Jump to content
Guest chp

Trip Computer στην μεση?

Recommended Posts

τι ειναι δηλαδη ειδικη εκδοση του trip computer την οποια δεν φερνουν στην ελλαδα..... :thumbsup:

οταν δηλαδη βαζεις trip computer στον εξοπλισμο του polo εχεις μονο της ενδειξεις στο ρολοι και εκει τα λαμπακια...??? :thumbsup:

θελει καποιον ιδιαιτερο εξοπλισμο για να μπει , του στυλ cruise control ...? :thumbsup:

ρωταω γιατι γινεται μεγαλη συζητηση για το θεμα και σε ξενα forum ....

ειναι τρομερη η οθονιτσα στην μεση...!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω ουτε το gti το εχει ... αρα σιγα μην το εχουν μικροτερες εκδοσεις....!!!

Edited by chp
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο κοντέρ είναι από Golf IV. Και είναι η αντίστοιχη οθόνη Plus ή όπως λέγεται.

Είναι 1000% από POLO και μάλιστα από το TDI και ναι δεν έρχεται στην Ελλάδα και δεν ξέρω καν αν μπορεί κάποιος να το κάνει ειδική παραγγελία

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

tdi ειναι σιγουρα λογω των στροφων του στροφομετρου οπως ειναι και polo σιγουρα αφου η εικονα ειναι παρμενη απο το επισημο site της εταιρειας στην γερμανια.... το θεμα ειναι πως την εικονα αυτην την δειχνει στο φυλλαδιο που με εδωσαν και σε ενα polo το οποιο ειναι εκδοση sportline απο οτι φαινεται απο τα καθισματα και το τιμονι και ειναι βενζινοκινητο πραγμα που προκυπτει απο το στροφομετρο...!!!

γενικα ακρη δεν βγαινει απο οτι εχω καταλαβει....!!!

αλλα αυτοκινητα πουλαν στην γερμανια αλλα στην αγγλια και αλλα στην ελλαδα....

Link to comment
Share on other sites

η ετεα που τους πηρα τηλεφωνο μου λεει οτι ειναι στην μεση το trip computer στον μανδυλα μου ειπαν παλι τηλεφωνικα οτι ειναι στο ρολοι κατω ....αντε βγαλε ακρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Polo με τον υπολογιστη σε οθονίτσα όπως της φωτό δέν έρχεται Ελλάδα ότι κι άν σου υποσχεθούν για να σε ψήσουν να παραγγείλεις, μόνο κατόπιν ειδικής παραγγελίας με κάποιο σημαντικό κόστος και αρκετό χρόνο αναμονής αλλά και πάλι αναρωτήσου: άν χαλάσει ποιός θα στο φτιάξει αφού δέν κυκλοφορεί εδώ και δέν έχουν εκπαίδευση ή έστω οδηγίες στις αντιπροσωπείες????

Link to comment
Share on other sites

tdi ειναι σιγουρα λογω των στροφων του στροφομετρου οπως ειναι και polo σιγουρα αφου η εικονα ειναι παρμενη απο το επισημο site της εταιρειας στην γερμανια.... το θεμα ειναι πως την εικονα αυτην την δειχνει στο φυλλαδιο που με εδωσαν και σε ενα polo το οποιο ειναι εκδοση sportline απο οτι φαινεται απο τα καθισματα και το τιμονι και ειναι βενζινοκινητο πραγμα που προκυπτει απο το στροφομετρο...!!!

γενικα ακρη δεν βγαινει απο οτι εχω καταλαβει....!!!

αλλα αυτοκινητα πουλαν στην γερμανια αλλα στην αγγλια και αλλα στην ελλαδα....

Το αν πουλάνε διαφορετικά αυτοκίνητα είναι σύγουρο όπως και στην Γερμανία υπάρουν εκδώσεις που ποτέ δεν ήρθαν Ελλάδα όπως το POLO FUN και το 1.6 και 1.4 FSI και το estate που στην Γερμανία τουλάχειστον τα έχω δεί στον δρόμο.

Όσον αφορά το service που λέει ο Fantom από την στηγμή που υπάρχει στο golf τότε κάποιος θα μπορεί να το φτιάξει.Εμένα άλλο είναι αυτό που με προβληματίζει:Τα διαγνωστικά θα μπορούν να διαβάσουν ή θέλει διαφορετικό πρόγραμμα?

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την οθόνη έρχεται και η απαραίτητη πλακέτα (chip) για να βλέπουμε τις ενδείξεις. Μόνο αυτό γνωρίζω, άν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας δώσει κι εμάς τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την οθόνη έρχεται και η απαραίτητη πλακέτα (chip) για να βλέπουμε τις ενδείξεις. Μόνο αυτό γνωρίζω, άν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας δώσει κι εμάς τα φώτα του.

Έχεις δίκιο βγαίνει η πλακέτα του trip computer που έχουμε και μπαίνει η καινούρια στην ίδια θέση κάπου στο τιμόνι αλλά δεν ξέρω τί παίζει με τις φίσες στο ταμπλό και στο τιμόνι.Μόνο του σπάνου τα γέννια δεν γίνονται που λέει και ο σοφός λαός.Α! η οθώνη αυτή πάει πακέτο με όλο το πάνελ των οργάνων+ η πλακέτα του trip computer!Το δεξί χειριστήριο με τα κουμπάκια παραμένει το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

παραγγελνεις το πανελ οργανων απο γερμανια.μονο ετσι....καποια στιγμη το ειχε δει και ο stoilas.αν δεν εχουν σβηστει υπαρχει το τοπικ στα παλια παλια θεματα του πολο.

Edited by vivpolo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.