Jump to content
Thanospc

Polo 6 - Φώτα Ημέρας Led Και Xenon Φανάρια,angel Eyes(Γνησια,aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

όντως το κάνει να θυμίζει πολύ κάτι σε Audi το Polo ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι καινουργιος στο forum κ αρχιζω να το βρισκω πολυ ενδιαφερον καθως λυνονται σιγα σιγα πολλες αποριες που εχω.Μπραβο πολυ καλη δουλεια.

Λοιπον εχω το POLO 1.4 75HP του 2003.θελω να παραγγειλω xenon απο το ebay.θα ηθελα να μαθω αν ισχυει οτι φοραει H7 λαμπτηρες.Δευτερον θελω να μαθω αν και πως μπορω να εχω xenon κ στη μικρη κ στη μεγαλη σκαλα.Χρειαζομαι τελικα 2 μηχανισμους xenon για καθε σκαλα;Επισεις θελω να αλλαξω κ τα φωτα θεσεως στα 2 μικρα φαναρια ωστε να μην φαινονται στα φωτα μου αλλα xenon κ αλλα με αυτο το κλασσικο κιτρινοπο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

H7 πέρνει και λογικά θές δύο κιτ εάν θές και στις δύο σκάλες, αλλά καλύτερα να βάλεις και Angel Eyes φωτιστικά σώματα να έχουνε και το Projector μπρόστα για να μην τυφλώνεις τους απεναντί σου. Και απέφυγε την μεγαλή σκάλα να βάλεις Xenon βάλε ένα σετ με πολύ καλές λεύκες λάμπες 5000K μαζί με ενυσχητή και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να παραγγειλω H7 6000K(αυτη η αποχρωση μου αρεσει).35W Η 55W;προτεινεις να μην βαλω στη μεγαλη σκαλα xenon.πιστευω οτι εχεις δικιο εφοσον ειναι υπερβολικα.Αλλα στα φωτα θεσεως τα δυο μικρα φαναρια που εχει το αμαξι μου,τι πρωτεινεις να βαλω ωστε να φαιναιται ομοιομορφο καθως xenon σε αυτα τα φωτα δεν χρειαζονται κ δεν χερω κ αν μπαινουν

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου αρεσουν περισσοτερο απο τα angel eyes...ειναι διαφορετικα...

+1000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρήκα πολυ ενδιαφέρων το κλαμπ σας, βοηθάει και καθοδηγεί πλήρως τους χρήστες του.

Επηδει και εγω εχω ενα vw polo 6n2 και ψαχνομαι για angel eyes και κωλοφαναρα angel, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει αγορασει καποιος απο αυτο το site: http://europetuning.com/shop/catalog/index.php?cPath=81_112 ειναι πολυ χαμηλες τιμες και καπως φοβαμαι να χρησιμοποιησω paypal. Αν οχι, υπαρχει τροπος να μαθουμε αν ειναι εμπιστο, η πρεπει να κανω το πειραματοζωο εγω? tongue.gif

Πιστευω να παρει καποια ιδεα και ο χρηστης που ανοιξε αυτο το θεμα με τα προιοντα που εχει αυτο το site και να βοηθησετε και εμενα για το πως πρεπει να πραξω!

Ευχαριστω, Βασίλης! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρήκα πολυ ενδιαφέρων το κλαμπ σας, βοηθάει και καθοδηγεί πλήρως τους χρήστες του.

Επηδει και εγω εχω ενα vw polo 6n2 και ψαχνομαι για angel eyes και κωλοφαναρα angel, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει αγορασει καποιος απο αυτο το site: http://europetuning....hp?cPath=81_112 ειναι πολυ χαμηλες τιμες και καπως φοβαμαι να χρησιμοποιησω paypal. Αν οχι, υπαρχει τροπος να μαθουμε αν ειναι εμπιστο, η πρεπει να κανω το πειραματοζωο εγω? tongue.gif

Πιστευω να παρει καποια ιδεα και ο χρηστης που ανοιξε αυτο το θεμα με τα προιοντα που εχει αυτο το site και να βοηθησετε και εμενα για το πως πρεπει να πραξω!

