Jump to content
polo03

ΑΝΑΨΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΛΑΔΙΟΥ

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κατι... σημερα μου αναψε κιτρινο λαμπακι για χαμηλη σταθμη. Εβαλα λαδι ολα καλα αλλα το λαμπακι δεν σβηνει. Πρεπει να το βαλω στον υπολογιστη και να σβησω ή επρεπε να σβησει μονο του;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, έχω ενα polo 2001 1,400 101hp 

εχθες μου αναψε λαμπακι κοκκινο λαδιων λαδια εχω κανονικά αλλα αυτό συνεχίζει να αναβοσβήνει ολή την ώρα.? ξερει κάποιος τι μπορεί να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Στο Polo απο 2010 και μετα τα λαδια τα μετρας ζεστα.

Αφου ζεσταθει ο κινητηρας σβηνεις και περιμενεις 5 λεπτα να κατεβει στο καρτερ το λαδι και τοτε μετρας.. κρυο αμαξι δε μετραμε λαδια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας το Polo μου μοντέλο του 2001 σήμερα άναψε το κίτρινο λαμπάκι για τα λάδια και αμέσως συμπλήρωσα αλλά το κίτρινο λαμπάκι παραμένει όπποτε και να βάλω μπρός το αμάξι. Τί να κάνω;(Ο τεχνικός λείπει σε άδεια) 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ne8alas said:

καλησπέρα σας το Polo μου μοντέλο του 2001 σήμερα άναψε το κίτρινο λαμπάκι για τα λάδια και αμέσως συμπλήρωσα αλλά το κίτρινο λαμπάκι παραμένει όπποτε και να βάλω μπρός το αμάξι. Τί να κάνω;(Ο τεχνικός λείπει σε άδεια) 

ποσο συμπληρωσες;;;μετρησες βεργα αν ειναι οκ;;

Link to comment
Share on other sites

ναι έβαλα και παραπάνω για να σου δώσω να καταλάβεις και πάλι ανάβει . 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , TMESSOLO said:

ποσο συμπληρωσες;;;μετρησες βεργα αν ειναι οκ;;

Ναι συμπλήρωσα αρκετά και το ελεγξα

Link to comment
Share on other sites

Αισθητηρα καπω η αισθητηρα λαδιου θελει


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα άλλαξα μηχανή στο golf 4 μου ανάβει λαμπάκι λαδιού μετά από της 3000 στροφές...μέτρησα πίεση λαδιού στης 2000 στροφές 1,5 bar πίεση τι ν κάνω για να το φτιάξω? 

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2020 at 11:20 ΠΜ, nikdev said:

Αισθητηρα καπω η αισθητηρα λαδιου θελει


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Edited by Giannissiggi
Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2007 at 9:45 ΜΜ, polo03 said:

Επιστροφή στα προβλήματα :D

Εκεί που πηγαίνω ωραία και καλά, χαλαρά και ενώ εχω διανύσει γύρω στα 3km ακούω ένα ping και ανάβει το σύμβολο για τα λάδια!

Σταματάω όπως είμαι έξω από το Καλλιμάρμαρο, ανοίγω το καπό, βλέπω τον δείκτη λαδιού να είναι νορμάλ, κλείνω το καπό, μπαίνω μέσα και το σύμβολο είχε σβήσει!

Ήταν προπομπός να ετοιμάζομαι για κάτι?

Έχω ακόμα 5000 km για αλλαγή λαδιών....

Να σημειώσω ότι ούτε πριν αλλά ούτε και μετά απο το συμβάν είχα κάποια αρυθμία ή γενικότερη δυσλειτουργία εμφανή από τον κινητήρα.

Πιο λαμπάκι άναψε κόκκινο  η πορτοκαλή ?

Link to comment
Share on other sites

μετρα κανονικα το λαδι σου στη βεργα...αν σου αναψε πορτοκαλι σημα θελεις συμπληρωμα...αν σου αναψε κοκκινο δεν βαζεις μπροστα...εχε υποψιν οτι αν ανοιξεις καπο το λαμπακι ( πορτοκαλι) σβηνει γιατι θεωρει οτι το τσεκαρες..στην περιπτωση σου θεωρω πως σου αναψε πορτοκαλι μιας και σου εσβησε οταν τσεκαρες το λαδι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.