Jump to content
Thanospc

Polo 6 - Φώτα Ημέρας Led Και Xenon Φανάρια,angel Eyes(Γνησια,aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Είδα τα angel eyes σε ένα polo που τα είχε ένα μέλος και το βράδυ ήταν φοβερά άσε που το αμάξι έδειχνε πιο άγριο.Αποφάσισα να τα βάλω.Που μπορώ να τα βρώ και που γίνετε η τοποθετησή τους και περιπου πόσο θα μου κοστίσουν? Από λάμπές τι χρειάζομαι?

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον υπαρχει μια προσφορα για angel eyes της FK στο Savel trade http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=13222 . Τα εχω πανω απο 3 μηνες και δεν εχουν παρει σταγονα νερο απο πλυσιμο.

Υπολογιζε 180-200 ευρω τα φωτα, αναλογα αν παρεις τα ασημενια η τα μαυρα και καπου 30 ευρω τα περαστικα. Για να μπουν πρεπει να κοπει ενα κομματι απο την μετωπη αριστερα και δεξια για καθε φως αντιστοιχα. Υπαρχει αναλυτικο σχεδιαγραμμα μεσα στο κουτι τους για το τι να κοψεις καθως και ολα τα καλωδια που μπορει να χρειαστεις. Εμενα ηταν μοντελο 99 και ειχε ολα τα απαραιτητα καλωδια επανω αλλα πεταχτηκα μεχρι το συνεργειο γιατι χρειαζοταν σεγα για να κοψω την μετωπη. Ο Τσακουλερης μου πηρε μαζι με τις λαμπες 30 που σου ειπα. Καλη ιδεα να τα βαλεις γιατι τα εργοστασιακα ειναι ψιλοχαλια :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμ βέβαια και είναι σίγουρος για το που να κόψει :lol:

Τα είχε βάλει σε εμένα πρώτα ο Ηλίας (Τσακουλέρης) όταν τα πήρα εγώ τον Οκτώβριο :o.

Είναι πολύ απλό το κόψιμο (το δεξί κομάτι το έκοψα μόνος μου :D )

Δεν έχουν βάλει νερά δεν έχουν κάνει κιχ εκτός από ένα μικρό ράγισμα στο ένα φλας από πετραδάκι :lol:

εμένα που είναι του 1995 το 6Ν χρειάστηκε μια φίσα αλλαγή (2' δουλειά) και παίξανε :D

Πριν κανά 3μηνο έβαλα και xenon και είναι πανέμορφα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οτι θελει κοψιμο η μετωπη ο doggy μου το ειπε, αλλα εγω ως απιστος Θωμας δοκιμασα να τα βαλω μονος μου. Μετα που καταλαβα οτι δεν παιζει να μπουν πεταχτηκα μεχρι τον Ηλια, ηταν και σαββατο πρωι (παραδοξος ειχε ησυχια) και σε μιση ωρα ειμουν ετοιμος. Την μετωπη που ανυσηχεις την κοβεις λιγακι σε δυο σημεια για να μπορεσουν να "κουμπωσουν" τα φωτα. Εχω την εντυπωση οτι οταν σου ειπα κοψιμο μετωπης εσυ φανταστικες κατι τετοιο.....

Capamaru φτανει στο συνεργειο.....

"Καλημερα παιδια θελω να αλλαξω τα φαναρια μου με αυτα τα ομορφα angel eyes που αγορασα :D ".

Ηλιας... παιρνει το αλυσοπριονο και προσπαθει να το βαλει μπρος....

"Μην ανυσηχεις ενα μεσαωρο δουλεια ειναι κωστα σχεδον plug and play"

"Ναι αλλα το αλυσοπριονο τι το θες?" :D

"Για να κανω ενα κοψιματακι στην μετωπη, την μασκα τον προφυλακτηρα και λιγουλακι απο το καπο.." :o

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

έλιωσα.... βέβαια... πλάκα στη πλάκα Capamaru πρέπει να δεις πόση έχει μείνει από την μετώπη μου (από τα κόψε ράψε βάζε βγάζε για την μετατροπή)...

αφού έχω την αίσθηση πως το πάνω μέρος της μετώπης με το κάτω... τα κρατάει το ψυγείο χαχαχαχαχα

....πλάκα πλάκα όταν ο Ηλίας έκοβε για τα angel eyes μου ... αυτό μουρμούραγε "να δούμε τι θα μείνει από αυτή τη μετώπη"....