Ευχαριστω, Βασίλης! :D

Φίλε με μια γρήγορη ματιά οι τιμές του είναι μεν φτηνές, αλλά ακόμη κ από ελληνικά sites μπορείς να βρεις παρόμοιες τιμές (αντε 10 ευρώ πάνω). Να ξέρεις πάντως ότι στο συγκεκριμένο θέμα ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις (από προσωπική εμπειρία) ειδικά για τα εμπρος φανάρια. Στα πίσω άντε να ροζίζει λίγο το φως, αλλά στα μπροστά η ποιότητα του φωτός συνήθως υποβαθμίζεται πολύ. Εγώ έχω τα fk για το mkiv μου (angel eyes) κ έχω κ ξενον κ γενικά είμαι πολύ απογοητευμένος από τον τρόπο που φωτίζουν (δε τα έβαλα για τα angel eyes απλά για τον προτζέκτορα που έχουν για τα ξενον). Πριν από μέρες το σκεφτόμουν σοβαρά να τα πουλήσω κ να γυρίσω στα γνήσια hella με κανονικές λάμπες αλογόνου, μέχρι να μαζέψω λεφτα για να πάρω oem με projector ή τα angel eyes της hella. Βέβαια βρήκα σε διάφορα fora τα fk έχουν διάφορες προβληματικές παρτίδες κ ότι γενικά είναι καλά. Τι να πω μπορεί να έπεσα σε προβληματικά... κ σκέψου ότι η fk είναι γερμανική με τα πιστοποιητικά της κτλ. Ας πει κ κάποιος άλλος που να έχει αλλάξει. Από look πάντως είναι άψογα. Μόνο αν θελεις να αλλάξεις τα angel eyes από κίτρινο σε λευκό υπολόγιζε το λιγότερο 50 ευρά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου! Σιγουρα τα δοκιμασες και ξερεις πιο καλα!

Οταν λες απο τον τροπο που φωτιζουν,μιλας για την ενταση? Δεν βγαζει καλο φως? ξερω για τα fk, αλλα πως μπορω να τα βρω? Μπορεις να μου στειλεις ελλινικα sites? το λιγοτερο που τα βρηκα ειναι 200ε. και αν το αφησω με τις μαμα λαμπες, δεν θα κανω δουλεια λες?

Και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να τα βρείς με λιγότερα από 200 στην ελλάδα. με την fk συνεργάζεται το saveltrade. δεν ξέρω τι λέει ο φίλος archon_rc πάντως νόμιζα ότι φωτίζουν πολύ καλύτερα τα angel eyes από τα μαμά...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άκυρο για τις τιμές γιατί ψάχνω ελληνικά κ βλέπω κάτι τρελά. Πριν από 3-4 χρόνια πάντως που το έψαχνα υπήρχαν καλές τιμές κ εδώ, ειδικά για πίσω φανάρια. Τώρα τα μπροστά τα fk ναι δε νομίζω να τα βρεις κάτω από 200. Για την ποιότητα τι να πω. Τα έχω ρυθμίσει 2 φορές μόνος μου κ δύο φορές σε μηχάνημα. Το φως είναι πολύ χαμηλό κ φωτίζει πολύ λίγο στα πλάγια. Έχω κ φιμέ μπροστά κ μου φαίνεται αρκετά χειρότερο από τα παλιά χωρίς το ξενον. Τι να πω. Κ ταξίδι που πήγα βράδυ κουράστηκαν πολύ τα μάτια μου. Τώρα τα έχω ρυθμίσει κάπως καλύτερα κ έχει βελτιωθεί κάπως η δέσμη, αλλά πάλι δεν... Μπορεί να έτυχε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Σας το ειπα οτι δεν παιζουν φτηνοτερες τιμες,εστω και απο αυτο το λιγο που εψαξα! Ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον!

