Jump to content
tolisgti

Συναγερμος

Recommended Posts

Διαβασα οτι κρατωντας πατημενο το κουμπι κλειδωματος κλεινουν τα παραθυρα...

Ισχυει κατι τετοιο στο scirocco?

εγω που εχω ΜΕΤΑ με πατημενο συνεχεια το κουμπι κλεινουν ολα τα παραθυρα

Link to comment
Share on other sites

+1 κλείσιμο παραθύρων και οροφής στο κλείδωμα και άνοιγμα παραθύρων στο ξεκλείδωμα .

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω ΜΕΤΑ με πατημενο συνεχεια το κουμπι κλεινουν ολα τα παραθυρα

Αυτό δεν είναι feature του συναγερμού αλλά του αυτοκινήτου.

Δες το εγχειρίδιο.

Η έξτρα λειτουργία που έχουν κάποιοι συναγερμοί είναι να γίνεται αυτό με ένα στιγμιαίο και όχι παρατεταμένο πάτημα.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

το να κλεινουν ολα τα παραθυρα του αυτοκινητου ξεκιναει να το εχει το αυτοκινητο μας απτο εργοστασιο και λεγεται συστημα comfort ,επισης μπαινει και μετα εχτρα μετον συναγερμο αν θελει καποιος που δεν το εχει απτο εργοστασιο.βεββαια ολα τα καινουργια το εχουν στανταρ αυτο....και το καταλαβαινει καποιος πατωντας το κουμπι που ειναι να κλειδωσει τις κλειδαριες παρατεταμενα....στο γκολφ 4 και 5 εχει τετοιο...

επισης το καταλαβαινεις αν το εχεις το κομφορτ πακετο και αμα κρατησεις το κλειδι στη κλειδαρια παρατεταμενα προς την πλευρα που κλειδωνει...αν δεις να κατεβαινουν τα παραθυρα η να ανεβαινουν τοτε και με οποιοδηποτε συναγερμο θα μπορεις να το εχεις αυτο με το πληκτρο του κλειδωματος

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

επισης να το πουμε και εδω μιας και αφορα τους συναγερμους και αυτο...

οσοι πιστοι θελετε να αγορασετε τα διακοσμητικα δακτυλιδια που μπαινουν μπροστα απτην κλειδαρια του τιμονιου με συναγερμο οπου εχει remote start ξεχαστε το...τα δακτυλιδια αυτα ειναι αλουμινιου και μπλοκαρουν το σημα που δινει ο συναγερμος με αποτελεσμα να υπαρχουν ενδειξεις ιμμομπιλαζερ και αλλα σφαλματα που τα βλεπεις μονο με σκανερ vcds και για να το αποφυγεις αυτο..δεν το βαζεις..

επειδη εγινε σε 2 μελη ηδη να προτρεψω γιατι δεν ξερω αν πιανει και 100% καντε ρεσετ τις βλαβες μεσω Vcds η με τεστερ στην αντιπροσωπεια,ενδεχεται να δουλεψει ξανα κανονικα μετα, παντα ομως με το δακτυλιδι αφαιρεμενο και οχι πανω στο αμαξι.αυτα ισχυουν για τους clifford avantguard 5.1 kai για οποιον αλλον συναγερμο θα εχει απομακρυσμενη εκκινηση σαν option λειτουργειας υποθετω...

η εικονα ειναι προς αποφυγην!!

100_2517-1.jpg

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην πως ξερουμε τι συναγερμο βαζουν στην αντιπροσωπεια για golf iv 1.6 8v sr μοντελο του 2000 που εχω τα 2 απλα κλειδια μου ειπαν σου βαζουμε συναγερμο με 250 ευρω μαρκα δεν μου ειπε μην πως υπαρχει καποιος κοδικος οστε να ξερουμε τι ειναι ευχαριστω και περιμενω

Link to comment
Share on other sites

η vw εβαζε meta αλλα υποθετω οτι παει και με την αντιπροσωπεια ..τι συμφωνια εχει κανει ο αντιπροσωπος...ποσο καλη προμηθεια περνει....

Link to comment
Share on other sites

οκ θα ρωτισω την αντιπροσωπεια μου και θα σας πω τι βαζει τωρα το θεμα ειναι οτι εγω εχω το απλο κλειδι πως θα φενεται οτι εχει συναγερμο το αμαξι ? δεν πυστευω οτι θα μου βαλουν κανενα λαμπακι επανω στο ταμπλο και θα εχει και την ενδηξει για τα αλαρμ οταν σφυραει ?

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα σου δωσουν τηλεχειριστηρια που θα τα βαλεις στο μπρελοκ των κλειδιων σου και θα εχεις και φωτακι οπως λες για φωτεινη ενδειξη οτι το αμαξι ειναι προστατευμενο με συναγερμο.στο 4ρι κανουμε τρυπα στους διακοπτες διπλα απτα αλαρμ απο οτι θυμαμαι μιας και ειναι σημειο που φαινεται,συνηθως κοκκινο φωτακι ειναι και μερικες φορες μπλε.παει αναλογα το ν συναγερμο

Link to comment
Share on other sites

και τωρα ειναι προστατευμενο το αμαξι που δεν εχει συναγερμο αναβοσβηνει ενα κοκκινο λαμπακι στην πορτα του οδηγου που ειναι το immobilizer  λυπαμαι για την κονσολα δεν γινεται να μπουν εκει γιατι στα καπακια εχω βαλει τον διακοπτη απο το esp Και τα 2 θερμενομενα διακοπτακια οποτε θα πρεπει να ψαξουν αλου η να το δουν απο etka που μπενει κανονικα γιατι εκει δεν υπαρχει χωρος στην ελλαδα ειμαστε θα βρουν και αλου θεση για να βαλουν το λαμπακι και θελω να τραβιξουν τα πορτοκαλι καλωδιακια για να αναβουν μαζι με τα υπολιπα διακοπτακια αυτα τα 3 κουμπακια στο ταμπλο

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

μπορουν να το βαλουν και επανω στο ταμπλο διπλα απο τον αεραγογο τον στρογγυλο που το εχω δει σε ενα αλο golf iv στην περιοχη μου generation 1.6 του 2002 μοντελο θα το βγαλω φοτο να το ανεβασω εδω να το δειτε που το εχει στο μπαμπριζ

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.