Jump to content
FRITZ

Καλοί και φθηνοί Ζαντολαστιχάδες

Recommended Posts

Μια που λέμε για ζάντες-λάστιχα...

Έχω το golf iv 1.4 που φοράει τα μαμά τάσια και λάστιχα:

Firestone F590 - 175/80 14'' 88T

Επειδή αυτό το καιρό ενδιαφέρομαι για ζάντες-λάστιχα (αφού τα παλιά έχουν ξεφτίσει αρκετά) θα ήθελα να μου προτείνετε σε τις διαστάσεις να πάω...

¶κουσα από κάτι φιλαράκια ότι καλό θα ήταν να βάλω 15 ίντσες(γιατί παραπάνω δεν θα τραβάει μία.. ) και σε διάσταση ανάλογη με αυτά που φοράω... άκουσα ότι υπάρχει κάποια αντιστοιχία ανάλογα με τις ίντσες...

Ακόμη αν προτείνατε κάποιο συνδυασμό ζάντες-λάστιχου θα ήμουν υπόχρεος

Ευχαριστώ όσους απαντήσουν

Χρήστος.

Link to comment
Share on other sites

¶κουσα από κάτι φιλαράκια ότι καλό θα ήταν να βάλω 15 ίντσες(γιατί παραπάνω δεν θα τραβάει μία.. )

Φίλε μου εγώ έβαλα 15άρες από 13άρες, με σαφώς χαμηλότερη ιπποδύναμη από σένα (Golf III 1.4 60PS) και σε πληροφορώ ότι δεν ένιωσα ότι σέρνεται κιόλας το αμάξι... :) Πάντως άποψή μου είναι να συμβουλευτείς και τις προτεινόμενες διαστάσεις του κατασκευαστή (θα τις βρεις ανοίγοντας το πορτάκι του ρεζερβουάρ)! Πιστεύω ότι άνετα μπορείς να πας σε 16άρες...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τα φθηνοτερα F1 που βρηκα ηταν στην Ηλια Ηλιου στην αρχη οπως κατεβαινουμε προς Φρατζη στο δεξι χερι. 205-55-16 F1 GS-D3 430€ η 4αδα με μετρητα. Το μαγαζι λεγεται SIRIO-CENTER. Περισσοτερα στο www.siriocenter.gr

Edited by Golf_Rider
Link to comment
Share on other sites

Guest loupos7

εχο εναν που παω εγω ειναι στιν μεσημβρια θες/νικης καλες τιμες και καλως στιν δουλεια επανω εγω εβαλα195/50/15 νοτης ασλανιδης 2310 713 856

Link to comment
Share on other sites

poso dhladh bre paidia tha dinate gia kales jantes xromiou?

ferno ego apo amerikh jantes alla kano xondriki.

ti times thelete na xtupisite ?

isos boro na boithiso?

pados uparxoun poloi eki exo pou exoun kales times.

alla oti plironis pernis.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, απο τα μαγαζια που αναφερατε εως τωρα (Φωκα,Πατερα,Αγαντας κλπ στα Δυτικα προαστεια) αν πας να παρεις κανουρια ζαντολαστιχα παιρνουν τις παλιες ζαντες σου πισω? (μαρκας ΟΖ)

Αν οχι, υπαρχει καποιος που να τις παιρνει τις παλιες? Για τα λαστιχα ισχυει το ιδιο?

Edited by Mythos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανέναν που να σκοτώνει σιδερόζαντες? Θέλω να πάρω καινούρια λάστιχα και ψάχνω βουλκανιζατέρ που να παίρνει τα 15αρια μου ζαντολάστιχα (σιδερόζαντες) για να μου ρίξει την τιμή

Link to comment
Share on other sites

αλαξα λαστιχα πριν 10-15 μερες yokohama s drive ο ζαντολαστιχας καλος μου φανηκε οσο για τιμη 195/45/15 330 ευρο ηταν και η καλητερη που ακουσα απο βουλκανιζαντερ και φιλους που εχουν βαλει τα ιδια λαστιχα

Link to comment
Share on other sites

Στην θεσσαλονίκη μεγαλη ποικιλία από ζαντες και ελαστικα ειναι στον δρομο προς περαια το μεγαλο pireli.kai sxetika φθηνο αν δεις τι τιμες παιζουν στην γυρο περιοχη

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ξερετε καποιον που να εχει πραγματικα καλες τιμες σε ελαστικα?

Οι διαστασεις ειναι 225/45/17 και η καλυτερη τιμη ειναι 600 ευρα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εβαλα τα conti sport contact 3 σε διασταση 225/45/17 σε ενα φιλαρακι στην τιμη 570euro!!!!

αλεξανδρουπολη ειναι ο λαστιχας που τα εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.