Jump to content
Thanospc

Polo 6 - Φώτα Ημέρας Led Και Xenon Φανάρια,angel Eyes(Γνησια,aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

Μπορεις να βαλεις φωτο και λινκ που συμφαιρει να τα παρεις;

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια φοραει και μεσαια και μεγαλα;

Βρηκα και φθηνοτερα, απ το ιδιο σαιτ, τι διαφορα εχουν; ( http://autoplanet.gr/86-λάμπες/562-λαμπα-philips-h7-ιωδιου-12v-55w-diamond-vision-blister-tyπoy-xenon-5000k.html#.VWGa1jjXenM )

Ημερας τι εχεις;

Edited by konza1990
Link to comment
Share on other sites

ημερα ειχα βαλει κινεζικα led σημερα μολις μου καηκε το ενα :db:

 

ναι η7 φοραει και μεγαλα και μεσαια

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αλλαγη στα φωτα ημερας. Καμια σχεση με πριν πιστευω!! attachicon.gifimage.jpg

link??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε το ιδιο..εχω το facelift..

Αυτες ειναι για το 6R http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=400793015505&globalID=EBAY-US

Και αυτες για το 6C http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=390870452862&globalID=EBAY-US

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος ενος VW Polo bluemotion diesel 1.2 και θα ηθελα να βαλω για αρχη στο αυτοκινητο xenon φωτα για καλυτερη ορατοτητα στον δρομο αλλα δεν ξερω τι τυπο θα πρεπει να ειναι τα φωτα που θα παρω ουτε ποσα Watt πρεπει να ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε το ιδιο..εχω το facelift..

Αυτες ειναι για το 6R http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=400793015505&globalID=EBAY-US

Και αυτες για το 6C http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=390870452862&globalID=EBAY-US

 

 

Καλημέρα,

Είχες θέμα με τα led στα φώτα ημέρας ?

Μου είπαν οτι και can bus να βάλω δεν θα παίζουν στο facelift και θα βγάζει μέσα error.

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Εσύ αυτές απο το link στο ebay για 6C έβαλες και είσαι οκ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει να ήταν θέμα της λάμπας. Σου έβγαζε μέσα σφαλμα καμμένης λάμπας οταν παίζαν και οι 2 λάμπες κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει τον μπελα μου με αυτες τις λαμπες!!

Ειχα αλλαξει στην μεγαλη σκαλα και ειχα βαλει Philips xtreme vision +130% 4000k,

Philips white vision 4300k στην μεσα σκαλα και ψειρες αυτες που εδινε μαζι τις white vision.

Το συνηθισα γρηγορα αυτο το χρωμα και μου κιτρινιζει παλι.. Πηρα απ το ebay λαμπες w5w και μου αρεσει ο φωτισμος τους αλλα τωρα κανουν αντιθεση με τις αλλες λαμπες.

Εχω κατι κινεζικες h7 6000k 55w αλογονου αξιζουν να τις βαλω θα φεγγουν μακρια ή μονο μπροστα;

Μετα σκεφτηκα για xenon αλλα διαβασα οτι με φαναρι αλογονου θα τυφλωνω τους απεναντι και θελει αλλαγη...led λαμπες δεν τις εμπιστευομαι για πορεια μπορει να φεγγουν αλλα δεν θα εχουν μακρινη δεσμη.

Τι μπορω να κανω για καλυτερο φωτισμο περα απ τα εργοστασιακα φαναρια led που ειναι αλλο πραγμα;

Ευχαριστω!

 

 

 

Edited by sirdimitris
Link to comment
Share on other sites

Τα εργοστασιακα ειναι οντως αλλο πραγμα αλλα και η τιμη επισης :p πηγα και ρωτησα στην αντιπροσωπια και μου ειπαν 1500 € το καθενα δλδ 3000 € 

 

δεν ξερω αν θα βγαλει η dectane 


http://www.americat.gr/vw-polo-6r-2009-dayline.html?search=polo+6rδειτε και αυτο 

Link to comment
Share on other sites

3000; Σιγουρα; ???????? ζητησα να μου στειλουν τον καταλογο με τον εξτρα εξοπλισμο και εχουν 955€

Αν ειναι ετσι πουλας το αυτοκινητο και παιρνεις με ετοιμα led!

Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηγα γιατι λεει πρεπει να συνδεθουν με εγκεφαλο και μπλα μπλα γτ εχουν αισθητηρες και τετοια

