Jump to content
Thanospc

Polo 6 - Φώτα Ημέρας Led Και Xenon Φανάρια,angel Eyes(Γνησια,aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Ο φίλος ΗΝ1984 έχει απόλυτο δίκιο. Είχα διαβάσει το πρώτο από τα δύο λινκ που μας δίνει οπότε και άλλαξα τελείως γνώμη για τα xenon. Είναι μεγάλη βλακεία τα xenon σε απλούς προβολείς.... στραβώνουν τους άλλους και μειώνουν τη νυχτερινή όραση του οδηγού.

Κάτα τη γνώμη μου: νέες λάμπες αλογόνου (έχω τις philips nightguide) και φωτίζει μια χαρά! Δεν είναι λευκές αλλά εγώ βλέπω καλά και μου φτάνει αυτό!

Τώρα αν κάποιος καίγεται για xenon υπάρχουν και οι bixenon προβολείς (έχουν και ledακια για φώτα ημέρας)... :-D αρκεί να έχει βαρύ πορτοφόλι..... :thumbsup2:^_^

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συζήτηση που είχα με έναν φίλο μου σχετικά με τα xenon που είπε οτι στην βροχή υπάρχει μεγάλη διάθλαση στις ακτίνες φωτος σε αντίθεση με τις μαμίσιες ένω με τα xenon οδηγείς στην ομίχλη με 100 χωρίς πρόβλημα για αυτο και να τα βάλω. Δηλαδή θεωρεί οτι έχω πιο πολλές πιθανότητες να οδηγάω ΠΧ 90 μέρες τον χρόνο σε ομλίχλη παρα σε βρόχα :suicide: Εχω την εντύπωση πως το όλο θέμα είναι καγκουρία και μισή. Σχέδον όλοι βάζουν έτσι για να βάλουν και λίγοι είναι αυτοι που βάζουν με συγκεκριμένα κριτήρια με πολύ ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα οσα αυτοκινητα εχω συναντησε νυχτα με Xenon με ΤΥΦΛΩΝΑΝ εκνευριστικα!! :aggressive: Μου ερχοταν να σταματησω να τους πω ποσο καγκουρες ειναι και επικινδυνοι :diablo: Γνωμη μου,μην βαζεις φιλε μου. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με projector βάζεις xenon όπου και αξίζουν

Στα εργοστασιακα με ανακλαστηρες δεν βοηθούν

Έκανα το λάθος να βάλω στα εργοστασιακα χωρίς projector και το μετανοιωσα...

Άλλαξα φανάρια και ησυχασα και βλέπω σωστά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Polo GTi του 2010.

Έχω μεν Xenon φώτα αλλά θέλω να κάνω και τα προβολάκια Xenon, αλλά και τα φώτα στροφής.

Προτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Polo GTi του 2010.

Έχω μεν Xenon φώτα αλλά θέλω να κάνω και τα προβολάκια Xenon, αλλά και τα φώτα στροφής.

Προτάσεις;

Καλησπέρα φίλε δοκίμασε να βάλεις λάμπες LED δείχνουν πολύ όμορφα και έχουν την ίδια φωτεινότητα με τα xenon!!!!Εγώ έχω στα φώτα πορείας xenon και στα υπόλοιπα LED και φωτίζουν πολύ ωραία!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

προτιμάω να βάλω xenon, αλλά μήπως μπορείς να ανεβάσεις κάποια βραδυνή φωτογραφία να δω πως φαίνονται τα LED στο δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

tha sou sustina na pas se ena magazi stin leoforo irakleiou,sto neo irakleio.anevainontas pros kifisia,pernas ti gefura tou proastiakou kai ekei pou teleionei i nisida sto aristero sou xeri einai o Giorgos.ekei ta exo valei ola ego,polu kales times,egguiseis kai loipa.(prosopiki apopsi)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

προτιμάω να βάλω xenon, αλλά μήπως μπορείς να ανεβάσεις κάποια βραδυνή φωτογραφία να δω πως φαίνονται τα LED στο δικό σου;

Ανεβαζω φωτο που εβγαλα μερα γιατι τη νυχτα φωτιζουν πολυ και δε βγαινουν καλα οι φωτο post-22027-0-59264600-1342713600_thumb.j post-22027-0-76608200-1342713603_thumb.j post-22027-0-05387500-1342713597_thumb.j

