμήθηκα όταν πέρναγα τον ενισχυτή

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ???

Παπαδοπουλος στην Κορινθο Λουκααα. Το εχω δει και ειναι καλο και με μια μικρη κλιση προς τον οδηγο. Δεν πρεπει να ειναι ακριβο

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς να τρυπηθεί? Δεν χρειάζεται να τρυπηθεί τίποτα. Βγάνει η θήκη που έχει τώρα και μπαίνουν τα όργανα. Τα καλώδια περνάνε από πίσω. Το θέμα είναι πώς θα βγουν έξω, στο χώρο τη μηχανής, είναι μεγάλο πακέτο, γαμήθηκα όταν πέρναγα τον ενισχυτή

Εμ δεν ρωτας! Απο που το περασες το καλωδιο του ενισχυτη?

Λοιπον υποθετω οτι τα καλωδια για αυτα τα οργανα θα ειναι λεπτα και οχι οπως πχ ενος ενισχυτη. Αν οντως ειναι ετσι, χωρανε να περασουν απο εκει που βγαινει η ντιζα που ανοιγει το καπω! Ριξτε μια ματια και θα καταλαβετε τι εννοω! :D

Αν θελετε σας ριχνω και μια φωτο! :thumbsup:

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Εμ δεν ρωτας! Απο που το περασες το καλωδιο του ενισχυτη?

Λοιπον υποθετω οτι τα καλωδια για αυτα τα οργανα θα ειναι λεπτα και οχι οπως πχ ενος ενισχυτη.  Αν οντως ειναι ετσι, χωρανε να περασουν απο εκει που βγαινει η ντιζα που ανοιγει το καπω! Ριξτε μια ματια και θα καταλαβετε τι εννοω!  :D

Αν θελετε σας ριχνω και μια φωτο!  :thumbsup:

Προσπάθησα και από εκεί αλλά δεν χλωραγε το καλώδιό μου, ήταν αρκετα χοντρό. Τελικά πήρα ρεύμα από μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.