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχω θεμα μεγαλο και χρειαζομαι κυριολεκτικα τα ΦΩΤΑ σας! Λοιπον ας ξεκινησω, με το που πηρα το αμαξι το αυγουστο αλλαξα φωτα philips ultra vision h4 στην αρχη εντυπωσιαστικα αν και απο την πρωτη στιγμη δεν ηταν και ουαου για τα δικα μου γουστα! Ελα ομως που ηρθε φθινοπωρος και χειμωνας! Τα κρυα οι βροχες και η ομιχλη περισεψαν και ανηκω σε επαρχιακο δικτυο που το 75% των δρομων δεν εχουν διαγραμμηση, το αμαξι κυκλοφορει αρκετα την νυχτα γιατι ειμαστε λυκοι οποτε καταλαβαινετε σκατα και αποσκατα! Θελω να τος βγαλω να τις πεταξω γιατι δεν λενε μια! Εχω παει σ 3 μαστορες ο ενας λεει 350ε hella xenon ο αλλος 250ε αλλα δεν μ ειπε μαρκα και ο τριτος μ λεει osram 130ε xenon! Ολα αυτα h4 για να μην μπερδευτουμε! Ο κολλητος μου απο την αλλη μ λεει οτι η μικρη μ σκαλα με xenon θα σκοτωνει και η μεγαλη θα ειναι για τα αναθεμα για αυτο μ λεει ψαξε για καλες λαμπες.. Επισης υπαρχουν και οι καινουριες απο οσο νομιζω philips x-treme vision που ειναι οι κορυφαιες τους με 130% φωτισμο! Εσεις τι λετε???

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχω θεμα μεγαλο και χρειαζομαι κυριολεκτικα τα ΦΩΤΑ σας! Λοιπον ας ξεκινησω, με το που πηρα το αμαξι το αυγουστο αλλαξα φωτα philips ultra vision h4 στην αρχη εντυπωσιαστικα αν και απο την πρωτη στιγμη δεν ηταν και ουαου για τα δικα μου γουστα! Ελα ομως που ηρθε φθινοπωρος και χειμωνας! Τα κρυα οι βροχες και η ομιχλη περισεψαν και ανηκω σε επαρχιακο δικτυο που το 75% των δρομων δεν εχουν διαγραμμηση, το αμαξι κυκλοφορει αρκετα την νυχτα γιατι ειμαστε λυκοι οποτε καταλαβαινετε σκατα και αποσκατα! Θελω να τος βγαλω να τις πεταξω γιατι δεν λενε μια! Εχω παει σ 3 μαστορες ο ενας λεει 350ε hella xenon ο αλλος 250ε αλλα δεν μ ειπε μαρκα και ο τριτος μ λεει osram 130ε xenon! Ολα αυτα h4 για να μην μπερδευτουμε! Ο κολλητος μου απο την αλλη μ λεει οτι η μικρη μ σκαλα με xenon θα σκοτωνει και η μεγαλη θα ειναι για τα αναθεμα για αυτο μ λεει ψαξε για καλες λαμπες.. Επισης υπαρχουν και οι καινουριες απο οσο νομιζω philips x-treme vision που ειναι οι κορυφαιες τους με 130% φωτισμο! Εσεις τι λετε???

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θες καλό φως θα πας σε Xenon είναι μονόδρομος. Μαζί με ένα retrofit το αποτέλεσμα θα είναι θεαματικό.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες καλό φως θα πας σε Xenon είναι μονόδρομος. Μαζί με ένα retrofit το αποτέλεσμα θα είναι θεαματικό.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι ακριβως ειναι το retrofit και τι μαρκα να επιλεξω? Η osram ειναι καλη μαρκα απο οσο ξερω απλα τα 130ε μου φανηκαν λιγα για αυτη την μαρκα..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι το retrofit και τι μαρκα να επιλεξω? Η osram ειναι καλη μαρκα απο οσο ξερω απλα τα 130ε μου φανηκαν λιγα για αυτη την μαρκα..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επισης ενας αλλος μαστορας μου προτινε να βρω το διπλο φαναρι του πολο που φοραει η7 και μου ειπε θα ηταν ακομα καλυτερη λυση αλλα κοστιζει

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2015 at 10:25 ΜΜ, sirdimitris said:

3000; Σιγουρα; ???????? ζητησα να μου στειλουν τον καταλογο με τον εξτρα εξοπλισμο και εχουν 955€

Αν ειναι ετσι πουλας το αυτοκινητο και παιρνεις με ετοιμα led!

φιλε μου μπορεις να μου στειλεις τον καταλογο,γιατι ενδιαφερομαι για το νεο Πολο και δεν βρισκω πουθενα τα εξτρα και τις τιμες.σε ευχαριστω.

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2017 at 6:30 ΜΜ, ad276 said:

φιλε μου μπορεις να μου στειλεις τον καταλογο,γιατι ενδιαφερομαι για το νεο Πολο και δεν βρισκω πουθενα τα εξτρα και τις τιμες.σε ευχαριστω.

 

Παρε σε μια αντιπροσωπεια να στα στειλουν στο email γιατι εμενα ειναι παλιος και σιγουρα θα εχει αλλαξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω polo 6r facelift.θελω να τοποθετήσω  λάμπες led Η7(μάλλον  θα βάλω τις OPT7) ΈΧΕΙ τοποθέτηση  κάποιος ?είδα το βίντεο στο you tube.   Είναι πολύ απλό,αλλά με μπερδεύει  ένα σιδεράκι επαφης  που δείχνει σαν εξάρτημα κ δεν ξέρω από που κ πως να το ζητήσω. 

Edited by mordor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.