πάντως ThaN.O.S μη το φοβάσαι ένα μικρό κομματάκι είναι που κόβεται και θα δείξει τρελά το εργαλείο :o

(δες το garage αν θες, έχω σε μεγένθυση το avatar μου που είναι τα angel eyes στο 6Ν μου :D

Link to comment
Share on other sites

εχμ... εμένα.... 1000αράκι είναι... 50 μουλάρια έχει αλλά....ξαφνικά μεγάλωσε το μοτέρ του σε όγκο και επίσης αρρώστησε και κάνει πότε αψού... πότε τσαφ τσουφ... σαν τρένο... δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται tongue.gif

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1000+turbo.... δεν ειναι polo ειναι F-16 :baby: . Τωρα τα 181 που ειπε ο dubber_Stoilas ειναι πολυ πιο κοντα στην πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

αχμ... κατά βάση δεν είναι 1000 πλέον τα κυβικά :)

Όσο για τα άλογα... ε.... 180 ήμουν όταν δούλευα 0.5bar και μόνο με πρόγραμμα στο μαμά εγκέφαλο... τώρα με τον άλλο εγκέφαλο και στο 0.8... υπολογίστε B)

αλλά για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος, ThaN.O.S. όταν με το καλό ρίξεις και τα angel eyes περιμένουμε φώτος και σχόλια :wacko:

Προσοχή στο τι λάμπες θα διαλέξεις αυτές οι "τύπου xenon" που απλά μπλεδιάζουν λίγο, με αυτά τα φανάρια ΔΕΝ θα φέγγουν σωστά. Βάλε ή Xenon (δίνεις κάτι παραπάνω και είσαι πρώτη μούρη) ή απλές λάμπες :blink:

Link to comment
Share on other sites

άμα τύχει και βρεθούμε σε κανένα meeting από Σεπτέμβρη θα δεις και με xenon πως είναι :D

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις και από 'μένα.

Τα αγγελόφωτα παίρνουν δύο χωριστές λάμπες για μεσαία-μεγάλη σκάλα;

Αν ναι, τι τύπο λάμπας και όταν βάζουμε μεγάλα, παραμένουν τα μεσαία αναμμένα ή σβήνουν;

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουν 2 λάμπες Η4.

Οσο για το αν μένουν ανοιχτά, έχουν μια αηδια σαν κουτάκι που προφανώς έχει ένα βραχυκύκλωμα και επιλέγεις αν θες να μένουν αναμένα (άρα το κουτάκι το αφήνεις κουμπωμένο) ή αν θες να σβήνουν (το ξεκουμπώνεις).

Link to comment
Share on other sites

Doggy δεν κατάλαβα τι εννοείς?Τι να μένουν ανοιχτα? Σε κάθε γυαλα έχουν 2 ίδιες λάμπες?

Που αλλού μπορώ να βρώ τα angel eyes και μάσκες εκτός από το Savel trade????

Link to comment
Share on other sites

Doggy δεν κατάλαβα τι εννοείς?Τι να μένουν ανοιχτα? Σε κάθε γυαλα έχουν 2 ίδιες λάμπες?

σε αυτό αναφερόμουν... ==>

Τα αγγελόφωτα παίρνουν δύο χωριστές λάμπες για μεσαία-μεγάλη σκάλα;

Αν ναι, τι τύπο λάμπας και όταν βάζουμε μεγάλα, παραμένουν τα μεσαία αναμμένα ή σβήνουν;

το κάθε φανάρι παίρνει 2 λάμπες H4, μία για τα φώτα πορείας και μία για τα "ομίχλης" (μεγάλη σκάλα).

Που αλλού μπορώ να βρώ τα angel eyes και μάσκες εκτός από το Savel trade????

δες στο site του Κεντητού (TGL)

www.kentitos.com

Link to comment
Share on other sites

ευκολότερη λύση:

http://www.saveltrade.gr/

έχει το τηλ τους, πάρε πες ότι είσαι μέλος μας και ζήτα τα :wub:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω? Πόσο πολύ κόβετε η μετώπη σε ποιό σημείο και πόσους πόντους?Αν βάλω τα angel eyes και κάποια στιγμή θέλω να βάλω τα μαμά θα έχω πρόβλημα αφου η μετώπη θα είναι κομμένη?Ο φαναρτζής θα μπορέσει να μου τα βάλει?

Link to comment
Share on other sites

ελάχιστα κόβεται, don't worry δεν είναι πάνω από 5cm το πολύ, μετά θα μπουν τα μαμά χωρίς πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήγα και αγόρασα από το savel trade τα angel eyes του χρωμιου.Ήθελα τα black τα φιμέ αλλα δεν υπήρχα.Αυτός εκεί μου πε οτί συνήθως του χρωμίου αγοράζουν τα μέλη.Ήθελα τα φιμέ γιατι το αμάξι είναι μπλε σκούρο...Τέλως πάντων μόλις θα βγεί το αμάξι από τοσυνεργείο θα βγάλω φώτο να μου πείτε την γνώμη σας.Έδώσα 180 ευρώ για τα φανάρια και 20 ευρώ για 4 λάμπες Η7 τύπυ χenon.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουν 2 λάμπες Η4.
4 λάμπες Η7 τύπυ χenon.

Αν και μου φάνηκε περίεργο να παίρνουν τα αγγελόφωτα Η4 δεν το σχολίασα.

Πιστεύω ότι ο ThaN.O.S έχει δίκιο και παίρνουν H7.

Εκτός και αν πήρε άλλα φώτα

Επίσης με χάλασε που αχρηστεύετε η ηλεκτρική ρύθμιση του ύψους της δέσμης.

Ξέρεται αν υπάρχει το ίδιο μοντέλο και με ρύθμιση;

Edited by Vrachos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.