Στο θεμα μας, τι να κανω? να το εμπιστευτω το site η οχι? Δεν πιστευω να ειναι τοσο μουφα,ε? Μπορει καποιος να το ψαξει?

http://www.europetuning.com/osc/index.php?cPath=81_112

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μην κολλατε με τα xenon κανενα xenon δεν ειναι σαν το μαμα!στο volvo c30 που εχω φοραω μαμα και το καθε φαναρι κοστιζει 800Ε χωρις περαστικα!!στο καινουργιο πολο που παρειγγειλα δεν τα εβαλα γιατι δεν τα σηκωνε το πορτοφολι μου...παντως τα αγορασμενα απο εξω οσες μαρκες και αν εχω δει σε φιλους και γνωστους αλλα και ασχετους στον δρομο δεν κανουν τπτ αλλο απο το να τυφλωνουν τον απεναντι και να σου δεινουν την ''αισθηση'' οτι εχεις xenon.αν τωρα καποιος καιγεται τοσο πολυ προσωπικη μου αποψη ειναι να δωσει κατι παραπανω(αν οχι 800 ελεω volvo) και να βαλει μαμα!γιατι κατι xenon που κυκλοφορουν με 100 και 200Ε μονο κακο κανουν και θα επρεπε κανονικα να απαγορευονται!!

Link to comment
Share on other sites

είπαρχουνε και κάτι osram/philips xenon κιτ που δτάνουν και 600 ευρώ και φτάνει το εργοστασίακο, αυτό που παίζει ρόλο είναι το φωτιστικό σώμα η σωστή διάθλαση του projector κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

είπαρχουνε και κάτι osram/philips xenon κιτ που δτάνουν και 600 ευρώ και φτάνει το εργοστασίακο, αυτό που παίζει ρόλο είναι το φωτιστικό σώμα η σωστή διάθλαση του projector κτλπ.

κατι τετοιο καλο ακουγετε αλλα μακαρι να ειχαν ολοι κατι τετοιο γιατι τα περισσοτερα ειναι μονο για τυφλωμα και δεν τα αντεχεις οταν εισαι απεναντι!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παίδες.Έχω κάνει 1 μεγάλη παραγγελία από EBAY angel eyes,lexus,led,interior led,xenon kit.Ψωνίζω και χρησιμοποιώ το ebay γύρω στα 5 χρόνια.Πρώτη φορά μου τυχαίνει να μου ζητάνε για τα φώτα μεταφορικά στα 65¤(για κάθε ζεύγος).Θέλω να ρωτήσω αν αυτά είναι έξοδα για τελωνείο.Αν όχι τελικά θα πληρώσω και τελωνείο ή μόνο μεταφορικά.Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας απαντήσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πηρες εκτος Ευρωπης να περιμενεις να φας τελωνειο γιατι οσο να΄ναι 2 φαναρια ειναι σε ξεχωριστα κουτια αρα παιζει και διαφορετικη τιμη οχι μονο αυτη των κιλων αλλα και του ογκου των πακετων !!!Επρεπε να το διευκρινησεις απο την αρχη με τον πωλητη ......

Link to comment
Share on other sites

φιλος να υπολογιζεις 3Ε το κιλο απο Γερμανια , τωρα επιδη προσφατα ειχαμε group buy hella φαναρια (check it ) τα μεταφορικα ηταν πιο λιγα απο αυτα που μ λες .

Βαλε και τον ογκο οποτε πιστευω πως στα 60Ε καλα ειναι τα μεταφορικα .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.Λοιπόν τα χρήματα τα οποία θα πληρώσω για lexus-angel eyes μαζί με τα μεταφορικά είναι 220¤ και στην Ελλάδα έβρισκα 220¤ μόνο τα angel eyes.

:blink: Δηλαδή η μια ή η αλλη σου ερχονται :D . Και 20 ευρω να γλιτωνες δεν αξιζει η διαδικασια μεσω ebay. Για μεγαλυτερα ποσα το συζηταμε :blink: .

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε peolinio αυτό εννοώ.Για την ακρίβεια εδώ έβρισκα 220¤ τα angel eyes και 160¤ τα lexus style + 100 kit xenon.Από ebay γλίτωσα τα μεταφορικά για το 1 item και έτσι μου βγήκανα 220¤ για όλα και 50¤ πήρα 1 kit xenon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.