Τα προβολακια και τα φωτα ημερας ειναι led, τα κυριως φωτα xenon και τα ψειρακια τυπου xenon(εχω αγορασει led αλλα δεν τα εχω βαλει ακομα).Ελπιζω να βοηθησα!!!rock.gif

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, όταν με το καλό το πάρω από το συνεργείο θα ξεκινήσω για να τα αλλάξω..

jon_6r μια χαρά δείχνει και με LED, οπότε μάλλον θα κάνω την ίδια μόντα με τη δική σου :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι γνώμη έχετε για τα εργοστασιακά Xenon; Αξίζουν τα 800;

Τα aftermarket δεν τα σκέφτομαι γιατί συνήθως δεν προσφέρουν πολλά και στραβώνουν και τους άλλους.

Αναμένω ιδέες! :afro:

Link to comment
Share on other sites

Αξίζουν τα λεφτά τους και απο εμφάνιση και λειτουργικότητα.

Δεν θα το μετανοιωσεις σε οποίο αμάξι και να τα βάλεις αρκεί να είναι εργοστασιακα bi-xenon.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1000 τα Bi-Xenon είναι πολυ καλα και σαν σχεδιασμός αλλα και απο θέμα λειτουργικότητας όσοι τα έχουν δει βράδυ απο μέσα βλέπεις τα πάντα η μεγάλη δε σκάλα είναι ότι πρέπει για καμία εθνικη που είναι πίσσα σκοτάδι. Εγω τα είχα βάλει απο αρχής και δεν το μετάνιωσα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τους προλαλισαντες μαζι με την ηλιοροφη απο τα standar που πρεπει να εχει το polaki..... Δεν υπαρχει συγκρησει με τα standar φαναρια που φοραει....

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν θες δες τις αγγελιες πουλαω το ενα ειναι σαν καινουργιο σχεδον. θα σου ερθει πολυ φθηνοτερα απο το να παρεις και τα δυο καινουργια!

η στειλε μου pm γιατι δεν ξερω ενω ειχε ακομη δυο μερες να ληξει η αγγελια δεν τη βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε παω για παραγγελια νεου αυτοκινητου. Δεν νομιζω οτι μπορω να ζητησω ενα φαναρι!! :-)

Σε ευχαριστω πολυ παντως!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να βγαινει απο την hella δεν ξερω για να στραβωνεις τον κοσμο παντως εγω που δοκιμασα ταχελλα με τα μαμα συγκριση ειμαστε ιδια,αυτο ομως που παρατηρω οτι τα χενον του γκολφ ειναι μαλακια μπροστα στα χενον της bmw της καινουργιας....δυστηχως τα συγκρινα και εκει και ηταν τραγικα τα δικα μας...

Link to comment
Share on other sites

Aνεbaζω φωτο που εbγaλa μερa γιaτι τη νυχτa φωτιζουν πολυ κaι δε bγaινουν κaλa οι φωτο post-22027-0-59264600-1342713600_thumb.j post-22027-0-76608200-1342713603_thumb.j post-22027-0-05387500-1342713597_thumb.j

Τa προbολaκιa κaι τa φωτa ημερaς εινaι led, τa κυριως φωτa xenon κaι τa ψειρaκιa τυπου xenon(εχω aγορaσει led aλλa δεν τa εχω baλει aκομa).Ελπιζω νa bοηθησa!!!rock.gif

φιλε τa φωτa ημερaς που τa bρηκες? κaι ποσο εκaνaν aν γινετaι γιaτι ψaχνω πολυ κaιρο....

Link to comment
Share on other sites

φιλε τa φωτa ημερaς που τa bρηκες? κaι ποσο εκaνaν aν γινετaι γιaτι ψaχνω πολυ κaιρο....

όλα τα φώτα τα έχω παραγγείλει από ebay αλλα μπορείτε να τα βρείτε και σε καταστήματα εδω π.χ. http://www.ledmegastore.gr.Ο τύπος της λάμπας είναι 1156 ή αλλιώς ΒΑ15s και είναι πολύ εύκολα στην τοποθέτηση!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.